Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pioneer HPM100 - uprava

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tibor86
Hifista


Založený: 03 október 2016
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2021 09:06:02    Predmet: Pioneer HPM100 - uprava Odpovedať s citátom

Ahojte, mam bedne Pioneer HPM100, ktore su po uprave. Maju zvecseny objem na 100L, no repraky a vyhybka povodna. Vyskove repro ale niesu originalne... Uvazujem nad vymenou stredov a vysok sa nejake lepsie a amozrejme taktiez aj vyhybiek. Ale... stacilo by kupit -nejake- 3 pasmove vyhybky ?

https://www.dtelektronik.sk/kategoria/ozvucovacia-technika/vyhybky/3-pasmova-reproduktorova-vyhybka-hifi-terminal-8ohm-150w/

https://dtshop.sk/3-pasmova-vyhybka-hifi-bi-wiring-8ohm#tm-tabcontent

https://www.repra.eu/reproduktorove-vyhybky/2575-reproduktorova-vyhybka-monacor-dn-200-3-pasmova-400-w-8-ohm.html

Ktore ?


Ale stale je to tak.. nie profi riesenie. Ono hrat to bude ale ako ?

S povodnymi vyhybkami moc vrieskaju, kedze do basaku ide full pasmo co je naprd. Najme sredove repro moc vrieskaju, ale ked som icj odpojil tak je to o dost lepsie, zvyraznili sa aj basy, ktore su fenomenalne, vada zvecsenemu objemu, nebucia tak ako nepodojene kravy Very Happy bassreflex je zatial povodny bez ladenia, vychadza mi to na cca 50hz. Ale chcelo by ho posunut nisie na 30Hz kedze objem je 100L. Ale co tie vyhybky hmmm ?Pomohlo by to, ci je to strta casu a bez poriadneho merania to stoji vsetko za velke kulove ?

Hmmm ? Diky za rady !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2021 09:49:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase ty? Very Happy yesper26
Na bastlírne si nepochodil a nikto ti neporadil podľa tvojich predstáv, tak čakáš, že tu ti niekto poradí inak a lepšie? Unicorn mal s tebou trpezlivosť a vraj si si stále išiel svoje, tak s tebou skončil. Komu niet vzájomnej rady, tomu niet hospodárskej pomoci Razz

Osaď tam iné stredy a výšky, ktoré ti doporučí niekto znalí, kto bude mať s tebou trpezlivosť a HLAVNE to daj niekomu zmerať, nech ti navrhne novú výhybku. Všetko ostatné je zabíjanie času a vyhadzovanie peňazí s nepodareným výsledkom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2021 10:06:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vo všeobecnosti je to tak nejako... Very Happy
Síce sa nedá povedať, že by si šiel doslova stále svoje, ale zas tu bola požiadavka o riešenie na kľúč. Namontuj meniče, odmeraj, vyrob...ja na takéto akcie čas nemám. Ak sa mi dopraví tá bedňa pripravená na meranie, tak nemám problém. Odmeriam, odsimulujem, odovzdám schému a podklady z merania. Ale viac urobiť nemôžem. Mám toho plné brýle a fakt nestíham.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tibor86
Hifista


Založený: 03 október 2016
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2021 10:10:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej ja Very Happy

No skusim tam osadit stredy a vysky co mi poradil Unicorn a -nejaku- 3 pasmovu vyhybku Smile Ono tie basaky nehraju zas tak najhorsie, len keby z nich stredy nevrieskali ale to by mala poriesit ta vyhybka, ze stredy z nich ureze. A pak uz stredy a vysky doriesit lepsimi reprakmi co mi poradil unicorn.

Unicorn, pls, napis mi este raz typ tych stredov a vysok ake tam mam dat. Diky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2021 10:14:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Žiadnu "nejakú" výhybku Very Happy Osaď tam reproše, ktoré ti doporučí, dovez to ku nemu, alebo rovno sem do kultúrneho v presne stanovený termín a čas, uvidíš, ako prebieha to meranie a čakaj na schému výhybky. Načo budeš vyhadzovať peniaze za uni výhybku, ktorá ti bude k ničomu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tibor86
Hifista


Založený: 03 október 2016
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Ut február 02, 2021 10:29:39    Predmet: Odpovedať s citátom

No dobre teda, mas pravdu. Nak sa to urobi poriadne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: Št február 04, 2021 16:17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo si tie HPM nepredal, idú dosť draho a zo zisku si mal postaviť nejaký ucelený projekt s navrhnutou vyhybkou. Takto si zničil zberateľské bedne a výsledok s investíciou neistý
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Št február 04, 2021 21:32:43    Predmet: Odpovedať s citátom

On ich kúpil v nových skeletoch. Basy pôvodné, stredy pôvodné - poškodené, výšky domontované iné. Proste nepredajný paskvil, ktorý nemá s originálom takmer nič spoločné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
platon.rado
Hifista


Založený: 03 november 2008
Príspevky: 161
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2021 11:36:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ukáž foto tých bední...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tibor86
Hifista


Založený: 03 október 2016
Príspevky: 196

PríspevokZaslal: Ut február 09, 2021 13:15:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani v povodnom stave nehraju bohvie ako. Jedine s equalizerom so stredami dole... Very Happy

Vyzeraju pekne, treba ale osadit nove stredy a vysky, ktore mi poradil Last Unicorn a pak huraaa k nemu na meranie a navrh vyhybiek. Cool Basaky su neposkodene.
Ak nezabudnem, hodim vecer nejake fotky. Ono skelely su cele druhe, su z hrubsieho dreva co je aj dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: St február 10, 2021 17:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako napísal penjo. Skelety sú nové (stĺpové a so zaoblenými hranami), streďáky sú nevratne poškodené, na mieste výšok sú ARV104.
Písať o nejakej historickej hodnote je už mimo. To je ako keby sme karosériu BMW, motor Mercedes s rozsypaným vstrekovaním K-Jetronic, prevodovku zo škody 120 a tvrdili, že je to cenný veterán Fiat 130, lebo to má z neho papiere... Laughing
Tie bedne majú hodnotu len tých veľkých DIY skeletov a basákov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist