Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA330Mk4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 83, 84, 85
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št september 07, 2017 10:43:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi pro to, že jim to kmitá. Pokud Tvoje nekmitaly a ty novější ano, tak by se mělo najít, v čem je mezi nimi rozdíl.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št september 07, 2017 10:50:39    Predmet: Odpovedať s citátom

@kazzatel: Pretože to ľuďom (kvôli kapacitným väzbám koncov a budičov cez nevhodne zemnenú mechaniku) kmitá, resp. je to náchylné na prejavy nestability. Aspoň teda tá Quartova verzia, pôvodnú som v rukách nemal.

Je tam rozpor medzi požiadavkou na elimináciu zemných slučiek, prípadne ešte na striktné dual mono a riešením zemnenia chladičov. Moja skúsenosť bola, že najstabilnejšie to je, keď je každý chladič spojený čo najkratším prepojom s PGND príslušného kanála (v tomto stave je to na stole, mimo skrine, stabilný, poslušne sa chovajúci zosilňovač s dobrým odstupom a nízkym skreslením). To je ale problematické skĺbiť s ostatnými požiadavkami (PE ochrana skrine, eliminovanie slučiek, dual mono), pretože chladiče sú väčšinou mechanicky aj elektricky súčasťou celokovovej skrine. A akonáhle sú zemnené "cez skriňu" a krátke lokálne prepoje PGND-chladič sa odstránia, stabilita aj odstupy sa zhrošia a je len otázka zvoleného kompromisu, ako veľmi.


Naposledy upravil cestmir dňa Št september 07, 2017 11:03:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št september 07, 2017 10:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedinej rozdíl by mohl být při použití enkových variant se suffixem en, kdy už je rozdíl v kapacitách mezi enkem a péčkem příliš velký. Teď budu oživovat několik TYA ( který mají kompenzace stejný jako 380 ), můžu pak poreferovat...minulá série nekmitala ani omylem....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št september 07, 2017 11:17:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale řeč je o 330...Quartovu variantu jsem dělal taky a i Filip Honzárek a obojí nekmitaly, takže nevím....ale vše se dá zatlouct a nehonit se za kdoví čím.....při návrhu byla trochu nestabilní původní verze, která chodila na plnej výkon do 900 kHz, ale tu jsem pak v konečný verzi zpomalil.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št september 07, 2017 11:38:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Podle mě to Quart uhodil na hlavičku. U tranzistorů s emitorem (source) na pouzdru máme problém, protože čistá kapacitní zátěž se uplatní přímo na výstupu a ještě před ev. tlumivkou.

Zatímco hexfety (IRFP350 atd.) mají s pouzdrem spojený drain, tak

2SK1058/2SJ162 mají s pouzdrem spojený source
a
2SK1530/2SJ201 mají s pouzdrem spojený drain

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št september 07, 2017 12:18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Proč tu všichni blbnete s tím kmitáním ?

Kmitá to , pretože trimo sa pokúsil vyradiť 10R odpor, ktorý je pomerne "nešťastný" a zhoršuje odstupy siete.. Ak tam je ten 10R odpor, a uzemní sa výkonová zem na krabicu blízko koncov (malá indukčnosť zeme), tak to nekmitá. Ak sa to uzemní až na vstupe (čo je nutné pri vyradení 10R), tak sa to s indukčnosťou zemného spoja (dlhý, úzky..) rozkmitá. Vhodne rozliata zem (alebo výrazne širšie spoje) by to ukľudnila. Kapacita puzdra (S) proti zemi je druhý podnet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi september 08, 2017 05:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Podle mě to Quart uhodil na hlavičku. U tranzistorů s emitorem (source) na pouzdru máme problém, protože čistá kapacitní zátěž se uplatní přímo na výstupu a ještě před ev. tlumivkou.

Zatímco hexfety (IRFP350 atd.) mají s pouzdrem spojený drain, tak

2SK1058/2SJ162 mají s pouzdrem spojený source
a
2SK1530/2SJ201 mají s pouzdrem spojený drain


Na problem s kapacitou source vuci chladici tu upozornil danhard jen o pak prispevku vyse nad Quartem, o kousek nize jsem daval fotku te AOS podlozky.

2SK1530/2SJ201 nejsou lateraly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Pi september 08, 2017 16:29:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak. S tím 10R to nekmitá, protože je to asi téměř nemožný vybudit do stavu, kdy by to kmitat začalo. Po jeho přemostění začínají problémy. Takže tipuji, že ty staré 330ky se uzemňovaly u výstupu na chladič a nebo se kašlalo na spojení země a PE. Kapacity u konce a v EC podle prvního testu je potřeba zvednout tak 5x. To mi nepřipadá jako odchylka z katalogových hodnot. Moje součástky pocházejí nejspíš z group buy.

Kmitajících 330tek je hodně. Danhard má na stole druhou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi september 08, 2017 16:42:28    Predmet: Odpovedať s citátom

A sorry, ještě jsem se na ní nedostal Sad
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Pi september 08, 2017 23:51:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nevím s tím přemostěným mezizemnim 10R je u mě potřeba hodně zatlouct konec. Momentálně jsem se stabilitou spokojený, ale mam tam:
C23-C26=277p
C16=580p

Ono to na osciloskopu vypadá docela dobře už i asi s cca polovičními hodnotami, ale druhou sondou, kterou mam opřenou o hranol, pořád chytám 6Mhz, takže i když to není vidět, tak to asi pořád trochu kmitá. Přidával jsem tedy ty kapacity až jsem se dostal na tyto hodnoty kdy tam prakticky je jen drobný tlumený zákmit na 6Mhz na začátku hrany při vybuzení blízkému limitaci. To jsem tomu odpustil.

Ten překmit, který jsem tu dával včera se nechá pěkně vykompenzovat s Ck=320p. Ale bohužel když to udělám, tak se to už zpomalí z 31V/us na 20V/us. C11 jsem úplně vyhodil a nezrychlilo se to. Vlastně to vyhození C11 se ani nijak viditelně neprojevilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: So september 09, 2017 00:34:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebylo by dobré použít na pozicích T17-T20 BC558C a BC548C místo těch BC556B a BC546B? Tam by snad nemělo být větší napětí, než na té zenerce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: So september 09, 2017 07:53:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď jsem si trochu hrál s tou zemí a vrátil tam zpět 10R a drátem jsem dotáhnul vstupní zem na výstup. Když ho vedu poblíž (+- caa 1,5cm) podél země na DPS, tak to kmitá. Když ho vedu kudykoli jinudy, tak průběh vypadá ok, ale na bedně je stále trochu rušení na tech 6Mhz. Takže si myslím, že by to chtělo zatlouct tak jako tak.

Zkusím ještě ten druhý kanál, jestli se i po mých pokusech to odprásknout chovají stejně, protože si nemůžu vzpomenout, že bych měl předtím problémy s tím překmitem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So september 09, 2017 07:59:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Drát má indukčnost, na průřezu zas tak moc nezáleží, takže tlustší drát nepomůže. Musela by se odstranit skutečná příčina. Ty tlusté podložky by mohly pomoci. Anebo udělat kmitočtovou kompenzaci tak, aby kapacita proti chladiči nevadila. Jestli se ztratí něco na slew rate nebo trochu zhorší zkreslení je nepodstatné. Stabilita je nejdůležitější. Co se týče zkreslení a SR, honí se tu za zbytečnými ptákovinami.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po september 25, 2017 18:46:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Té mé kmitající EC pomohlo, když jsem natáhnul zem jinudy. Vrátil jsem tam mezizemní 10R a zem od vstupu natáhl k výstupu drátem, který nesmí ležet poblíž té původní cesty na DPS. Možná se k tomu ještě vrátím, ale od té doby jsem kmitání na 6-7Mhz neviděl. Bohužel se zpět vynořil jiný problém, kvůli kterému jsem se v tom vlastně začal původně vrtat a to sice, že je na výstupu brum 50hz a jeho násobky.

Tak jsem zkoušel oscilem hledat, kde by to tak mohlo vznikat a zjistil jsem, že když si sondou šáhnu na emitor T13 či T14, tak se nejčastěji rozkmitá na 7.8Mhz (někdy 11Mhz s lesem dalších frekvencí), který pak vidím i na výstupu. Zkoušel jsem to zabít 330p na C11. To se mi už nevedlo rozkmitat sondou, ale na výstupu stále cca 1,5Vpp nějakého neidentifikovatelného šumu.

Zkusil jsem vyřadit EC vyndáním odporů R40 a R41 a kmitá to dál. Oba kanály bručí stejně.

Zkoušel jsem zablokovat D5 a D6 100n kondem a bez výsledku. V původním schématu z Amara jsou značený jako D3 a D4, což mě mimochodem pěkně nachytalo Smile

Nechá se ten vstup/kaskoda jestě někde zatlouct? Zatím jsem moc nepochopil význam C7 s R16. Ten C9 je tam předpokládám jen kvůli jevům na D7 (Amaro D9).
Tak mě napadá, zda se s tím má cenu ještě zabývat a rovnou nezkusit vyndat všechny T1-T13 a dát tam nový?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Ne október 08, 2017 20:00:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem s těmi vstupy a kaskodou zkusil lecos, ale pořád je tam na výstupu 50hz, 150khz a hlavně 500khz (asi od GNFB). Zbavit se mi toho nepovedlo a rozdělaný zesilovač dal do sklepa s tím, že se k němu možná někdy vrátím. Laicky se mi zdá, zesilovač je příliž rychlý na to aby byl řiditelný tou GNFB 500khz/2ns. Možná tam zkusim ještě povymenovat JFET za trandy a misto 2SA1209-2SC2911 tam dat ty BF47x, ale jinak zatím stavba skončila neúspěchem, kde nejdříve po propojení mezizemního odporu bylo potřeba menit topologii DPS, jinak se hozkmitala ECna cca 7Mhz. Po odstranění to kmitá na 500khz, jehož odstranění jsem prozatím vzdal.

Kdybyste někdo měl zájem o krabici, tunel, trafa a rozchozený ochrany, tak klidně napište do SZ.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 00:55:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakonec bych se chtěl omluvit. Se vstupy jsem si hrál zbytečně, protože jsem neschopný tetřev lepič. Vypadá to, že DPA330 je jen daleko citlivější na zemní smyčky než můj předchozí LeachAmp a tak se stalo, že ten brum, který jsem honil, po odstranění prvního brumi kvůli kmitání na 6Mhz, byl způsoben připojeným anténním rozvodem k televizi, která je HDMI kabelem připojena k počítači a z něj sel nwavguy ODAC, na kterým jsem to teď testoval a kterým se do zesilovače dostala zem z antény a to mu nějak vadí. Po odpojení antény/hdmi je to bez brumu. Takže někde galvanicky oddělím a mělo by to být ok.


Ještě jednou bych shrnul úpravy, pro případ, že by to někdo ještě stavěl.

Mezizemní odpor:
Při propojeném mezizemním odporu R11=0R se to dokáže rozkmitat (alespoň u mě). Proto ho nedoporučuji přemosťovat a ponechat tam 10R a dat k němu paralelně transil. Pokud chcete mít země spojené jako já, tak extra drátem jsem to spojil od vstupního konektoru, podél hranolů, na výstupní konektor. Určitě ho nedoporučuji ho táhnout podél původní země na DPS (opět se to rozkmitá).

Kdysi jsem tu uváděl nějaký první nástřel hodnot, jak kapacitami zatlouct kmitající EC při R11=0. Ty hodnoty ani nezkoušejte. Poslech s nimi byl hrozný. Zpěv ustoupil do pozadí a výšky byly nejasné a obecně tomu zvuku chyběla živost. Dále jsem to nezkoumal, ale nejspíš za to mohl VAS, který s nimi mlel z posledního.?

DC servo
Manuál DPA 330 MkIV uvádí, že se má použít LF411 do serva. Dejte tam prosím vás cokoli jiného než ten LF411. Pokud nemáte nic jiného, tak tam radši nedejte nic. Pokud nemáte ochranu repro, tak se s LF411 může stát, že o ně jednoho krásného dne přijdete - díky latch efektu. Byl mi doporučen OPA134 a ten se zdá, že funguje dobře.

Doladění EC
Aby EC měla zesílení kolem 1, tak je oproti rozpisu potřeba upravit odpory například takto:
R33, R34 = 680
R40, R41 = 309
A aby EC měla nějaké pracovní napětí, tak je potřeba zvednout D11 = 22V
S tím souvisí, že asi budete muset sundat R48=27R, jinak se na 200mA klidového proudu nedokroutíte.
Doporučuji dát C17,C18 = 100p, což EC trošku vylepší stabilitu.
R50-R52 = 100R pro dobrý pocit
Nejspíš by pomohlo dát pod výkonové trandy keramické podložky, které mají menší kapacitu na chladič.

Výstupní boucherot
C30 = 33n - neměl jsem tu čest, ale prý to zlepší stabilitu

Kompenzace
Ck = 100p - někdo tu doporučoval i 82p. Já jsem byl spokojen už i s 100p

Přehodit svorkovnice napájení
ty 4 uprostřed jsou oranžová, šedá, oranžová, šedá. Nikoli oranžová oranžová šedá šedá

JFETy na vstupu
Dal jsem 2SJ74 BL80 a 2SK170 BL8A na vstup. Jinak jsem tam nic neměnil a hraje to docela dobře. Prý by se měl upravit proud těmi jFETy (R7 a RCool, ale nevím na kolik, takže jsem to nechal být tak jak je.

Zemnění
Původní verze byla uzemněna na chladič u výstupní svorky. Tím by se ale u dual mono zesilovače propojili země kanálů a to nechceme. Doporučení bylo uzemnit to co nejblíže u vstupních svorek na krabici přes 100R//100n. Zkusil jsem i jiná zapojení, ale bohužel všechny vykazují větší náchylnost k brumu, než jsem byl zvyklý. 100R//100n bylo z nich asi nejlepší.

Přiučil jsem se spoustu věcí. Díky všem za trpělivost!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 10:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Žádný zesilovač by neměl brumět v závislosti na připojení přístrojů před ním, pokud nejsou vadné. Je to degradace. Nemá smysl se honit za neslyšitelnými parametry a takovéto elementarity nechávat vyvstat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Removed1
Anonymný





PríspevokZaslal: Pi apríl 06, 2018 00:17:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Je pravda, že konstrukce, je na dnešní dobu už trochu archaická
(i když na moderním oboustraném PCB), ale problém z chlazením tam není.
Mám doma originál DPA440 a plotny teplo v pohodě převedou a moc nehřejí.
V tomhle případě, je to díky mědi ještě o třídu lepší. 8)

Dobrý den
Nemáte k dispozici dokumentaci k DPA 440, já můžu dodat dokumentaci a DPS k DPA 380 MKII
Děkuji Jakub Studený
Návrat hore
1watt
Nádejný hifista


Založený: 03 január 2011
Príspevky: 57

PríspevokZaslal: Pi november 13, 2020 17:37:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Chtěl bych tímto poděkovat všem,co se na tomto zesilovači podíleli ,především Kazzateli.
Jeho zvuk se mi líbí ,na mých bednách (Visaton classic AL200 s DAC 1NG ) ,oproti DPA 223 víc ,rozdíl je ve všech pásmech.
Díky Tomáš
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bvgsxduij112
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 22 júl 2022
Príspevky: 83
Bydlisko: hunan

PríspevokZaslal: Po august 08, 2022 03:18:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Nike Factory
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Shoes
Nike Air Max 2019
Yeezy 500 Blush
Nike Factory Store
Nike Air Force Ones
Nike Shoes
Nike Factory Outlet
Ferragamo Outlet
Christian Louboutin Shoes Sale Outlet
Nike Running Shoes For Men
Nike Cortez Women
Nike Shoes
Valentino Sandals
Kyrie Irving Sneakers
Pandora
Golden Goose Sneakers
Christian Louboutin Shoes
KD Shoes
Nike Cortez
Red Bottom Shoes
Pandora Charms
Salvatore Ferragamo Shoes
Nike Running Shoes For Men
Cheap Nike Shoes
Nike Clearance
Yeezy Boost 350
Christian Louboutin UK
Pandora
Nike Outlet
Air Jordan Retro
Air Max 98
Nike Shoes
Christian Louboutin Sale
Nike Air Max 270
Nike Running Shoes For Men
Nike Outlet Store Online Shopping
Pandora Necklace For Women
Nike Air Max 95
Stan Smith Adidas
Pandora Charms
Fjallraven Backpack
Pandora
Nike Clearance
Pandora Jewelry
Nike Air Max 270 Women's
Ultra Boost
Nike Air Force
Nike Sneakers For Women
Adidas Yeezy
Nike Factory
NMD Adidas
Louboutin Outlet
Louboutin Shoes
Kyrie Irving Shoes
Red Bottom Shoes
Nike Black Friday
Yeezy Boost
Nike Sneakers
Pandora Jewelry Official Site
Nike Lebron 16
Nike Sneakers
New Nike
Adidas Yeezy
Lebron 16
Pandora Ring
Nike Huarache
Nike Lebron 17 Low
Louboutin
Pandora Earrings
Asics Outlet
Air Max 2019
Nike Basketball Shoes
Nike Free Rn
Pandora UK
Nike Shoes 2019
Nike Zoom Fly
Nike Outlet Store
Nike Shoes
Jordan 13 Retro
Air Jordan Shoes
Pandora Charms
Lebron James Shoes
Nike Air Max 98
Red Bottom Heels
New Shoes
Air Jordan Sneakers
Lebron James Sneakers
Moncler Outlet
Nike Air Zoom Pulse
Yeezy 550
Yeezy Shoes
Nike Air Max 95
Nike Outlet Store
Nike Air Force 1
Nike Shoes For Kids
Pandora Outlet
Nike Outlet Store
Yeezy
Retro Jordans
Nike Factory
Christian Louboutin Shoes
Cheap Yeezys
Nike Outlet Store Online Shopping
Christian Louboutin shoes
Nike Air More Uptempo
Yeezy
Pandora Bracelets Charms
Air Force 1 Mid
Nike Outlet Store Online Shopping
Jordan Shoes For Kids
Ferragamo Belts
Nike Outlet Store
Jordan 11 Blue
Jordan Shoes
Christian Louboutin Shoes
Nike Outlet Store Online
Vans Shoes
Michael Jordan Shoes
Adidas NMD R1
Air Jordans
Pandora
Nike 720
Pandora UK
Pandora Bracelets For Women
Fjallraven Kanken
Mens Nike Shoes
Nike Basketball Shoes
Adidas Sneakers For Men
Christian Louboutin Shoes Outlet
Christian Louboutin
Nike
Nike Outlet
Christian Louboutin Outlet
Nike Factory Store
Nike Presto Men
New Nike Shoes
Nike Free
Adidas Ultra Boost Men
Nike Sneakers
Nike Clearance Outlet

_________________
bvgsxduij112
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 83, 84, 85
Strana 85 z 85

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist