Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ZS tuning
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po február 15, 2021 19:05:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je chuť - skúsiť porovnať solídny záznam hoci do (nad) 20kHz originál a ostro orezaný na 15kHz. Smile
Či frekvencie za hranicou počuteľnosti v REÁLNEJ HUDBE ovplyvňujú (nami) počuteľnú časť. Ono toho v hudbe na tých najvyšších frekvenciách moc nieje a je to hlboko pod "strednou úrovňou" ostatného. Smile

Nenapíšem, čo si myslím... N obrázku je posledné pole vpravo (skoro biele...) 16-28kHz


_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po február 15, 2021 19:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusim aj to neskor ale este ma napadlo ked som sa najedol ze skusim dat necely nasobok tj zaklad bude stale 12 kHz ale druhy bude dajme tomu 23,95 kHz aby som sa priblizil viac realite.

Zvolim to zamerne tak aby sa amplitudy signalov stretli 2x za sekundu tj ci budem vnimat aspon nejake kmitanie zvuku pri tej zmiesanej nahravke.

Viete to niekto vypocitat aka ma byt ta frekvencia okolo 24 kHz aby sa amplitudy stretli 2x za sekundu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po február 15, 2021 20:03:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Mark Knopfler - Privateering - Bluebird (Flac) je zaznamenaný až do 40 kHz Smile

Aj ako WAV to "nie je márne" na test:


_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po február 15, 2021 21:02:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze definitivne pre mna neorozoznatelne Crying or Very sad

12 kHz + 23998 Hz
12 kHz + 23999 Hz
1000 Hz + 23999,7 Hz

Takze Hi-Res audio nahravky si mozem v mojom pripade kludne zmazat Very Happy

Teraz ma napada taka prakticka rada pre hifistov vseobecne:

"Ak nechces zo seba urobit debila, tak nechod do slepeho testu !" Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po február 15, 2021 21:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechať pre dobrý pocit Very Happy

Nie náhodou mám "podpis": Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut február 16, 2021 06:25:00    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Takze definitivne pre mna neorozoznatelne Crying or Very sad
raz ma napada taka prakticka rada pre hifistov vseobecne:

"Ak nechces zo seba urobit debila, tak nechod do slepeho testu !" Very Happy


Skôr: Ak nechceš zo seba robiť debila, netvrď niečo, čo nemôžeš dokázať.

Slepé testy sú ok, ale keď niekto pred tým narozpráva kravín a bude sa do krvi byť a pretláčať svoju "pravdu", potom sa bude báť slepého testu ako čert kríža.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut február 16, 2021 07:03:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Za seba - nemám "právo" radiť niekomu, kto sa ma o to neprosil. No mám právo vyjadriť svoje poznanie. A občas, keď čítam technicky, fyzikálne a fyziologicky absolútne nereálne nezmysly, účelové lži - niekedy nevydržím neozvať sa. Smile
Do predajných vláken sa snažím nemiešať, je každého vec, čo za koľko predáva alebo kupuje, no inde je dobré faktami bez osobných invektív šíriť fakty (...osvetu).

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut február 16, 2021 16:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak aby som sa uz sam totalne presvedcil dal som aj 1000 Hz + 14999 Hz a furt nic Very Happy
Najprv som sa predtym samozrejme testol a 13 kHz uz nepocujem.

Idem teda radsej upravit nejake moje prispevky Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So február 20, 2021 11:52:35    Predmet: Odpovedať s citátom

"Takze Hi-Res audio nahravky si mozem v mojom pripade kludne zmazat"
Ono to není o těch vysokých frekvencích, ty neslyší nikdo z nás, ale jedná se o to, že vyšší frekvence ve slyšitelném pásmu jsou více navzorkované a pro mé ucho jakoby reálnější. Taky harmonické se pak různě přičítají a odčítají od slyšitelného zvuku. Navíc nedochází k neceločíselnému resamplování na 44100Hz, což se také negativně projeví na zvuku. Ale musím uznat, že ten rozdíl u hudby co já poslouchám (vůbec neposlouchám audiofilní nahrávky) je v hires malý. V hires mám spíše nahrávky starých záznamů pásů od Supraphonu a tam je vůči CD zvukový rozdíl zásadní. A hlavní nevýhodou hires je obrovská kapacita nahrávek hlavně v 192/24.
PS: Četl jsem nedávno rozhovor s nějaký super známým zvukařem, jehož jméno si nepamatuju a ten říkal, že aby obešli resamplování, tak to nahráli na pás a pak to z toho pásu zase zdigitalizovali. Takže asi dle jejich zkušenosti je lepší DA/AD než resamplování.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 20, 2021 12:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik napísal:
... A hlavní nevýhodou hires je obrovská kapacita nahrávek hlavně v 192/24.
....


V tejto dobe 4 TB diskov za normálne ceny je to snáď bezpredmetné.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So február 20, 2021 14:04:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ve svém vlastním streameru otáčkové disky nesnesu kvůli hluku (někteří audiofilové tvrdí, že slyší vliv SATA kabelu na zvuk, tak jsem se mu rovnou vyhl), takže prozatím mi stačí 128GB msata modul. Samozřejmě mohl bych si zakoupit větší, ale zatím není potřeba. Jen to bylo spíše srovnání s velikostí klasického 44.1/16.
Po dlouhodobých experimentech se zdrojem dat od PC s Widlema a Foobarem přes ASIO (tady je problém od spínaného zarušeného napájení, přes samotný systém Windows), přes Raspberry PI 3/4 (má problém s USB, je nutné nějaké ty přídavné desky a to už se mi nelíbí), jsem nakonec skončil u základní desky, která má napájení 12V DC, ty si tvořím klasickým nízkošumovým zdrojem a frčí na tom Volumio. To je pro mě v tuto chvíli zvukově nejlepší řešení. Volumio je na partyšně toho 128GB msata disku a zbytek je na hudbu. Ovládání jednoduše přes web či aplikaci v Androidu. Žere to 10W a je to bezhlučné. Z USB portu pak šup do XMOS modulu (nevěřil jsem, ale i USB kabel má vliv na zvuk, naštěstí mi vyhovuje ten docela levný). Zapínání dálkáčem řízené Arduinem. Vleze se třeba do krabice z Modushopu, takže to může mít i trochu hifi design. Hlavně nemusím startovat PC, nic aktulizovat, ladit, nastavovat, ... Vřele všem kdo hledají slušný zdroj dat za relativně pár korun doporučuji. Není nutné používat Volumio, lze užít i další konkurenční řešení, jen Volumio je pro mě nelinuxáka velmi jednoduché na instalaci a správu.
Pokud by měl někdo zájem, mohu sestavit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So február 20, 2021 15:32:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Bral jsem firmu ZS celkem vážně, poněvadž nabízí docela solidní akustické prvky. Sice asi pořádně neví, co prodává, čemuž nasvědčuje to, že opisuje údaje pohltivosti v amerických Sabinech, které jsou vztažené na čtvereční stopu - možná se spoléhá na to, že skoro nikdo neví, co je to Sabin a ta čísla vypadají úžasně. Ovšem teď jsem díky tomuto vláknu narazil na nabízené zázraky CD Mat, Analoguer a Demagnetizer. Neboli hifi hadí olej čtyřikrát jinak. Je skutečně neuvěřitelné, s jakou drzostí se dá obchodovat s lidskou neinformovaností a hloupostí a ještě to propagovat ve videu. Ale jak se říká, svět chce být klamán. Hezky to tady vystihl tatko Tom citací příběhu o testu kabelů. K tomu nemám co dodat. A o tuningu pomlčím - informace o tom, oč se technicky jedná, jsou nepochybně firemním tajemstvím.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So február 20, 2021 16:02:32    Predmet: Odpovedať s citátom

"audiofilové tvrdí, že slyší vliv SATA kabelu na zvuk" - ak im vibráciami búcha o PC skriňu, možno...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So február 20, 2021 16:26:35    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
"audiofilové tvrdí, že slyší vliv SATA kabelu na zvuk" - ak im vibráciami búcha o PC skriňu, možno...

Smile

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: So február 20, 2021 17:33:14    Predmet: ...a sme o trošku múdrejší Odpovedať s citátom

https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&tl=sk&u=https%3A%2F%2Fwww.acoustics-engineering.com%2Fhtml%2Fsabin.html&prev=search
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So február 20, 2021 17:59:36    Predmet: Re: ...a sme o trošku múdrejší Odpovedať s citátom

vajnorhifista napísal:
https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&tl=sk&u=https%3A%2F%2Fwww.acoustics-engineering.com%2Fhtml%2Fsabin.html&prev=search


Jj, jenže já měl na mysli sabine jako jednotku pohltivosti, vyjadřující pohltivost objektu nebo prostoru jako ekvivalentní plochu s jednotkovým činitelem pohltivosti (alfa). Má rozměr plochy a může se udávat ve čtverečních metrech nebo čtverečních stopách - což je případ údajů pro materiály GIK, které pak vycházejí zhruba devětkrát větší než by odpovídalo čtverečním metrům a jsou to proto tak ohromující čísla.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2021 08:36:43    Predmet: Odpovedať s citátom

karfik su tu teraz dve cesty pre teba:

1. Sladka nevedomost (po tej kracas teraz Smile ) - zvuk vnimas hlavne emocionalne
2. Slepe testy (polovica tvojho hifi-sveta sa rozpadne a na druhu uz nebudes mat odvahu Smile )

Ja pevne verim ze casom okusis aj druhu moznost Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne február 21, 2021 23:03:04    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
karfik su tu teraz dve cesty pre teba:

1. Sladka nevedomost (po tej kracas teraz Smile ) - zvuk vnimas hlavne emocionalne
2. Slepe testy (polovica tvojho hifi-sveta sa rozpadne a na druhu uz nebudes mat odvahu Smile )

Ja pevne verim ze casom okusis aj druhu moznost Wink


To je asi nějaký omyl, to asi nepatří mě.

_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po február 22, 2021 16:15:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Som myslel ze aby si robil slepe testy kedy realne nevies co hra (prepina niekto iny).
Budes prekvapeny aky budes zrazu hluchy a nedokazes skoro nic rozoznat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist