Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Úroveň "Hifinázory.cz"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 34, 35, 36

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
aretax
Hifista - pokročilec

Založený: 18 máj 2010

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 06:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
aretax napísal:
Tak to je naozaj "čosi" - stačí jeden príspevok a Slovanet ožije !! No čo, keď si vlastnú tému sami neviete nájsť (ozaj, v čom ste vlastne geniálny?), tak vás treba postrčiť...

Ale teraz naozaj. Ja som na Vás slušný a rád by som doatal odpoveď na moju otázku. Je to jednoduchá úvaha a bez toho, aby som sa tu hocikomu vysmieval, sa Vás pýtam. Čo Vás presvedčí o tom, že miesto kábla za 10 Eur zaplatíte 11? Čísla si doplňte podľa potreby. O to tu nejde. Snobizmus, resp. to, že chcete vytŕčať z davu, to určite nie je. To by ste už dávno napísali a tento dôvod by som aj chápal. Kde teda viazne moja úvaha o dvoch rovnocenných kábloch s rôznou cenovkou?

Ja sa zas slušne pýtam, prečo sem motáte káble? O nich tento príspevok nie je a ja sa na tomto fóre odmietam o kábloch baviť. Keď však chcete odpoveď, tak tá je: o ničom nechcem ani Vás, ani nikoho (nielen na tomto fóre) presviedčať. Taktiež sa však nenechám nikým presviedčať. Ako som tu už viac ráz písal, aparatúru si staviam jedine pre seba a nezaujímajú ma názory od ľudí, čo odmietajú počuť, vyskúšať a dedukujú výlučne z teoretických údajov. Pre mňa je rozhodujúce iba to, čo počujem ja a na základe toho sa rozhodujem. Do toho, za čo a koľko miniem peňazí naozaj nikoho nič nie je. Snobizmus v tom naozaj nehľadajte, pretože ku mne chodia iba vybraní známy s podobnými záujmami. Jasným príkladom vašej odbornosti (nemyslím Vás osobne) je fakt, že keď som si pýtal radu na upgrade mojich bední, tak okrem BV nikto nič neporadil. Po zrealizovaní sa však nájde kopec totálnych blbov, ktorí nepočuli, ale vedia...
BV: to bolo naozaj milé...

kuko61
Hifi obsluha

Založený: 23 január 2010

PríspevokZaslal: Ut január 26, 2021 07:02:17    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Mas pravdu. Kto chce bude pocut rozdiel vzdy a kto nechce nebude pocut rozdiel nikdy.

To nie je pravda, ja by som napriklad rozdiel pocut chcel, ale nepocujem ho Cool

Vacsinu kablov na sluchadla si robim sam, mam ich robene z mikrofonovych kablov Van Damm, Gotham, Viablue a nejake rozdiely medzi originalnymi, robenymi a drahsimi pozicanymi na porovnanie som nezaregistroval.

Pri repro som som vystredal trojo kablov, Kimber kable (neviem presne typ) kupovane pred cca 25 rokmi v Ketose, potom som chcel skusit biamp, takl som kupil Cordial 2x2,5+2x4 a teraz som potreboval kable zakoncene bananikmi, a ked som si predstavil, koko by ma vyslo 16 konektorov + robota, kupil som radsej hotove dve sady kablov AQ 646-2SG 2 m - za 64€ bez DPH sa to oplatilo.
Pri tej prilezitosti som vyskusal vsetky tieto tri kable co mam a ziadny pocutelny zazrak sa nekonal. Takze snaha bola, ale skoncila neuspechom. Aspon usetrim...

Este som rozmyslal pozicat si zavazie z cinky a polozit ho na zosik (aj tak su teraz posilky zavrete a nepotrebuju ich), vraj by malo zavazie na pristroji priniest vyznamne zvukove vylepsenie... len trafit spravnu vahu...

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert

Založený: 12 október 2006

PríspevokZaslal: Po marec 29, 2021 17:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím uznat, že Pohnán, aka PitrsPraha, má výjimečný dar: udělat ze sebe kokota na jakékoliv téma. Naposledy jsem se málem smíchy udusil, když se s tupostí a vervou sobě vlastní pustil do biampingu. To se fakt nedá:-)

https://www.hifiroom.cz/potrebuji-poradit/bi-wiring-t15478-90.html

tatko Tom
Hifi expert

Založený: 21 február 2016

PríspevokZaslal: Po marec 29, 2021 17:52:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing Laughing Laughing
Návrat hore
merhaut
Hifi expert

Založený: 12 október 2006

PríspevokZaslal: Ut jún 01, 2021 16:50:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Když slovutný konstruktér popře v zájmu kšeftu sám sebe: "Proto má kvalitní filtr větší přínos než výměna kteréhokoli jiného komponentu."
Tony
Hifista

Založený: 17 október 2008

PríspevokZaslal: Ut jún 01, 2021 18:12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Když slovutný konstruktér popře v zájmu kšeftu sám sebe: "Proto má kvalitní filtr větší přínos než výměna kteréhokoli jiného komponentu."

Veľmi trefné - a - smutné…
Návrat hore
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 34, 35, 36
Strana 36 z 36

Prejdi na: