Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zkušenost s nákupem na Audionirvana.cz

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MMM
Hifista - pokročilec


Založený: 26 jún 2007
Príspevky: 269

PríspevokZaslal: Št apríl 11, 2024 20:39:45    Predmet: Zkušenost s nákupem na Audionirvana.cz Odpovedať s citátom

Chtěl bych zde uvést svoji zkušenost s nákupem na eshopu tohoto prodejce.

Na eshopu audionirvana.cz byly inzerovány dvě nabídky na prodej sady XLR Oyaide konektorů. Jedna na dva kusy a druhá na čtyři. V prosinci jsem si nejdříve objednal čtyři kusy. Zásilka dorazila, vše proběhlo bez problému. Potom jsem se rozhodl koupit ještě dva kusy. Udělal jsem na eshopu objednávku na dva kusy, ale ta bohužel nešla kvůli nějakým technickým problémům dokončit. Zavolal jsem tedy p. Helvichovi, že je tam nějaký technický problém a že je proto objednávám takto po telefonu a objednávku mu ještě pošlu mailem. Při tel. hovoru mně p. Helvich slíbil / potvrdil, že mně 2 ks konektorů prodá.

Následně mně ale p. Helvich poslal mail, že mně dva kusy momentálně neprodá, protože má poslední set 4 ks a ten musí nechat někomu, kdo si koupí všechny čtyři kusy. Pokud chci koupit dva kusy, tak musím počkat do února, až mu přijde další zboží.

Když jsem mu odpověděl, proč bych měl čekat dva měsíce, když inzeruje prodej sady 2 ks, která je na eshopu uvedena i je fyzicky skladem, mně jednou větou odepsal, že mně prodá pouze 4 ks.

Takže to v kostce shrnu - obchodník inzeruje prodej konkrétního zboží, u něj je uvedeno, že je k dispozici / skladem. K dispozici je i fyzicky, takže se nejedná o případ jaký vidíme u některých jiných eshopů, kde sice uvádí zboží skladem, ale fyzicky ho nemají a řeší to až s objednávkou.
Obchodník nejdříve dodání tohoto zboží potvrdí, následně vám ale sdělí, že i když ho má, tak vám ho teď neprodá, protože je pro něj obchodně zajímavější prodat někomu, kdo ještě ani v tuto chvíli "není" čtyři kusy, než vám dva a vy pokud chcete si počkejte dva měsíce. No a nakonec "třešnička na dortu" ... vám napíše, že vám prodá pouze čtyři kusy. Hotovo, vyřízeno.

Na základě této zkušenosti se nedivím, že někteří zdejší "obchodníci" mají takovou pověst, jakou mají a lidé si zboží raději koupí od zahraničních prodejců.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11516
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 11, 2024 22:21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyrobca aktualne predava len kit 4ks (a 2ks mozno ani nikdy nemal), a osobne sa audionirvana.cz nedivim, ze to nechcu rozbalit a poslat ti polovicu.
- http://www.oyaide.com/ENGLISH/AUDIO/products_category/interconnects_cable/pg516.html

Podla oficialnych stranok Oyaide nie je v CR ziaden autorizovany predajca:
- http://www.oyaide.com/ENGLISH/dealers.html

V EU je autorizovany len tento predajca:
- https://www.audiophonics.fr/en/xlr-plugs/oyaide-focus-1-silver-rhodium-plated-3-way-male-female-xlr-connectors-o12mm-set-x4-p-9506.html

A nepredpokladam, ze tam ti predaju len 2ks. Mozno sa len pri tel. rozhovore pan zmylil, resp. resp. mu nedoslo hned, ze nema balenie s 2ks.

Ozaj, k comu ti bude dobry treti kabel? Mas center, ci nieco ine?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MMM
Hifista - pokročilec


Založený: 26 jún 2007
Príspevky: 269

PríspevokZaslal: Ne apríl 14, 2024 19:02:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pán sa určitě něpomýlil ...

Digitál.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MMM
Hifista - pokročilec


Založený: 26 jún 2007
Príspevky: 269

PríspevokZaslal: Ne apríl 14, 2024 19:11:02    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po apríl 15, 2024 06:52:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už si spokojný ? Tie konektory sa dodávajú v sete 4ks ( ak vieš počítať do 4..) a tak sa aj (normálnym zákazníkom..) predávajú. Je to set na 2 káble.. Daj odkaz na stránku predajcu, nie svoj " editovaný" obrázok.

2 ks by ti nepredal žiadny seriózny predajca. Skús si v potravinách kúpiť 50 dg cukru z kilogramového balenia, zavolajú ti rýchlu pomoc. Tiež som mal pár skúseností s exotmi ako ty. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MMM
Hifista - pokročilec


Založený: 26 jún 2007
Príspevky: 269

PríspevokZaslal: Po apríl 15, 2024 20:57:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Sám jsi exot, který přes neodolatelné nutkání zde sdělit svůj "názor" nepochopil podstatu problému. Dej si teplou, studenou a znovu si to pětkrát přečti, než tady začneš blábolit ty svoje moudra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11516
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 15, 2024 22:39:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Zbytocne emocie. Vyhladavac tvrdi, ze 2ks tam kedysi naozaj boli v ponuke:
- https://www.audionirvana.cz/en/e-shop/xlr-symmetrical/oyaide-focus-f1-rhodium-2pcs-set-772/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2024 05:42:50    Predmet: Odpovedať s citátom

miero, ani výrobca neponúka set 2ks (male/female)..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11516
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2024 05:53:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, viem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MMM
Hifista - pokročilec


Založený: 26 jún 2007
Príspevky: 269

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2024 08:36:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano miero, to víme všichni že výrobce nabízí set o 4 ks. Jenom chudák BV stále držící se této mantry nepochopil, že problém není v tom co nabízí výrobce, ale v tom co nabízí(el) prodejce a hlavně v tom, jak k celé věci následně přistoupil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11516
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2024 09:03:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno si BV nevedel predstavit predajcu, ktory by to predaval po kusoch...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2024 09:18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
dva kusy momentálně neprodá, protože má poslední set 4 ks

Ak je toto problém pochopiť, je mi ľúto...Mal si si zohnať niekoho, kto si zoberie zvyšných 0,5kg cukru .. Wink
2 miero
Ano , žiadny seriózny predajca nerozdelí originál zabalený set kvôli "zákazníkovi" , ktorý pozná len "ja chcem,ja chcem,ja chcem,ja chcem,ja.... Zbytočny krik a sťažnosti na troch fórach,všetko len pre prerastené ego.
Keby chcel zosilňovač iba na center , tak predajca mu zdemontuje jeden kanál stereo konca, nie? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11516
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2024 09:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tj, ale "problem" je ze ten predajca podla vsetkeho mal v ponuke aj polku setu. Mozno preto, ze okrem ineho aj vyraba vlastnu kabelaz s tymito konektormi, ktoru predava po kusoch:
- https://www.audionirvana.cz/e-shop/digitalni-xlr-kabely/oyaide-xlr-ftvs-910-konektor-focus-f1-rhodium-275/

A predajca ma toto v Obchodnych podmienkach:
citácia:
3.1. Veškerá prezentace zboží umístěná ve webovém rozhraní obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží. Ustanovení § 1732 odst. 2 občanského zákoníku se nepoužije.

Zdroj: https://www.audionirvana.cz/obchodni-podminky/

EDIT: zmazane odkazy na OZ ... nerozumiem tomu ... :-D
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MMM
Hifista - pokročilec


Založený: 26 jún 2007
Príspevky: 269

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2024 11:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

to BV: to jsi opravdu tak mimo, že nechápeš význam jednoduchého textu.

Tak ještě jednou ... prodejce nabízel set o 2 kusech, při jeho objednání mně potvrdil jeho dodání bez dalších podmínek, následně už s podmínkami a nakonec dodání odmítl. ... a ty mně na to argumentuješ o 4 ks setu od výrobce, o demontáži kanalu stereokonce Rolling Eyes, apod. ... pořád NIC??

Jestli Ti takový postup ze strany prodejce přijde normální, tak se nedivím, že morální kredit současné společnosti je tam kde je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1927

PríspevokZaslal: Ut apríl 16, 2024 21:53:56    Predmet: Odpovedať s citátom

BV používate trošku divné argumenty. Ak niekto na svojej stránke ponúka, že rozbalí kilové balenie a predá Vám cukor na gramy, tak prečo obhajujete neschopnosť predajcu dodať to, čo sám ponúkal. Možno to bolo len nedopatrenie predajcu, ale nič to nemení na tom, že ponúkal tovar, ktorý reálne nakoniec z nejakého dôvodu nepredal.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5942
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2024 07:05:20    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Soaron
Ale však celá "anabáza" je zrejmá z prvého príspevku.. Jediná chyba predajcu bola v tom že, zabudol odstrániť z webu ponuku na "set" 2ks, ktoré mu zrejme zostali po tom, čo sa nechal ukecať podobným zákazníkom ako MMM a ktoré medzičasom (kým sa MMM rozkýval a chcel aj 2ks..) predal. A s ohľadom na komplikácie sa rozhodol, že ďaľší originál set už rozbaľovať nebude a uprednostnil predaj vcelku inému zákazníkovi. To je všetko. Nechcel už načať "ďalšie kilo cukru". A nedivím sa mu.. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1927

PríspevokZaslal: St apríl 17, 2024 17:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne je to celé ukradnuté. Ja by som určite za podobnú blbosť nevyvázdal, ale nie sme rovnakí. Ja som len poukázal na to, že Vaše argumenty sú nesprávne. Píšete "žiadny seriózny predajca...", keď to evidentne jeden urobil a téma poukazuje presne na tohto predajcu.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Štúdiá , e-shopy, časopisy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist