Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

JBL TI 250
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 15:24:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli: to tvoje "spatne" by bolo vhodne nahradit slovom "kompromisne". pretoze vzhladom na poznatky tej doby kedy to vznikalo, aspon teda tie JBL, urcite tak hrozne, ako to z tvojho prispevku vyznieva, nebolo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 15:33:33    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Bartoli: to tvoje "spatne" by bolo vhodne nahradit slovom "kompromisne". pretoze vzhladom na poznatky tej doby kedy to vznikalo, aspon teda tie JBL, urcite tak hrozne, ako to z tvojho prispevku vyznieva, nebolo.


Taky zajimavy postreh, protoze pochopitelne nemam znalosti o problematice kalota 25mm v roce cca 1975....a preci jen uz je to 40 let stara hififosilie.

Mimochodem uz se na to u 250 narazilo drive ze je to slepene z nejakych tenkych drevenych desek, nebo to byla preklizka - nevim...od ktereho roku se zacalo v hifi prosazovat MDF?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 15:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MDF bych hádal od té doby, co to začalo být levnější, než něco jiného... Kdy to mohlo být, ale netuším Smile

Jinak dokážu si celkem představit, že v té době ta bedna působila v domácím hifi jako zjevení. Ona zas tak blbá není - přinejmenším ne vzhledem k tomu, jaké hrůzy -z dnešního pohledu- se tehdy taky běžně dělaly, a jak. A taky si ovšem dokážu živě představit, jakou má taková pověst a "aura" setrvačnost. To si ostatně nemusím představovat, to je ještě vidět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dkdkdk
Banned


Založený: 18 december 2014
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 17:42:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Upozorňuji všechny čtenáře, že je vždy nutné si před slovíčka "blbá", "mršba", "špatná" apod. doplnit "pro mě", jestliže tak není v textu učiněno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
WaVe_99
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 688

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 18:20:53    Predmet: Odpovedať s citátom

dkdkdk napísal:
Upozorňuji všechny čtenáře, že je vždy nutné si před slovíčka "blbá", "mršba", "špatná" apod. doplnit "pro mě", jestliže tak není v textu učiněno.


To už stejně všichni dělaj Smile Vzhledem k tomu, že se tady strhali jako mršby i bedny, na jejichž vývoji se podílel pan Sýkora, tak jak asi vážně brát hodnocení leteckého modeláře, ze kterého se přes noc stal hifiguru a slovník má stejný cca jako Konvička...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 18:59:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Přestaňte už kurva aspoň lhát Confused

Pochopení lze mít pro tupce, ale ne pro lháře.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 23:09:46    Predmet: Odpovedať s citátom

A ty si tupec, alebo klamar? Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12735

PríspevokZaslal: St marec 02, 2016 08:35:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli se na to musíš ptát, tak patříš minimálně do první skupiny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St marec 02, 2016 08:49:01    Predmet: Odpovedať s citátom

WaVe_99 napísal:
dkdkdk napísal:
Upozorňuji všechny čtenáře, že je vždy nutné si před slovíčka "blbá", "mršba", "špatná" apod. doplnit "pro mě", jestliže tak není v textu učiněno.


To už stejně všichni dělaj Smile Vzhledem k tomu, že se tady strhali jako mršby i bedny, na jejichž vývoji se podílel pan Sýkora, tak jak asi vážně brát hodnocení leteckého modeláře, ze kterého se přes noc stal hifiguru a slovník má stejný cca jako Konvička...


Jestli myslis ty paskace u Roba v 4p. tak to kdyby Rob pojal jako 25+50mm kalota tak to bude ok.

Mimochodem ma Rob porad sanci to predelat a ty paskace vyhodit do kose....nebo je muze prodat jinymu paskomilovi Laughing

A ta oddelena stredovyskova kisna polozena na basovym modulu k tomu primo vybizi, jen vyhybka a mereni by se musely udelat znovu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št máj 12, 2016 09:44:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Ja se priznam ze by me mereni tech spatnych 250 zajimalo z nekolika duvodu.

Se svymi znalostmi sice vim ze je to hodne spatny setup - 90mm menic na 5kHz je omyl hrubeho zrna, ale jelikoz nemam takove mnozstvi mereni za sebou tak treba by me zajimalo jak spatne to konkretne bude, jestli ta vykonova dira uz bude zacinat na 1,5 kHz nebo jestli to zacne az na 2 kHz? atd....ze tam bude utes dira/propast mimo osu od 3-5kHz to jen cekam ze mereni musi ukazat...ale jestli uz to pujde do haje od 1kHz, to by me zajimalo.

Nebo abych to zasadil do kontextu jinych spatnych beden, napr drive diskutovane BV audio max, taky vim ze jsou to spatne navrzene bedny, ale jelikoz nemam tak velke zkusenosti s mnoha merenima spatnych beden tak bych treba spatne 250 vedle spatnych bv audio videl na mereni rad a porovnaval je a ucil se.

Vpodstate kazde mereni spatnych beden mi dava predstavu jak konkretne jsou spatne a co vadi moc a co vadi malo na setupu bedny....to je podle me uz vyssi znalost a nejde to udelat jinak nez merit mnoho spatnych reprosoustav a porovnavat je mezi sebou.

Paradoxne temer dokonale 1518 uz z hlediska mereni nejsou tak zajimave.

+ zajimava diskuse by asi u kalotovych 4p. beden top kategorie mohla byt - napr dva rozdilne pristupy, dejme tomu superkvalitni revel ultima saloon2 s "velkym" stredackem na 2,3 kHz versus imho instinktivne lepsi reseni vivid s 50mm kalotou do 3,5 kHz....rozebrat treba vyhody a nevyhody setupu.

To me zajima a premyslim o souvislostech vysledky mereni a setup bedny.


Tak nam ubehly zase měsíce a měrení tech jbl250 neni?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 12, 2016 20:39:26    Predmet: Odpovedať s citátom

U mna nie je nic nove. Idem prave v elektricke z prace ako standard tohto tyzdna. Ale bud trpezlivy raz to pride a znovu budes mat co pisat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 08:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja to beru tak ze neni vule ty JBL250 zmerit a ze to nechcete ani znat jak ta bedna realne vypada.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 08:57:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Prelozene: Hladam dalsieho cloveka, do ktoreho budem moct ryt, zosmiesnovat ho a ktoremu zaserem cele vlakno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 09:53:54    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo na hlouposti kolem A extremnikamna mas casu dost ale resit bedny to uz neni cas-)

Já bych se na takovouhle mršbu, co by byla takhle neukočírovatelná, už dávno vysral, což je v takovým případě to nejlepší řešení.....tak nejak trefne k extremnimakamnama poznamenal Kazatel Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 10:32:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Docela zajímavý článek:

http://www.stoplusjednicka.cz/proc-hlupak-nevi-ze-je-hloupy

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 10:44:35    Predmet: Odpovedať s citátom

no byl to kazateluv citat na JMD A pokusy Laughing

Me ty A zesilovace davno nezajimaji, mit doma 100W zozzhavene monstrum se 100kg me ale opravdu nelaka Wink

http://www.stereophile.com/content/musical-fidelity-ams100-power-amplifier-measurements#vJGyMbUKjodgEQ3o.97
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 19:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Souvisejici otazka by asi mohla byt jak kvalitni reprosoustavy musi byt k zesilovaci A pripojeny abychom exaktne slyseli prinos povedeného A zesilovace, treba extremakamna?

Asi JBL250 Embarassed

Nebo postaci Macurovy quadraly za 20?

Mezi hifisty se traduje ze na nekvalitnich bednach ty prinosy zesilovac X se zkreslenim 0,0nic versus jiny zesilovac Y se zkreslenim 0,0jinaknic nelze slyset.

Jake jsou vubec zkusenosti mistnich hifistu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 20:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
U mna nie je nic nove. Idem prave v elektricke z prace ako standard tohto tyzdna. Ale bud trpezlivy raz to pride a znovu budes mat co pisat.
ako tradicne z elektricky z prace. Tento tyzden mi dava zabrat ale ukoncil som co som v praci slubil. Idem to zapit aby som nemusel cez vikend niest tu tarchu projektu so 4000 polozkami na 30 miestach SR s realizaciou do konca roka v hodnote miliona eur. Audit, design, projekt, cenova ponuka, prezentacia, zjednanie dodavky prac a materialu, dohlad nad realizaciou, kontrolne merania a odovzdanie diela. Vsetko o jednej osobe pricom mi na to davaju 50% pracovneho casu zvisok mam vemovat dalsim projektom. Poviem ti ze sa mi nezije lahko. Ale za som sa vyspovedal, asi mi uz zajebava. Mozes mi teraz dat rozhresenie a dat mi radu ako to mam robit lepsie. Napr. Pravdu povediac teraz mam najvacsiu starost ako zapit starosti a zaroven uspokojit moju zenu a zajtra este k tomu zvladnut cestu na vykend do Topolcianok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 20:19:49    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
jmd napísal:
U mna nie je nic nove. Idem prave v elektricke z prace ako standard tohto tyzdna. Ale bud trpezlivy raz to pride a znovu budes mat co pisat.
ako tradicne z elektricky z prace. Tento tyzden mi dava zabrat ale ukoncil som co som v praci slubil. Idem to zapit aby som nemusel cez vikend niest tu tarchu projektu so 4000 polozkami na 30 miestach SR s realizaciou do konca roka v hodnote miliona eur. Audit, design, projekt, cenova ponuka, prezentacia, zjednanie dodavky prac a materialu, dohlad nad realizaciou, kontrolne merania a odovzdanie diela. Vsetko o jednej osobe pricom mi na to davaju 50% pracovneho casu zvisok mam vemovat dalsim projektom. Poviem ti ze sa mi nezije lahko. Ale za som sa vyspovedal, asi mi uz zajebava. Mozes mi teraz dat rozhresenie a dat mi radu ako to mam robit lepsie. Napr. Pravdu povediac teraz mam najvacsiu starost ako zapit starosti a zaroven uspokojit moju zenu a zajtra este k tomu zvladnut cestu na vykend do Topolcianok.

Zákazka v práci za melon,neverím že ti zamestnávateľ dá takúto prácu a nemáš full k dispozícii 24/7 služobné auto,by som sa na to vys....
Ja som drobný živnostník,zvučím koncerty,konferencie asi pre 4 firmy,nevlastním techniku ale si ma najímajú na obsluhu a stavbu a vždy nemám problém jazdiť so služobkárkami autami od niekoho,pred tromi rokmi mi zdochol môj miláčik na cestách ale doteraz nepociťujem pri aktívnom nasadení v práci potrebu vlastniť,ako hovorím jazdím na služobákoch od firiem,má to háčik že som odchovaný na aut.prevodovke trakže len jazdím na tých väčšinou žrútoch benzínu lepších značiek čo u iných ležia v skade.
Aj takto sa to dá ak zaplatíš na palivo svoje súkromne 10-15 Eur na 100 km.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 20:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To je posledne co ma trapi na mojej praci. Na parkovisku vo firemnej pozicovni ich parkuje desiatka, ale jazdit sa s tym rano do prace neda a casto v normalnom case ani z prace domov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi máj 13, 2016 20:48:34    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
To je posledne co ma trapi na mojej praci. Na parkovisku vo firemnej pozicovni ich parkuje desiatka, ale jazdit sa s tym rano do prace neda a casto v normalnom case ani z prace domov.

Jo jo poznám hlavne keď aktualne frezujú všetky dôležité križovatky kôli dotaciam a predsedaniu EU a keď sa chceš dostať z bodu A do bodu B len 5 kilaskou po meste tak si musíš ráno pripočítať a vstať skoro o hoďku skorej.
Ja dochádzam zo záhoria a v rannej špičke medzi 7-9 hod mi mojich 45 kilaskov trvá cez 1,5 hodiny,pred desiatimi rokmi som to chodil za 40 minút.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 08, 2020 16:44:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Náročná fonotéka a filmotéka mojich detí dala zabrať starým PU závesom basakov JBL14H-1. + ich dorazil gramofón a vek, takže najlepšiu časy už majú za sebou. Záves prestal byť pružný a keď som naň viac pritlačil už sa tak nevracal späť. Ešte šťastie že sú závesy zohnateľné a cenovo prijateľné.

Už som aj zabudol aké sú to mohutné Basaky, tak sa sem s pár fotkami podelím.









Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 11, 2020 18:35:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Závesy som kupoval v EU. Majú viacero ciest web obchodov alebo zastúpení. Je s nimi v pohode komunikácia, v pohode balenie a dodržali aj termín.

www.refoam.info
www.repairyourspeakers.com
www.facebook.com/audiofriends
www.ebay.co.uk/usr/audiofriends
nl.pinterest.com/Audiofriends

Audiofriends
Zwanenkamp 48
3607 RD, Maarssen
the Netherlands
Registered at the Chamber of Commerce in Utrecht under file number 30240174

14 inch FOAM surround for speaker repair JBL LE14 € 29.96
2 x 15ml. Speakerglue for foam & rubber € 5.98
Delivery € 9.98
Total € 45.92

Basáky sa vyberajú bez nutnosti spájkovania. Sú tam pružné konektory a dostatočne dlhé kábliky. Hoci pod basákom je len gumený tesniaci okrúžok, tak pôjdu pravdepodobne trochu ťažšie odlepiť od ozvučnice. Potom samotná výmena je pre trpezlivých ľudí, nie je to až tak jednoduché. Treba sa s tým vyhrať, nakoľko je tam málo miesta a úzke styčné plochy pár mm závesu.

Na výzor to už nemám s čím porovnať. Aj pôvodné závesy už boli menené v servise. Podobá sa to však na 18" PUR závesy z originál recon kitov JBL. Basáky som po oprave nekontroloval meraním. Neskôr však aj k tomu dôjde. Každopádne hrajú normálne, bez nejakých počuteľných skreslení alebo zásadných zmien farby a naladenia zvuku.

Rád by som však vyskúšal aj USA, len nemám s nimi skúsenosť: https://reconingspeakers.com/product/14-jbl-le14-refoam-kit-rfkle14/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne september 18, 2022 22:59:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nech sa páči, meranie repro sústav JBL 250Ti Clasic edition, z 1,5m, vo výške posluchu 94cm nad podlahou, cca vo výške horného okraja obruby stredo basového meniča. Uhol natočenia je orientačný, len 0° a +/-45° sú od oka presné.

Bubuxin ďakujem ti pekne za meranie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Po september 19, 2022 12:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj

Dalo by sa dat meranie iba jednym smerom? Trosku je to matuce
Dikes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 19, 2022 14:02:56    Predmet: Odpovedať s citátom

nech sa páči, len do jednej + strany, smerom von
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Ut september 20, 2022 08:22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem ti uz je to jasnejsie este som ich nepocul ten midrange s vyskacom tam robia sarapatu velmi sa nestretli v 5200hz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 20, 2022 14:51:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Smerovky sa nestretli, ale do 30st je to v poriadku naviazané
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
Strana 20 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist