Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Mám kúpiť DAC?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Pi február 11, 2022 22:02:36    Predmet: Mám kúpiť DAC? Odpovedať s citátom

Stal som sa vlastníkom sieťového prehrávača Denon DNP-800NE. Mám nesymetrický výstup - analógový- priamo pripojený do zosíku, ktorý nemá digitálne vstupy a teda ani dac prevodník. Nehrá to najhoršie, ale keď si zapojím slúchatka do výstupu na sieťovom Denone, tak to zneje o triedu lepšia ako keď to ide na repráky cez zosík. Zosilňovač je dobrý - BV Audio. Otázka znie, či mám kúpiť DAC prevodník a nechať spracovať digitálny výstup na analógovvý v dac prevodníku, alebo to nemá vvýznam. Ďakuem za radu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2022 10:33:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Teoreticky by to význam mohlo mať vtedy, keby bol externý DAC kvalitnejší. Si tu však limitovaný rozhraním, Denon má len optický výstup. S tým by si nevyužil naplno kvalitný externý DAC.
Problém ale asi nebude v zabudovanom DAC, keď cez slúchadlá to hrá dobre. DAC by sa rovnako prejavil aj v slúchadlách.

Problém by som hľadal inde. V slúchadlách počuješ len priamy zvuk. Pri posluchu cez reprosústavy však počuješ priamy zvuk doplnený o odrazy. Na odrazy má vplyv hlavne akustika posluchovej miestnosti, reprosústavy a ich umiestnenie.
Skúšal si iný zdroj zvuku? Hrá to s ním lepšie, ako s Denonom? Odhadujem, že to lepšie hrať nebude.

Chyba by teoreticky mohla byť aj v zosilňovači, ak by mal nejakú poruchu. To by sa však tiež prejavilo aj pri posluchu z iného zdroja.
Namieste je ešte otázka, že ako to máš prepojené? Ako si prispôsobil CINCH/XLR?

Z hľadiska prepojenia, to čo máš, považujem za ideálne, ak Ti vyhovuje jeden zdroj (Denon) a regulácia hlasitosti z neho. Prípadný predzosilňovač by bol zbytočný a priemerný by zhoršil kvalitu zvuku.
Zameral by som sa skôr na vhodný výber reprosústav (smerové majú výhody v bežných obývacích priestoroch) a na ich správne umiestnenie (dostatočný odstup od stien a nábytku).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2022 21:34:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za radu, dac je uz na ceste;)))) hlavne socenujem, ze su tak krivky a tie mi, snad vylepsia vysledny zazitok. Je mi jasne, ze Denon ma dac, ale stal - cely streamer 460 rue a tento prevodnik - aj ked bez vyuzitia zosiku- stal podovne 1800 eur a teraz ho ypredavaju za 800 eur.. Takze verrim, ze to dokazem nastavit lepsie, ako to je. Mimochodom, nemam nejake biedne repro -- majú páskový výškať a keď dom do zosíku púsťal výstup z korekčného predzoslíku z clearaudia gramca, tak to bolo ok.. Bedne sú Audop Cantus m-103. Lenže po nahradení - prechádzam čisto na digitálne zdroje, sa mi ten zvuk pokazil.. Keďže zosík a bedne sa nezmenili, tak si mylím, že chyba je v dac v Denone... Na budúci týždeň zistím, či som vyhodil 800 eur, alebo či to malo význam;))))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2022 21:34:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za radu, dac je uz na ceste;)))) hlavne socenujem, ze su tak krivky a tie mi, snad vylepsia vysledny zazitok. Je mi jasne, ze Denon ma dac, ale stal - cely streamer 460 rue a tento prevodnik - aj ked bez vyuzitia zosiku- stal podovne 1800 eur a teraz ho ypredavaju za 800 eur.. Takze verrim, ze to dokazem nastavit lepsie, ako to je. Mimochodom, nemam nejake biedne repro -- majú páskový výškať a keď dom do zosíku púsťal výstup z korekčného predzoslíku z clearaudia gramca, tak to bolo ok.. Bedne sú Audop Cantus m-103. Lenže po nahradení - prechádzam čisto na digitálne zdroje, sa mi ten zvuk pokazil.. Keďže zosík a bedne sa nezmenili, tak si mylím, že chyba je v dac v Denone... Na budúci týždeň zistím, či som vyhodil 800 eur, alebo či to malo význam;))))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2022 21:38:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za radu, dac je uz na ceste;)))) hlavne ocenujem, ze su tam krivky a tie mi, snad vylepsia vysledny zazitok. Je mi jasne, ze Denon ma dac, ale stal - cely streamer 460 UER a tento prevodnik - aj ked bez vyuzitia zosiku- stal povodne 1800 eur a teraz ho ypredavaju za 800 eur.. Takze verim, ze to dokazem nastavit lepsie, ako to je. Mimochodom, nemam nejake biedne repro -- majú páskový výškať a keď dom do zosíku púsťal výstup z korekčného predzoslíku z clearaudia gramca, tak to bolo ok.. Bedne sú Auduo Cantus m-103. Lenže po nahradení - prechádzam čisto na digitálne zdroje, sa mi ten zvuk pokazil.. Keďže zosík a bedne sa nezmenili, tak si mylím, že chyba je v dac v Denone... Na budúci týždeň zistím, či som vyhodil 800 eur, alebo či to malo význam;)))))) MImochodom, zosik he BVaudio 300SE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Stanohlohovec
Hifista


Založený: 07 máj 2017
Príspevky: 110

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2022 21:39:21    Predmet: Mám kúpiť DAC? Odpovedať s citátom

Diky za radu, dac je uz na ceste;)))) hlavne ocenujem, ze su tam krivky a tie mi, snad vylepsia vysledny zazitok. Je mi jasne, ze Denon ma dac, ale stal - cely streamer 460 UER a tento prevodnik - aj ked bez vyuzitia zosiku- stal povodne 1800 eur a teraz ho ypredavaju za 800 eur.. Takze verim, ze to dokazem nastavit lepsie, ako to je. Mimochodom, nemam nejake biedne repro -- majú páskový výškať a keď dom do zosíku púsťal výstup z korekčného predzoslíku z clearaudia gramca, tak to bolo ok.. Bedne sú Auduo Cantus m-103. Lenže po nahradení - prechádzam čisto na digitálne zdroje, sa mi ten zvuk pokazil.. Keďže zosík a bedne sa nezmenili, tak si mylím, že chyba je v dac v Denone... Na budúci týždeň zistím, či som vyhodil 800 eur, alebo či to malo význam;)))))) MImochodom, zosik he BVaudio 300SE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 13, 2022 22:58:25    Predmet: Odpovedať s citátom

A aky DAC si si teda objednal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist