Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Něco o hifismu a hifistech (v tom horším smyslu)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 11:08:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial si nemohol prekrocit niektre statne hranice, pokial kapely museli chodit na tzv “prehravky” (hodnotilo a schvalovalo sa ci mozes s danou skladbou vystupovat na verejnosti), Pokial si mal moznost ako bezny obcan kupit v obchode len vyrobky, Tesla, obcas v malom mnozstve Videoton, RTF, bol to socializmus? Bol to komunizmus? Alebo za tym bola skor totalitna moc?
Myslis ze to cele generacie nijak nepoznacilo? V rom si myslim ze vidi Godz toho Stalina. Nie ze by dnes fyzicky obzivol a zasahoval do diania po roku 89
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 11:21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechme už Stalina Stalinem. Z pohledu audiotechniky jsou zajímavější jiní úchyláci, například ti, co "slyší" switche:-)
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xor
Hifista


Založený: 06 november 2020
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 11:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
"Pravověrný hájšendista" je idiot, tvrdiaci, že počuje šepot na druhej strane planéty...

Ty si děláš srandu, ale mně jeden naprosto vážně říkal, abych si uvědomil efekt motýlích křídel. Že i něco malého může mít obrovský dopad na zvuk. Nic jsem na to neříkal.

Amir dělá super práci. Před tím ethernet switchem třeba měření kabelů
https://www.youtube.com/watch?v=dLghg0QXPzs

Koukám, že dal nové video, to asi bude reakce na výmysly GR research o anténách.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 11:30:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme že som nemyslel, že Stalin tu má nejakých priamych nasledovníkov. V dôsledku Stalinovej politiky sme sa dostali po druhej svetovej vojny do záujmovej sféry komunistického Ruska. Začalo to hneď po vojne a ako to dopadlo vo februári 1948 veľmi dobre vieme a aj to čo nasledovalo potom. Po roku 1989 sa boľševici otrepali a mnohí z nich (tí neortodoxní a vychcanejší) sa preklopili do nového spoločenského poriadku. Odštartovali privatizáciu a podnikanie, pričom na svoj rozbeh sa používali peniaze, ktoré mali eštébáci vyvezené cez PZOčky v zahraničí už dávno predtým. Iní sa zas pomocou bývalých komunistov dostali poľahky k majetku a aj k úverom. Títo ľudia ešte stále opantávajú veľkú časť politického spektra a ako to vyzerá na oboch stranách rieky Moravy predsa vieme. Samozrejme, dnes už to nie sú komunisti spred roka 1989. Sú tu ich potomkovia, zaťovia a iní členovia klanov, (mnohokrát absolventi MGIMO v Moskve) ale niečo majú predsa len spoločné. Drzosť, chamtivosť a bezostyšnú hrabivosť. A dnes majú nové a sofistikované zdroje pre svoje "podnikanie". Štátny rozpočet a eurofondy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xor
Hifista


Založený: 06 november 2020
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 12:32:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych nezapomínal na Mnichov.

Vojska SSSR došly i do Rakouska. Pod vlivem SSSR byla i Jugoslávie. A občané těch zemí měli více svobod než my. Takže logický závěr je, že za všechno nemohlo jen SSSR, ale hlavně místní. Někdo si prostě do svých věcí kecat nechá, je papežtější než papež a někdo za svoji suverenitu bojuje (třeba Maďaři udělali zákon podle vzoru USA https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-je-za-Sorose-Orban-muze-cekat-trest-Jourova-promluvila-654417)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 13:58:39    Predmet: Odpovedať s citátom

xor - ja si robím srandu zo všetkých, ktorí nemali alebo ich opustilo logické myslenie.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 14:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

xor: Souhlasím. Historie je dnes mnohými lidmi viděna poměrně jednostranně. Záměrně (nebo z neznalosti) se opomíjí vliv a konání vlastních politiků a občanů. Viz politika kontroverzního Beneše a dalších členů vlády. Také již zmíněné výsledky voleb v r. 1946 byly zásadní pro další vývoj státu. Doporučuji číst díla novodobých historiků typu V. Smetany a dalších podobných.

Pokud jde o normalizaci, je třeba si uvědomit, že poměry v tomto údobí se zdaleka nerovnaly tomu, co se tady dělo v letech 40. a 50. Stalin (stejně jako Gottwald) zemřel v r. 1953. Posléze byl popraven Berija. K moci se dostal Chruščov a došlo k rel. značnému uvolnění. Že se to až tak neprojevilo u nás byla věc rozhodování našich lidí nikoliv Rusů. Skutečně jsem si za mnohé mohli jen sami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 14:26:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, nechte politiky, zkuste se raději zamyslet nad soudobým tristním stavem našeho koníčku, kdy se do popředí víc a víc derou magoři a jejich nohsledi.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 17:02:18    Predmet: Odpovedať s citátom

xor trepeš nezmysly. Rakúsko nebolo v záujmovej sfére Ruska potvrdenej na Jaltskej konferencii. Rusi ho okupovali až do polovice 50 rokov. Potom vypadli. Za garanciu toho, že sa nepridajú vojensky na stranu Západu a budú neutrálni A Tito v Juhoslávii bol človek veľmi podobný svojim charakterom Stalinovi. Až na jeden rozdiel, hral na dve strany. Preto ho Rusi označili za imperialistického zradcu a dlho mu nemohli prísť na meno. Tito to využíval a kšeftoval aj zo Západom. Tito sa však k domácim odporcom svojho režimu správal úplne rovnako ako Stalin a ostatní boľševici v celom svete. Takže tie reči o väčších slobodách si nechaj pre blbých
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 17:46:39    Predmet: Odpovedať s citátom

A pak nemají být hifisti pro srandu.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 17:49:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohlo by pomoct zaviest hifi, resp. audiotechniku do ucebnych osnov na zakladnej skole :D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 18:52:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 19:36:45    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Pánové, nechte politiky, zkuste se raději zamyslet nad soudobým tristním stavem našeho koníčku, kdy se do popředí víc a víc derou magoři a jejich nohsledi.


Trafil si "klinec po hlavičke". Predpokladám totiž, že im velíš Ty.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 19:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

aretaxi, otoč si pojistku.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 20:03:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro mne zvuk a technika kolem něj byly významnou část života profese, proto jsem možná tak nevrlý vůči hájendistickému a hifistickému náboženskému fanatismu. Nicméně jak už jsem napsal podle své zkušenosti, mezi profesionály se také najdou magoři. V politice je to podobné, byť jen vzdáleně - všechno, co tady z téhle oblasti bylo napsáno, bylo amatérské a často fanatické, ovšem mezi profesionálními politiky je nejhorší lidský odpad.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi február 19, 2021 20:15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kantorek v Hudba a zvuk nikdy nezklamal, ten měl hifíky přečtený už před půlstoletím:-)
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št august 12, 2021 13:00:05    Predmet: Odpovedať s citátom

A pak nemá být celé "Hi-Fi" pro smích, když se na šíření bludů podílejí organizátoři audio výstav a recenzenti v jednom: https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/kabely-napajeci/3243-ansuz-acoustics-mainz-c2

Síťák za 130k ... měření 00NIC, jen sbírka básní a citoslovců:-)

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: So august 14, 2021 20:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Březina se brzy sesypal:-))))
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne august 15, 2021 04:30:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nádherná ukážka toho, že svet ide do sračiek. "Jetokokot" - no väčší, kto to kúpi...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne august 15, 2021 09:03:39    Predmet: Odpovedať s citátom

A to jsem Březinu, co se ve svém poetickém rozmachu rozněžnil o opojném vlivu síťáku na zvuk, na samém počátku jen jemně ponouknul: "A co takhle na výstupu k reproduktorům odchytit audio signál bez a s těmito napájecími kabely, a postavit je v opačné fázi proti sobě. Rozdílový signál by následně jistě dokázal opojný vliv síťáku, ne? Kdybyste si s tím nevěděli rady, určitě vám někdo znalý a přístrojově vybavený, například pan Bunta, pomůže."

Březina ale ten nápad na měření označil za zcestný. Je to tragikomik, zrcadlící ale dokonale svými postoji stav dnešního garážového, šarlatánského, nohsledového ofic. "hi-fi".

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne august 15, 2021 09:36:34    Predmet: Odpovedať s citátom

"Rozdílový signál by následně jistě dokázal" NULOVÝ rozdiel a prínos. A to predsa žiaden predajca ilúzií nemôže dopustiť Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne august 15, 2021 17:05:26    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
A to jsem Březinu, co se ve svém poetickém rozmachu rozněžnil o opojném vlivu síťáku na zvuk, na samém počátku jen jemně ponouknul: "A co takhle na výstupu k reproduktorům odchytit audio signál bez a s těmito napájecími kabely, a postavit je v opačné fázi proti sobě. Rozdílový signál by následně jistě dokázal opojný vliv síťáku, ne? Kdybyste si s tím nevěděli rady, určitě vám někdo znalý a přístrojově vybavený, například pan Bunta, pomůže."

Březina ale ten nápad na měření označil za zcestný. Je to tragikomik, zrcadlící ale dokonale svými postoji stav dnešního garážového, šarlatánského, nohsledového ofic. "hi-fi".


Nemá na to, ani by to neuměl správně provést. Byl by to jen sběr chyb konfigurace a chyb měření.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne august 15, 2021 21:19:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Přesně tohle jsem měl na mysli, když jsem komentoval čísi nápad, že by Březina mohl být nestranným arbitrem měření a organizace ABX: "Obávám se, že nestrannost bude třeba hledat jinde. Navíc, realizace košer ABX vyžaduje technické znalosti, básničky jsou k ničemu. Pár tipů bych měl, nemohu ale mluvit za ně ..."

A Březina vytekl, že to je na soud:-))))

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist