Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Prehrávač na súbory typu FLAC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
OGO
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Ut december 12, 2023 16:41:46    Predmet: Prehrávač na súbory typu FLAC Odpovedať s citátom

Zdravím,
obraciam sa na skúsenejších.
Potrebujem poradiť, nejaký prehrávač na súbory typu FLAC a podobne. Optimálne prostredníctvom USB kľúča. Zapojený bude klasicky do stereo zostavy. Prosím vás, nepíšte mi tipy +1000.- eur. Ďakujem za každú radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1902

PríspevokZaslal: Ut december 12, 2023 16:49:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak zavisi to od toho aka ma byt maximalna cena, ake to ma mat funkcie, ake to ma mat vystupy, pripadne vstupy a podobne...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
OGO
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Ut december 12, 2023 17:58:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem to do zostavy, kde zosilňovač je do 300.-€, takže viac určite nie. Potrebujem USB vstup, a aby to malo displej, aby som mohol vyhľadávať v obsahu USB kľúča, výstupy stačia aj analógové. A aby to malo diaľkové ovládanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2094
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St december 13, 2023 20:13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Zánovný Pioneer N 30 AE sa dá zohnať do 300 €. Mal som a bol super. Len potom som zohnal N 50 AE a 30 som posunul ďalej. Modely AE sa dajú ovládať s DO ale ešte lepšie vďaka WiFi cez mobilnú Pioneer aplikáciu.


N-30AE(B)@160804@L.jpg
 Description:
 Filesize:  40.92 KB
 Viewed:  16 Time(s)

N-30AE(B)@160804@L.jpg



N-30AE(S)_WMP_RE@171122@L.jpg
 Description:
 Filesize:  44.97 KB
 Viewed:  17 Time(s)

N-30AE(S)_WMP_RE@171122@L.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 14, 2023 14:13:43    Predmet: Re: Prehrávač na súbory typu FLAC Odpovedať s citátom

Ja som to vyriešil pomocou DAC-u Topping E70. Cenovo je to ale trochu nad tvoje požiadavky. Mám prehrávanie buď cez BrueTooth cez ľubovolené mobilné zariadenie v apke ako Spotify (E70 funguje ako pripojené sluchadlá/repráky v mobile), alebo cez multimediálny PC.
Určite sa nájde aj nejaký lacnejší DAC, čo bude mať BT a možno aj USB v predu pre USB kľúč + displej.

_________________
SPX 2010, Revox A700, Technics SL1200 Mk2 + OpenAmp, Topping E70, RS-B965, Sony ST-SB920QS, ST-S311, TC-K808ES, K790ES, K670, CDP-915,CDP-791, DTC-790, Tascam MD-350, Akai DS-5, DPA 222 mkII Fast, Monolog (veľké bedne vo výstabe)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1926

PríspevokZaslal: Št december 14, 2023 16:44:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak to plánujete do obývačky a máte novšie smart TV, tak by to nemal byť problém. Fleshku strčíte do TV a cez neho prehrávate. Trošku môže byť obmedzujúce, že nové telky už nemávajú analógový audio vústup, ale to sa za pár eur vyrieši DAC.

Prípadne si myslím, že by Vám poslúžil ľubovoľný lacný DVD prehrávač s USB na prednom panely. Treba sa však pozrieť, čo za formáty z USB podporujú, no predpokladám, že v dnešnej dobe by už FLAC nemal byť problém.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
OGO
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Št december 14, 2023 19:58:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Ak to plánujete do obývačky a máte novšie smart TV, tak by to nemal byť problém. Fleshku strčíte do TV a cez neho prehrávate. Trošku môže byť obmedzujúce, že nové telky už nemávajú analógový audio vústup, ale to sa za pár eur vyrieši DAC.


Ano, momentálne to tak mám, akurát mi vadí, že pri tom musí byť zapnutý TV prijímač, preto chcem prehrávač.

Ináč ďakujem Vám za rady, dokonca už mám aj vyhliadnutý kus, ale nabehol problém - zistil som, že môj zdroj FLAC súborov resp. aj filmov bol odstavený !!! Jedná sa o ULOŽ TO, zrejme to aj poznáte. Tak teraz sám neviem, či mám kupovať ten prehrávač, keď ho nebudem mať čím kŕmiť ? Alebo máte nejaký tip skade ťahať kvalitné audio súbory FLAC ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2969
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št december 14, 2023 20:47:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tam boli všetky alebo väčšina kvalitné?
Nejaké sa hádam nájdu na torrentoch, ruských weboch.
Práve počúvam Mark Knopfler - Sailing to Philadelphia | Full Album 678 kbps, má to takú maličkú chybičku - nad 11kHz ani pííííííííp

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
OGO
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 00:10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Či boli všetky alebo väčšina kvalitné, to neviem zodpovedne povedať, z jediného dôvodu - tam ich bolo nepreberné množstvo, a nielen hudby ale aj filmov, ako aj ostatných vecičiek, ale ja som stade ťahal len filmy a pár albumov vo Flac, hlavne také, čo som už mal na CD a porovnával som ich.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2969
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 06:45:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Iste. Mal som a mám hodne LP platní, niečo magnetofónových pások a kaziet. Zhral som si to pred veľa rokmi do kompu a časom niečo posťahoval v lepšej kvalite. Totiž neskôr nebol čas a sily
Mám v tomto "výhodu obmedzenosti", vlastne dve - nie som moc náročný na kvalitu a vzhľadom k veku 62+ nah nejakých 11-12 kHz hluchý Very Happy
Počúvam pre radosť, relatívne kvalitne no nepreháňam požiadavky Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
OGO
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 09:26:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tatko Tom, normálne si ma potešil, totižto ja mám 61+ rokov. Zo starého obdobia mi ostalo plno prístrojov, videokaziet, reprákov, mal som zvlášť stereo aj domáce kino, a výsledok - cca 5 rokov aparatúry neboli zapnuté. Prešiel som na sluchátkové počúvanie. Po príchode počítačovej doby som zistil, že všetky moje DVD môžem napakovať do pár terabajtových harddiskov....Po príchode Blueray technológie som si povedal, že už ani korunu do hifi. Toto posledné - prehrávač Flac formátu - som si plánoval že ako filmy, tak aj hudbu si napakujem na pamäťovú kartu a nebudem musieť meniť každú chvíľu CD, keď chcem počúvať niečo iné. No zdroj flac nahrávok bol odstavený a ja stojím pred dilemou, kúpiť prehrávač, keď bude problém s nahrávkami ??? Pekný deň
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2969
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 10:20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak máš počítač a chuť - môžeš si všetky CD grabnúť do neho do FLAC. Viem poradiť veľmi efektívny spôsob. Graboval som v začiatkoch do slabých (64/22) mp3, neskôr do lepších wma. (...LP platne som teda musel nahrať odznova, dva roky zbytočne chybne minutého času). Kedysi som súbory pomenovával ručne. Ide to však väčšinou načítať z internetových databáz. Vlani som všetky naše CD grabol znova do FLAC.
Videokazety, kazety, magnetofónové pásky, LP platne sú babračka.Viem lebo som to robil.
Pozerám práve - mám hodne pesničiek (vrátane hudobných videí z YT). Časť sa (v obmeách) opakuje.
Starých reprosústav a zosilňovača som sa okľukou zbavil - mal som troje trojpásmové Tesly, túžil som tu mať dve Tesla AKR153, jednu som mal.
Všetko šlo preč, prvé solídne súčasné bedne mi predal TLU, druhé som si postavil podľa jeho plánu, projektu. Nikdy nebudem už chcieť lepšie.
Zosilňovače, diametrálne odlišné no oba s dobrými parametrami občas prepnem no rozdiel je tak malý, že okrem bezprostredného prepnutia nedikážem určiť, z čoho hrajem. Cez optický výstup do AKAI alebo DAC Topping D10s.
CD player a gramo sú kdesi odložené.
Na okraj - je zrejme veľmi málo jedincov, schopných odlíšiť (pri inak solídnych parametroch audioreťazca) kvalitnú mp3/wma od flac.
Frekvencie nad 20 kHz u FLAC sú - pre radosť Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11507
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 10:37:47    Predmet: Odpovedať s citátom

mozete si to pustit 2x pomalsie a budete "pocut" co hra na 20kHz :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2969
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 10:47:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 10:53:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobře udělané MP3 není vůči FLACu zásadně horší. Na druhou stranu když už bych to ripoval, tak by mi přišlo škoda to ukládat ve ztrátovém formátu, když diskový prostor dnes takřka nic nestojí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20457

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 12:16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečně rozumný názor. Kdyby si chlapci dělali regulérní dvojité slepé testy, tak by těch halucinačních dojmů zásadně ubylo.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
OGO
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 13:26:54    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja v aute počúvam mp3 a pokiaľ by mi to nepovedali, že to je mp3, tak dodnes to neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11507
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 13:39:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak k tomu prehravacu s displejom. Zvazil by som kupu stareho (dotykoveho?) notebooku bez ventilatoru, na ktorom pojde spustit Linux, Windows resp. KODI.

Nejaky zoznam notebookov bez vetracku z r. 2019:
- https://www.laptopmain.com/fanless-laptops/

a bezdratovy dialkovy ovladac k tomu - ak by mal ten notebook len 1 usb port, tak asi nejaky s bluetooth.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi december 15, 2023 15:37:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo levný androidí tablet a kodi jako appku. Je řada appek, které umí po bootu sputit jen jednu appku a tu tam celou dobu držet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2094
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ne december 24, 2023 09:17:03    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/pioneer-n-30ae-b-netzwerkplayer-streamer-internetradio-neuwertig/2632267639-172-2777
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
OGO
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Št december 28, 2023 19:34:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím.
Ďakujem všetkým za podnetné rady., napokon som si zaobstaral používaný Cambridge Audio CA Stream Magic 6. Slušne vybavený stroj, dobrá konektivita. Takže ho zapájam do zostavy, učím sa jeho ovládanie. Základ je, že funguje zhruba tak ako som si to predstavoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist