Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Veliký Druid je stále myšlenkově svěží

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne jún 06, 2010 22:22:19    Predmet: Veliký Druid je stále myšlenkově svěží Odpovedať s citátom

S potěšením bych se chtěl podělit o tuto informaci, jejíž těžiště je zachyceno v názvu vlákna. Cestou autem ze Žďáru do Prahy jsme otevřeli několik zajímavých témat, a jako vždy měl VB řadu brilantních myšlenek a nápadů, zejména co se týče nekonvenční metody měření pro audio účely.

VB: mimochodem - s tím VDH síťovým kabelem je to přesně tak, jak jsme to cestou "poskládali". Filtrační účinek, založený na LC (jejichž velikost je ovlivněna konstrukcí), je doplněný účinkem vodivé uhlíkové vrstvy.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne jún 06, 2010 22:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Svěžest se projevila i cestou tam - ve vyjmenovaných slovech po P chybí slůvko Pyj Very Happy
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne jún 06, 2010 22:38:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No a pak se nediv, když to děti na prvním stupni napíšou v diktátu špatně.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 00:50:35    Predmet: Re: Veliký Druid je stále myšlenkově svěží Odpovedať s citátom

PMA napísal:
... - s tím VDH síťovým kabelem je to přesně tak, jak jsme to cestou "poskládali". Filtrační účinek, založený na LC (jejichž velikost je ovlivněna konstrukcí), je doplněný účinkem vodivé uhlíkové vrstvy.


Ono se to dá odvodit z náhradního schématu - radiální vodivost resp. odpor té vrstvy je zapojen v sérii s kapacitou kabelu, což se projeví zvýšením ztrátové složky kapacity. Je to samozřejmě dost komplikované, ztráty jsou závislé na frekvenci atd. Počítat vlnovou rovnici pro takové prostředí bych rozhodně nechtěl.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 18:43:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už jste to tak hezky poskládali, že si o tom povídáte na veřejném fóru, nechcete napsat něco víc? Pokud je to tajné, tak pardon.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 19:14:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jde o to, že jmenovaný síťový kabel VanDenHul funguje jako vf filtr, aniž by obsahoval jakékoli přídavné součástky. Podrobně by o tom měl ovšem napsat PMA, poněvadž ho má doma a měřil ho.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 19:57:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, takže kruh se uzavřel. No nic, taky nemusím vědět všechno.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 20:00:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Chyběl jsi - zameškané hodiny Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 28, 2010 20:19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Chyběl jsi - zameškané hodiny Wink

Aha, tak vidím, že vlákno splnilo svůj účel. Very Happy
Dobrá, máš další bod.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rica
Hifi obsluha


Založený: 19 november 2007
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 06:27:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak takto si ja predstavujem dokonale zbytočné vlákno.

".... s potešením Vám chcem oznámiť, že........ že Vám nič neoznámim, lebo ste tam neboli..."

Keby bol autorom nafúkaný -násťročný sopel, nepoviem ani slovo. Ale takto??? fakt len Shocked

opa- čo si čakal???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 17:50:11    Predmet: Odpovedať s citátom

rica napísal:
".... s potešením Vám chcem oznámiť, že........ že Vám nič neoznámim, lebo ste tam neboli..."

Tak to jsi vystihl velmi pěkně. Thumb up

rica napísal:
...opa- čo si čakal???

Mám-li být upřímný, čekal jsem přesně tohle. Ale tajně jsem doufal, že se možná přeci jen mýlím. Tak jsem to zkusil, no. Confused

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 22:37:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ja to prásknem, tienenie je zapojené v prístrojovej zástrčke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 23:07:17    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Tak ja to prásknem, tienenie je zapojené v prístrojovej zástrčke.

To je jasný. Co je zajímavé, je účinek uhlíkové vrstvy na filtrační vlastnosti. Jediná ptákovina, která mě napadla, je teorie, že skin efekt vyžene vysoké kmitočty z jádra vodiče na povrch, kde se utlumí ve vrstvě sice vodivého, ale málo vodivého uhlíku.

Omlouvám se za asfalt. Ashamed

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi júl 30, 2010 23:37:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Když si přečtete můj první příspěvek a budete trochu přemýšlet, tak možná pochopíte, o co jde.

Jinak si ale myslím, že tohle vlákno se už dost vzdálilo od problému svěžesti Velkého Druida a jelikož rozpitvané téma (až na osobní invektivy) je docela zajímavé, bylo by IMHO vhodné přenést tuto diskusi někam jinam a tady se omezit na příspěvky typu "kterépak potravinové doplňky on to asi užívá" apod. Přinejmenším by se to snad ocitlo pod adekvátnějším názvem. Pavle, be so kind and do it for me.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rica
Hifi obsluha


Založený: 19 november 2007
Príspevky: 10

PríspevokZaslal: Po august 02, 2010 08:39:13    Predmet: Odpovedať s citátom

O mentálnej sviežosti VB myslím nikto nepochybuje, takže zakladať na túto tému special vlákno je, ako som už bol spomenul, úplne zbytočné...

Ochotu venovať sa "podtéme" vlákna jeho zakladateľ už myslím jasne naznačil...

Nemám v úmysle na nikoho útočit, len na sa postupne prestávam diviť "osobným invektívam" a podráždenosti voči autorom takýchto príspevkov...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5836
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ne október 03, 2010 22:57:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Přeji Velkému Druidovi k svátku a zachovej si své chatrné zdraví Bohouši Smile
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 03, 2010 23:05:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Připojuji se k přání a přidávám dobrou zprávu Cheers
http://www.mediafax.cz/zahranici/3105860-Velka-Britanie-uznala-druidismus-oficialnim-nabozenstvim

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 27, 2021 09:09:54    Predmet: Mlčanlivosť Odpovedať s citátom

Ak sa môžem opýtať, ako sú vlastnícky chránené myšlienky konštruktérov pretavené do zapojení a výrobkov? Napr. VB vymyslel nejakú fičuru, tú odladil a použili v nejakom výrobku. Výrobok sa možno už ani nevyrába, ale firma pre ktorú to navrhol ešte funguje a možno v inom výrobku aj upravené fičury využíva.
VB predpokladám, že bol v čase vývoja zamestnaný alebo inak odmeňovaný danou firmou. Avšak VB si v tomto projekte vystrieľal náboje a zaviazal sa nešíriť tieto výsledky práce ďalej. Teraz musí hľadať iné témy a vyvarovať sa použitiu tých nápadov. Čo však potom, kto ho neskôr odmení, ako dlho tieto obmedzenia mlčanlivosť štandardne trvajú, existuje nejaké nepísané alebo radšej písané pravidlo ?

Otázka alebo diskusia na tomto fóre sa môže týkať BV, Danharda, PMA a ďalších.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So február 27, 2021 09:27:29    Predmet: Re: Mlčanlivosť Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Ak sa môžem opýtať, ako sú vlastnícky chránené myšlienky konštruktérov pretavené do zapojení a výrobkov?


Záleží to na konkrétní smlouvě, já to mám takto

citácia:
1. CONFIDENTIAL INFORMATION

(a) Company Information. I agree at all times during the term of my services and for a period of five (5) years thereafter, to hold in strictest confidence, and not to use, except for the benefit of the Company, or to disclose to any person, firm or corporation without written authorization of the Company, any Confidential Information of the Company. I understand that “Confidential Information” means any and all Company information, technical data, trade secrets or know-how, including, but not limited to, research, product plans, marketing plans, products, services, customer lists, technical data sheets, markets, software, developments, inventions, processes, formulas, technology, Vendor information, designs, drawings, engineering, hardware configuration information, marketing, finances or other business information disclosed to me by the Company either directly or indirectly.


Pokud by došlo na nějaký spor, což nikdo nechce a je otázka zda by se do něj šlo, tak zejména po uplynutí doby je asi jedinou ochranou patent.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 27, 2021 13:22:57    Predmet: Odpovedať s citátom

5 rokov je myslím rozumný kompromis. Počas tých nasledujúcich 5 rokov už asi nie je finančne odmeňovaná zmienená mlčanlivosť. 5 rokov sa autor pre istotu zaoberá neutrálnou činnosťou voči predošlým aktivitám?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: So február 27, 2021 14:12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak trochu formální pojistka a jde o dost malý uzavřený obor, kde zúčastnění chtějí spolu i nadále dobře vycházet. Všechno je to hlavně o lidech a důvěře, která se dlouho buduje a dá lehce ztratit.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne august 01, 2021 22:45:52    Predmet: Odpovedať s citátom

V režimu zaměstnance v rámci pracovní doby jsou všechny výsledky práce majetkem zaměstnavatele včetně případných patentů, kde je sice uveden autor, ale patent zůstává v majetku zaměstnavatele. Pokud se nedomluví jinak ve prospěch zaměstnance - třeba jako forma motivace neutíkat z firmy s patentem před zveřejněním a následně zakládat konkurenci.
Ve vztahu fyzická nebo právnická osoba versus fyzická nebo právnická osoba při práci na jednoúčelovou smlouvu o díle nebo na fakturu, pokud není obsahem smlouvy či faktury jmenovitě zadání na dodání patentu, tak zústávají práva na patent objeviteli. Pokud se nedomluví specificky jinak například rámcovou smlouvou nebo smlouvou o mlčenlivosti.

Přeji Druidovi pevné zdraví a utěšenou tvorbu nových neuronů. Jak bylo dokázáno, tak svěží organismus je schopen tvorby nových neuronů i po 30 letech. A ty nové neurony se právě mohou doslova zapojit do tvorby novýh nápadů.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist