Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekty so zvukovodom Little Sandhorn
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 32, 33, 34
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12786

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2024 08:59:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Všechno jsem udal, ale komu, už nevím. Plastový Sandhorn asi ne (o tom nevím), ale může to být něco jiného, klidně i vlastní tvorba.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2024 09:21:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo nelicencovany vytlacok z tohoto demo STLka, ktory si mi daval, ked som robil 3D vizualizacie.
MaBat napísal:
miero napísal:
MaBat: berie mi to STL (moze byt aj binarny) alebo OFF

https://at-horns.eu/arch/SH_demo.zip

Zdroj: https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=341744#341744
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12786

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2024 15:23:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak, koukám, že na Audiowebu to stále žije Very Happy
To je tak, když ti, kteří nejsou sami schopní věcně přispět do debaty vůbec nijak, si pořád stěžují na její úroveň, a nevoní jim ostatní diskutující... Laughing


- Tímhle si tedy BV dovolil dost, to už je skoro na pranýř.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes


Naposledy upravil MaBat dňa St máj 01, 2024 10:04:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
penjo
Hifista


Založený: 13 jún 2014
Príspevky: 191
Bydlisko: Streženice

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2024 20:00:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni, existuje Sandhorn, alebo skôr "Sandhorn", ktorý vznikol vraj skopírovaním existujúcich Sandhornov. To je celé. Nebolo to na komerčné účely, ale majiteľ ich chcel jednoducho mať a keď už neexistovala možnosť kúpiť originály, tak si ich proste vyrobil.
Za mňa...počul som narýchlo zlátané aktívne STH12 od Pet007 a popravde, bolo tam počuť vplyv tej horny. Aktívna výhybka do DSP vznikla ale večer pred akciou, takže tomu nebola venovaná dostatočná pozornosť. Počul som aj tie plastové "Sandhorny", ale ako som napísal na AW, pasívna výhybka bola naladená "do roviny" a malo to tým pádom dosť nevýrazný spodok. Tu sa s ATH hornami (neviem, či to bolo vo vlákne STH12 alebo tu) laborovalo, či to naklopiť 100Hz vs 10kHz o 6dB alebo 7dB, alebo ešte ubrať o 1dB, lebo to malo značný vplyv. Ale tú signatúru ako pri STH12 som tam nepočul, čo je len plus. Preto, keď budem riešiť svoje bedne so Sandhornami, ktoré stále čakajú v krabici, tak najprv to chcem cez DSP v aktíve, aby som vedel približne koľko to sklopiť a až následne príde skutočný merač a prevedie to do pasívu. Také mám plány.
Ale je tu jedno veľké ALE Very Happy Zaujal ma projekt EXAR 400 (poťažmo 340), ktorý sa mi páči oveľa viac aj vzhľadovo, ako fádne okrúhle Sandhorny a vŕta mi v hlave, či by nestálo zato preskočiť Sandhorny a neriešiť rovno novší vývojový typ s predĺženým hrdlom. Driver by som použil stávajúci HF108. Dole SICA 12SR3PL.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12786

PríspevokZaslal: St máj 01, 2024 10:07:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Chystá se řada Gen2, doporučuju ještě počkat a pak si eventuelně vybrat. Tam půjde vyměnit celá ta hrdelní část pro další experimenty (jiný/větší/menší driver, prodloužené/krátké, atd.), aniž by se musela dělat celá nová horna (http://at-horns.eu/img/gen2/image2.jpg). Zatím mám hotovou velkou verzi (⌀52 cm), což už je poměrně nekompromisní, pravděpodobně se ale ještě pokusím o jednu menší, zřejmě cca o velikosti Sandhornu, což se nabízí.

- Vyladit jakoukoliv bednu do finálního (poslechového) optima pokaždé chvíli trvá. Dělat to narychlo je vždycky nahovno. Měření pomůže se rychle přiblížit (a je to taky jediný spolehlivý způsob), ale pak se musí ještě jemně ladit "na ucho" a v klidu. Jeden finální decibel sem nebo tam dělá někdy strašně moc. To ví ale každý, kdo někdy bedny stavěl.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St máj 01, 2024 23:26:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Řeší se v nějakém doporučení vztah mezi průměrem zvukovodu a poslechovou vzdáleností, respektive velikostí poslechového prostoru ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2024 06:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

L = 2*pi*r*5. Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12786

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2024 07:23:44    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Řeší se v nějakém doporučení vztah mezi průměrem zvukovodu a poslechovou vzdáleností, respektive velikostí poslechového prostoru ?

Když se zamyslíš, zjistíš, že žádná taková jednoduchá úměra není. Ty větší se typicky dělají větší, aby se použily o to níž, což to celé přibližuje jednomu širokopásmovému zdroji. Idea

Limitně, kdyby hrála všechno ta horna, a je jedno jak velká, pak není důvod, proč bys nemohl být libovolně blízko v libovolně malém prostoru. Ty zvukovody samotné žádnou vzdálenost prakticky nepotřebují, protože vyzařují kvalitní sférickou vlnu už na vyústění (což představuje bodový zdroj, jak by vysvětlil PMA).

Čili spíš to je věc dělící frekvence vůči celkové velikosti bedny. A to pořád může vycházet líp i pro větší zvukovod, pokud je možné to dělit dostatečně nízko. S většími drivery není problém dostat se na 500 Hz nebo i níž, a tam už to potom kdovíjak háklivé není.

BTW, četl jsem mockrát tvrzení, že je to velké, moc daleko od sebe, a že to musí dělat problémy. To jsou všechno pseudoargumenty myslitelů, kteří se nikdy nezamysleli.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2024 16:08:46    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
babaudio napísal:
MaBat napísal:
Jeden pár Sandhornů opět volný. Cena 8000 Kč, ovšem jen osobní převzetí.

Ahoj, mám záujem. Chcem to vyskúšať s nsd1095n. Ten má výstupný uhol 27st. Sandhorn 30st. Bude to ok ?

Viete mi niekto pomôct s dopravou Praha - SK ?
Dík, Lubo

Nieco nove o poslednom pare Sandhornov? Resp. ten posledny par si vzal babaudio?

Vyzera to tak: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=411278#p411278
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12786

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2024 10:43:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že zrovna NSD1095N nahoře poměrně rychle padá.
_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11531
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2024 11:24:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzera to tak:
- https://audioxpress.com/article/voice-coil-test-bench-eighteen-sound-s-nsd1095n-compression-driver-and-xt120-horn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12786

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2024 12:00:38    Predmet: Odpovedať s citátom

To je ještě v horně, která je poměrně milosrdná tím, jak nahoře směruje. Bylo to někde tady, ale nechce se mi to dohledávat.

- Tak tady: https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=331259#331259 a ty navazující stránky.
Už bych skoro zapomněl, kolik dobrého se toho už různě udělalo. Tohle všechno mělo potenciál, aby z toho byly skvělé věci. Tak předpokládám, že nadále jsou a spokojeně se přes ně někde hraje.

Teď to chce začít to protahovat a ty drivery využívat ještě o poznání níž. Dělit to nad 1 kHz je už dnes ostuda Smile

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 32, 33, 34
Strana 34 z 34

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist