Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ABX poslechové testy
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Měl bych zájem o podobný ABX test preampů
Ano
77%
 77%  [ 7 ]
Ne
22%
 22%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 9

Autor Správa
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2014 10:34:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj keď asi neskoro, prispejem svojimi výsledkami. Začal som počúvať cez Sennheiser PX100 z internej zvukovky na notebooku.
Toto o nej zistilo HWInfo:
kód:
Audio Adapter:   Intel 5 Series/34x0 Chipset PCH - High Definition Audio Controller [B2]
High Definition Audio Codec:   Conexant
Driver Provider:   Conexant
Driver Version:   4.126.0.62
Driver Date:   27-Jul-2010

Dopadlo to nasledovne:


Takže tak nejako viacmenej náhodne (pravdu povediac som žiadny rozdiel nepočul a mal som aj zaškrtnuté "Hide results", aby ma to neovplyvňovalo). Tak som si povedal - zvýšime rozlíšenie, že čo to urobí. Nastupujú Sennheiser HD595:



A pre úplnosť, ešte log z Foobaru (pri "trial reset" bola výmena slúchadiel):
kód:
foo_abx 1.3.4 report
foobar2000 v1.3
2014/01/14 09:36:56

File A: C:\Users\bedo\Downloads\foobar\test192_3.wav
File B: C:\Users\bedo\Downloads\foobar\test192_4.wav

09:36:56 : Test started.
09:41:24 : 00/01  100.0%
09:43:26 : 01/02  75.0%
09:44:00 : 02/03  50.0%
09:44:57 : 03/04  31.3%
09:45:55 : 04/05  18.8%
09:48:20 : 04/06  34.4%
09:49:25 : 05/07  22.7%
09:51:30 : 05/08  36.3%
09:53:20 : Trial reset.
09:55:26 : 01/01  50.0%
09:56:52 : 02/02  25.0%
09:57:29 : 02/03  50.0%
09:58:32 : 03/04  31.3%
09:59:19 : 04/05  18.8%
10:00:35 : 04/06  34.4%
10:01:25 : 05/07  22.7%
10:03:01 : 05/08  36.3%
10:04:36 : Test finished.

 ----------
Total: 10/16 (22.7%)


Za mňa môžem s kľudným svedomím povedať, že rozdiel nepočujem a rozdiely podobného typu ma ani nijako nevzrušujú. Vyskúšam prípadne ešte Griffin iMic, až ho nájdem. Každopádne to bola celkom sranda a aspoň som si nainštaloval ten ABX plugin (a vlastne aj celý Foobar, vyzerá to byť celkom šikovný soft)... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Ut január 14, 2014 10:38:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzkoušíme ? Wink

BTW ten poslední test jsem si slíbil, že si pustím na něčem jiném než na integrované zvukovce a peckách a ještě jsem se k tomu nedostal. Jenže teď když už vím co je co, tak se trochu bojím psychoakustiky. byl bych moc drzej kdybych poprosil o přejmenování souborů ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št január 30, 2014 09:13:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by někdo měl zájem, tak na diyaudio je test na vazební kondenzátory. Fólie vs. elyt.

http://www.diyaudio.com/forums/everything-else/250147-listening-test-part-1-passives.html

Mám byt v rekonstrukci, v malé pracovně mám jen jednu bednu Quadral, asi 50 cm od levého ucha. Poslouchám tedy jen levý kanál. Udělal jsem jen jeden velmi krátký poslech, než přišel podlahář. Bez zaposlouchání, bez opakování testu s výsledkem 8/10.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: So február 01, 2014 07:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
I was the 1st who posted a positive, 8/10 ABX screenshot proving I have discerned "A" and "B" files by listening.

Pane Macuro, Vy jste prostě nejlepší.
Až na to, že pokud by se stanovila 95% spolehlivost, což bývá u takového testu obvyklé, s výsledkem 8/10 byste neprošel.


Pro případně méně informované jen dodávám, že čirému tipování tu odpovídá výsledek 5/10 (tj. nejpravděpodobnější výsledek při náhodném tipování). Na obě strany od tohoto skóre pak jen klesá pravděpodobnost, že výsledku bylo dosaženo náhodným tipem. Jeden výsledek 8 z 10 pokusů je na hraně rozumné uznatelnosti.

Ať žije Horst Fuchs Science!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 01, 2014 08:13:03    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
For example, if the chances of a correct answer purely by chance are 50% for each trial (like coin flips), a set of 10 trials will require 8 correct to
have a 95% chance of being other than random (actually, it’s slightly less than 95%; 9 out of 10 correct means that it’s 99% likely that the results are not due to chance).

Zdroj: Testing One, Two, Three - Stuart Yaniger (SY) - http://linearaudio.net/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=39&Itemid=64

Tuto pekna kalkulacka, ktoru spomina dalej v clanku: http://stattrek.com/online-calculator/binomial.aspx
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So február 01, 2014 10:07:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel, soubory v tom testu (kondenzátory) nejsou technicky kvalitní, což se ukázalo po analýze. Chyba řetězce přehrávání-záznam (při opakovaném nahrávání) je větší, než rozdíl v užitečné informaci, takže je otázka, co se vlastně vyhodnotilo jako rozdíl. Jediný závěr, pro mě, je ten, že rozdíl byl, ale nedá se jednoznačně přisoudit změně kondenzátorů. Byl by potřeba jiný test s konzistentními daty.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: So február 01, 2014 10:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Bohužel, soubory v tom testu (kondenzátory) nejsou technicky kvalitní, což se ukázalo po analýze. Chyba řetězce přehrávání-záznam (při opakovaném nahrávání) je větší, než rozdíl v užitečné informaci, takže je otázka, co se vlastně vyhodnotilo jako rozdíl.

Nic takového se neukázalo. Aspoň zatím ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So február 01, 2014 10:36:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Stáhněte si rozdílový soubor, případně si sám udělejte rozdíly mezi všemi 14 soubory, kde 12 z nich se má přiřazovat dvěma, tedy k A a B. Žádné dva z nich nejsou stejné a ve všech chybový obsah (mizerný hardware, modulované cvrlikání) v oblasti cca 3 - 9kHz převažuje nad užitečným signálovým rozdílem. Tudíž je pro mě test neplatný, přesto že jsem autorovi vlákna poslal v SZ dílčí výsledky. Do větší hloubky to ale řešte tam, ne tady, ať nefungujeme jako nepřesní tlumočníci něčeho, co neprobíhá tady. Odkaz jsem dával pro zájemce, aby sledovali ev. zapojili se tam, ne zde.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12743

PríspevokZaslal: So február 01, 2014 10:45:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Toho všeho jsem si dobře vědom, přesto tvrdím, že nic takového, co píšete, se neukázalo, ani Vy jste to neukázal. To není ABX test. A zda jsou připravená data pro zvolenou strukturu testu nepoužitelná, se samozřejmě dá ještě ověřit dalším, dodatečným testem - také to dost možná to ještě někdo udělá. Ale nedělá se to obrázkem modulovaného cvrlikání...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 09:37:39    Predmet: Mundorf polypropylén x Roederstein polyester Odpovedať s citátom

Pokud by někdo měl zájem, je k dispozici další poslechový test, a sice na vazební kondenzátory. Srovnává se Mundorf MCap ZN polypropylén a ERO

Roederstein MKT1813 polyester. Vlákno k testu, včetně měření je na diyaudio

http://www.diyaudio.com/forums/everything-else/250384-mundorf-polyprop-x-rodenstein-mkt-listening-test-preparation.html

Ke stažení jsou 3 soubory
https://www.dropbox.com/s/ce2euq2kq7v3ftz/cap1.wav
https://www.dropbox.com/s/4yjjmcef04ascag/cap2.wav
https://www.dropbox.com/s/kgeiyn17c2v4kix/cap3.wav

2 z těchto souborů jsou nahrané přes stejný typ kondenzátoru, ale nejde o přejmenovaný soubor, nýbrž o 2 různá sejmutí téže skladby přes stejný typ

kondenzátoru. Zbývající soubor je nahraný přes druhý typ kondenzátoru.
Úkolem je pomocí ABX zjistit slyšitelnost rozdílu mezi soubory cap1 x cap2, cap2 x cap3 a cap3 x cap1. Pokud se podaří zjistit rozdíly, tak následně

určit, které 2 ze souborů byly nahrané přes stejný typ kondenzátoru. Poslední třešnička je určit, co je nahrané přes Mundorf a co přes Roederstein.

Každý výsledek je užitečný, i negativní, který by indikoval nemožnost nalezení rozdílu sluchem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5933
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 11:42:55    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
2 z těchto souborů jsou nahrané přes stejný typ kondenzátoru

Rovnaký typ alebo rovnaký kus z toho typu, čiže dve nahrávky s tým istým kusom kondenzátora, bez zmeny konfigurácie, nič sa ani nepohne , nemení medzi nahrávkami?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 11:51:39    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
2 z těchto souborů jsou nahrané přes stejný typ kondenzátoru

Rovnaký typ alebo rovnaký kus z toho typu, čiže dve nahrávky s tým istým kusom kondenzátora, bez zmeny konfigurácie, nič sa ani nepohne , nemení medzi nahrávkami?


Je to stejný kus (tedy 2, L + P kanál), nic se nezmění, jen je to dvakrát po sobě nahrané.

I v případě výměny kondenzátoru za druhý typ se v celém setupu nic nemění, přepájí se jen kondenzátory, délky přívodů a další kabeláž zůstanou stejné.

V tom vlákně jsou už i rozdílové soubory. Pro představu, přikládám spektrum rozdílu mezi 2 nahrávkami z týchž kusů kondenzátorů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 11:58:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto jsou statistiky všech tří souborů.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 14:45:18    Predmet: Odpovedať s citátom

už od pohľadu na tie obrázky vidím, že nebudem počuť rozdiel... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 16:06:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ho taky neslyším. Potíž je v tom, že test byl dehonestovaný tím, že jeden týpek na diyaudio našel způsob, jak z ABX foobaru získat informace pro přiřazení X a Y k A a B. Moderátoři jeho příspěvky sice s odstupem 5 - 10 minut smazali, ale všichni, kdo přispívali do vlákna nebo byli přihlášení k odběru, dostali výsledky do mailu. Navíc uveřejnil obrázek, jak to z foobaru dostat. Ten už je sice taky smazaný, ale test je tudíž dále bezcenný. Může si to zkusit každý pro sebe, kdo má chuť. Na diyaudio už je výsledek zveřejněný, aby se zastavilo další podvádění. Nicméně, pořád není určené, který soubor byl Mundorf a který Roederstein, to se zjistit ani podvodem nedalo. Takže ta otázka platí dál.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 16:42:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Pochybujem, že to je niekto schopný takto rozlíšiť. Počuteľné rozdiely by boli identifikovateľné zrejme len v prípade značných rozdielov napr. keď bude do cesty signálu zaradený miesto svitku elektrolyt. Mňa by skôr zaujímal performance svitkových kondenzátorov v pasívnych výhybkách. Tam by sa mali omnoho viac prejaviť rozdiely v neprospech tých horších. Žiaľ, to už sa vo foobare nebude dať testovať Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 16:58:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ve výhybce asi jako v jediné aplikaci.

Zkoušel jsem měřit zkreslení přímo na kondenzátoru buzeném přes odpor 1k. Tedy, zcela nerealistická aplikace jako vazební kondenzátor. Výsledek byl 0.00031% x 0.00037%, což je spíš náhodná chyba a mez metody. Je to na diyaudio.

Jediný skutečně měřitelný rozdíl je v DA (dielektrická absorpce). Polyester uchovává v dielektriku větší náboj a po vybití se samovolně nabije na vyšší napětí. Liší se i časové konstanty jevu. Pokud by se to mělo v audiu uplatnit, tak jedině na asymetrických signálech při trvání stovek ms.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5857
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 18:26:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé je změření absolutních hodnot zkreslení (harmonických), při nějakém budícím proudu, ne poměrných a ty dát do poměru s reálnou amplitudou v obvodu.
To, že to bylo buzené přes 1k odpor neříká, že to bylo proudem jaký je v reálném obvodu, ve funkci vazebního kondu. Neříká to nic.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 18:32:23    Predmet: Odpovedať s citátom

V normální aplikaci vazebního kondenzátoru je tento zatížený impedancí zpravidla >=10k a buzený z max. cca 3Vp. Proud je tomu úměrný, do 0.3mAp. Harmonické zkreslení vazebního polypropylénového nebo polyesterového kondenzátoru je chiméra.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 21:46:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlásím, že mezi těmi 3 soubory neslyším rozdíl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po február 03, 2014 22:15:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsi sám. Všechny odpovědi, založené na poslechu, které jsem dostal v SZ na diyaudio, byly špatně. Jeden kolega napsal správnou odpověď, ale na základě analýzy souborů, správnou ve smyslu který soubor je znovunahraný přes stejné kondenzátory, tj. správně spároval soubory ze stejného kondenzátoru. A pak ještě jeden, na základě podvodu ve foobar, ale to jsem už popsal.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So apríl 12, 2014 10:51:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Reagujem na povodne zadanie, nie na poslednu trojicu.
Dokopal ma PMA tu: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=208962#208962
S troma preampami z mojho podpisu som vedel dosiahnut 8/10, ale moja poznamka je, ze rozdiel je velmi maly, povedzme na urovni rozdielu medzi beznymi USB kablami. Preto tento vysledok neprecenujem. Ked som sa raz pomylil, bola velka pravdepodobnost, ze sa pomylim v retazi viackrat. 10/10 to nie je a celkom isty som si nebol. Moj nazor je, ze napr. rozdiely medzi RCA kablami mozu byt podstatne vacsie a lahsie odlisitelne.

Rozdiel som vnimal ako akesi drobne rozostrenie B, v dosledku coho sa ukazka A javila byt o chlp detailnejsia a svetlejsia.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bvgsxduij112
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 22 júl 2022
Príspevky: 83
Bydlisko: hunan

PríspevokZaslal: Po august 08, 2022 05:27:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Cheap Jerseys
NFL Football Jerseys
NFL Shop Official Online Store
Cheap Jerseys From China
NFL Jerseys
Custom NBA Jerseys
MLB Official Site
Football Jerseys Cheap
Cheap NBA Jerseys
NBA Jerseys Shop
Wholesale NFL Jerseys
NHL Store
Wholesale Jerseys China
NFL Fan Shop
Cheap NBA Jerseys From China
MLB Shop Online
Cheap Hockey Jerseys
Cheap NHL Jerseys
NBA Jerseys
New NFL Jerseys
NBA Jerseys Wholesale
Cheap NBA Jerseys From China
NFL Jerseys Wholesale
Cheap NFL Jerseys From China
Cheap Jerseys
NFL Jerseys From China
Cheapest Jerseys
Wholesale Jerseys
Cheap Hockey Jerseys
NFL Shop Online
NFL Fan Shop
MLB Jerseys
Custom NFL Jersey
NFL Apparel
Cheap MLB Jerseys
Cheap NHL Jerseys China
MLB Store Official Site
NFL Jerseys China
NFL Football Jerseys
NFL Store Online Shopping
Wholesale Jerseys
NFL Gear
NFL Jerseys
MLB Shop Online
Baseball Jerseys

_________________
bvgsxduij112
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist