Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

jaký zesilovač k Sonus Faber Venere 2.5 ?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 08:41:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Tatko tom: myslis prepinanie tak, ze hudba plynule hra dalej a ty prepinas?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2945
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 09:00:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, také porovnanie.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 09:41:43    Predmet: Odpovedať s citátom

BC Acoustique EX322.2 má v "tovární" specifikaci uvedeno zkreslení 0.5% (1kHz, 1W, 8Ω), což je podle mě na hifi zesilovač hodně. Viz https://www.bc-acoustique.com/en/electronics/integrated-amplifiers/ex-332-2-integrated-hi-fi-amplifier-2x100w-wireless-detail

Vincent v manuálu uvádí pouze THD<0,1% (viz str. 42 - https://www.vincent-tac.de/fileadmin/pdf/BDA/Vollverstaerker/BDA_SV-234_DE_EN_FR.pdf).

Tady bych i věřil, že rozdíly opravdu slyšet budou.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 12:05:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tatko tom: takym sposobom porovnania sa daju odhalit:
1.rozdiel v hlasitosti
2.velmi velke rozdiely medzi zariadeniami

Obecne to nie je vhodny sposob na porovnavanie komponentov lebo hudba je v case prilis premenliva. Muzikanti by museli hrat absolutne presne dokola to iste (nerealne). Realne by to bolo keby si mal nahratu slucku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2945
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 12:07:31    Predmet: Odpovedať s citátom

A co je dobry sposob porovnania?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 12:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tatko Tom: stary dobry rokmi osvedceny (nie mnou, ja som v tomto nepodstatny). Pustas si od zaciatku tu istu ukazku a dokola. Potom zoberies dalsiu a zopakujes to niekolkokrat... Opakovat to treba kvoli tomu ze vzdy sa zameriavas orn na urcity detajl. Napr podanie sykaviek v jednom konkretnom kratkom case. Potom napr dozvuk cinelu. Alebo Udery na struny klaviru. Porom sa snazis naopak vnimat celok ci nevnimas komparaciou nejaku zmenu v tonalite v jednotlivych pasmach. Potom lokalizacia - ci je v danom momente ten uder na strunu klaviru bodovy alebo naopak cez celu stenu a ci je v rovine bedni alebo pred alebo za a to pre obe ukazky porovnat....

Naposledy upravil blesk666 dňa Pi február 12, 2021 13:18:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2945
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 13:03:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo tým zistíš okrem dojmu, najmä ak pozeráš na "hodne drahý, krásny, teda určite kvalitný" zosilňovač voči lacnému a škaredému? Aký čas medzi tým uplynie? ABX-tracks Foobaru je nezmysel?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 13:26:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tatko Tom: precitaj si este co som doplnil a skus sa zamysliet nad tym bez predsudku a emocie. ABX nespochybnujem ako celok. Testovaval som vsak veci zo zaujmu (bez financnej ci inej motivacie) a casto sa mi dostali do ruky veci ku ktorym som mal skor predsudky alebo som o tom len nic nevedel a pocas posluchu si moj zaujem pristroj ziskal (alebo aj naopak). Okoposluch funguje najlepsie ked mas doma nieco o com si myslis ze je dobre a donesies si domov nieco ine (alebo aj naopak, si nieco nesies na posluch v co veris lebo to napr. postavil niekto kto uz postavil nieco co sa ti pacilo ako to hralo, alebo to dobre meralo a vice versa). Ci uz z dovodu ze na to nemas alebo len nie si ochotny akceptovat ze nieco ine moze byt pre teba lepsie, okoposluch vitazi a potvrdi, ze to co je doma (ci cakas ze ma byt lepsie) je super a nemsui ro byt ani krajsie ani drahsie, ani mat “tlstejsi predny panel”.

Naposledy upravil blesk666 dňa Pi február 12, 2021 13:44:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2945
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 13:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Doplnil si po tom, čo som prečítal.
Okoposluch naozaj nie je vhodné kritérium. Možno sa len nerozumieme alebo ja nerozumiem, no najviac vnímam rozdiel pri bezprostrednom prepnutí.
Mám dva "zosilňovače" pre jedny reprosústavy s možnosťou okamžitého prepnutia. Aký-taký počuteľný rozdiel vnímam (samozrejme po dôkladnom zarovnaní hlasitosti) hlavne na ľudských hlasoch. Výšky nad 20kHz už nepočujem (...sykavky majú hlavný kmitočet kus nižšie...), na basoch v hudbe rozdiel ani pri priamom prepnutí nemám takmer žiadny. Ak sa nepozriem - neviem, cez čo počúvam hoci mnohé tie skladby mám napočúvané desiatky rokov.
Pravda je, že po tom, čo som testovacím signálom zistil, že AKAI ide o niečo málo nižšie, mám z jeho posluchu "lepší pocit" Smile

K tomu vyjadrfeniu priestoru a stredu v nahrávke - kým mal AKAI vadné kondíky a iné - bolo mi divné, prečo z PHILIPS počujem speváka/speváčku umiestneného v strede zvukovej scény presnejšie, po oprave sa už ani v tom nelíšia.

Stále uvažujem v intenciách kvalitných zosilňovačov s neutrálnou rovnou charakteristikou, malým skreslením a dostatočným DP, ktoré kŕmia kvalitnú reprosústavu, ktorá si "nevyberá" zosilňovač. Ak áno - niečo je zle...

Že sa v dnešnej dobe predávajú aj mizerné zosilňovače, je vec iná...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 13:52:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tatko Tom: myslim ze chapem co chces povedat. Mam chvile ked po dvoch hodinach prepinania mam zaver ze nejaky rozdiel zda sa existuje, no neviem ho vsak opisat a priradit. Vtedy si musim priznat, ze v ABX by som v tej chvily urcite pohorel, resp musel konstatovat ze rozdiel je pod mojou rozlisovacou schopnostou. Pri “kontinualnom” prepinani a porovnavani je to vzdy este tazssie. Lebo “skreslenie” rozlisnostou hudby je vacsie ako samotne skreslenie pristrojov, resp druha veta je interpretovana s vacsou odlisnostou ako prva, ako je rozdiel elektrickych vlastnosti ako tak normalne skonstruovanych pristrojov. Preto sa tak prakticky neda dojst k relevantnym zaverom ani ABX testom ani “okoposluchom”

Naposledy upravil blesk666 dňa Pi február 12, 2021 14:46:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2945
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 12, 2021 13:57:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Cheers
Súhlasím a nepokračujem (tu), lebo tým neodpovedám na pôvodnú otázku Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist