Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping PA5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St január 12, 2022 21:58:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak co som pozeral studie tak v oblasti priblizne od 400 Hz do 800 Hz je pocutelnych uz 6 stupnov fazoveho posuvu-skreslenia.
https://www.audioholics.com/room-acoustics/human-hearing-phase-distortion-audibility-part-2

Ale namotivoval si ma a zmeriem si to aj sam na sebe Very Happy

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bh69
Hifista


Založený: 03 december 2010
Príspevky: 133

PríspevokZaslal: Ne január 16, 2022 14:29:41    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Ale Ty si kľudne vyberaj podľa "ezoterických" blábolov, najlepšie v inej posluchovej miestnosti, či s inými reprosústavami Very Happy Hádať sa s Tebou nebudem.


co mi to podsocvas ? to mi tady radil nekdo jiny, ja jsem psal, ze bych stejne nic nepoznal a ty mi to ted prezentujes jakobych to tak chtel delat ? proc mas potrebu na mne blbe utocit ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne január 16, 2022 18:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:
Tak co som pozeral studie tak v oblasti priblizne od 400 Hz do 800 Hz je pocutelnych uz 6 stupnov fazoveho posuvu-skreslenia.
https://www.audioholics.com/room-acoustics/human-hearing-phase-distortion-audibility-part-2

Ale namotivoval si ma a zmeriem si to aj sam na sebe Very Happy


Důležitý je jen fázový rozdíl mezi kanály. Jinak jsou to nesmysly, jen uvaž jaký posuv fáze dodá repro a cesta od repra k uchu. Ucho je citlivé jen na rozdíly mezi levým a pravým uchem co se týče fáze.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ne január 16, 2022 18:43:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerozumies mi co som myslel teraz.
Myslim fazovy posuv dvoch zmiesanych signalov v jednej nahravke.

Napriklad 400Hz signal zmiesany z 800Hz signalom bez fazoveho posuvu (startuju obidva v tom istom case v nule).
Na vystupe nekvalitneho zosilnovaca ale uz budu posunute vzajomne dajme tomu o 5 stupnov.

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ne január 16, 2022 20:01:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Vrchny kanal je 400Hz + 800Hz so startom v nule (nulovy fazovy posuv).
Spodny kanal je 400Hz + 800 Hz ale 800 Hz je posunute o 90 stupnov pozadu pre ukazku.

https://drive.google.com/file/d/1521uU0axDuxAmZYmwc8gtk-CPbJM_tjP/view?usp=sharing

Je vidiet ze tieto signaly sa zjavne moc nepodobaju Smile

Amplitudovo-frekvencna charakteristika vam neukaze ziaden rozdiel.
Zaroven skreslenie bude uplne identicke.

A toto je cela zahada rozdielnosti zvukov vsetkych 0,000nist % skreslujucich zariadeni Razz

Nech vyrobcovia ukazuju aj charakteristiku fazoveho posuvu signalu IN vs OUT v celom frekvencnom pasme a mozeme realne porovnavat Laughing Very Happy

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po január 17, 2022 06:58:28    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Nech vyrobcovia ukazuju aj charakteristiku fazoveho posuvu signalu IN vs OUT v celom frekvencnom pasme

Tá je daná amplitúdovou charakteristikou...Jednoznačne. A nie je to žiadna záhada Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po január 17, 2022 10:10:40    Predmet: Odpovedať s citátom

bh69 napísal:
co mi to podsocvas ? to mi tady radil nekdo jiny, ja jsem psal, ze bych stejne nic nepoznal a ty mi to ted prezentujes jakobych to tak chtel delat ? proc mas potrebu na mne blbe utocit ?


Toto si predsa napísal Ty!
bh69 napísal:
Třeba, že jeden je analytičtější, "techničtějsí" nebo naopak tolerantnější k horším nahrávkám, jeden umí třeba hlubší nebo širší prostor, nebo slyšitelnější, delší dozvuky a ambientní zvuky apod. ?


A keď Ti napíšem, že sú to hlúposti (dôvody som vysvetlil) a označím to za "bláboly", tak na Teba útočím?

Seriózne rady si tu dostal. Viem, že takéto "ezoterické" kritériá sa objavujú v niektorých "recenziách" (Hi-Fi Voice...), tie však môžu slúžiť akurát tak na pobavenie. Z tých si príklad neber.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po január 17, 2022 16:25:38    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="BV"]
citácia:

Tá je daná amplitúdovou charakteristikou...Jednoznačne. A nie je to žiadna záhada Wink


Ved hej len je tam taka finta ze by musela byt realne zobrazena vo velmi velkom rozliseni
a zaroven uzivatel by si musel previesť jej parametre do stupnov fazoveho posuvu v hlave Smile

Ved uz sa tolko netoto a postni meranie pre PA300SSE Very Happy

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po január 17, 2022 17:18:55    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
a zaroven uzivatel by si musel previesť jej parametre do stupnov fazoveho posuvu v hlave Smile

Tak to závisí od "oneskorenia v hlave" Smile ..
Zajtra môžem také meranie urobiť, ale bude to v podstate rovná čiara okolo 0 stupňov (+-3..) medzi 20Hz-20kHz..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1240
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 17, 2022 17:28:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak môžete dať po 48, príp. 96 kHz
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po január 17, 2022 18:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

BV urob to meranie prosim ta, urcite viaceri budu zvedavi.
_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2022 11:37:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som sa prinútil.. Na obrázkoch je simulácia a dve merania PA300SSE na Neutriku A2, fáza v rozsahu 20Hz-21kHz, amplitúda do 100kHz. Kvalita obrázkov nič moc (fotka obrazovky, bolo to najrýchlejšie) , ale vidieť to je.. Fáza v rozsahu +-4stupne medzi 20Hz-21kHz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2022 16:11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka. Idem skalkulovat ake skreslenie sposobuje fazovy posuv 1 stupen.
-----------------------------------------------------------------------------------

Dava mi to rozdielne vysledky tak zatial nic Wink

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2022 21:31:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze mame vysledky skreslenia fazoveho posuvu.

0,05° --- 0.0873 %
0,10° --- 0.1746 %
0,20° --- 0.3491 %
0,30° --- 0.5236 % taketo skreslenie-rozdiel je uz realne rozoznatelne pri systematickom testovacom pocuvani !!!
0,50° --- 0.8730 %
0,80° --- 1.3964 %
1,00° --- 1.7458 %
1,20° --- 2.0941 %
1,50° --- 2.6182 %
1,70° --- 2.9682 %
2,00° --- 3.4914 %

Enjoy Cool

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2022 22:01:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozoruhodné.. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2022 22:25:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Este mi ale nesedi jedna vec.

Skreslenie som ratal iba z jedneho signalu pricom logicky tam musi byt realne aj druhy pre porovnanie chyby uchom nakolko clovek nema v hlave casovac a nevie ze samotny signal je prave teraz oneskoreneny a ze je skresleny iba vzhladom na cas Very Happy

Meracia metoda bola takato:

Vytvoril som rozdielovy delta subor medzi origo signalom a signalom fazovo posunutym v konkretnych stupnoch (signal mal samozrejme tu istu frekvenciu stale).
Potom som porovnal amplitudu tohoto rozdieloveho suboru s amplitudou originalu a na zaklade toho vypocital skreslenie.

Ak by boli obidva spolu posudzovane rozdielne signaly (napr 400 Hz+ 800 Hz posunute) rovnakej amplitudy tak realne skreslenie by malo byt polovicne z toho co som uviedol pre kazdy fazovy posuv. Este porozmyslam ci to tak je Wink

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4


Naposledy upravil BK dňa Ut január 18, 2022 22:57:36, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2022 22:41:34    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo keď sa posunieš 1cm ďalej od boxov? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2022 22:49:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako to mi je jasne s tym posunutim od reprakov co myslis Very Happy

Ja len chcem poukazat na to ze aj zariadenia so skoro nulovym skreslenim iba jednej frekvencie (napr. 1 kHz) dokazu zniet pocutelne odlisne od inych zariadeni ak maju tieto zariadenia navzajom rozdielnu fazovo-frekvencnu charakteristiku aspon 0,5°.

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ut január 18, 2022 23:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som to preratal na dva rozdielne zmiesane signaly ale s rovnakou amplitudou s tym ze jeden signal je fazovo posunuty na vystupe zariadenia oproti jeho vstupu (akoze teda pre predstavu Smile ).
Tato situacia zodpoveda relativne realnemu pocuvaniu.
V podstate je skreslenie o 25 % nizsie oproti tomu co som postol vyssie.

0,05° --- 0.0655 %
0,10° --- 0.1310 %
0,20° --- 0.2618 %
0,30° --- 0.3927 %
0,50° --- 0.6548 % taketo skreslenie-rozdiel je uz realne rozoznatelny pri systematickom testovacom pocuvani !!!
0,80° --- 1.0473 %
1,00° --- 1.3094 %
1,20° --- 1,5706 %
1,50° --- 1,9637 %
1,70° --- 2.2262 %
2,00° --- 2,6186 %

Takze viac ako 0,5° rozdielu vo fazovo-frekvencnej charakteristike zariadeni v oblasti hlasov znamena ze je mozne uz uchom pocut rozdiel hehe Razz

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 07:06:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak konkrétně počítáš to zkreslení, co to procentuální číslo v tvém případě vlastně znamená?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 07:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Som sa zobudil a napadlo ma ze skreslenie fazovym posuvom a skreslenie vznikom cudzich harmonickych je vnimane clovekom asi rozdielne Smile

Pri fazovom posuve nie je v signale pritomna ziadna cudzia zlozka naviac.
Jediny rozdiel je ze signaly su voci sebe v inej casovej pozicii v skreslenej skladbe oproti tomu ako su v original skladbe.

Pri klasickom skresleni THD su v skreslenej skladbe oproti originalnej neskreslenej skladbe este signaly naviac.

Tu je mozne ze signaly naviac ucho rozozna nad cca 0,5-0,8% THD kdezto pri fazovom posuve so skrelenim 0,6% tomu tak byt nemusi Very Happy

Jednoznacne to chce tie posluchove testy (len sa musim k tomu dokopat nejako) Wink

Testy chcem urobit tak ze z dvojkanaloveho generatora si budem pustat naraz zmiesane dva signaly s rozdielnymi frekvenciami ale rovnakymi urovnami.
Jednemu signalu budem postupne menit fazu a pocuvat kedy zazanamenam rozdiel.

Ci mate nejaky iny navrh ako urobit testovanie ?

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 07:28:04    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Jak konkrétně počítáš to zkreslení, co to procentuální číslo v tvém případě vlastně znamená?


Mnou uvadzane skreslenie je pomer amplitudy originalnej skladby oproti amplitude rozdielovej skladby po fazovom posuve.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Originalna skladba obsahuje dva signaly s roznymi frekvenciami ale rovnakou amplitudou.

Skreslena skladba obsahuje dva signaly s roznymi frekvenciami, rovnakou amplitudou ale uz s fazovym posuvom jedneho zo signalov oproti druhemu.

Originalnu skladbu odcitam od skreslenej skladby a dostanem rozdielovu skladbu.

Dam do pomeru amplitudu rozdielovej skladby a originalnej skladby a dostanem skreslenie.

_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 08:13:30    Predmet: Odpovedať s citátom

" originalna" skladba : vstup zosilňovača
" skreslena" skladba : výstup zosilňovača
A rozdiel je skreslenie, však presne tak sa skreslenie vyhodnocuje..Ako obsah nových zložiek, ktore menia spektralny obsah a teda aj tvar komplexného signálu. Merať skreslenie predsa môžeš aj so signálmi ako CCIF, IMD, DIM, MULTITÓN, aj sa to bežne robí. A o zmene pôvodného signálu hovoria novovytvorené spektrálne zložky ... Čistý fázový posuv 1 stupeň, (bez tvarového skreslenia) cez celé akustické pásmo je posluchovo bezvýznamný . Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 09:09:35    Predmet: Odpovedať s citátom

BK napísal:

Dam do pomeru amplitudu rozdielovej skladby a originalnej skladby a dostanem skreslenie.


Nevím, zda je technicky správné toto nazývat zkreslením. Jak píše BV, zkreslení je podíl nově vytvořených složek spektra, které v původním signálu nebyly. V tvém případě žádné nové složky nevznikají, jen se mění intenzita původních frekvencí, tedy systém je tzv. lineární, jeho časová přenosová charakteristika I/O je rovná přímka (ale nemá konstantní frekvenční charakteristiku, tedy ta přímka má pro různé frekvence různý sklon).

Rozdíl sinu posunutého o 2% - vyleze samozřejmě opět sinus na stejné frekvenci
https://www.wolframalpha.com/input/?i=sin%28x%29+-+sin%28x-pi%2F90%29

Kdyby časová statická přenosová charakteristika nebyla přímka, ale polynom vyššího stupně, začnou vznikat vyšší harmonické frekvence odpovídající stupni polynomu - tedy to co se uvádí jako harmonické zkreslení.

H2: https://www.wolframalpha.com/input/?i=sin%28x%29+%2B+0.5sin%5E2%28x%29

H2+H3: https://www.wolframalpha.com/input/?i=sin%28x%29+%2B+0.5sin%5E2%28x%29+%2B+0.5sin%5E3%28x%29

Ale to nemůže vzniknout pouhým fázovým posunem. Netuším, jaká je slyšitelnost změny frekvenční charakteristiky, ale určitě na to nelze aplikovat čísla slyšitelnosti harmonického zkreslení.


Naposledy upravil dustin dňa St január 19, 2022 09:12:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 09:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

BK, to jsou totální bláboly.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 09:11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasny rozdiel tam je. Otazka je ako to clovek dokaze vnimat.
_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 09:34:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BK
Na obrázkoch je spektrum multitónu a jeho "tvar" v časovej oblasti..Je zložený z diskrétnych signálov od 20Hz po 20kHz (spektrum), ak ten signál sleduješ v časovej oblasti vyzerá to ako šum (druhý obrázok) , na "ucho" je to periodická "zmes".
Ak sa ten signál zmení (teda zmení sa tvar výsledného "šumu", bez ohľadu na príčiny tej zmeny), tak sa medzi diskrétnymi čiarami v spektre objavia nové zložky ako nové "čiarky", v tom spektre ich pár je okolo -110dBr. To nemá šancu počuť ani ten najlepší "netopier"..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11492
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 10:04:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Co tak tu "nedokonalu" amplitudovu charakteristiku dorovnat pomocou DSP?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 19:30:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Dalo by sa ale neviem ci zosilnovac dostatocne "drzi" tu istu amplitudovo-frekvencnu charakteristiku v celom pasme svojho vykonu a zaroven v celom rozsahu svojej pracovnej teploty.
_________________
Win11 : AIMP(resampling to 384 kHz/32bit, SoX VHQ linear phase) : WASAPI Exclusive - Push > USB2.0 > Topping D10s > YAMAHA R-N602(CD-in,Pure Direct) > Wharfedale EVO 4.4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5932
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St január 19, 2022 21:04:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Každý " normálny" zosilňovač je v tomto bez problémov. Ale pre výsledok, teda to čo bude počut , je podstatné čo sa dostane do uší, teda vplyv reproboxu, miestnosti, poslucháč.... Skrátka , momentálne sa tu "riešia" blbosti.. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist