Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hodnotenie zvukoveho prejavu aparatury

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 28, 2023 23:58:32    Predmet: Hodnotenie zvukoveho prejavu aparatury Odpovedať s citátom

godz napísal:
... zvláštne myšlienky a narážky na to, ako sa všetko dá objektívne odmerať a na hodnotenie zvukového prejavu aparatúry stačia suché technické kritériá ...

Zdroj: http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?p=13460#p13460

A otázka na rozjazd: Ovplyvnili niekedy Vaše hodnotenie zvukového prejavu aparatúry šťavnaté názory iných poslucháčov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20443

PríspevokZaslal: St marec 29, 2023 06:26:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Takhle napsané bych to viděl už trochu za hranou, podobně jako ironická argumentace typu “objektívne”. Po nějakou dobu jsem subjektivní názory některých lidí bral docela vážně. Není to problematika ve které se dá úplně triviálně zorientovat. Na jedné straně rostoucí množina dat s nedefinovanou korelací na slyšitelnost a na “preference”, na druhé straně přecenění vlastních sluchových schopností a ignorování kognitivních předpojatostí. Oba tábory si nemají co vyčítat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St marec 29, 2023 08:31:02    Predmet: Odpovedať s citátom

1. K čomu je dobré niekoho, kto nechce rozumieť, presviedčať?
2. Každý nech si verí, čomu chce no nech sa nečuduje, ak si niekto dovolí upozorniť na zavádzanie a bludy.

Najlepšie je, ak niečo dobre meria aj hraje.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 29, 2023 11:09:10    Predmet: Odpovedať s citátom

V začiatkoch (2014-2016) som bol dosť ovplyvniteľný tým, čo som si na fórach prečítal. Dokonca som bol trochu sklamaný, že to nepočujem tak, ako to niektorí kvetnato opisujú Sad Po viacerých rokoch, keď už som poznal históriu príspevkov jednotlivých členov, som si už vyberal selektívne, ktorým príspevkom dôverujem viac a ktorým menej. Ale moje subjektívne zvukové hodnotenie to moc neovplyvňovalo, tam som veril tomu, čo sám počujem. Ale pri výbere komponentov som sa spoliehal aj na vyjadrenia tých členov, ktorých som si zaradil do kategórie dôveryhodných.

A ako som už inde napísal, stále viac prichádzam k presvedčeniu, že sluch nie je jednoduchý zmysel a podobne ako pri zraku sú rôzne poruchy farbocitu, ktoré postihujú až 10% poulácie, bude niečo obdobné aj pri sluchu a spôsobuje to rôzne vnímanie zvuku u rôznych ľudí.

A tak ako pri zraku som spoliehal viac na objektívne meranie a TV som si nechal profesionálne prístrojmi nakalibrovať, tak aj pri audiozariadeniach preferujem viac tie, ktorých meranie je lepšie a o niečo menej spolieham na svoj sluch, ktorý sa s vekom určite nezlepšuje. Samozrejme hudba sa mi musí páčiť, byť čistá a osobne preferujem dobrú priestorovosť, ktorú musím z dobrých nahrávok vnímať.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist