Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PA03
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Št november 04, 2021 15:53:18    Predmet: Odpovedať s citátom

A zdroj, trafo, bude kde?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Št november 04, 2021 15:59:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Uprostřed, dva 200VA toroidy za sebou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Pi november 12, 2021 11:14:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak otázku o mechanické konstrukci chladičů mám zodpovězenu - ztracenou dokumentaci k PA03 mi drahý Per-Anders poslal během pěti minut, takže jsem se mohl začíst.

Pokud ještě na toto fórum někdo chodí, mám dotaz k napájecímu napětí:

Moduly chci používat v můstkovém zapojení pro 8 Ω repro. Návod k PA03 v tomto ohledu zmiňuje ±35 V DC pro 120 W do 8 Ω, nicméně na internetech jsem se opakovaně dočetl, že ±35 V DC je pro tuto konfiguraci příliš a čip neuchladím. Podle datašítu LM4780 bych měl mít pro standardní provoz do 4 Ω pouhých ±25 V DC. Mám tedy pro můstkový provoz do 8 Ω koupit trafa 2x24 V AC nebo raději 2x18 V AC?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi november 12, 2021 12:26:53    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/hypex-ucd180hg-hxr-amplifier-module-analysis-and-review.27852/

Dneska bych doporučoval proti LM chipům to nalinkované výše. Je to velmi jednoduché na stavbu, imunní na zátěž od 1 ohmu, blbuvzdorné a neprůstřelné. Doby class AB byly sečteny. Pokud by někomu opticky vadilo vyšší zkreslení, které stejně nikdo neslyší, tak může jít na NC400, modul je ale 3x dražší a implementace složitější. Slušný obrat, že, ale je to tak. Třída AB je passé.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi november 12, 2021 12:55:41    Predmet: Odpovedať s citátom

I Jirka Krampera stále používá klasickej AB, ovšem s velmi sofistikovaným napájecím zdrojem a vejsledek ? Má to prakticky stejnou účinnost jako digitál ( cca 90 % ) a zvuk výrazně lepší než digitál, ale nepostaví si to kdejakej kokot, jak je stále více dnešní ideál... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Pi november 12, 2021 13:41:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Já už jsem z mladického snu stát se audiofilem vyrostl. Spousta hudby, co poslouchám, leze technicky nekvalitní už ze studia, ať už komprimovaná dynamicky, nebo bitratem, a v tom mi lepší aparáty nepomůžou. Navíc PA03 stavím, protože prostě chci.

Máte prosím odpověď na mou otázku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi november 12, 2021 14:11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Veškerý dotazy máš zodpovězený v návodu. Ten jsem psal já osobně a za vším si stojím - ostatně tenhle zesík si postavilo po celým světě několik set lidí a nikdo si nestěžoval, že kecám...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Pi november 12, 2021 15:08:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono nejde ani tak o to, že bys kecal, ale že jsem já něco pochopil blbě. To je dost pravděpodobnější. Tak se raději zeptám, než abych to zbytečně z domýšlivosti zničil.

Každopádně jsem z návodu pochopil, že při správně spárovaných součástkách a chladiči dle popisu je ±35 V DC při teoretických 120 W / 8 Ω v můstku OK, takže to beru, že to tak je.

Tož díky za odpověď, časem dodám fotky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: So január 15, 2022 13:05:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak trafa z Tronicu se zpožděním cca po dvou měsících konečně přišly (že bude zpoždění, zjistili samozřejmě až poté, co jsem odeslal objednávku), takže po chvilce testování byl malý dudeček zapojen ve vrabčím hnízdu k poslechu v plném provozu.

Celý internet píše o tom, že se LM4780 v můstku na plné napájecí napětí bude přehřívat, a já jsem tím pádem měl obavy, že jsem kazzatelův návod blbě pochopil a mám snahu koupit trafa s příliš vysokým napětím. Praxe (a kazzatelovo ujištění) ukázala, že při můstku s hudbou "nahlasito" k žádnému přehřívání nedochází a hliníkové L hranoly, které ještě nemají chladič, se začínají zahřívat až po 10ti minutách hlasitého provozu. Testování s umělou zátěží na plný výkon budu dělat až s krabicí s chladiči.

Ta bude klasicky z Modushopu cestou přes Quickpanel. Ánžto nejsem přítel prázdných panelů, kde se vše od konektorů až po vypínače tlačí dozadu, chvíli potrvá, než si něco pěkného navrhnu.

Jsem asi poslední na světě, kdo PA03 staví, tak chci, ať je to fakt hezký stroj Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 17, 2022 15:13:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Posledny nie si. Koncom roka som Kazzatelovi posielal nejake LM4780 a nejake mi este ostali. A este mam v supliku velmi stare DPS na PA03.
_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist