Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Riešenie akustiky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po august 02, 2021 10:14:00    Predmet: Odpovedať s citátom

... tak teda sorry páni Embarassed

... som naivne predpokladal že sa tu rieši "kvalitný posluch" v bežných bytových podmienkach. Ak ale ide o nejaký "skupinový" klubovo-hospodský posluch, tak si strkajte a otáčajte bedne kam chcete a ako chcete ... alebo rovno siahnite po nejakom "zázračne difúznom riešení" napríklad ako BOSE Wink

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po august 02, 2021 11:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kto po čom siahne je snáď jeho vec.

Ak v konkrétnom priestore s jeho vlastnosťami po desiatkach skúšok umiestenia a natočenia konkrétnych reprosústav (a kupodivu aj pre iné s inými repro) vyjde nejaká akákoľvek poloha ako najvhodnejšia pre posluch z miesta posluchu - ona v tom priestore JE správna bez ohľadu na to čo kde píšu a čo si kto myslí. Zvyšok sú kontraproduktívne kecy.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 02, 2021 14:18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Co si myslíte o navrhování poslechového prostoru s použitím 10x zmenšeného modelu ?
https://www.irozhlas.cz/kultura/desetkrat-mensi-akusticky-dokonaly-model-janackovo-centrum_2107300010_btk

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po august 02, 2021 14:55:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Opa: před 30 ti lety se to používalo. Dnes už se to nahradilo simulačními metodami, které jsou rychlejší a přesnější. Model má problém pokud ho chceš měřit mikrofonem, tak mikrofon je v modelu 10x větší než ve skutečnosti. Potřebuješ měřit do 80kHz, což se technicky dá, ale i všesměrový mikrofon tam už směruje. Používalo se to zejména pro prostory nad 1000m3, kde se uplatní vliv útlumu zvuku ve vzduchu podle jeho teploty a vlhkosti, což se rovněž v modelu neprojeví, respektive projeví jinak a málo, protože je útlum frekvenčně závislý. Takže z těchto důvodů se od toho upustilo za posledních 30 let více a více.
Ale architekti mají modely rádi, protože se dá ukázat investorům ještě než se do nové sportovní haly nasypou dlouhé peníze.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: Pi august 06, 2021 15:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:

Za mě lepší když se protínají bedny těsně za hlavou.



Akurat to testujem u seba doma. Na prvy posluch to je viac vzdusnejsie?! vacsi priestor?! (STH12)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi august 06, 2021 15:59:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno potvrdzujem. Pri natočení STH12 viac od seba, kedy sa osi pretínajú tesne za hlavou, je scéna širšia a tým aj zaujímavejšia. Neviem, čo je správne, ale počúvanie je zábavnejšie.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi august 06, 2021 16:13:30    Predmet: Odpovedať s citátom

No já tvrdím, že správně je to, co je z dlouhodobého hlediska zábavnější a baví víc poslouchat.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi august 06, 2021 17:21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Áno potvrdzujem. Pri natočení STH12 viac od seba, kedy sa osi pretínajú tesne za hlavou, je scéna širšia a tým aj zaujímavejšia.

Priamy aj odrazený zvuk z tej istej strany ide do jedného ucha, tým sa zvýrazní stereoefekt, zmenšia sa akustické presluchy medzi kanálmi, podobne ako so sluchátkami. Plocha za poslucháčom je (v tomto prípade) zrejme dosť odrazivá..
Druhá vec je, že pri takomto nastavení stred scény (napr. spevák v strede) výrazne cestuje s pohybom poslucháča do strán, čo je silne neprirodzené..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So august 07, 2021 08:26:34    Predmet: Odpovedať s citátom

J@nik napísal:
Akurat to testujem u seba doma.
Na prvy posluch to je viac vzdusnejsie?!

Tipnem si. Viacej vysokých frekvencií? Máš to stále natočené tak, aby priamy zvuk bol pod uhlom 20 st.?

J@nik napísal:
vacsi priestor?! (STH12)

Zmenil sa pomer priameho a odrazeného zvuku. Máš viacej odrazov od bočných stien vedľa reprosústav a od steny za miestom posluchu. Má to bližšie ku "klasickej" široko vyžarujúcej reprosústave. Vicej odrazov = väčší "priestor".
A čo lokalizácia jednotlivých zvukov (hudobných nástrojov...)? Lokalizácia a priestorovosť sú v protiklade. Väčšia priestorovosť = menej presná lokalizácia. A naopak.
Všimni si aj hĺbku priestoru (kratšie odrazy).

A ako spomenul BV, skús sa pri posluchu nakloniť do strán.

Moje skúsenosti sú také, že pri široko vyžarujúcich reprosústavách sa majú osi pretínať tesne za miestom posluchu ("Tesnosť" záleží na tom, ako rýchlo začnú kaloty na vyšších frekvenciách smerovať). Pretínanie pred miestom posluchu spôsobí stratu lokalizácie.

Pri smerujúcich reprosústavách som došiel k výrazne lepším výsledkom, keď sa ich osi pretínajú pred miestom posluchu. Výhodou je aj široký "sweet spot" a príjemná voľnosť v mieste posluchu.
Miernou nevýhodou je zmena pomeru vysokých frekvencií pri posune v osi k a od reprosústav. To sa však prejavuje (v menšej miere) aj pri "klasických" reprosústavách". Dá sa to však využiť ako korekcie. Ak má nahrávka málo výšok, stačí mi posunúť kreslo mierne (cca 10 - 20 cm) dopredu. Pri "ostrých" nahrávkach zasa mierne dozadu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So august 07, 2021 08:51:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrejme je to obecná pravda, no nie absolútna.
Moja skúsenosť je mierne iná.
Posluchové miesto mi vychádza optimálne v tretine od zadnej steny, natočenie mierne pred.
Akkoľvek iné natočenie a posed pri zadnej stene "nedajú" lokalizáciu. Zrejme skrz nezatlmenú (a nezatlmiteľnú) miestnosť. A poskúšal som vtedy v rámci trojmesačnej maródky všetko možné...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J@nik
Hifista - pokročilec


Založený: 29 december 2009
Príspevky: 272

PríspevokZaslal: So august 07, 2021 19:31:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Pocuval som a dal som to naspäť ako som to mal predtým. Vadila mi nepresna lokalizácia alebo presnejšie povedané nie až tak istá lokalizácia... Na väčšine nahrávok mi sedí viac keď sa pretnu približne 20cm pred hlavou. Scéna je prehľadná a jasne čitateľná. Nie je možno tak široká ale určite je hlbšia a presnejsia. Ale treba si to vyskúšať u každého to môže byť inak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So august 07, 2021 21:03:16    Predmet: Odpovedať s citátom

J@nik napísal:
Scéna je prehľadná a jasne čitateľná. Nie je možno tak široká ale určite je hlbšia a presnejsia.

Presne to som si myslel a k tomu smerovali moje otázky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2021 07:33:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Do úterka jsem v Tatrách a ve středu se vracím z Popradu přes Trnavu a Bratislavu do Prahy. Mám ještě v autě dva Boomkillery a měřící aparát, jestli někdo chcete řešit akustiku +420 736 639 663
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne september 26, 2021 21:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Do úterka jsem v Tatrách a ve středu se vracím z Popradu přes Trnavu a Bratislavu do Prahy. Mám ještě v autě dva Boomkillery a měřící aparát, jestli někdo chcete řešit akustiku +420 736 639 663


Check ako asi dlho trva zmeranie akustiky klasickej obyvacky a co od toho mozem cakat ? Mas tu niekde o tom nejaky post alebo nejaky link ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po september 27, 2021 08:40:56    Predmet: Odpovedať s citátom

http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/boomkiller.php
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po september 27, 2021 09:29:48    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba: vyřízeno po telefonu na úterý odpoledne/večer.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut september 28, 2021 21:41:20    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
vlado.ba: vyřízeno po telefonu na úterý odpoledne/večer.


Martin bol dnes u mna. Zmeral mi akustiku a aj ked ide o klasicku obyvacku, tak to nebolo az tak zle. Cool Samozrejme je co zlepsovat a aj mi ponukol nejake navrhy. Mam teraz nad cim rozmyslat. Mozem ho iba doporucit. Bolo to velmi zaujimave sedenie a pre mna nove informacie. Smile

Mam hrb na 50 Hz, tak mi aspon pozical na vyskusanie 2 Boomkillery. Este cakam na stuple, ktorymi sa nastavia na potlacenie v tych 50 Hz.



20210929_105856.jpg
 Description:
 Filesize:  148.02 KB
 Viewed:  78 Time(s)

20210929_105856.jpg



20210929_105908 (2).jpg
 Description:
 Filesize:  72.78 KB
 Viewed:  83 Time(s)

20210929_105908 (2).jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St september 29, 2021 22:14:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlado.ba: Štuple jsem dneska posílal z Bratislavy, takže budou zítra nebo v pátek snad doručovat k tobě.

V pátek jedu opět do Bratislavy pokračovat v zakázce na akustiku. V sobotu budu mít případně volno a bude i volné auto, takže možno přivézt někam někomu Boomkillery a vyřešit dunivé neurčité basy.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št september 30, 2021 18:39:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa tiež pridávam k šťastným majiteľom dvoch Boomkillerov, hrb frekvenčne podobne, výsledok pokojná reprodukcia
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št september 30, 2021 19:46:35    Predmet: Odpovedať s citátom

To ladenie boomkillerov sa robi pre nejaky definovany stav miestnosti (napr. zatvorene okna dvere), alebo ten efekt vydrzi i ked sa zmeni objem vzduchu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi október 01, 2021 14:10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero na základní mody - nejvetsi problem - vetsinou otevrene okno nebo dvere nemá vliv. Jinak merim oba stavy a nastavuju vetsinou na zavrene dvere a okna, resp jak je defaultne mistnost pouzivana.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne október 03, 2021 10:20:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som stuple umiestnil, ako bolo Martinom vypocitane, a dunive basy su prec ! Super vecicka. A ak by som nahodou po tych dunivych basoch zatuzil /co nepredpokladam 😏/, tak staci upchat aj tie volne dierky stuplami a Boomkiller sa "vypne". Zaujimave je aj to, ze ten Boomkiller moze byt kdekolvek v miestnosti a dokonca aj za sedackou alebo nabytkom. Kde mate miesto, tam ho date.

Ako vidim a pocujem, tak treba zabudnut na tucne koberce, basove pasce v rohoch, penove ihlany na stenach a podobne voodoo, kde sa ide cestou pokus/omyl a s nejasnym vysledkom. Treba si dat dobre zmerat posluchovku /co zaberie asi hodinu/ a potom najst riesenie, ktore je presne vypocitane na vasu akustiku a hlavne funguje. Cool



20211002_124419.jpg
 Description:
 Filesize:  125.16 KB
 Viewed:  68 Time(s)

20211002_124419.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
angelo02
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2019
Príspevky: 31
Bydlisko: Vsetín

PríspevokZaslal: Ne október 03, 2021 13:26:28    Predmet: Odpovedať s citátom

to: vlado.ba
Se vším souhlasím. I u mě check byl. Naměřil problémy na 47Hz a na 65Hz.
47Hz pokrylo 5ks boomkillerů za gaučem a PC . Na 65Hz stačily 2ks položit na zem. Mód místnosti je totiž v tomto případě vertikální. Na těch 65Hz je ten problém docela výrazný. Nedávno jsem zkusil pustit do beden sinusový signál 65Hz a zkoušel boomkillery dát na zem, kde jsou funkční a pak je dal pryč. s boomkillery jsem naměřil úroveň -42dB a bez -35dB, takže nejen, že to je výrazně slyšet, ale potvrdilo to i měření.

Přikládám foto.
Za tím gaučem to není nijak rušivé. Jen na stropě mi ještě zůstaly basstrapy, které na nízké basy sice nefungují, ale alespoň snižují dozvuk v místnosti.



IMG_20200430_173334.jpg
 Description:
 Filesize:  121.85 KB
 Viewed:  82 Time(s)

IMG_20200430_173334.jpg



20211003_125545.jpg
 Description:
 Filesize:  139.7 KB
 Viewed:  80 Time(s)

20211003_125545.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne október 03, 2021 16:03:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to zaujímavé riešenie. Prekvapuje ma, že to funguje aj za sedačkou.

A funguje to aj "opačne"? Keď je basoch pokles ("diera"), tá vzniká tiež vplyvom odrazov, ktoré sa s "hlavnou vlnou" odčítajú. Potlačenie odrazov by tiež mohlo pomôcť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
angelo02
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2019
Príspevky: 31
Bydlisko: Vsetín

PríspevokZaslal: Ne október 03, 2021 17:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud si to dobre pamatuju, tak check rikal, ze pro spravnou funkci musi byt mezi mezi sedackou a rezonatory mezera. Mam ji asi 5cm.

Co se tyka poklesu a naopak hrbu na basech, ktere vznikaji modem mistnosti, ktere jsou dane rozmery, tak to, pokud jsem spravne pochopil resi ten rezonator. Kdyz vyzobne hrb nahore, tak o kousek dal by mel dorovnat i propad.
Ale mozna pisu hovadiny. Nejlepe by to vysvetlil check.

Jo a diry a hrby na spodnich frekvencich tusim odrazy od zdi nevznikaji.
Vlnove delky nizkych fr. Jsou tak dlouhe, ze zdi proleti jako maslem.
Nejvice to ovlivnuji ty rozmery cimry.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po október 04, 2021 11:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď jsem dával v Bratislavě Boomkillery na strop. Masakr instalace, ale stojí to za to, dobře to vypadá a hlavně to funguje. Jenom se to musí přimontovat fest.
Za sedačkou funguje. Basy ve funkčním frekvenčním pásmu Boomkillera mají tak velkou vlnovou délku, že nějakou sedačku vůbec nezaznamenají a bezpečně jí projdou. Pouze je potřeba zaručit funkci dírek samotných, aby nebyly přicpané gaučem. Ovšem některé gauče mají šikmá záda, takže pak může být gauč horní stranou na Boomkillera úplně přisazený.

Všechno v místnosti funguje na základě odrazů, i ty rezonance na basech jsou odraz, jenom je to specifický odraz právě na takové frekvenci, kdy se shoduje celočíselný násobek poloviny vlnové délky dané frekvence s určitým rozměrem místnosti. Rozměr to může být základní kolmý mezi dvěma stěnami nebo stropem a podlahou, ale může to být i rozměr úhlopříčný.
V realitě, protože nejsou všechny stěny tvořeny pouze betonem, ale občas místnost obsahuje i nějaké okno nebo dveře, které nejsou pevné jako zrovna jako beton, se rozložení a frekvence rezonancí místností mohou lišit oproti jejímu fyzickému rozměru. Proto je důležité akustiku změřit a nenavrhovat všechno jenom podle rozměrů místnosti.
Už jsem objevil i skrytě rozdělené místnosti jedním špatně upevněným sádrokartonem, což se poněkud projevovalo spíše jako spojená místnost na basech, což může být hůře řešitelný problém než paneláková místnost. Vyřešit se ale dá každá akustika a smysl řešit akustiku má i s nízkým rozpočtem. Pokaždé je to jiná hádanka k řešení, protože i u defakto stejných panelákový místností jsou výchozí podmínky a požadavky jiné.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 09, 2022 15:48:55    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Ja sa tiež pridávam k šťastným majiteľom dvoch Boomkillerov, hrb frekvenčne podobne, výsledok pokojná reprodukcia

Vyriesil si ten hrb nakoniec inak (a lepsie)?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 09, 2023 11:26:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedna fotka (zatial) bez zdroja. Co si o tom myslite?


IMG_2538.jpeg
 Description:
 Filesize:  72.34 KB
 Viewed:  70 Time(s)

IMG_2538.jpeg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St august 02, 2023 20:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem v Náchodě a zbyly mi 4 Boomkillery v autě. Chcete někdo teď v noci vyřešit akustiku na basech - vyřešit dunění?
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Akustika Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist