Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ukázka - jistá minimální technická kvalita záznamu :)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 20:37:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem zvědavý, co řeknete na toto .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 21:31:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Pustil jsem si to jen v pracovně na JAMO E-600, nicméně zdá se to fajn. Interpreta v tomto žánru netipuju, neznám (Maisky?).

Záznam zní korektně, a skoro bych řekl, že je též udělaný převodem z vyššího rozlišení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 22:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale vypadá to na limitaci ......


dhf.GIF
 Description:
 Filesize:  66.52 KB
 Viewed:  273 Time(s)

dhf.GIF


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 22:24:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta prva ukazka je fakt kvalitna, bohuzial jej dynamika je prilis velka na tuto nocnu hodinu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: St marec 05, 2008 23:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě ano.Na celém CD pár uříznutých nul je.Ale stále v mezích "slušného vychování" Wink
Jako hires se to koupit nedá.CD only.Škoda.

Ophélie Gaillard & Pulcinella/Antonio Vivaldi: The Complete Cello Sonatas
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 01:30:24    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:

Ophélie Gaillard & Pulcinella/Antonio Vivaldi: The Complete Cello Sonatas


Na první poslech bych byl málem býval tipoval Los Savallos - zdálo se mi, že je je tam nějaká gamba a taky je tam loutna nebo něco takového - tohle každopádně můžu, jó Vivaldi. Zvuk je naprosto O.K., i když to cello by možná sneslo trochu víc prostoru - takhle je to poslech dva metry od sólisty, vystrčeného před zbytek kapely, což obvykle nebývá v moci řadového posluchače.

Mimochodem, ta sonáta má číslo RV44. Já to mám s Watkinem (Hyperion) - o půl tónu níž - zřejmě jiné komorní A - v baroku prej snad bylo nižší. Zvuk úplně jiný - hladší, klidnější, méně ultravysokých alikvot, sólista víc v prostoru.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 01:48:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ale vypadá to na limitaci ......


Máš-li zájem, v Audition je Declipper.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 06:31:16    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:

Je to tak trochu "vintage sound", barvou i prostorem. Orchestr v pozadí trochu kvičí, na soudobých nahrávkách bývá ostřejší (kovový, digitální, synťákovitý - wie gefällig). To nemusí nutně znamenat, že je to stará nahrávka, ale podle pozadí v nájezdu bych řekl, že možná jo. Zajímavé je, že v pozadí jsou znát velmi slabounké trvalé čáry s odstupem cca 825 Hz, nemám tuchy, odkud se tam mohly vzít. Celkový dojem je velmi milý, jó kde jsou ty časy, kdy se takhle točilo v ČR na Vinohradech ...


Je to natočené v r. 2003, Usher Hall, Edinburgh (Linn Records)

Flac jsem nedělal proto, aby si to mohl přehrát kdokoliv, bez nutnosti stahovat jiný přehravač, než zabudovaný WMP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 06:46:35    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Zajímavé je, že v pozadí jsou znát velmi slabounké trvalé čáry s odstupem cca 825 Hz, nemám tuchy, odkud se tam mohly vzít.


To je přece Nessie ..... (lochneska)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 08:27:17    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pustil jsem si to jen v pracovně na JAMO E-600....

Nejsou to ty bedýnky, které ve slepém testu přehrály při menší hlasitosti Sforzato ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 08:31:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, jsou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 11:38:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Brahms zní jako by byl točenej přes mikrofony Schoeps, Vivaldi zas přes flašky... (flaškovej mic předzes)....

posloucháno na první poslech ze zvukovky notebooku do Senhajzlů 600....

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št marec 06, 2008 15:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="cough"]Brahms zní jako by byl točenej přes mikrofony Schoeps, Vivaldi zas přes flašky... (flaškovej mic předzes)....

Zajímavý - kdybych byl postaven před rozhodnutí co je jak, soudil bych přesně opačně - díky tomu, že ten Brahms mi připadá "vintage" - abych to upřesnil, velkoplošná kapsle solidně frekvenčně srovnaná s velmi dobrým flaškovým preampem, čili třeba nějaký ten Neumann 143 - ale to jen hádám.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 09:17:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký je tedy závěr? Splňují nahrávky požadavek na minimální technickou kvalitu? Asi jo, koneckonců Linn Rec. je myslím audiofilský label. (I když kvalita není ani zde zřejmě zaručena, třeba na classicstoday dostaly některé nahrávky za zvuk 7/10).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 09:25:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Závěr není záměr Wink . Důvod, proč jsem odstartoval toto vlákno, byla reakce na vlákno s ukázkami scherza LVB z 8. symfonie. Vyjadřuji tím svůj názor, že by bylo vhodné, aby ukázky k posouzení měly alespoň jistou minimální technickou kvalitu, a nebyly poničené jakoukoliv neověřenou kompresí. Název vlákna byla nadsázka, naznačující, že technická kvalita z této ukázky by mohla dostačovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 09:38:13    Predmet: Odpovedať s citátom

"...já jsem si to celé pozorně vyslechl, a vyvodil jsem z toho ten závěr, že bude-li ještě někdy příležitost a já budu požádán o nějakou další rekonstrukci, že se vám na to VYSERU...!" Wink Very Happy
(Cimrman)

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 09:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Důvod, proč jsem odstartoval toto vlákno, byla reakce na vlákno s ukázkami scherza LVB z 8. symfonie.

Aha, myslel jsem, že tady jde o posuzování kvality zvuku nahrávky jako takové.
Ve vlákně s 8. šlo především o posouzení interpretace (i když, pravda, Shando vybídl i k vyjádření ke zvuku).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 09:45:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Když jsem poslouchal didaktický výklad N.H. k Brucknerově deváté (druhý, či "první" disk),
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=2396

vytanula mi na mysli (vyslov to ... atd.) palčivá otázka, zda se S + S ve svých hudebních rozborech a rekonstrukcích neinspirovali právě u něj ..... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 11:17:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Minimální potřebná technická kvalita nahrávky se liší podle toho za jakých podmínek a k jakému účelu budeme nahrávku využívat. Myslím, že pro účely internetových diskusí nad interpretačními přístupy, byla většina ukázek technicky dostačujících. Určitě byly lepší než ticho, které tady zavládne poté, co použití ukázek sešněrujeme nějakými technickými podmínkami minimální kvality. Osobně si svá CD často vybírám na základě poslechu internetových ukázek, které jsou často 90kbit i horší. A myslím, že to celkem funguje. Hudba nese určité sdělení a jde o to, aby se to sdělení dostalo k posluchači. Na rozdíl od hifitechniky nelze naštěstí v tomto případě stanovit žádná objektivní technická měřítka, která musí být splněna, aby sdělení dorazilo neporušené. Wink
_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 17:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, laskavě si založte na ty resamply, drivery a zvukovky jiné vlákno, ať je to kdo je to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So marec 08, 2008 04:36:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pánové, laskavě si založte na ty resamply, drivery a zvukovky jiné vlákno, ať je to kdo je to.


Souhlasím (ostatně tak trochu jsem to vyprovokoval já) - Trotone, učiň tak a trochu to tu vyplej - navrhuju název "Komprimovaný zvuk". A přidávám svůj nejnovější poznatek (zatím bez obrázků) - Vorbis je při 320 kbps podstatně leoší než kterákoliv MP3 - zase jedna Amerika ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So marec 08, 2008 14:14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Off topic ! prispevky som presunul do Upsampling
V novom fore Resampling, upsampling, komprimacia zvuku kludne zakladajte podobne temy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist