Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Denafrips Athena
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ut január 19, 2021 17:06:21    Predmet: Denafrips Athena Odpovedať s citátom

Vcelku ma konstrukcne, spracovanim a cenou zaujal tento preamp od Denafrips (znamejsi skor R2R DAC-mi). Co si o tomto preampe myslite a mate niekto skusenosti? (viem uz ze jeden clen fora ano). Nie celkom sa mi pozdava pomerne vysoka vystupna impedancia 400 Ohm (bal vystupy, 200Ohm unbalaced). Merania a to len nieco, som nasiel zatial len na stranke vyrobcu plus s tymi istymi meraniami recenziu (aj ked skor mam pocit ze reklamny clanok plny pestreho “audio” slovnika v angl.

https://6moons.com/audioreview_articles/denafrips-athena/

https://www.denafrips.com/athena
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St január 20, 2021 09:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo inak, Pani konstrukteri. Okrem pre vas asi predimenzovanej casti co sa tyka filtracnych kapacit, co hovorite na konstrukcne riesenie (vstup symetricky dikretny line amp, plne symetricky releovy atenuator, plne symetricky diskretny vystupny buffer, zdrojova cast separatna sub krabica v spodnej casti sasi...) plus na pohlad “fotogenicke” prevedenie jak topologicky, tak prevedenim. Nepozname samozrejme konkretne zapojenie a pouzitie tranzistorov... Na stranke vyrobcu su aj nejake merania z AP a nezdaju sa mi vobec zle, aj ked nie mnoho. Matie ma len trochu vyssia vystupna impedancia (bal 400 Ohm unbal 200 Ohm).

https://www.denafrips.com/athena
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St január 20, 2021 21:41:51    Predmet: Odpovedať s citátom

ok, tak asi nikto nic, tak som ten preamp akurat objednal. Som zvedwvy v porovani s tym co som poslednu dobu mal/mam doma na skusku alebo dlhodobejsie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št január 21, 2021 11:28:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozrel som si to až dnes.. Je to pekné, aj technicky aj prevedením, verím že "na ucho" to bude dobré...
Striktne "meračsky" ( z tých pár obrázkov..) si trochu "vymýšľajú", v skreslení je síce vpravo od spektra údaj 0,0001% (platí to ale iba pre zložky skreslenia, a je to čisté THD pre 1kHz, zaujímavé by bolo THD vs freq. prípadne CCIF) a v údajoch tvrdia, že je to THD+N, ale vedľa grafu spektra je vpravo hore okienko "Meters monitor" a tam je údaj THD+N 0,002%, pri úrovni signálu 3,6V RMS. Aj odstup udávajú relatívne k 4V na výstupe , ale je "milosrdne" udávaný s filtrom "A" šum na výstupe 1,5uV, bez neho je to 5,15uV, čo je asi o 10dB viac, relatívne k 1V (ref dBV) by to bolo ďaľších 12dB dolu..
Jednoducho toto tvrdenie
citácia:
the ATHENA THD+N is measured at 0.000120%, noise level at incredibly low 1.58uVrms.
nie je "celkom" pravda, je to trochu "vylepšené" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 21, 2021 11:58:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozorné oko. Škoda že to ešte nezobrali do ASR. Ale aj tak sú to stále veľmi slušné výsledky. 1uV je -120dBV, 10uV je -100dBV
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št január 21, 2021 12:30:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale šumové dno spektrálnej analýzy závisí od šírky a typu filtra ( pre šírku 1Hz by to bola šumová hustota), neznamená odstup. Šum v pásme do 20kHz je 141x šumová hustota..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št január 21, 2021 14:15:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsak na to som narazal ze su to udaje od vyrobcu...
BV vdaka, ak vas k tomu este ine napadne, budem rad.
Malo by to dorazit asi zaciatkom buduceho tyzdna. Je to do istej miery vystrel naslepo aj ked aj ako vy pisete, nemalo by to byt zle. Tak ci ci tak som sa chcel vyvarovat kupe niecoho bez dokladnejsieho posluchoveho hodnotenia u mna doma. Tym ale ako som sa v tom hrabal teraz ked bolo viac casu asi pocas skoro uz 4 mesiacov a ku vsetekemu som mal skor ci neskor urcite vyhrady a videl ze viac menej komercne veci su skoro bez ohladu na cenu vacsi ci mensi kompromis (mnohe uplne blbosti precenovane). Ale aj vyborne merajuce a inymi vyborne hodnote sa ukazali ze viem mat este urcite vyhrady k niektorym aspektom, tak riesenie “od stola” nepovazujem za dlhodobo uspokojujuce. Mam tiez urcite “vybavove” s ergonomicke kriteria na to. (min 2x XLR input, 1x XLR out lebo DAC ma full balanced a zda sa mi degradacia ist cez RCA a Acony maju len XLR inout a potrebujem min 1,5m kabelaze na kazdu stranu tahanej popri power kabloch), plus 1 az 2x RCA in, rotacny ovladac hlasitosti. (ked narychlo neviem kde som zastrcil DO, ked niekto vola na rychle stlmenie...). Dialkove ovladanie, hlbka max 43cm vyska max 14,5cm, idealne priamy pristup k prepinaniu vstupov na celnom paneli, konektory pokial mozno pevne a presne (tie lacne panelove kazdy kabel drzi inak a ja s tym dost casto manipulujem) a toez zapametatelne rozmiestnenie vzadu, tak aby som nahmatal a lahko prehodil, konektory dalej od seba (super to mal Parasound). “Digitalna” Indikacia urovne signalu je tiez plus pri prehadzovani a porovnavani (ale nie podnienka). Tieto moje “uchylaciny” z hladiska vybavy a ergonomie tu vsak rozoberat netreba. To len na osvetlenie preco som niektore pristroje ani velmi neskusal.


Naposledy upravil blesk666 dňa Ut február 02, 2021 07:28:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št január 21, 2021 14:49:57    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
ak vas k tomu este ine napadne, budem rad.

Laughing , napadá ma, že by som to mohol niekedy ( v prípade záujmu..) zmerať. Ale asi to nebude dobrý nápad.. Wink Ale však možno sa to objaví v ASR u Amira na stole.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št január 21, 2021 14:51:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemam s tym problem, dokonca budem za to vdacny. Nemam na to doma zial vybavenie, aj ked sa s tou myslienkou pohravam ked sa to u mna strieda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 21, 2021 20:23:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To by si potom ladil meraciu zostavu a zabudol počúvať. Výbornú kartu LYNX ponúka vedľa VB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št január 21, 2021 20:37:18    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
To by si potom ladil meraciu zostavu a zabudol počúvať. Výbornú kartu LYNX ponúka vedľa VB.


no ja ju hlavne nemam do coho strcit, mam len notebooky a detom to do PC pchat nema zmysel lebo to by som sa k tomu nedostal
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5938
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št január 21, 2021 21:11:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto, https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=28744 ,by fungovalo aj s notebookom, a nielen na meranie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2021 09:32:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc tu nechodim a az teraz som zabadal co si tu dal.
No ,neviem,mam z toho zmiesane pocity. Neviem naco potrebuju zavadzat z meranim..... su tam nezrovnalosti ako podotkol BV.
Dolezitejsie meranie by bolo IMD,CCIF,THD vs level a THD vs fr.
Ta vystupna impedancia je sposobena tym,ze koncovy stupen pracuje s nizkym Ic
a predpokladam,ze optimalna zatazovacia impedancia bude niekde okolo 10k.
Tie kondiky... to je vyplnenie prazdneho miesta. Kvalitny zdroj ide postavit aj inac.
Neviem preco pouzili tieto rele 12WD04.
Overene a kvalitne rele su napr Omron G6k...su vsak drahsie Very Happy
Som vsak zvedavy na realny kusok....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2021 10:17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter: dakujem za tvoj vstup, Presne tvoj, BV a par dalsich odborny nazor ma zaujima. Celkom mi nejde do hlavy (ale to moze byt aj tym ze tomu az tak dobre ako vy nerozumiem) Ze hore ma hlavne okno uvedne THD+N, v strede velke okno tiez THD+N s tym ze to je za podmienok 4Vrms. No a vpravo hore akoby nesuvisiace s nicim je male okno “meters monitor” kde je 3,86Vrms a THD+N 0,002% identicky pre oba kanale. Tento udaj je vsak neobvykle presny (ziadne cislo za 2-kou) a identicky pre oba kanale (prakticky nerealne). Mne to nepride ako namerana hodnota ale nejaky rozsah merania alebo nieco podobne. Co sa tyka toho vystupu, tak ja mam na vstupe do koncov 10kOhm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2021 10:42:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu to mas 2 obrazok zakryte okna ako to maju oni,prve okno iba THD.
Problem je v tom,ze SW pre AP nechava hore v okne THD+N aj,ked vyberes moznost merat iba THD. Pozri vlavo,alebo na odkryte okno hore.


Naposledy upravil peter_spx dňa Pi január 22, 2021 10:43:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2021 10:43:21    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
jmd napísal:
To by si potom ladil meraciu zostavu a zabudol počúvať. Výbornú kartu LYNX ponúka vedľa VB.


no ja ju hlavne nemam do coho strcit, mam len notebooky a detom to do PC pchat nema zmysel lebo to by som sa k tomu nedostal


Trochu OT ale daju sa zohnat vselijake srandicky Wink

https://www.ebay.com/itm/Laptop-ExpressCard-34-54mm-to-2-Dual-PCI-32bit-Slot-Converter-w-Power-Adapter/254434270522?hash=item3b3d76dd3a:g:jHIAAOSwjhJd3NqV

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2021 12:01:27    Predmet: Odpovedať s citátom

este poznamka k filtrovaniu napajania. Bateria kondikov je iste na fotky fajn pre predajcu. Vysledok v merani vsak vyzera dobre z hladiska potlacenia 50Hz, cize maju to asi aj funkcne a nedovrzali to niecim inym (napr zlym riesenim zemnenia)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2021 12:28:40    Predmet: Odpovedať s citátom

no....pri merani pozadia maju pouzity filter A,,ten napr 50Hz potlaca o 30dB..
Paramater 1,5uV ale cez filter A.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2021 12:42:54    Predmet: Odpovedať s citátom

a ok, tak potom si musime pockat na merania u nas alebo od ASR. Kazdopadne nepocitam ze to bude lamat rekordy v SINAD rebricku z hladiska THD, uz len preto ze pouzivaju Low NFB.
Ich zakladny a najlacenejsi model R2R-DAC s ohladom na pouzitu technologiu nedopadol v ASR vobec zle
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denafrips-ares-ii-usb-r2r-dac-review.11166/ Takze predpokladam ze inziniering vedia zvladat. Prave ich DAC-y registrujem nejaku dobu ako zvukovo chvalene, tak som zacal sledovat aj ine ich pociny a cca od 09-10/20 len vyrabaju aj tento preamp. Pravdu povediac z hladiska toho ako je to postavene, tak nepoznam z komercnych vyrobcov ziadny porovnatelny produkt. Aj ked samozrejme aj tu by sa z vasho pohladu naslo co by sa dalo asi urobit aj lepsie. Ale treba uvazovat s ohladom na to co sa vobec vyraba a predava a ake su ceny. Casto aj v cenach 5-10tis Eur byvaju v tom dost tazke kompromisy (vacsie ako tu)


Naposledy upravil blesk666 dňa So január 23, 2021 00:58:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2021 14:54:43    Predmet: Odpovedať s citátom

pre tych co radsej ako merania citaju recenzie:
https://www.denafrips.com/single-post/denafrips-athena-is-the-best-stereo-component-which-i-had-in-my-audio-life-point

https://www.denafrips.com/single-post/excellent-and-exceptional-product-at-an-incredible-price
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1924

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2021 22:16:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mal možnosť vidieť/počuť Ares II a Terminator. Prevedenie slušné, takže okobias je v poriadku a zvukovo tiež nemajú chybu. Nie som však netopier. Ja si myslím, že budete spokojný.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: So január 23, 2021 01:33:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak este k tomu meraniu Ares II na ASR fore - namerane udaje su este o nieco lepsie ako udava vyrobca, to len teda v kontexte toho co sme vyssie rozoberali
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: So január 23, 2021 10:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieje podstatne kolko nul ma skreslenie THD na 1kHz. Od urcitej hranice to je v podstate jedno. Ja som upozornoval na to,ze vyrobca neseriozne uvadza parameter THD+N ,ked je ocividne ,ze ide o THD.

Su tam vsak aj ine veci robene ,,na oko,, ,tym vsak netvrdim,ze by to malo zle hrat.
Pravdepodobne budes spokojny. Zadny panel a pripojne miesta su tiez vyriesene OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: So január 23, 2021 13:04:24    Predmet: Odpovedať s citátom

suhlasim, mali by sa takeho vyvarovat. Este ked to asi ani nepotrebuju. Som ale zvedavy kam sa ich ceny preampov (aj koncakov) casom vysplhaju. Strategia Aziskych fieriem je chytit vacsi pocet zakaznikov a tym referencnu bazu (ktora im po nete bude sirit dobre meno) na vyborne a cenovo zaujimave produkty a potom robit postupne drahsie a drahsie. Tak ako to uz maju s prevodnikmi kde sa najvyssi model Terminator Plus vysplhal na cenu 6300,- Eur. Ale vsak Polsko-Americky Mytek ma uz top model na urovni 20k Eur, tak je to vlastne stale este “lacne”, pre niekoho este asi aj moc lacne, na to aby sa o to vobec zaujimali.

Naposledy upravil blesk666 dňa So január 23, 2021 15:25:30, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 23, 2021 14:04:15    Predmet: Odpovedať s citátom

USD 6t deposit, 20t total Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2021 15:50:47    Predmet: Odpovedať s citátom

tak je doma.
Peter SPX: Inak su tam nakoniec vsetky signalne rele Omron G6S-2 27Y9C1, jak na vstupoch/vystupoch, tak aj v regulacii hlasitosti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2021 16:07:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som pisal G6-K to su ine rele...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2021 16:22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter ano to som si vsimol ze ty si posal trochu iny tyt, preto som vypisal cele typove oznacenie. Zrejme sa im minuli skladove zasoby tych Fujitsu, lebo tie uz sa nevyrabaju. Odpory na regulaciu urovne su tam Vishay Dale
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2021 16:42:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak teraz uz len pocuvat a pocuvat.. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2021 18:04:30    Predmet: Odpovedať s citátom

par fotiek:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 1 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist