Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

actidamp mk2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Po júl 27, 2020 08:44:02    Predmet: Odpovedať s citátom

LT3045 a LT3094 ..su ok,pouzival som ich.
Dalsie by boli napr. TPS7A4700 TPS7A33 .
Maju vsak vyssi sum v pasme do 100kHz,ale su na vyssi prud.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
orhore
Hifista


Založený: 21 február 2010
Príspevky: 117
Bydlisko: Moravskoslezský kraj

PríspevokZaslal: Ut júl 28, 2020 08:39:00    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
velky bobo napísal:
Nejlepší pro MM je v současné době asi OPA1656 - nová generace TI/BB


Díky za tip, testnem Smile škoda že je dvojitý..

Ještě zajímavější mi přijde OPA2156. TI má spoustu zajímavých novějších operáků zejména zvukově, ale jen duální. Už jsem jich vyzkoušel povícero a opravdu je z čeho vybírat. Bohužel Actidampy jsou stále navrhovány s jednoduchými OZ, takže to dost omezuje výběr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut júl 28, 2020 11:43:20    Predmet: Odpovedať s citátom

AD má taky zajímavé OZ Smile
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut júl 28, 2020 16:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

orhore napísal:
roberto napísal:
velky bobo napísal:
Nejlepší pro MM je v současné době asi OPA1656 - nová generace TI/BB


Díky za tip, testnem Smile škoda že je dvojitý..

Ještě zajímavější mi přijde OPA2156. TI má spoustu zajímavých novějších operáků zejména zvukově, ale jen duální. Už jsem jich vyzkoušel povícero a opravdu je z čeho vybírat. Bohužel Actidampy jsou stále navrhovány s jednoduchými OZ, takže to dost omezuje výběr.


Lze to proměnit ve výhodu - když se dva FET operáky spojí správným způsobem paralelně, tak vstupní napěťový šum klesne o 3 dB a o totéž se zlepší odstup. Tedy pro Actidamp - bez něj to kazí vstupní zatěžovací odpor obvyklých 47 kohmů.

OPA2156 není marný, má jen nepatrně vyšší napěťový šum a jinak vyvážené rychlosti - menší GBW, větší SR. Zajímavé je, že to je CMOS, čili velmi malý vstupní proud.

Když se dva takovéhle operáky dají paralelně, vychází vstupní šumové napětí cca 0,21 uV i méně, což je lepší než leckteré hifi operáky NE5534 samozřejmě nevyjímaje a blíží se to Actidampu IV s 2SK170 na vstupu. Menší šumové napětí pak už jedině s vhodnými BJT, bohužel 2SD756 se už nedělá (ale mám nějaké v krabici, kdyby si někdo chtěl Actidamp optimalizovat pro MC Wink ).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut júl 28, 2020 17:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Stejně šum určí prázdná drážka a šum zesílený z drážky je minimálně 20 dB nad vlastním šumem na výstupu klasického slušného zapojení phono preampu (včetně přenosky), takže všechny tyhle hrátky jsou jen důkaz, že to jde, nebo honění ega, nebo obojí. Pro praktický poslech vinylu zcela bez významu. Větší roli hraje provedení a odolnost proti brumu. No a v tom Actidamp zrovna nevynikal.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut júl 28, 2020 17:56:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Objektivní příklad měření ? Postavil jsem všechny " dampy ", i mnoho jiných zapojení, nicméně tuto vlastnost jsem u nich nezaznamenal - v nějaké abnormální míře
...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut júl 28, 2020 18:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Stejně šum určí prázdná drážka a šum zesílený z drážky je minimálně 20 dB nad vlastním šumem na výstupu klasického slušného zapojení phono preampu (včetně přenosky), takže všechny tyhle hrátky jsou jen důkaz, že to jde, nebo honění ega, nebo obojí. Pro praktický poslech vinylu zcela bez významu. Větší roli hraje provedení a odolnost proti brumu. No a v tom Actidamp zrovna nevynikal.


Jak jistě víš, odolnost vůči brumu nevyplývá ze zapojení, alebrž z návrhu DPS. Když jsou smyčky na vstupu, tak to prostě brum chytá. Pamatuji, jak jsem pečlivě tahal vstup po jedné straně desky a zpětnou vazbu souběžně po druhé. Je trochu problém vylhat se z umístění součástek a také není jedno jaké se použijí konektory a jak se k desce připojí, ale to už je jiná story.

A ten nízký šum jsem vždycky bral spíš jako sport. Já jsem se pohyboval převážně v profesionální audiotechnice a tam se takové věci sledují, byť v jiných souvislostech. Gramofon je tam už dlouho vysloveně okrajová záležitost, která je myslím dnes profíkům spíš pro legraci. Díky highendovým pomatencům je to ovšem dobrý byznys - zkus si koupit něco za cenu srovnatelnou i s velmi dobrým digitálním strojem - a vůbec, světem dnes hýbou ztrátové formáty. Taková přenoska za 10000 € - no nekup si to.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So október 17, 2020 20:59:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžete mi prosím poradit, pokud budu chtít použít Actidamp Mk2 pro MC přenosku a budu chtít vstupní odpor 100ohmů, mám ho dát přímo na zem či také přes kondík 15p? Vstupní OZ bude AD797, má upraveny zpětnovazební odpory 10/1000. Děkuji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 20:48:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Vstupní odpor přímo na zem.

Nicméně, popravdě, myslím, že vstupní odpory pro MC jsou spíše mýtus, není žádný rozumný důvod MC přenosku takhle drasticky "tlumit", to je úplně jiná situace než u MM a ani tam nejde ve skutečnosti o tlumení, nýbrž o to, že vstupní odpor preampu a vstupní kapacita tvoří spolu s indukčností samotné přenosky LP filtr, který omezuje převýšení charakteristiky v důsledku mechanické rezonance přenosky, hlavně ohybové rezonance chvějky, a fakticky o nějaké elektrodynamické tlumení nejde, na to je elektromagnetická vazba v přenosce příliš slabá.

100 ohmů jako vstupní odpor pro MC se sice někdy dává, nikdy jsem se však nedozvěděl, proč vlastně. Při typické impedanci přenosky kolem 50 ohmů jen zbytečně ubírá celý signál, ne jen někde kolem rezonance. Kdyby se to bralo přepočtem podle relace citlivostí mezi MC a MM, považoval bych za rozumnou spíše hodnotu cca 500 ohmů. Zajímavé je, že vstupní kapacita se pro MC vůbec neřeší, ačkoli nějaký vliv na fungování celého systému impedance přenosky-impedance vstupu rozhodně také má a i MC přenoska vykazuje nějakou mechanickou rezonanci. Nebyly by to pak ovšem stovky pikofaradů, nýbrž spíše nanofarady, a možná docela dost.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2020 22:17:21    Predmet: Odpovedať s citátom

U přenosky Audio Technica AT30E, kterou mám, píší v datasheetu doporučené zatížení 20 ohmů při použití převodního trafa a 100 ohmů při použití předzesilovače. Četl jsem, že Audio Technica MC přenosky mají vnitřní impedanci kolem 12 ohmů.
http://www.rothwellaudioproducts.co.uk/html/mc_step-up_transformers_explai.html
O kapacitě datasheet mlčí. Co jsem pročítal všeobecně fóra, nejčastěji všichni používají právě těch 100 ohmů, ale četl jsem i hodně spokojených posluchačů se 470 ohmy, což by sedělo s Vašim popisem výše. Jedině dát na vstup trimr a zkoušet.
A snad ještě jeden dotaz. Actidamp Mk2 má zesílení pro MC 480x. První stupeň má zesílení 28x. Pro 0,28mV z přenosky je to pak jen 0,13V na výstupu. Tak jsem navýšil zesílení toho prvního stupně na 100x, pro AD797 to není problém. A ptám se prosím, není to problém pro funkci Actidampu? RIAA charakteristiku by to rozhodit nemělo. Děkuji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po október 19, 2020 00:24:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Actidampy byly primárně dělané pro MM. Když se zvedne zesílení vstupu na 100, nic moc se neděje, jen vstupní impedance spadne na cca 15 kohmů (bez přídavného odporu). Na RIAA to samozřejmě vliv nemá.

Pro impedanci přenosky 12 ohmů je ten vstupní 100 ohmů O.K. Přenosky Lyra měly impedanci dokonce snad nějak kolem 5 ohmů. Většinou se ty různé odpory řešily DIL přepínačem, který pro režim MM nastavoval i vstupní kapacitu.

Já jen nevím, jaký má ten vstupní zatěžovací odpor pro MC vůbec smysl. Kdyby se měla nějak korigovat chára u výšek, měl by tam být i kondenzátor, otázka je ovšem jaký, když není známa indukčnost přenosky (Lyra ji udává, vyplývá z toho, že běžné zatěžovací odpory s charakteristikou ani nehnou a kapacita by klidně mohla být řádu stovek nF, takže jakékoli zatěžování je opravdu jen mýtus). Něco by se dalo zjistit jedině s měřící deskou. V různých recenzích se sleduje RIAA až do 100 kHz, tím zatěžovacím odporem se to vlastně dodatečně zabíjí. Ale tak už to v hifi chodí, prostě se blbne na kvadrát.

Jen tak mimochodem, nejlevnější Lyra vyjde na cca 1500 € a nejdražší na cca 11000 €.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karfik
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 960
Bydlisko: Ostrožská Nová Ves

PríspevokZaslal: So január 22, 2022 15:32:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím o radu/pomoc. Koupil jsem přenosku DENON DL-110, což je HOMC. Hraje s actidampem moc pěkně, jeho zesílení úplně stačí (mám ho od původní verze o něco vyšší). DL-110 je doporučena pro zatížení 47k. Ale na fórech lidé doporučují snížit zatížení kolem 2k. Pokud nechci dát na vstup actidampu odpor, čímž bych zrušil jeho funkci, lze ho upravit tak, aby se snížil vstupní odpor na hodnotu kolem 2k? Mohu snížit jen hodnotu odporu R6 v původním schématu na hodnotu 68k, čímž by teoreticky dle výpočtu měl klesnout vstupní odpor na hodnotu cca 2k2. Děkuji
_________________
Audio streamer Volumio + gramofon - DAC+Buffer - PowerAmp T class 2x300W - 3p reprosoustavy SS+Audax (vše má vlastní výroba pod označením MINIMALISM), kabeláž USB Belkin Premium, interconnect RG223, reprokabel RG214
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bvgsxduij112
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 22 júl 2022
Príspevky: 83
Bydlisko: hunan

PríspevokZaslal: Po august 08, 2022 09:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

What The Jordan 5
Air Jordan 15
Pandora
Nike Cortez
Nike Shoes
Nikes
Lebron James Sneakers
Yeezy
Pandora Ring
Air Jordan 23
Jordan 2s
Nike Sneakers
Nike Running Shoes
Jordan 11s
Nike Shoes Wholesale
Air Force 1s
Jordan 33
Nike Shoes
Wholesale Jordans From China Factory
AJ1
Cheap Nikes
Jordan 30
Nike Air Max 720
Jordan 14
Nike Wholesale
Nike Off White
Infant Jordans
Nike
Air Jordan 33
Air Max 720
Jordan 29
Air Jordan 11 Low
Air Jordan Shoes
Adidas China
Nike Shoes Men
Nike Flip Flops
NBA Store Canada
Nike Wholesale China
Jordan 17
Jordan 35
Jordan 25
Air Jordan 22
Louboutin Shoes
Rings Pandora
Wholesale Nike Clothing
Jordan 12
Wholesale Jordans
Air Jordan 4
Nike Jordan 1
Nike Air Force 1
Nike Outlet Online
Jordan 12
Wholesale Nike Shoes
Nike Epic React
Jordan Shoes For Kids
Jordan 27
Nike Shoes
NHL Jerseys
Nike Air Max 2019
NHL Shop Canada
Pandora Jewelry
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Roshe
Nike Jordan
Nike Shoes For Men
Nike Air Force 1 Men
Nike Zoom Fly
Pandora Charms
NHL Jerseys
Jordan 1 Retro
Adidas Shoes Canada
Nike SB
Yeezy Boost 350
New Jordans
Nike Shoes
Wholesale Sneakers
Nike Zoom Winflo 5
Pandora Jewelry
Air Jordan 13
Air Jordan 32
Nike Outlet
Nike Clearance
Nike Air Foamposite
Cheap Wholesale Nike Shoes And Clothing
Nike Huarache
Nike Blazer
Cheap Jordan Shoes
Nike Outlet
Jordans Wholesale
Air Jordan 31
Pandora Bracelets
Adidas Shoes For Men
Wholesale Nike Air Max
Nike Air Force 1 High
Nike Outlet Store Online
Nike Store
NFL Shop Online
Louboutin Shoes
Nike Women's
Nike Free
Wholesale Jerseys
Nike Running Shoes For Women
Jordans 24
Nike Black Friday Deals
Pandora Jewelry
Air Jordan 33
Air Jordan Shoes
Nike Shoes Canada
Wholesale Nike Shoes China
Louboutin Shoes
Fjallraven Kanken Official Site
Nike Hyperdunk
Pandora Jewelry 70% off Clearance
Nike Store
Cheap Jordan Shoes
Nikes
Air Force 1s
Dior Jordans
Adidas Yeezy
Jordans 34
Jordan 16
Nike 270
Jordan 19
Nike Outlet Store
NMD R1
Michael Jordan Shoes
Nike Outlet
Adidas Store
Nike Huarache
Cheap MLB Jerseys
Jordan Retro 12
Wholesale Adidas Sneakers
Air Max
Wholesale Cheap Jordans
Nike Air Max 270 Flyknit
Jordan 28
Jordan 6
Jordan Retros
Jordan 21
Nike Free Run
Nike Running Shoes
Nike Air Force 1
MLB Shop
Huaraches
Adidas Outlet
Jordan 11 Retro
Jordan 20
Nike Air Force
Jordan 18
Pandora Jewelry Official Site
Jordans 13
Jordans 26
Nike Factory Outlet Store Online
Jordan 11
Wholesale Jordans

_________________
bvgsxduij112
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist