Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

mrba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mrba
Hifi expert

Založený: 09 máj 2014

PríspevokZaslal: St február 23, 2022 21:56:36    Predmet: Odpovedať s citátom

To je skôr otázka na Quarta. A je to už dosť starý model.
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert

PríspevokZaslal: Ut júl 12, 2022 21:28:15    Predmet: Súčasnosť XIV - DRC III (2022-) Odpovedať s citátom

Súčasnosť XIV - DRC III (2022-)

Po viacročnom počúvaní pomocou DRC, ktoré využívalo filtre, ktoré som si vytváral sám v REW a manuálne si ich upravoval, som sa rozhodol aj na základe príspevkov od krytona na vedľajšom fóre vykúšat DRC pomocou Dirac Live. Prvé pokusy neboli moc úspešné, ale keď rozšírili použitie aj o Standalone modul, podarilo sa mi to na PC oživiť k mojej plnej spokojnosti. A dokonca potom mi začal fungovať aj VST modul v Audirváne. Súhlasil som s krytonovými poznatkami, že hlavný prínos je v zlepšení dynamiky a lokalizácie a počúvanie sa mi už tak páči, že inak už ani počúvať nechcem. Najviac sa mi osvedčilo základné DRC (hlavne na basoch) spraviť pomocou vlastných filtrov vytvorených a upravených v REW a až takýto upravený signál ponúknuť na doupravenie Diracu.

Po prečítaní tejto recenzie som sa rozhodol vyskúšať aj Focus Fidelity. Zdá sa mi, že robí v podstate veľmi podobné úpravy ako Dirac Live, len na rozdiel od Diracu to nie je čierna skrinka, ale jeho výstupom je štandardný FIR filter. V prílohách dám aj porovnanie impulznej odozvy oboch riešení.

Zvukovo sa mi obe riešenia zdajú skoro nerozoznateľné a obe mi plne vyhovujú. Výhodou Focus Fidelity sa mi zdá aj podpora samplovacej frekvencie 384 kHz, ktorú Dirac Live Processor zatiaľ nepodporuje a ja ju pre DAC používam najradšej.

ImpulseFiltraREW.jpg
 Description:
 Filesize:  99.36 KB
 Viewed:  12 Time(s)

ImpulseFiltraREW.jpg

PorovnanieFiltrovFocusDiracImpulse.jpg
 Description:
 Filesize:  112.57 KB
 Viewed:  13 Time(s)

PorovnanieFiltrovFocusDiracImpulse.jpg

PorovnanieSpectrogramov.jpg
 Description:
 Filesize:  145.35 KB
 Viewed:  11 Time(s)

PorovnanieSpectrogramov.jpg

Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert

PríspevokZaslal: Št september 15, 2022 05:40:37    Predmet: Re: Budúcnosť IV (2022-) Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Budúcnosť IV (2022-)
... DRC Dirac Live a Focus Fidelity budem využívať obe, jeden z filtrov si asi upravím aj na nočné počúvanie, aby som mohol jednoducho prepínať. ...

Tak som sa konečne dostal aj k tej úprave na nočné počúvanie a zatiaľ som s tým veľmi spokojný, keďže počúvanie cez sluchátka mi moc nevyhovuje a v paneláku sa v noci nahlas počúvať nedá.

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

Prejdi na: