Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Elac Carina FS247.4
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Št december 16, 2021 17:43:32    Predmet: Elac Carina FS247.4 Odpovedať s citátom

Dobrý den, poprosil by som Vás o radu mám stojanové repro Elac Carina FS 247.4 a hľadám ku ním vhodný receiver do 1500€ nakoľko mám Yamahu R-N803D a nie som s ňou po zvukovej stránke spokojný. Počúvam väčšinou rockovú a metalovú hudbu. Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št december 16, 2021 21:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus nejaky vyssi model Marantz alebo Denon.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Pi december 17, 2021 08:13:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 10:07:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Pi december 17, 2021 12:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za typ a čo hovoríte na niečo takéto :
https://www.trinasty.sk/tovar/nad-c-388/
alebo
https://www.melodyshop.sk/primare-i15-mm-black/

??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Pi december 17, 2021 18:11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Pumpiacik, a čo sa ti konkrétne na zvuku tvojej kombinácie Elac, Yamaha nepáči ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Pi december 17, 2021 20:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nepaci sa mi na tej Yamahe v kombinacii s Elacom, ze zvuk nema podla mna potrebný drive resp. potrebnú štavu t.j. je dost suchý, neutralny ale skor studeny a malo vyrazny hlavne co sa týka metalovej hudby. Inak som pocul Elac repro v posluchovom studiu, kde bol ale drahy zosilovac a zvuk sa mi velmi pacil ale znacku uz neviem len, ze to nebol ziadny japonsky zosik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11541
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 17, 2021 21:25:22    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom studiu to bol rovnaky model? Este zavisi aj od miestnosti, nemusi to byt len zosilnovacom…
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So december 18, 2021 08:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno jasne repro boli presne také iste len zosík bol inej drahšej značky a miestnosť bola tiež samozrejme iná …
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So december 18, 2021 09:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Medzi solídnymi zosikmi je rozdiel prakticky zanedbateľný. Vplyv miestnosti je hodne veľký.


_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So december 18, 2021 19:32:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom tam bude pes zakopaný ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So december 18, 2021 20:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja osobne to netuším - z mojich malých skúseností, no aj z testov, porovnaní, ktoré urobili ľudia, čo o tom vedia tisíckrát viac - vyplynulo, že medzi zosilňovačmi aj hodne rôznej konštrukcie sú rozdiely minimálne (ak bedne alebo konkrétny kus zosilňovača) nemajú nejaký vážny problém, hrajú zo všetkých viacmenej rovnako). rozdiely nejaké budú, no prevažne pod hranicou možností rozoznania ľudského sluchu. Najmä pri počúvaní hudby - testovaním zvukovými generátormi by sa čosi našlo, no na čo??? Posun hlavy v mieste posluchu o malý kúsok spraví podstatne väčší rozdiel. Zvukové módy miestností (aj umiestnenie-natočenie bední a mieso posluchu) spravia mnohonásobne viac, než výmena zosilňovača (ak on nie je vyslovene mizerný) a ďaľším faktorom môže byť "atmosféra" toho posluchu v tom štúdiu - druh hudby, zdroj hudby a prípadné finty, ktoré (teoreticky) môže predajca spraviť. Samozrejme zvukové opatrenia pre čo najlepší posluch TAM.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: So december 18, 2021 22:35:09    Predmet: Odpovedať s citátom

pumpiacik napísal:
Tak nepaci sa mi na tej Yamahe v kombinacii s Elacom, ze zvuk nema podla mna potrebný drive resp. potrebnú štavu t.j. je dost suchý, neutralny ale skor studeny a malo vyrazny hlavne co sa týka metalovej hudby. Inak som pocul Elac repro v posluchovom studiu, kde bol ale drahy zosilovac a zvuk sa mi velmi pacil ale znacku uz neviem len, ze to nebol ziadny japonsky zosik.


Netrúfam si ti radiť, keďže ani RN 803 ani Cariny som nepočul, ale napíšem iba pár faktov, počul som už hrať Elacy sucho a to aj hodne drahé modely, tá Yamaha je skôr dynamická no tiež aj suchšia, teda podĺa Březinu, on testoval iba tie regálovky Cariny a to hodnotenie, veď si to pozri a posúď sám, malá citácia:
" ... mají dobrý detail, ale hlavně celkovou vyrovnanost, klid a příjemně nenásilnou, snadno poslouchatelnou charakteristiku. Jsou univerzální, zejména za předpokladu připojení k dobré elektronice, jejíž nádech z části ochotně přejímají. Je to jednoduše dobré, pravověrné zaplatitelné hi-fi, ukryté pod pěknou moderní slupkou. Nečekejte od nich zážitek „na první dobrou“, ale dejte jim trochu času, aby vás oslovily, pak se jejich nenápadně nadstandardní úroveň bude mít čas rozvinout "

a citácia z testu tvojich Carín z Audia PL:
" V skutočnosti bolo vždy príjemné počúvať Elacs, aj keď neboli adrenalínové a nepredvádzali dynamiku či analytickosť. Ich kultúrou, jemnosťou a trochou charizmy sa podarilo prekonať oveľa viac „napätých“, precíznych a principiálne neutrálnych konkurentov, nehovoriac o tých „ujazdených“. A tento úvod môže byť ... zhrnutie FS247.4. " sorry je to strojový preklad z poľštiny ....

a ešte citácia z testu RN 803D z poľského Audia:
" Zvuk
Ľahký, otvorený, s množstvom dynamiky, silnými basmi a výraznými detailami. YPAO ekvalizácia výrazne zlepšuje plasticitu, čistotu a lokalizáciu – jednoznačne priaznivý efekt, ktorý posúva zvuk ešte o triedu vyššie. "

Čiže chcem ti tým naznačiť, že problém môže byť aj v pokojne, kľudne, neefektne, nedynamicky, tzv. audiofilsky hrajúcich Carinách a nie v siliči, taktiež je dôležité na akej hlasitosti si ich počúval v štúdiu, ruku na srdce tam to každý trochu viac osolí, ale asi nebude problém zavolať do toho štúdia a opýtať sa na značku a model siliča s ktoým si Cariny počúval a ktorý ti k nim zvukovo vyhovoval, v krajnom prípade si ho proti zálohe požičať domov, ak teda nestoji majland a štúdio nie je 100 km ďaleko, alebo opačne Yamahu vziať do toho štúdia a porovnať ju tam s nejakými ich siličmi, ak teda Carinu majú ešte v ponuke.
A aké bedne resp. kombináciu si mal pred Elacmi s Yamahou ?

P.S. podľa mňa si suchý zvuk opísal dobre, ja by som možno dodal, že suchý zvuk je nemastný, neslaný, ani rici ani pici, ani výšky ani basy a často ani stredy, proste to nehrá a poslucháča to núti točiť volume do prava viac a viac ... frakvenčnú char. si vieš čiastočne upraviť /ak si neni ortodoxný hifista/, ale ak reprosústavy nehrajú dynamicky ale naopak kludne, jemne apod. nespravíš s tým nič a proste na realistickú reprodukciu rocku a metalu sú dynamicky, živo, prezentne hrajúce bedne podmienkou.

P.S.2 tu sú linky na tie spomínané recenzie
https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/2698-elac-carina-bs243-4
https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/zesilovace-integrovane/1489-yamaha-r-n803d
https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2984-yamaha-r-n803d
https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3318-elac-carina-fs247-4

P.S.3 pozerám ešte, že v tom poľskom Audiu majú zmeranú dosť nízku citlivosť, teda na stípy a to 83 dB (2,83V/1 m)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2021 09:46:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerozumiem tomu podrobnejšie. Pozriem "measurements" a vidím istý prebytok na basoch, ktorý môže hodne "zamaskovať" iné tóny.
Napríklad:
https://www.stereophile.com/content/elac-carina-bs2434-loudspeaker-measurements

Skúsil by som meniť natočenie, umiestnenie, prípadne dotlmenie miestnosti - v zosilňovači, ak nemá nejaký problém, to s najväčšou pravdepodobnosťou nebude.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2021 11:54:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 10:07:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2989
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2021 12:18:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri dvojich hodne odlišných stĺpových bedniach, z ktorých jedny majú BR vzadu a druhé vpredu, mi v našej obývačke pomohlo čiastočné zaltmenie BR otvorov molitanom.
A pri tých prvých podvihnutie (podloženie na "prázdne kocky, vytvorené z hranolkov") od zeme o necelých 30 centimetrov vyššie, pohraj sa s tým.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Ne december 19, 2021 20:46:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem pekne vsetkym za Vase odpovede a rady, ktore naozaj stoja za zamyslenie a citam, ze to asi v zosiku problem nebude skor v umiestneni repro tak skusim nieco vymysliet, vyskusat. Yamahu zatiel menit asi nebudem, i ked som uz planoval ju vymenit za NAD C388.
Pred tymito Elacmi som mal slabsie regalove repro Heco Aleva GT-202 so subwoferom Sumiko S.5, co tiez bola celkom dobra kombinacia len som premiestnoval a prerabal celu obyvacku v panelaku a naskytol sa mi priestor na stlpove repro, po ktorych som stale tuzil, tak som ich vymenil za Elaci Carina.
Co sa tyka porovnania zvuku predtym a teraz, tak tie Heco so Sumikom boli troska viacej dynamickejsie len co sa tyka strednych a vyskovych pasiem tak tam sa na Elaci vobec nechytali, pretoze tieto pasma Hecá nevedeli cisto zahrat boli proste rozpadnute.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po december 20, 2021 21:24:41    Predmet: Metal Odpovedať s citátom

Pre mna je metal najhorsi zaner pre stereo, v tom zmysle ze ta len tak neuspokoja neake bedne. Asi vacsina si povie ze na metal stacia neake velke budy s velkym basom, ale opak je pravdou. Je to pomerne komplexna muzika.
Nejdem tu menovat co vsetko som mal doma za repro. Metal je u mna hlavny zaner tiez, a z dostupnych a kupitelnych ma najviac uspokojili Focal Aria 906tky, Martin Logan Motion 15, samozrejme neake stlpy zo serie Aria, ci Motion by boli vhodnejsie, popripade este Wharfendale Jade. Vsetko ostatne bolo divne, uhladene, pod dekou atd..V Yamahe problem nieje.

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne december 26, 2021 22:13:27    Predmet: Súhlas Odpovedať s citátom

Súhlas s tantinom, stĺpy metalu vôbec nemusia pomôcť. Za mňa regále + sub. NAD na metal nie! HarrmanK už vôbec nie. Ani JBL! Každý to vidí inak... Lacné modely HEOS od denonu hrali metal ako z praku, i keď to nemá výtlak, priestor ani ktovieaké rozlíšenie, nebálo sa to hrať nižšie stredy so šťavou a bicie to hralo vpredu a preto to bol hodne chytlavý zvuk. Súhlas že to bude elac preháňať z kultúrou, skôr ako by bol problém v tej Yamahe. Odpoj mu po jednom basáku a hneď to bude lepšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne december 26, 2021 22:13:50    Predmet: Súhlas Odpovedať s citátom

Súhlas s tantinom, stĺpy metalu vôbec nemusia pomôcť. Za mňa regále + sub. NAD na metal nie! HarrmanK už vôbec nie. Ani JBL! Každý to vidí inak... Lacné modely HEOS od denonu hrali metal ako z praku, i keď to nemá výtlak, priestor ani ktovieaké rozlíšenie, nebálo sa to hrať nižšie stredy so šťavou a bicie to hralo vpredu a preto to bol hodne chytlavý zvuk. Súhlas že to bude elac preháňať z kultúrou, skôr ako by bol problém v tej Yamahe. Odpoj mu po jednom basáku a hneď to bude lepšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne december 26, 2021 22:14:09    Predmet: Súhlas Odpovedať s citátom

Súhlas s tantinom, stĺpy metalu vôbec nemusia pomôcť. Za mňa regále + sub. NAD na metal nie! HarrmanK už vôbec nie. Ani JBL! Každý to vidí inak... Lacné modely HEOS od denonu hrali metal ako z praku, i keď to nemá výtlak, priestor ani ktovieaké rozlíšenie, nebálo sa to hrať nižšie stredy so šťavou a bicie to hralo vpredu a preto to bol hodne chytlavý zvuk. Súhlas že to bude elac preháňať z kultúrou, skôr ako by bol problém v tej Yamahe. Odpoj mu po jednom basáku a hneď to bude lepšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne december 26, 2021 22:14:37    Predmet: Súhlas Odpovedať s citátom

Súhlas s tantinom, stĺpy metalu vôbec nemusia pomôcť. Za mňa regále + sub. NAD na metal nie! HarrmanK už vôbec nie. Ani JBL! Každý to vidí inak... Lacné modely HEOS od denonu hrali metal ako z praku, i keď to nemá výtlak, priestor ani ktovieaké rozlíšenie, nebálo sa to hrať nižšie stredy so šťavou a bicie to hralo vpredu a preto to bol hodne chytlavý zvuk. Súhlas že to bude elac preháňať z kultúrou, skôr ako by bol problém v tej Yamahe. Odpoj mu po jednom basáku a hneď to bude lepšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne december 26, 2021 22:15:00    Predmet: Súhlas Odpovedať s citátom

Súhlas s tantinom, stĺpy metalu vôbec nemusia pomôcť. Za mňa regále + sub. NAD na metal nie! HarrmanK už vôbec nie. Ani JBL! Každý to vidí inak... Lacné modely HEOS od denonu hrali metal ako z praku, i keď to nemá výtlak, priestor ani ktovieaké rozlíšenie, nebálo sa to hrať nižšie stredy so šťavou a bicie to hralo vpredu a preto to bol hodne chytlavý zvuk. Súhlas že to bude elac preháňať z kultúrou, skôr ako by bol problém v tej Yamahe. Odpoj mu po jednom basáku a hneď to bude lepšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ne december 26, 2021 22:17:41    Predmet: Súhlas Odpovedať s citátom

Súhlas s tantinom, stĺpy metalu vôbec nemusia pomôcť. Za mňa regále + sub. NAD na metal nie! HarrmanK už vôbec nie. Ani JBL! Každý to vidí inak... Lacné modely HEOS od denonu hrali metal ako z praku, i keď to nemá výtlak, priestor ani ktovieaké rozlíšenie, nebálo sa to hrať nižšie stredy so šťavou a bicie to hralo vpredu a preto to bol hodne chytlavý zvuk. Súhlas že to bude elac preháňať z kultúrou, skôr ako by bol problém v tej Yamahe. Odpoj mu po jednom basáku a hneď to bude lepšie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 11:45:32    Predmet: Re: Súhlas Odpovedať s citátom

vincent napísal:
... stĺpy metalu vôbec nemusia pomôcť. Za mňa regále + sub.


To nemyslis vazne Shocked

Na metal regale+sub pre domace pocuvanie ?! Tak vacsiu blbost som este nepocul.
Na metal praveze min 3-pasmove stlpy s udernym basom (tj bas reflex naladeny nizko).
Ako chces pocuvat basovu gitaru cez sub ?!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po december 27, 2021 11:53:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A pocuvat metal na niecom inom ako ciste stereo je tiez ina blbost.

Metal ma tak vela kritickych frekvencnych a stranovych (L-P-L-P) prechodov ze nejaky subwoofer nemoze pripadat do uvahy pokial vyslovene nie su dva perfektne naparovane na L a P stranu ktore akoze hraju len "stredy a vysky".

Pre najlepsi pomer cena/vykon je lepsie kupit uz klasicke aspon 3-pasmove stlpy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pumpiacik
Hifi obsluha


Založený: 16 august 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 20:40:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za odpovede, vidím, ze názory su rôzne tak uz fakt neviem, pisete, ze NAD C388 na metal asi nebude, však ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Ut december 28, 2021 21:01:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 10:08:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Št december 30, 2021 17:52:19    Predmet: Regále Odpovedať s citátom

Na metal treba regále/sub. V metalovej hudbe je veľa informácií na kope, tam sa pýta lepšie rozlíšenie, preto radšej drahšie búdy. Lacné stĺpy majú tendenciu hučať. Zosilovač bohate. stačí denon ceol za 350éčok. Radšej priplatiť za sub sspoň 500 sa zachovalý kus
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Št december 30, 2021 19:30:14    Predmet: Re: Regále Odpovedať s citátom

vincent napísal:
Na metal treba regále/sub.


A vysvetlis dovod ze preco je to vhodne ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Št december 30, 2021 19:30:44    Predmet: Odpovedať s citátom

pumpiacik napísal:
Dakujem za odpovede, vidím, ze názory su rôzne tak uz fakt neviem, pisete, ze NAD C388 na metal asi nebude, však ?


Nič vo zlom, ale ja už fakt neviem či ti ide o zlepšenie zvuku, alebo len chceš vymeniť silou mocou silič a tu na fóre si to chceš nechať iba posvätiť, zdá sa že ten NAD sa ti pozdáva najviac a keby ti tu dvaja, traja ľudia napísali, že s tým NAD-om to bude to pravé orechové, rockové, metalové, tak neváhaš a kupuješ, je to tvoje rozhodnutie, tvoje peniaze, čiže rob ako cítiš, ale rozumnejšie by asi bolo trochu sa fyzicky posnažiť a nespoliehať sa na často protichodné názory ľudí s rôznym vnímaním zvuku a rôznymi posluchovými skúsenosťami v rôznych posluchových podmienkach a miestnostiach ...

P.S. veď si ten NAD požičaj domov, ale vzhľadom na tvoju predpojatosť ho porovnaj
s Yamahou najprv v slepom teste

P.S.2 tu je link na test, zvukovo je asi vhodný aj na metal ... Hammer
https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2856-nad-c388
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist