Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Riešenie akustiky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2021 15:09:23    Predmet: Odpovedať s citátom

mobil v tomto ohlade podla mna nie je “VELMI” orientacny, ale je skor “UPLNE” nepouzitelny, lebo priebeh citlivosti jeho mikrofonu je neznamy. Takze iste vies co to v praxi znamena. Ze ti moze ukazat akurat tak priebeh toho mikrofonu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2021 17:29:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Práve preto som založil túto tému, aby som na Boha nešpekuloval do nekonečna s neistým výsledkom, sspočiatku mi prišli reakcie skôr smerujúce k experimentom, ktoré som z časti podstúpil s neistým výsledkom, firmy s materiálom ma zasypali zaručeným postupom čo musím kúpiť /700EUR/, takže nič moc. Iste záleží od môjho ucha, ale bavíme sa o potrebe riešiť rozumne elementárnej akustiku, spekulovanim má to isté vyjde draho. Vítvar (SP audio) by bola cesta, ak tam zjavne nevidíte z foto, čo by pomohlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2021 17:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen malé upřesnění.

Pokud je mi známo, firma SPaudio vyrábí HIFi hardware. Alespoň na svých webových stránkách nic o řešení akustiky nepíšou.
https://www.spaudio.cz/

Martin Vitvar (VMAudio) nabízí řešení akustiky, cituji:
Prostorová akustika:
Malých prostor pod 200 m3 byty a rodinné domy, studia, poslechové místnosti
Měření prostorové akustiky jedné místnosti lze zajistit od 2100 Kč včetně návrhu jednoduché akustické úpravy.
Akustickou úpravu včetně měření v minimálním provedení od 7000 Kč, střední verze 25 000 Kč, velká verze 50 000 Kč, top verze 85 000 Kč (dle rozměrů místnosti).
http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/akustika.php

Protože je současně výrobce akustických prvků - difuzory a rezonátory, dá se předpokládat, že součástí řešení bude aplikace těchto prvků.
Do jaké míry to lze považovat za konflikt zájmů a tím zvyšovat náklady na případnou úpravu akustiky, ať si každý vyhodnotí sám. Pohledy na to mohou být různé.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 190
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2021 21:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som u teba Ravenman v tej miestnosti bol, keď som kupoval predzosik BV audio.
Popravde, viem len o dvoch ľuďoch z ČR, ktorí sú v oblasti akustických úprav miestností zbehnutí a vedia, čo robia. Jeden je spomínaný Vitvar - VMaudio a druhý je Coffee, ale ten to pravdepodobne nerobí na kľúč ako Vitvar.
Z osobnej skúsenosti viem, že riešiť akustiku má význam (ak má nato človek vyhradenú miestnosť), lebo do toho kecá prakticky všetko v tej miestnosti. Kým som si nekúpil merací mikrofón a nezačal s týmto laborovať, nepovedal by som, čo všetko ovplyvňuje zvukový prejav.
Keď si človek zadováži, či vyrobí difúzor, rezonátor, bez meraní sa nedá určiť na akú frekvenciu, či pásmo má vplyv...zjednodušene napísané. Že ti nejaký pánko v predajni akustických prvkov typu basstrap nabuliká, že tento kus peny ti zatlmí nežiadúce basy, narovinu by som ho konfrontoval otázkou, nech mi to dokáže meraním.
Ak chceš svoju posluchovú miestnosť niekam posunúť, budeš to musieť zveriť niektorému odborníkovi, alebo sa to naučiť sám a riešiť si výrobu prvkov. Oboje bude stáť kopu peňazí, ale minimálne v prvom prípade by bol posun k lepšiemu zaručený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2021 21:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladám, že zdroj signálu je nejaký počítač. Za pokus by stála ekvalizácia miestnosti, REW, MathAudio room eq, alebo niečo podobné. Na basoch to pomôže výrazne, ľahko sa "preladí" a je to rýchle a prakticky zadarmo..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Pi máj 07, 2021 21:42:50    Predmet: Odpovedať s citátom

na Slovensku sa tym zaobera napr aj Zdeno Nosko. Ak chces kontakt posuniem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: So máj 08, 2021 06:44:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ste úžasný, presne tak som si to predstavoval, zdá sa že pána Vitvara dnes osobne stretnem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: So máj 08, 2021 10:36:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie Vulkany su krasne, len asi nie velmi vhodne do tej miestnosti. Co si mal predtym ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: So máj 08, 2021 13:04:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som Chobotove trojpásma v spolupráci s Buntom (MINIMODULARE), Vulkany produkujú veľký zvuk, telesá nástrojov sú hmotne stvárnené, pásky majú snáď nekonečné rozlíšenie a transparentnosť, ako celok hrajú pokojný kontrolovaný zvuk, stredový paskac má nové neodymove magnety a komplet novonamerane crosovery s pekným imp. priebehom. Všetky trojpásma čo som mal oproti tomu hrali boxovy vyslovene malý zvuk bez takého toho zhmotnenia, toto je hodne podobné sirokopasmu, váži to 70 kilo, pôvodne som chcel Titany, ale okrem +30 kilo majú rovnaký koncept a meniče, plus z novou vyhybkou sú možno zbytočné (nemožné porovnať)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 339
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: So máj 08, 2021 22:39:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To ťa asi niekto pekne obtiahol s tými dymovými magnetmi a nameranými xovermi, nebol to Zalán? Very Happy
_________________
......Casea Deneb, DRC Preamp, DSP PA2, DPA 380, 2way OSWG, SW 15''
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ne máj 09, 2021 08:09:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si že máš moc veľké bedne na tak malú miestnosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Št máj 27, 2021 05:50:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím ravenmane, tady kacíř.

Dávám ti tak rok, možná dva ..... a nakonec skončíš u zařízení, které ti tu akustiku místnosti dokonale změří a pak ti upraví zvukový výstup z aparátu. Všechno se pěkně uklidní a otevře, přestane to bolet a unavovat.

Zachráníš tím stávající prostor (jeho akceptovatelný vzhled a výbavu) a umožní ti to i ponechat si své stávající bedny.

Snad už ti došlo, že pokud nemáš v úmyslu z té místnosti vybudouvat "nahrávací studio", případně skladiště postelí pověšených okolo na stěnách, tak ten prostor ve spojení se svým aparátem prostě nikdy dobře nevyřešíš fyzickými doplňky.

Ale to "nahrávací studio" je samozřejmě také cesta, to zase jo. Ale to potom zapomeň na všechno co teď máš a nech si z té místnosti to studio udělat a vybavit.

Kafíčko (po ránu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št jún 17, 2021 18:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Vidím to rovnako, tým zarizenim myslíš kvalitný DSP/Room correction S micom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Pi jún 18, 2021 07:10:29    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Vidím to rovnako, tým zarizenim myslíš kvalitný DSP/Room correction S micom?


No samozřejmě.

Ale chce to zkušeného výrobce, který to už nějaký pátek dělá ke spokojenosti uživatelů.

Netvrdím, že je to řešení úplně pro každého, takové nexistuje. Ale drtivé většině to může vyřešit zásadní konflikty audiořetězce a akustiky.

Prostě se toho nebát, trochu se oprostit od zažitých dogmat, zvyků a konzervativizmu a vyzkoušet si to.

A v neposlední řadě je nezbytné se přestat modlit k místním guru všeho druhu, kteří rozumí všemu jako Elon Musk, ale na stěnách mají koberce a molitany, uklizení v suterénech a na půdách a při poslouchání hudby jsou v drtivé většině případů sami.

A tak se realizují zde.


Naposledy upravil AlienCZ dňa Ut jún 22, 2021 15:26:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi jún 18, 2021 19:09:14    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Vidím to rovnako, tým zarizenim myslíš kvalitný DSP/Room correction S micom?

Nie, myslí tým Lyngdorf. Je to fanatický Svedok Lyngdorfov:
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=28883
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=26890

AlienCZ, zbytočne sa tu rozdrapuješ. Žiadne DSP Ti nevyrovná mimoosvé frekvenčné priebehy (konštantnú smerovosť) podpriemerných reprosústav, ani nevyrieši problém pomeru priameho a odrazeného zvuku nevhodne umiestnených reprosústav.
Tebe to možno pri varení kávy v kuchynskom kúte stačí, ale väčšina diskutujúcich tu má vyššie nároky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xor
Hifista


Založený: 06 november 2020
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Pi jún 18, 2021 20:01:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou fakt hotové constant directivity bedny, které v praxi předvedou širokou stereobázi? A myslím to opravdu v dobrém, žádný sarkasmus. Mně se ten koncept zdá ideální, ale je to někde k poslechu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne jún 20, 2021 22:00:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Konštantne smerujúce reprosústavy nemusia byť úzko smerujúce. Je to len o vyrovnanosti frekvenčných priebehov v osi a mimo osi.

Šírka stereobázy závisí len na vzdialenosti reprosústav od miesta posluchu a vzdialenosti medzi nimi.
Ak si myslel priestorovosť (veľkosť "priestoru"), tak tá je závislá na pomere priameho a odrazeného zvuku. Odrazený zvuk by mal byť od priameho zvuku opozdený aspoň o 5 ms, inak ho sluch nedokáže odlíšiť a splýva s priamym zvukom. Veľkosť priestoru je však v protiklade s presnosťou lokalizácie jednotlivých zvukov (hudobných nástrojov). Vhodný pomer závisí od osobnej preferencii, čiastočne aj od hudobného štýlu.
Tu som presvedčený, že majú výhodu užšie smerové reprosústavy, u ktorých je možné dosiahnuť optimálne výsledky aj v "bežnom" posluchovom priestore (obývacia izba...).
Samozrejeme, je potrebné dodržať základné princípy akustiky - dostatočnú vzdialenosť od stien, správne natočenie (osi sa majú pretínať pred miestom posluchu)...

Nič z toho nevyriešiš pomocou DSP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xor
Hifista


Založený: 06 november 2020
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Po jún 21, 2021 08:42:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za odpověď, hledám takové bedny, kde když se vykloním do jedné strany (nebo na pohovce sedí vedle sebe více lidí), tak se stereo nepřesune do té jedné bedny. Je mi jedno, jaká to bude technologie. Doufal jsem, že ten známý obrázek někdo přivedl (nebo se hodně přiblížil) pomocí waveguide do praxe.


Smerovanie.jpg
 Description:
 Filesize:  125.29 KB
 Viewed:  68 Time(s)

Smerovanie.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po jún 21, 2021 18:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

xor
Skús Mabatove horny... Napr.ten Sandhorn sa takto správa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2021 07:47:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by si myslel iba na seba, tak by stacil aj zosilnovac, kde si stereovahu mozes ovladat dialkovym z miesta posluchu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2021 08:00:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ide aj o kmitočtovú charakteristiku (pokles na vyšších kmitočtoch) v závislosti na uhle od osi boxu. To balance nijako nevyrieši, ani prípad (aj keď zriedkavý..) viac poslucháčov súčasne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2021 15:14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
ravenman napísal:
Vidím to rovnako, tým zarizenim myslíš kvalitný DSP/Room correction S micom?

Nie, myslí tým Lyngdorf. Je to fanatický Svedok Lyngdorfov:
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=28883
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=26890

AlienCZ, zbytočne sa tu rozdrapuješ. Žiadne DSP Ti nevyrovná mimoosvé frekvenčné priebehy (konštantnú smerovosť) podpriemerných reprosústav, ani nevyrieši problém pomeru priameho a odrazeného zvuku nevhodne umiestnených reprosústav.
Tebe to možno pri varení kávy v kuchynskom kúte stačí, ale väčšina diskutujúcich tu má vyššie nároky.


Měl by ses dát léčit, už ti z Lyngdorfu doslova hrabe MaGu. A bůh-ví proč. O kávě, vaření, mimoosovém průběhu, podprůměrných reprosoustavách, kuchyňském koutě …. Tady blábolíš akorát ty.

ZŘEJMĚ SE TI SPRÁVNĚ NEPROTLY TVÉ INTELEKTUÁLNÍ OSY.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2021 15:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ublížilo Ti teplo...?
V jeho príspevkoch vidno technickú orienáciu v problematike, znalosť, prehľad.
V Tvojich je čo prínosom?

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2021 16:19:28    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Ublížilo Ti teplo...?
V jeho príspevkoch vidno technickú orienáciu v problematike, znalosť, prehľad.
V Tvojich je čo prínosom?


Dobrá otázka. Co ti ublížilo? Čeho se někteří z vás tak bojí, že si musí doslova vymýšlet bludy?

Máte jiný názor? Napište ho. Zvládnete to? Zatím moc ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2021 16:27:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá otázka.
U MaG-a vidím technické fakty. U Teba často len trolling Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2021 16:44:44    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Dobrá otázka.
U MaG-a vidím technické fakty. U Teba často len trolling Smile


Kazdy vidi co videt chce. Ja v teto diskusi nevidim jediny konstruktivni a zaroven resitelny postup problemu tazatele. Co vidim jsou traumata MaG z Lyngdorfu a ze me. To je vse, uz to nehodlam komentovat. A bacha na karmu, trochu si curas na vlastni moto.

Je to vase.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2021 19:19:48    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ, že Ty nevidíš (a nepočuješ), to je samozrejmosť. Tvoja zaslepenosť Lyngdorfom je zrejmá.
Aký iný DSP si mal na mysli? Schválne, skús doplniť.

So svojim spamovaním v prospech Lyngdorfu si už prehľadný a otravný. Ani tú trápnu značku nemusíš spomenúť. Aj tak nič iné spomenúť nevieš.
Ja vychádzam len z toho, čo si tu natáral vo viacerých diskusiách, v ktorých si spamoval. Každú vecnú diskusiu si tým zničil.
Z Lyngdorfu "hrabe" iba Tebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut jún 22, 2021 19:30:22    Predmet: Odpovedať s citátom

xor napísal:
Doufal jsem, že ten známý obrázek někdo přivedl (nebo se hodně přiblížil) pomocí waveguide do praxe.

Princíp na obrázku funguje so všetkými užšie smerujúcimi a konštantne smerujúcimi reprosústavami.
Ja tom mám dobre odskúšané s Totem 100B HPE.
Určite to funguje aj s STH12, Little Sandhorn, 1518...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Št jún 24, 2021 06:52:55    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:


....tú trápnu značku nemusíš spomenúť....


Silná slova od někoho, kdo se proslavil akorát tak skládáním zařízení ze schémat a návodů na internetu a to ještě s chybami. Ale to už tak u nadutých jedinců bývá.

Hele, já ti nikdy nebral tvůj entuziasmus a nadšení z vlastní výroby podle DIY návrhů, kterých se po světě povalují mraky. Takové počínání považuji za naprosto regulérní činnost.

Co považuji za nekonečnou nadutost je s armádou stejně postižených za zády tlačit tyto způsoby tvorby domácího poslechového aparátu a prostředí jako JEDINÉ SPRÁVNÉ.

Radit někomu na dálku v tématu o kaustice, aby si např. stěny obložil matracemi a podobné zvrhlosti, kterých je tu hromada, považuji za smutnou skutečnost jasného odtržení od reality dotyčných, kteří už zcela evidentně přestali žít normálním životem.

Měření akustiky místnosti (v tématu s názvem "akustika místnosti") považuji za naprosto adekvátní postup, nejvhodnější nezbytnost a z hlediska vývoje za posledních 15 let také jasnou budoucnost. Každý známější výrobce už takové technologie do svých zařízení instaluje a přijde den, kdy to budou mít úplně všichni. A díky tomu se posune kvalita reprodukce u drtivé většiny domácností o levely dál.

Navzdory MaGům.

A mysli si o tom co chceš a ostatí taky. Mě je to fuk. Kdo chce, to pochopí, kdo ne, bude dál vyřvávat hovadiny, kopat do kbelíků s pískem a osočovat jiný názor. Tak jak to ve světě chodilo vždycky.

MaGu, ve skutečnosti mě vůbec nezajímáš a ani nic z toho, co děláš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: Št jún 24, 2021 07:08:12    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
xor napísal:
Doufal jsem, že ten známý obrázek někdo přivedl (nebo se hodně přiblížil) pomocí waveguide do praxe.

Princíp na obrázku funguje so všetkými užšie smerujúcimi a konštantne smerujúcimi reprosústavami.
Ja tom mám dobre odskúšané s Totem 100B HPE.
Určite to funguje aj s STH12, Little Sandhorn, 1518...


A o čem že to mluvím?

Typická rada domácího kutila odtrženého od reality.

Prakticky nikde v žádné specifikaci jakéhokoliv výrobce reprosoustav nenajdeš definice jako:

- užšie smerujúcime
- konštantne smerujúcime

Ty jsi fakt pomocník jak noha.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist