Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zapojenie Stereo zosilňovača k AV receiveru

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
satelitman
Hifi obsluha


Založený: 18 august 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2016 17:40:36    Predmet: Zapojenie Stereo zosilňovača k AV receiveru Odpovedať s citátom

Dobrý deň.Prosím skúsených o pomoc. Hudbu počúvam na AV receiver Pioneer SC-LX 82. Počúvam Multikanál ale aj Puredirect Stereo. Zamýšľam sa nad doplnením čistého sterea. Neviem či v tej cenovej kategórii sa k niečomu vôbec môžem dopracovať,ale mám možnosť kúpiť za 300,- Pioneer A-A9j.Ten môj AV je v celku slušnej modelovej rady (SC-LX82 - použité komponenty Bang & Olufsen). NEVIEM či V STEREU tá spomínaná A9j ho vôbec kvalitou Sterea tromfne. Zarytý stereo kamoš (miestny adiophil), ale tvrdi, že žiaden AV receiver nech je ako drahý, nepreskočí ani lacnejšie Stereo. A TEDA OTÁZKA. Dá sa stereo zosilňovač Pioneer A-A9j pripojiť k tomu môjmu AV tak aby som využil plnú kvalitu Stereo zosilňovača ???? Ide mi o to aby som nemusel prekladať reproduktorové káble od toho AV receivera k tomu novému stereu. Je ho možné zapojiť k tomu AV?- mám tam PRE OUT a MULTI CH IN. Ak som ako laik pochopil správne (informácie z netu) tak by mala byť možnosť, zapojiť to stereo k tomu AV rec na konektory predného L a R - PRE OUT. AV receiver tým vytvorí možnosť pripojenia toho sterea k predtým reproduktorom. OTÁZKA - Ktorý prevodník bude využívaný ? prevodník Stereo zosilňovača alebo AV receivera ? OTÁZKA - Kam sa zapájajú komponenty SACD, Sieťový prehrávač - samozrejme analógovo ??? do Stereo zosilňovača alebo do AV rec. OTÁZKA čo hlasitosť ? ktorý komponent to bude ovládať. OTÁZKA je možné to na-kalibrovať priloženým mikrofónom. OTÁZKA v režime multikanálu to bude možné použiť s tým, že dekodér pošle správne informácie do predných reproduktorov. Môj cieľ je zachovať kvalitný MULTICHANEL, a dokúpením Pioneer A-A9j a jeho špeciálnym zapojením a nastavením ak to umožňuje môj AV receiver získať KVALITNEJŠIE STEREO......
Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2016 19:34:45    Predmet: Odpovedať s citátom

keď sa chceš niekam dopracovať tak začni riešiť bedne a akustiku miestnosti, nie ďalší zosilňovač...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
satelitman
Hifi obsluha


Založený: 18 august 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št apríl 28, 2016 21:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
keď sa chceš niekam dopracovať tak začni riešiť bedne a akustiku miestnosti, nie ďalší zosilňovač...

Ďakujem Bedo za tvoju pomoc..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 29, 2016 00:15:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Prilis vela otazok...

Jedna nie prilis dobra moznost, je z AV receiveru dostat nieco ako "Left Pre Out" a "Right Pre Out" a do nich zapojit nejaky stereo zosilnovac a do neho reprobedny. Mimochodom, ake mas?

Nevyhoda takehoto zapojenia, ze kvalitu bude ten AV receiver i tak znizovat, lebo signal musi ist cez neho, resp. z neho.

Lepsie nez toto, je mat este iny zdroj zvuku (CD, Streamer, ...) zapojeny do toho stereo zosilnovaca a prepinat vstupy i na nom. T.j. AV receiver by pri nepozerani videa mohol byt vypnuty.

Aku cenu uvazujes na ten zosilnovac? Imho, menej ako 500EUR nema velmi zmysel. A i to len nieco z bazaru.

Napr. taketo:
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22475 (len koncovy zosilnovac, nema regulaciu hlasitosti ani dalsie vstupy)
- http://www.customworks.cz/amplifiers/hypa-10 (len koncovy zosilnovac, nema regulaciu hlasitosti ani dalsie vstupy)
- http://www.bvaudio.sk/hifi.htm (univerzalny je ten A300SE)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 29, 2016 05:51:14    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:

...
Lepsie nez toto, je mat este iny zdroj zvuku (CD, Streamer, ...) zapojeny do toho stereo zosilnovaca a prepinat vstupy i na nom. T.j. AV receiver by pri nepozerani videa mohol byt vypnuty.
...


Môžem potvrdiť, po rôznych pokusoch s pre-outom som skončil u dvoch nezávislých riešení, viď v linku z môjho podpisu.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Pi apríl 29, 2016 07:45:59    Predmet: Re: Zapojenie Stereo zosilňovača k AV receiveru Odpovedať s citátom

satelitman napísal:
Zarytý stereo kamoš (miestny adiophil), ale tvrdi, že žiaden AV receiver nech je ako drahý, nepreskočí ani lacnejšie Stereo.

Naprostá blbost.

satelitman napísal:
Dá sa stereo zosilňovač Pioneer A-A9j pripojiť k tomu môjmu AV tak aby som využil plnú kvalitu Stereo zosilňovača ????

Ne. Pokud budou v signálové cestě obvody AVR, vždy se na zvuku projeví.

satelitman napísal:
AV receiver tým vytvorí možnosť pripojenia toho sterea k predtým reproduktorom. OTÁZKA - Ktorý prevodník bude využívaný ? prevodník Stereo zosilňovača alebo AV receivera ?

AVR. A ne jen převodník, ale komplet celá jeho předzesilovací část, která má na výsledný zvuk zásadní vliv.

Pokud chceš mít přední repro společné pro multikanál i stereo, je řešením přepínač na repro kabelech. Do něj půjdou kabely z reprosvorek v AVR a na zesilovači (4 vodiče), z něj půjdou reprokabely k bednám (2 vodiče). Hrát bude buď AVR nebo stereo. SACD pak zapojíš do stereo zesilovače.

Nic jiného nemá moc smysl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Pi apríl 29, 2016 10:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to mam uz niekolko rokov a funguje to...ako hlavny zosilnovac mam stereo zosik, takze vsetky audio kompenenty mam prepojene do stereo zosilnovaca a predne boxy samozrejme tiez. AV vyuzivam iba na DK a predne L + R mam vyvedene cez PRE OUT FRONT do audio vstupu stereo zosilnovaca, vtedy mam volume stereo zosika presne na polovici = 12 hod. a je samozrejme zapnuty Smile ...hlasitost na DK ovladam hlasitostou AV receivera. Len po dopozerani DK si nezabudni na tom stereo zosilnovaci stiahnut volume dole. Laughing
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-79, AKAI GX-67, AKAI VS-F 1000, AKAI AT-57, DENON DP-23F, SAMSUNG BD-D 5100, PIONEER DV-430, PIONEER MJ-D 508, SONY DVP-NS 900V, SONY STR-DB 830, SONY RDR-HX 950, S-VHS SANYO VHR-S 700 G, CANTON GLE 407 + 455, SENNHEISER HD 558 + RS 85
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
satelitman
Hifi obsluha


Založený: 18 august 2013
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2016 16:31:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za pomoc, radu a odporučenia. Dopadlo to takto. Som veľmi veľmi a ešte raz veľmi prekvapený z výsledku. Mám to tak zapojene ako Vlado.ba (moc ti ďakujem). Samozrejme že mojou predstavou bolo že všetky komponenty SACD, NET-player mám analógovo prepojene priamo k stereo zosilňovaču. Ten mám pripojený aj k AV dekodéru k front PRE OUT. K AV mám pripojený Blu-Ray prehrávač a 4K satelit receiver. Z blu-ray prehrávam špičkové koncerty v mnohokanálovom zvuku. (Mám celkom slušnú zbierku). Tejto radosti som sa nechcel vzdať, kto má skúsenosť tak vie o čom hovorým (bývam v rodinnom dome takže koncert nahlas není problém) a samozrejme TV a Filmy v Dolby Digital, DTS atď. Ale keď som sa dostal niekde do posluchovej miestnosti (naposledy asi pred pol rokom) a vypočul som si skladbu ktorú som mal nepočúvanú na mojom AV TAK BOLO TO INÉÉÉÉÉ. K tomu ešte články že žiadne AV v stereo režime nebude nikdy to pravé Stereo, tak som sa začal nad tým zamýšľať. Trochu to trvalo, ale až teraz som sa k tomu dopracoval - A NEBANUJEM. Keď som to zapol prvý krát na dosť na-počúvaných skladbách tak ten rozdiel ma nie prekvapil ale šokoval. Ako keby som počúval úplne iné CD/SACD/FLAC 24/192. Mal som obavy či nevyhodím 500 euro, že to moje AV za 2200,- musí mať aj Stereo kvalitné.
Takže - Stereo je použitý PIONEER A-A9j. Repro - Elac FS-189 si perfektne sadli s týmto zosilňovacom. Ak niekto nad tým špekuluje, alebo pohráva presne s tým čo som chcel vyriešiť ja NEPRÍSŤ o multikanál a zároveň mať KVALITNÉ - Stereo, tak toto ak je AV vybavené - PRE OUT skvelá voľba. ODPORÚCAM ...
EŠTE RAZ VŠETKÝM ĎAKUJEM..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne máj 01, 2016 20:09:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Po máj 02, 2016 09:32:23    Predmet: Odpovedať s citátom

satelitman napísal:
Trochu to trvalo, ale až teraz som sa k tomu dopracoval - A NEBANUJEM. Keď som to zapol prvý krát na dosť na-počúvaných skladbách tak ten rozdiel ma nie prekvapil ale šokoval. Ako keby som počúval úplne iné CD/SACD/FLAC 24/192.

skús poreportovať ešte po nejakom čase - k takým tým "šokom na prvé počutie" som osobne dosť skeptický, často to začne po čase unavovať a vadiť... ale kľudne môžeš byť aj výnimka potvrdzujúca pravidlo! Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
uiovbged332
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 02 jún 2022
Príspevky: 74
Bydlisko: FJFJFC

PríspevokZaslal: Po jún 06, 2022 11:20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Jordans 12
Nike Metcon
Nike SB
Cheap Adidas Shoes
Jordan 29
Nike Factory Store
Wholesale Nike Shoes
Wholesale Jordans From China Factory
Nike Shoes
Air Jordan 4 Retro
Adidas Outlet
Fjallraven
Jordan 11 Concord
Nike Factory Outlet Store Online
Raptors Jersey
Nike Air Foamposite
Jordans For Kids
Air Force 1
Jordan 33
Wholesale Jordans
Cheap Jerseys
Jordan 24
Roshe
Air Jordan 28
Jordan 27
Nike Outlet Store
Air Jordan 16
Nike Outlet Store Online Shopping
Wholesale Jerseys
Jordan 25
Jordan 20
Jordan 18
Cheap Jordans From China
Jordan Retro 12
Jordan 21
NMD
Pandora Charms
Jordan Retro 11 Low
Michael Jordan Shoes
Pandora CZ Ring
Nike Shoes Wholesale
Christian Louboutin
Air Max
Jordan 15
Air Jordan 13
Lebron James Shoes
Nike Air Force Ones
Air Jordan 12
Pandora Jewelry Official Site
Louboutin Shoes
Nike Air Max 720
Jordan Shoes
Jordan Retro
Nike Clearance Outlet
Epic React
Nike Air Force 1 Women
Nike Jordan 1
Jordans 17
Jordan 6
Wholesale Adidas
Jordan 32
Nike Outlet
Wholesale Adidas
Nike Air Force
Nike Shoes
Cheap Nike Shoes From China
Jordan 13s
New Nikes
Nike Wholesale Dealer
Pandora Canada
Jordan 33
Nike
Nike Shox Mens
Nike
Nike Acg Shoes
Pandora Rings
NFL Shop
Nike Cyber Monday
What The Jordan 5
Jordan 1
Jordan 31
Red Bottom Heels
Nike Outlet
Nike Shoes For Women
Wholesale Nike Shoes
Nike Free Run
Nike Running Shoes
Cheap Jordans
Toddler Jordan
Jordan 30
Nike Blazer
Air Max 2019
Air Jordan 11 Retro
Jordan 33 Shoes
Nike Running Shoes
Nike Shoes
Nike Air Force 1
Jordan retro 14
Jordans Wholesale
Wholesale Nike Clothing
Jordans 22
Pandora Jewelry
Nike Air Max 270
Soccer Jerseys
Cheap Adidas Shoes For Women
New Nike Shoes
Jordan 2
Jordan 23
Huaraches
Nikes Shoes
Adidas Yeezy Boost 350 V2
NHL Jerseys
Jordan 19
Cheap Jordans Free Shipping Wholesale
Wholesale Nike Shoes
Jordan 34
Pandora Charms
Pandora Jewelry Official Site
Air Jordan 35
Adidas Yeezy Boost 350 V2
Cheap Shoes Wholesale
Nike Shoes
Nike Slides
Nike Shoes For Men
Pandora Rings
Huaraches
Nike Zoom
Jordans 2021
Nike Zoom Pegasus 35
Nike Shoes
Dior Jordans
Air Max 270
Off White Nike
Wholesale Nike Shoes
Jordan Retro 11
Nike Jordan
NHL Jerseys
Nike Flex
Jordan Retro
Adidas Factory Outlet
Women's Nike Shoes
Adidas Shoes
MLB Shop
Air Jordan 26
Nike Air Force 1
Adidas Yeezy
Air Max
Nike Air Huarache
Nike Outlet Store
Cheap Jordan 1
Jordan AJ 1
Pandora Bracelet Charms
Nike Sneakers
Nike Outlet
Nike Sneakers

_________________
uiovbged332
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist