Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BB-DAC 24/192kHz - ZCELA HOTOV
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 12:40:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
"dobastlené" svitky 1uF. Podle datasheetu má PGA vstupní odpor asi 10kohm. To ale znamená pokles o skoro 3dB už na 50Hz a na 20Hz skoro 6dB.


To jsou, bohužel, výsledky amatérských zásahů. Nevěřil bys, že tak 99% všech nemá ponětí o výpočtu mezního kmitočtu RC článku. Zároveň to ukazuje na nutnost doprovázet vše měřením.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 12:45:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Konkrétne tento prípad nebol amatérsky zásah, tie svitky 1 mikro tam dal autor konštrukcie, skrátka to bolo blbo navrhnuté.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 12:50:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Konkrétne tento prípad nebol amatérsky zásah, tie svitky 1 mikro tam dal autor konštrukcie, skrátka to bolo blbo navrhnuté.


Díky za potvrzení domněnky a omlouvám se za malý úskok. Autor, bohužel, je spíše nadšenec než odborník v oblasti el. obvodů a potvrzuje oněch 99%.
Byl mnohokrát žádán o uvedení patřičných měření, což neudělal.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 12:57:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj tie merania boli, ale neboli zverejnené.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: St november 12, 2014 13:11:52    Predmet: Odpovedať s citátom

2 PMA: Jestli si dobre vzpominam, tak ty dobastlene 1u svitky tam Tomas dával kvůli eliminaci DC offsetu a 1u bylo asi maximum, co tom dlo narvat, protože spodní deska DACu jen asi 4,5mm nade dnem krabice. Mereni odpovidaj zhruba datasheetu pouzityho prevodniku. Zkusim to jeste premerit s tím lepším odstupem sitovych složek.
2 Slimak: Něco na tom bude, protože nejlepší mereni THD, IMD, DIM se da z BB vyloudit jedine při nastavení 0dB na PGA a s rostoucím utlumem se to dost zhoršuje (a ne jen kvůli s/n).

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 12:13:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím všetkých hifistov, ktorí prišli do styku s prevodníkom TomasaT a vedia či sú tie štvorce v červono-ohraničenom poli, aby sa podelili o info, čo to je za súčiastku. V mojom prevodníku to je bez označenia. Rád by som vedel na čo to slúži. Ďakujem!
http://i61.tinypic.com/30mlfk7.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 12:22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou to trafíčka.
http://www.tme.eu/cz/details/da101c/transformatory-pro-pcb/murata/#
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 13:05:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Jsou to trafíčka.
http://www.tme.eu/cz/details/da101c/transformatory-pro-pcb/murata/#


Možná by šlo dodat, že jsou to vstupní trafíčka pro vstup digitálního signálu SPDIF.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 15:41:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za info! Zas som múdrejší. Very Happy
Ak mám prvú verziu Tomášovho prevodníka, bez ovládania (funkčný len jeden vstup) dá sa to nejako upraviť, aby sa dali používať aj ostatné tri? Má význam sa uberať týmto smerom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 18:58:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
Ďakujem za info! Zas som múdrejší. Very Happy
Ak mám prvú verziu Tomášovho prevodníka, bez ovládania (funkčný len jeden vstup) dá sa to nejako upraviť, aby sa dali používať aj ostatné tri? Má význam sa uberať týmto smerom?

Svého času Tomáš nabízel přeprogramování pro využití všech čtyř vstupů. Ale netuším, jestli je to možné i pro verzi, kterou máš a hlavně jestli je Tomáš ještě ochotný se těmito věcmi zabývat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 19:31:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáš to považuje za uzavretú vec, nezareagoval ani na moju otázku, či sa to dá nejako upraviť na manuálnu predvolbu. Asi budem musieť počkať na GG+Babaudio DAC. Ale teraz, kým to nebude finál tak to nemá význam kupovať. Pri Tomášovom DAC-e sa mi do toho "primotala" svokra na vozíku, ktorá bola u nás 7 rokov. Tak mi ten DAC zostal nedorobený. Mal som záujem aj o hodiny, ale nejako som Tomášovi, asi vypadol zo zoznamu. Neobháňal som ho, lebo mi napísal, že ma eviduje a že mi dá vedieť, keď to bude hotové sa mi ozve. Chcel som od neho aj knoflíky-tlačitka na predzosilovač, aby to malo jednotný vzhľad. Tak to nechám asi tak ako to je. Iba keby tu niekto mal nejaký nápad čo stým.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 20:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
Tomáš to považuje za uzavretú vec, nezareagoval ani na moju otázku...

Je to pravděpodobné, ale zkus ověřit (sehnat aktuální) kontakt. I kdyby se tím nechtěl zabývat, myslím, že by alespoň odpověděl, je to slušný člověk.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 21:09:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Hádam sa neurazí ak sem dám jeho prvú odpoveď, keď ma kontaktoval (nemyslím to v zlom, len ako vysvetlenie, prečo tu stým otravujem):
"Ahoj, bohuzel uz je to cele pryc, nemam uz v podstate vubec nic, pouze nejake zbytky za hodne penez ktere jsou vsak nekompletni a neumim je dal reinkarnovat, protoze je to natolik drahe, ze se to uz vubec neoplati. Bohuzel nyni mam jeste mene casu a nejsem schopny dal neco nechat vyrabet. Je mi to lito, ale v tuto chvili se k tomu neumim vratit."
Na moju odpoveď:
"Ahoj, je to moja chyba, ale pri tej svokre som nemal na to čas. Memôžeš mi aspoň poradiť, ako upraviť prepínanie vstupov, aby sa to dalo používať na viac zariadení? Môže to byť aj manuálne prepínanie (neviem či sa to vôbec dá tak realizovať)."
Už nereagoval. Viem si predstaviť, že má kopu starostí a venuje sa iným prioritám. To starnurie nám prehadzuje dôležité veci, pred menej dôležité. Asi sa to nedá realizovať, ako som si myslel, že by to mohlo ísť. Nie som odborník na elektroniku. Škoda. Nie vždy ide všetko tak, ako by sme chceli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 21:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

O.K. Bylo to formulováno tak, že vůbec neodpověděl, tak jsem myslel jestli nemáš špatný kontakt.
S tímhle se nedá nic dělat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Po november 17, 2014 22:56:20    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Zapa: Coughuv vyprodej by ten upgrade nevyresil?
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=18966&sid=4f31f820d2d381e50d7a7e8d42cb3dae

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 18, 2014 16:28:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi nie, pokiaľ som to pochopil správne (správa od Cougha), tak dosky správne spolupracovali len s ext. hodinami a tie už sú predané a myslím, že tam tiež nie je ovládanie. Možno sa mýlim, ale tak som to pochopil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2016 22:58:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Na odlehceni aktualne probihajicich zdejsich "spolecenskych" temat bych tu mel report aktualniho stavu tuningu BB-DACu.
Popis uprav:
1) Doplneni vstupniho EMI filtru
2) Vestavba USB/SPDIF transportu Luckit WaveIO
3) "Obetovani" 1. AES/EBU pro pripojeni WaveIO + propojeni Superclocku se vstupem "ext. clock" na BB-DAC (DAC pak jede v rezimu "podrizeni se" hodinam transportu.
4) Vymena operaku v i/v a LP za AD797
5) "Obetovani" jednoho paru analogovych sym. vystupu na primy nesym. vyvod z LP filtru (obchazi se PGA rizeni hlasitosti a vyst. sym. buffer - inspirace Slimakem/bubuxinem). Vystup bylo potreba oddelit pres 10uF svitky kvuli nenulovemu offsetu za LP. Kabelaz mezi BB-DACem a preampem je zkracena na nejakych 15cm kvuli minimalizaci kapacity kabelu, ktera se sčítá s vyst. kapacitou LP filtru. Zatezi vystupu je 10k ALPS v HYPA1.
Vysledkem je univerzalni DACan s Asynchronnim USB (max. 192/24), 3x AES/EBU, 2x koax SPDIF, 1x nesym. vystup a 1x sym. vystup s regulaci hlasitosti. Zvukove se mi to libi vic po uprave - detailnejsi, presnejsi. Samozrejme, ze vyrazne kleslo sumove dno pri mereni. THD+N ve Spectra plus jsem nameril i 0,0006%, Arta je ponekud prisnejsi, ale roli hrajou i limity merici karty ESI Julia. Upravou jsem prisel na to, co je v puvodnim navrhu vlastne spatne a co zpusobovalo horsi (slysitelny) odstup 100Hz a nasobku (cca na urovni -110dBV, viz debata o par stranek drive). Pokud se zem pro vystup vezme z vystupniho konektoru LP filtru, problem zmizi, viz mereni. Orientacni mereni jitteru pres USB v Arte ukazuje urovne tfuj-tfuj produktů kolem -130dBFS, coz by odovidat jitteru do 50ps. Kdo si hraje, nezlobi Smile

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 25, 2016 23:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico: měří to docela hezky. Jestli se můžu zeptat, jaké máš hodnoty součástek ve filtru PLL závěsu pro SPDIF ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So marec 26, 2016 09:57:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa: Nepletu-li se, tak jsi na to v souvislosti s BB-DACem nekde upozornoval, ale priznam se, ze jsem to nezkoumal. Je to nejaka pozdejsi verze BB-DACu. Ale slibuju, ze pri dalsi rozborce se ze zvedavosti kouknu Wink
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 26, 2016 17:36:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
Opa: Nepletu-li se, tak jsi na to v souvislosti s BB-DACem nekde upozornoval, ale priznam se, ze jsem to nezkoumal. Je to nejaka pozdejsi verze BB-DACu. Ale slibuju, ze pri dalsi rozborce se ze zvedavosti kouknu Wink

Díky, vůbec to nespěchá. Přebudovávám bastlkoutek, takže se k tomu stejně dostanu někdy v létě.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So marec 26, 2016 19:24:18    Predmet: Odpovedať s citátom

To znie dobre. Že by som sa do toho pustil aj ja?
Nenulový offset na nebufrovom výstupe mi spôsoboval pekné lupance v relátkovej regulácii hlasitosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne marec 27, 2016 21:06:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolim si odpovedet na dosle SZ tady v tematu.

Fox 25: Je to bohuzel fakt, ze odolnost BB-DACu vuci ruseni po siti neni zrovna jeho silnou strankou, protoze zdrojova cast nema prakticky zadne odrusovaci prvky na vstupu. Proto jsem pro jistotu mezi vstupni konektor a zdrojovou desku pribastlil EMI filtr, ktery mi zbyl jeste ze zasob z minuleho zamestnani. Bohuzel typ je uz necitelny - proste klasickej filtr do PLS na vstup pristroje, s tim, ze oboustrane lepici paskou prilepen na dvo skrine. Hlavne se to na vysku musi vejit do 1U skrine tj. max. 4cm. Zdrojovou desku s trafem jsem kvuli tomu posunul az k celnimu panelu, coz trosku zlepsilo odstup 50Hz a nasobku. Na filtr jsem pro klid duse vystrihnul "ochranny kryt" z mirelonu a porad tomu rikam trida II Smile

Zapa: Az budu mit zase nutkani se v tom povrtat, rad nafotim s popisem. Zatim jenom letme foto kalkulackou.

Termit: Zalezi o jaky rozsah uprav by byl zajem. Co se USB konektivity tyce, doporucil bych spis jit cestou kvalitniho externiho USB transportu (treba Hi-face) s pripojenim do 75ohm vstupu c.5 nebo 6. To externi clockovani hodinami z transportu nema nijak zasadni vliv (pokud byl transport napajen relativne cistym 5V zdrojem, tak to jenom o cca 2dB snizi sumove dno pri mereni). Uprava na nesym.vystup je relativne snadna.
Jeste jsem zapomnel zminit odstraneni kontrukcni chybicky, ktera se skryva dole pred regulatory hlasitosti PGA, kde jsou kvuli odstraneni DC offsetu "z vyroby" dobastleny 1uF svitky, coz je ale vzhledem k 10kohm vstupni impedanci PGAcek zalostne malo (viz predchozi stranky tematu). Nejak bychom se asi dohodli, ale uvidim, jak na tom budu pracovne v dubnu - honicka v praci, v kombinaci s pozadavky na jarni prace na zahrade od pani bytne, berou cloveku energii na bastleni Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ut marec 29, 2016 15:26:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Na základě SZ, které mi chodí, bych si dovolil hodit do pléna jeden dotaz:
BB-DAC je na vstupech AES/EBU i na koax. vstupech vybaven oddělovacími tráfky (110/75 a 75/75ohm). Bohužel koax. vstup pro externí hodiny je připojen do boardu převodníku přímo, bez galvanického oddělení. TO při propojení s kartou v PC docela problém. Otázka zní, jestli třeba toto: http://www.tme.eu/cz/details/da101c/transformatory-pro-pcb/murata/
....lze použít na galv. oddělení Masterclocku (tj. 22-24MHz)?
Bohužel datasheet moc sdílný není: http://www.mouser.com/ds/2/281/kmp_da100-185018.pdf
BTW: tazatel, který problém řeší, se mnou spojil raději přes SZ, protože má, asi na základě dojmů z fóra za posledních pár měsíců, obavu, aby nebyl kamenován za neodborné a hloupé otázky - smutný příběh Confused

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 29, 2016 15:46:57    Predmet: Odpovedať s citátom

EDIT: radsej som to zmazal, lebo nie som si s tym masterclockom isty ... ale frekvencne by to stacit malo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bronEK
Hifi obsluha


Založený: 07 september 2010
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 11:46:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím páni,

chcel by som Vás pekne požiadať o radu - už cca 7 rokom som majiteľom BBdacu s riadením hlasitosti, ktorý som využíval výhradne na budenie K701. Momentálne prechádzam na repro (zrejme Fischer&Fischer SN70 alebo VMA-III), ku ktorému som už zakúpil PA300SE.

Keďže k prevodníku nemám diaľkové ovládanie, moja otázka je, či po zakúpení iného preampu s DO (na PRE1/HYPA 1) viem nejako obísť ovládanie hlasitosti v prevodníku a ak áno, či je na to potrebný nejaký konštruktérsky zásah a na koho by som sa vedel v tomo obrátiť (osobne to neprichádza do úvahy). Podľa mojich vedomostí mi s tým Tomáš už veľmi nepomôže...

Alternatívna otázka by ešte bola, či sa dá DO dorobiť priamo k BBdacu a ak áno, kto by to vedel urobiť, a či by to bol vôbec dobrý nápad, tzn. či po kvalitatívnej stránke by nebolo predsa len lepšie kúpiť samostatný preamp s DO (predpokladám že PRE1/HYPA budú na tom s preampom o veľa lepšie?).

Napriek tomu, že som s prevodníkom spokojný a slúži mi veľmi dobre, moja posledná otázka smeruje k celkovému "užívateľskému pohodliu", tzn. či by ste mi ho odporučili ponechať si ho (za predpokladu zapracovania DO, resp. komba s iným preampom) alebo by ste mi odporučili prevodník predať a zaobstarať si nejaké iné riešenie v podobe streameru s dacom a preampom (napr. Cambridge audio 851n/CXN). Bol by to podľa Vás kvalitou horšie alebo lepšie?

Osobne som presvedčený, že prevodník v BBdace je stále na veľmi vysokej úrovni a jediné, čo mi na ňom vadí je práve absencia DO, resp. možno (?) horšia kvalita preampu. Keďže k repru budem aj tak kupovať nejaký streamer (chcem hrať bez zapínania PC/NB), potrebujem sa de facto rozhodnúť, či využiť BBdac alebo zakúpiť lepšie komerčné riešenie, ktoré by malo vyriešiť všetko dokopy, podľa možnosti bez degradácie kvality...


Ďakujem za odpoveď.[/list]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 12:10:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Citacia Tomasa Ticheho z mailovej komunikacie, ked som to riesil:
citácia:
PGAcko vytahnout , zaroven i C88 a C89 a na misto tech kondenzatoru osadit dratove propojky. Na pozici R40 a R41 osadit odpory smd0805 0R. Hotovo.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bronEK
Hifi obsluha


Založený: 07 september 2010
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 13:03:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Citacia Tomasa Ticheho z mailovej komunikacie, ked som to riesil:
citácia:
PGAcko vytahnout , zaroven i C88 a C89 a na misto tech kondenzatoru osadit dratove propojky. Na pozici R40 a R41 osadit odpory smd0805 0R. Hotovo.



Ďakujem, bypass ovládania hlasitosti by možno zvládol môj otec (ja určite nie Laughing ). A čo ostatné otázky? DO k BBDac/kvalita preampu v porovnaní s inými lokálnymi riešeniami, resp. čistá komercia?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 14:39:49    Predmet: Odpovedať s citátom

IMO idealne kupit PRE1. BB-DACu sa zbavit (ak to este pojde). Kupit DAC (trebars DAC Magic Plus), alebo ako low cost riesenie PCIe zvukovka Asus Xonar Essence II a hrat z PCdla.

Streamery neoblubujem, ani sa v nich nevyznam, takze neporadim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št december 02, 2021 00:21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáte prosím niekto kontakt na T. Tichého, alebo na predaj kukučky k BB DACu?
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Št december 02, 2021 10:37:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas ss skus stastie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 13 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist