Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

USB DAC - Rušení ze zdroje

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Nexos
Hifi obsluha


Založený: 13 marec 2022
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Ne marec 13, 2022 08:30:39    Predmet: USB DAC - Rušení ze zdroje Odpovedať s citátom

Zdravím místní osazenstvo,
chtěl bych vás požádat o radu.

Přešel jsem po letech z interní zvukovky (ESI Juli@) na externí DAC (Focusrite Scarlett solo) a bohužel nejsem moc spokojen. Úroveň vysokofrekvenčního rušení ze zdroje je slyšitelná i při poměrně základní hlasitosti a popravdě mě to decela vytáčí, vzhledem k tomu, že po většinu času kdy jsem u PC nemám nic puštěného, čili poslochám v podstatě jen ten šum. S Julií to bylo o poznání lepší, ale musel jsem se s ní rozloučit, protože nové PC již nemá PCI sloty.
Otestoval jsem DAC připojením k notebooku běžícím na bateku a vše bylo super, rušení jde tedy z PC.
Zdroj je Seasonic Prime Gold 650w, což by měl být minimálně velmi slušný zdroj, měnit ho tedy asi nemá moc cenu. Zbytek řetězce jsou monitory Adam Audio A7 připojené k DACu symetricky jack 6,3 -> XLR.

Má vize je nějak galvanicky oddělit DAC od PC, ale tohle téma jsem nikdy moc nesledoval, tak bych potřeboval poradit, co je nejlepší řešení. Našel jsem pár produktů pro klasické USB (max v. 2.0), ale raději bych šel s dobou a koupil rovnou něco pro USB-C, zvukovka je na něj nyní připojená. Navíc jsou všechny určené pro ochranu před přepětím a nemají externí zdroj, tak si nejsem moc jistý tím jak moc eliminují rušení. Nejsem žádný netopír, což je vám asi ze zvolených komponent jasné, prototo nemusí být žádné hi-end řešení. Mám to pouze na poslech, na latenci tedy moc nezáleží. Idálně nějaký hotový výrobek se kterým máte osobní zkušenost, že šlape dobře, bastlit se mi nic moc nechce, ale úplně to nezavrrhuji. Pokud vás napadne případně nějaké jiné řešení, tak se mu nebráním.
Narovinu jsem typický čech, takže primární je pro mě cena, nejlépe aby to bylo v akci, či ve slevě Smile
Teď vážně - DAC jsem koupil v bazaru za 1500,- , tak pokud možno nějaké cenově odpovídající řešení.


Děkuji za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne marec 13, 2022 08:42:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno hľadaj za dobrú cenu "USB izolátor" alebo "USB galvanický oddelovač" a najlepšie niekde, kde ho môžeš vrátiť ak nepomôže.

V ktoromsi BIOSe som mal možnosť meniť položku nazvanú čosi ako "spread spectrum modulation" práve pre zníženie rušenia od PC, detaily už nepamätám.

Dá sa ešte laborovať pripojením PC do inej zásuvky a tak.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: Ne marec 13, 2022 09:23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Rušení nejde z PC, problém je zemní smyčka. Řešení je dát PC na izolační trafo 1:1 nebo použit USB izolátor (od cca €20). Stejným neduhem může trpět jakýkoliv USB DAC, i když má THD+N -120dB. Jsou to nedomyšlenosti koncepce, které vyjdou na povrch po propojení komponentů. Já používám izolační trafo pro napájení PC.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ne marec 13, 2022 20:06:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud máš správné symetrické zapojení, měl by se efekt zemní smyčky výrazně eliminovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist