Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hammel/Varga - Zelená pošta

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Nekvalitné nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1286
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 19, 2013 07:40:03    Predmet: Hammel/Varga - Zelená pošta Odpovedať s citátom

Dostal som teraz nové remastrované CD Hammel/Varga - Zelená pošta a nejak sa mi to zdá zvukovo podivné. A teraz neviem či je to remastrovaním, alebo je taký už aj originál (ten bohužial nemám na porovnanie). Aby som bol konkrétnejší - zdá sa mi to akoby nejaké preekvalizované, prepálené, alebo ako by som to nazval. To že je to miestami podivne stereo namixované je asi poplatné dobe vzniku - na to som viac menej zvyknutý pri takýchto starších nahrávkach. V časoch stereofonických počiatkov sa robili kadejaké podivnosti.

Máte niekto toto vydanie? Ak áno, ako to počujete?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1286
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 07:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechce sa mi veriť že by túto "klasiku" nikto nepoznal Exclamation
Alebo na toto fórum chodia iba samí technici a už nikdo nepočúva hudbu? Len sa meria? Podla posledného dátumu vo vlákne "Co jste naposled poslouchal ... " to tak vyzerá. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 17:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale pozná, len Ty si sa pýtal na remastrované CD, to ja nemám. Vlastním len originál vydané LP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ivo Toman
Hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 243

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 18:13:35    Predmet: Odpovedať s citátom

To víš. Ti co poslouchají nemají čas na řeči o měření. Ti co měří, zase nemají čas poslouchat. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2013 09:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Novovydanú Zelenú poštu na CD nepoznám, vlastním len staré pôvodné vydanie na LP. Pokiaľ máš na mysli charakter zvuku je ostrejší a prezentnejší. Tie zvukové efekty zodpovedajú dobovému vkusu a netreba nad tým lámať palicu. Z tej doby poznám hromadu nahrávok renomovaných skupín, ktoré nahrávali v špičkových štúdiách a tiež zvuk nahrávok nie je extra super kvalitný napr. niektoré nahrávky Deep Purple, Jethro Tull zo začiatku sedemdesiatych rokov. Pokiaľ, ti zvuk z CD nevyhovuje, obstaraj si LP-čko, nemal by to byť problém a máš zaručený dobový mastering.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1286
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi apríl 26, 2013 11:03:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za reakcie.
godz - to o tom charaktere zvuku ma zaujímalo - myslím že si to vystihol dobre. Ja mám vždy problém nájsť tie správne slová.
O tom že tá nahrávka je poplatná dobe som už písal vyššie. Ono to zas až tak zle nehrá aby som to zháňal aj LPčke. Na LP mám Zvoňte zvonky a ešte zopár vecí toho žánru (napr. Beatová horúčka) a po zvukovej stránke mi tak isto neprídu nijak oslnivé. Ale zase spomínaš Jetho Tall - mne sa ich zvuk z počiatkov (napr. This was, Stand up) celkom páči. Trochu mi nesedí neskorší Aqualung, ale potom je to už zase fajn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 10:37:50    Predmet: Odpovedať s citátom

clovece mam LP aj CD remaster. Zvukovo sa mi zda to CD urcite ten lepsi pripad remastru ale mozno sa to zda iba mne ale viem co myslis je to take dost presvetlene. LP znie zase tak nejak lepsie ale je obohrate takze som si kupil CD a skreslil ho na kazetu a tu pocuvam najcastejsie. Inak ten album je famozny, genialny, neuveritelny. To co sa tu hralo nema obdoby, paradny pani muzikanti a paradny pan spevak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Q-bass
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2010
Príspevky: 258

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2013 19:04:36    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem aky je zvuk na CD ale na zivo v nitre v divadle prednedavnom by som si vedel predstavit aj nieco lepsie. Mozno to bol len zamer urobit to zvukovo do tej doby kedy vznikol tento album ale nebolo to vobec dobre. Fresovu basu bolo pocut strasne dietne, kopak z Valihorovych bicich absolutne vobec, zato hajtka isla usi roztrhat - absolutne som nechapal a to som sedel presne v strede v 8 rade - takze ideal. Ale hovorim, mozno to bol zamer dostat zvuk do tej doby.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2013 19:29:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Netuším co jsem "koupil" za CD verzi, ale podle mě zní nějak divně zpěv - jakoby z vesnického pouličního rozhlasu - ale třeba to byl umělecký záměr. Zvuk nástrojů se mi zdá být v pohodě, a hlavně tenhle "starý vzdušný (uměle nezhutněný) sound" miluju ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guru
Hifista


Založený: 22 apríl 2007
Príspevky: 246
Bydlisko: B.B.

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2013 21:17:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám LP niekoľko vydaní, dvoj CD od Opusu, rok neviem, no a remaster z 2007. Collegium plus tie veci s Hammelom asi všetky albumy znejú najprirodzenejšie z LP, najlepšie sú prvé vydania. počuť to napr. u asi najuspešnejšieho albumu Konvergencie, kde postupne ako sa lisovali neskoršie vydania, tak zvukovo to išlo mierne z kopca. Tie remastre z 2007 majú podľa mňa vytiahnuté okrajové pásma, dostali z tej muziky kopec detailov, má to hlbší bas, viac výšok. Je to zvukovo také farebnejšie ako predošlé CD vydania. Platí to na všetky tie remastre z 2007. Z LP to neznie tak nadupane, ale pre mňa rozhodne prirodzenejšie. Ale keď počúvam túto muziku na CD, momentálne uprednostňujem ten remaster, dá sa v ňom viac sprtať. Smile
A samozrejme všetky tie ranne albumy znejú trochu archaicky,ale ten sound k tej muzike jednoducho patrí a neprekáža mi.
U nás v BB bol nedávno koncert Zelenej pošty v evanjelickom kostole, zvuk hrozný a to som sedel na dobrom mieste ,ale Hammel spieva stále výborne, kapela tiež šlapala, príjemný zážitok.

_________________
Kutil domáci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So máj 04, 2013 14:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som bol na nich v Dome umenia a zvuk mali zly ale ta muzika bola genialna a tak som sa tam miestami nevedel udrzat v prvej rade a trochu som bol obcas hlucnejsi ako to ostatne publikum, ktore neviem naco tam vlastne islo, akoby si to pomylili so sisou sklovskou alebo cim. Kazdopadne ti muzikanti hrali paradne ale to publikum ich muselo dost otravovat, to som im nezavidel a byt na ich mieste pustim im tam funradio a idem do prkna. Ale tak bolo tam aj niekolko nadsencov, ktori vedeli kedy maju tlieskat a nie uprostred skladby ked sa vsetko este len zacina zamotavat.
povedal by som, ze zvuk je slusny aj z LP aj z CD a tak ma zaujima len ta genialna muzika
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dufi1978
Hifi obsluha


Založený: 26 máj 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: So máj 04, 2013 20:38:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Remastre opusu patria rozhodne k tym lepsim v porovnani s tym co sa dnes robi.Ako priklad uvediem posledne remastre zbirkovych albumov.Kdo ma moznost nech si porovna remaster elanu 2cd detektivka/osmy svietadiel od opusu a remaster od musica.(Musica kupila autorske prava na elan od opusu niekdy v 90tych rokoch a vydavala vsetky elanovske albumy na cd).
Rozdiel v prospech opusu je obrovsky.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Guru
Hifista


Založený: 22 apríl 2007
Príspevky: 246
Bydlisko: B.B.

PríspevokZaslal: So máj 04, 2013 23:51:11    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar, presne tieto pocity som mal na ich koncertoch aj ja. Okrem pár jedincov väčšina sedela pribitá( pani manželky v kostýmoch boli asi najpribitejšie...), akože prišli sme na Vargu, keď už sa o nom toľko hovorí a je to legenda, ale tá muzika akoby im nič nehovorila. Ale kašľať na to, je super, že sa ešte odhodlali hrať a spraviť nám radosť, no nie?
dufi, tiež som v podstate spokojný, tie opusácke remastre patria určite medzi tie lepšie, pri Collegiu sa určite tí ľudia snažili, vytiahli z tých pásov maximum, čo tam bolo, je to cítiť, že to neodflakli.
Dnes mi to nedalo, pustil som tú Zelenú poštu najprv na tom remastrovanom CD z 2007, potom LP. LP uhladené, decentné, nič výrazne netrčí, hrá to tak normálne. CD je také trochu prefarbené, všetkého je tam viac, občas už na hrane, ale stále sa to dá počúvať. Ono je to o tej muzike, nie o aparátoch, na ktorých si to dnes púšťame....

_________________
Kutil domáci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2013 08:56:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Guru napísal:
nstar, presne tieto pocity som mal na ich koncertoch aj ja. Okrem pár jedincov väčšina sedela pribitá( pani manželky v kostýmoch boli asi najpribitejšie...), akože prišli sme na Vargu, keď už sa o nom toľko hovorí a je to legenda, ale tá muzika akoby im nič nehovorila. Ale kašľať na to, je super, že sa ešte odhodlali hrať a spraviť nám radosť, no nie?
dufi, tiež som v podstate spokojný, tie opusácke remastre patria určite medzi tie lepšie, pri Collegiu sa určite tí ľudia snažili, vytiahli z tých pásov maximum, čo tam bolo, je to cítiť, že to neodflakli.
Dnes mi to nedalo, pustil som tú Zelenú poštu najprv na tom remastrovanom CD z 2007, potom LP. LP uhladené, decentné, nič výrazne netrčí, hrá to tak normálne. CD je také trochu prefarbené, všetkého je tam viac, občas už na hrane, ale stále sa to dá počúvať. Ono je to o tej muzike, nie o aparátoch, na ktorých si to dnes púšťame....


ved smozrejme klobuk dole, ze hraju dalej a k tomu pred takym publikom. Z remastrovanych CD mi prave Collegium vadi najmenej, myslim si, ze prave nasi zvukari z Ceskoslovenska sa klasicky drzia vysokej latky a zvuk povazujem za nadstandartne skvely a preto mozem kludne pocuvat muziku. Keby to aspon takto robili vsetci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ne máj 05, 2013 12:06:01    Predmet: Odpovedať s citátom

tak si tu o tom rozpravame az som dostal chut si to vypocut a budem sa opakovat ten album je parada...
musim zase povedat, ze a mozno je to mojou aparaturou ale proste nahravky made in Ceskoslovensko zneju podla mna najlepsie. Uz to tvrdim niekolko rokov a zase ma to presvedcilo. Proste pani zvukari vedeli co a ako, hlas spevaka ma vsetko na inych nahravkach mi chyba u spevakov basova zlozka hlasu, tu nie, bicie maju uder a nie len take klop klop atak dalej a tak dalej....
Hammel sa mi zda, ze kuka z praveho repraku, klavir akoby hral na lavej strane po celej zadnej stene, ked nabehne trumpeta tak mi hra uprostred a podstatne hlasnejsie ako ostatne nastroje a priamo do tvare a pritom je tam ale pocut aj ten zvysok muziky a bicie buchaju nerobia kdesi vzdu klop klop a ccccccc

takze namatkou CS nahravky

Hana Hegerova live Olomouc - neuveritelna muzika ale aj zaznam
Collegium Musicum Konvergencie a ine albumy- pecka album aj nahravka a to je liveka
Daniel Landa zvuk pecka
Peter Nagy
A to len namatkou, dobre hraju aj Floydi mimo CS ale nie je to ono ale hraju tak ako maju a mozem sa sustredit na perfektnu hudbu
Dobre hraju Fugees
Vyborna zahranicna nahravka Babe Ruth, to je podla mna dobre vyuzite CD ako nosic
Spomenul by som si este na par ale to ostatne je len taky priemer a podpriemer a keby sa mi nepaci ta hudba tak to ani nepocuvam.
Neviem co si mam mysliet o Led Zeppelin, je to genialna hudba ale ich nahravky a teda hlavne remastre vidim dost otazne, nie do kosa ale daju sa pocuvat, no ale ta muzika je proste Very Happy
No a potom su totalne nepocuvatelne hovadiny.
Proste podla mna najlepsie nahravky vznikli v Ceskoslovensku ale opakujem mozno je to mojim hifi ale mne sa zdaju najlepsie a muzikanti by mali nahravat u nas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blueneon81
Hifista


Založený: 19 november 2009
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ut máj 07, 2013 17:50:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Všetky tie remastrované CD Collegium Musicum z roku 2007 (vrátane Zelenej pošty) sú podľa mňa absolútne odfláknuté, od prehnaného noise reduction (hlavne Ulica plná plášťov do dažďa a celé Konvergencie), cez divný EQ až po brickwall. Rozhodne ich neodporúčam a prikláňam sa v rámci Zelenej pošty k staršiemu CD z 90. rokov, alebo v lepšom prípade k pôvodnému LP.
Btw, vymením raz hrané prvé dva albumy Collegium Musicum 2007 remastery (dovedna 3 CD) za 2CD Konvergencie z roku 1992.

_________________
Sony MZ-R 70
Sony MDS-JE 520
Sony PCM-501 ES
Sony TC-K 511S
Technics SL-QX 300 - Ortofon TM 20U
Pro-Ject Phono Box II
Tesla B115
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1286
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi jún 21, 2013 19:49:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže získal som teraz trochu iný pohlad na to CD. Priniesol som si domov repráčiky z trochu vyššej ligy ako tie čo som počúval doteraz a zo zvedavosti som narýchlo vypočul časť toho CDčka. Div sa svete, po agresivite zrazu nebolo ani stopy, všetko znelo tak ako si približne predstavujem že by mala znieť dobrá nahrávka. Takže ono asi dosť záleží na čom si to človek púšťa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: So jún 22, 2013 07:25:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Čím kvalitnejšia aparatúra, tým lepšie je možné rozoznať kvalitu nahrávky...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut júl 09, 2013 11:18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mám "Zelenú poštu" ako 2 CD spolu s albumom "Na II. programe sna" od Opusu z 1993 /mastering - Alexander Soldán/ a je to výborné ! Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
archeo
Hifi obsluha


Založený: 15 apríl 2015
Príspevky: 36
Bydlisko: dca

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2022 11:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem kam to dať, nové vlákno si to asi nezaslúži. Nemáte niekto FLAC Robo Grigorov - Monika? Nikde to neviem nájsť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Nekvalitné nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist