Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Porovnání zvuk LP vs. CD
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 11:40:49    Predmet: Porovnání zvuk LP vs. CD Odpovedať s citátom

Neproběhl před časem někde (? možná pamětníci z Lopuchu ?) srovnávací test stejných desek, vydaných na LP/CD? Pokud ano, jaký byl výsledek, shodli se účastníci na nějakých závěrech?

Obecně - co si myslíte o porovnání zvuku z obou uvedených médií?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 11:47:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Příspěvků na to téma bylo v minulosti dost, ale trpí shodným problémem - na CD je na 99,9% jiný mastering, než na LP (digitally "remastered" atd.).

Mě by zajímala jiná věc - srovnání zvuku LP a zdigitalizovaného LP vypáleného na CD. Podmínkou je použití téhož gramofonu a RIAA předzesilovače pro poslech, jako byl použitý při digitalizaci.

Materiál, vyhovující podmínce, pro takové srovnání mám, tj. jak orig. LP, tak převod z něj na CD. Abychom jenom neplácali prázdnou slámu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 12:01:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Těch shodných nahrávek by se možná našlo víc. Mám doma např. CD/LP od Livin´ Blues : Blue Breeze. Podle slyšitelného praskání i na CD usuzuji, že byla použita původní verze přímo z LP.

Nebo např. spousta českých folkových desek, vydaných dodatečně na CD. Pochybuji, že se s tím někdo při následném vydání předělával. Ale pokud se pletu, budu moc rád, uvede-li mne někdo (např. Cough) do reálu. Díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 12:11:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám jiný srovnání: mám spousty živejch nahrávek z koncertů, pořízených v sedumdesátých a osumdesátých létech ( půlstopý záznam, 19cm/sec, Revox A77 ). Před časem mě jeden člověk ukecal k přepsání některých z nich do digitálu. Vejsledek ? K zblití, k neposlouchání...ty nahrávky mám dokonale naposlouchaný, slyšel jsem je za ty roky nesčetněkrát...co s tím ten digitál udělal, je naprostej hnus...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 12:18:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:


Nebo např. spousta českých folkových desek, vydaných dodatečně na CD. Pochybuji, že se s tím někdo při následném vydání předělával. Ale pokud se pletu, budu moc rád, uvede-li mne někdo (např. Cough) do reálu. Díky.


V případě, že to vydává původní vydavatelství, tak je to z master tape, a ne z vinylu. I když je to z vinylu ("praskot" ...), nikde není záruka, co s tím dotyčný dále dělal (ekvalizéry atd.), stejně tak nejsou známé parametry použitého HW. Z tohoto důvodu nemohu přistoupit na srovnání koupeného CD vs. koupená LP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 12:20:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Je dobré si uvědomit, že většinu z charakteristického zvuku LP ("teplý, příjemný, neagresivní") má na svědomí spektrum šumu drážky, jehož amplituda přes RIAA křivku roste směrem k hlubokým kmitočtům. Pravděpodobně by i dost ukázalo přimíchání "groove noise" k běžnému CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 12:23:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdysi se prodávaly nahrané originál pásy, dokonce půlstopě, 19 cm, stereo - občas se draží na ebay za velké peníze - to by mohl být slušný zvukový etalon pro starý rock.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 12:25:25    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
...co s tím ten digitál udělal, je naprostej hnus...


To spíš pokazila AD technika a ten člověk co to dělal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 12:45:53    Predmet: Odpovedať s citátom

To je sice pravda, i to může bejt příčinou...nicméně je to bejvalej technik z Čs. rozhlasu, takže jsem na rozpacích...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:32:09    Predmet: porovnání CD/LP Odpovedať s citátom

to je přece jasné: pouze při poslechu pinkflojdů na vinilu stojí všem audiofilům péro... Shocked Rolling Eyes Wink

no, vážně: je třeba srovnat tentýž masakring, aneb jak říká PMA, srovnání digitalizace vinilu a jeho zpětný převod přes D/A do alnagonové formy. Věřím, že pokud by se A/D D/A udělal přes kvalitní převodníky jako EMM Labs, DAD, Lavry Gold... tak budou rozdíly zanedbatelné... resp. na hranici "pocitů" našich audiofilů... Rolling Eyes

jinak nejsem guru na převádění analogových záznamů z 19/38cm/s pásů, lébrž jsem už plně digitální dítě... Wink ale myslím, že těch vlivů při přepisu je neurékom (nastavení a kalibrace magnetofonu, výstupní obvody, délka a kvalita signálové cesty ven, nastavení gainu (output magič, input A/D) převodník, rušení (abychom nezapomněli na Plechovou hlavu Wink ), je-li to celé před nebo za "pračkou", co je na tom pověšeného, jestli PC se spínaným zdrojem atp), no a pak formát do kterého se to převádí 16-44.1/24/96, DXD, DSD, bflmpsvz...), další úpravy signálu (zde je myslím příčina rozčarování Upupy z digitalizace nahrávek) jako ekvalizace, odšumění, zesílení/komprese...)

Jinak mně v jednom tak 5-6 let starém čísle Stereophile dostala recenze na Alesis Masterlink, (což je zařízení s nijak drahými, ale také nijak kvalitními (rozuměj slušnými, lehce ojebanými abychom se vešli do koncové ceny) A/D a D/A převodníky) kde alnagonový guru Michael Fremer napsal, že jej používá (zařízení za cca 1000 USD) pro srovnání higend přenosek s tím, že si každou přenosku nahraje a pak s odstupem pár měsíců přes Masterlink poslouchá rozdíly mezi ultradrahými přenoskami přes tfuj digitál... Rolling Eyes

Jinými slovy se panáček (M.F.) zcela odkopal, a ukázalo se, o čem je v jeho případě adorace vinili a nadávání na CD... že je to u jako spousty jiných audiofili především (neškodná) póza, snaha snoba se odlišit...

No jinak se již roky snažím (po všech možných výstavách, studiích, soukromě) najít reprodukci klasiky z vinilu, ze které bych se nepogrcal, ale nějak se mi to nedaří...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 16:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Za slušným, nejlépe "all by myself" phono předzesilovačem je signál v oblasti VF velmi velmi čistý. Mě docela překvapilo, jak se ta konverze LP povedla a zachovalo to všechny "přednosti" Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 17:53:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Momentálně dělám Blue Wild Angel - Jimmi Hendrix Live At the Isle of Wight (3LP 160g) a the Best of Peter Green Fleetwood Mac (2 LP 180g).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 23:12:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Já už pár takových věcí taky udělal. Dělám to zásadně do HiRes (zpravidla 2496), ve kterém to taky edituju. Opatrně vyčistím, zpravidla jen praskance, které se dají odstranit celkem bez rizika, když se to umí. S šumem to nebývá tak hrozné - většinou stačí vyčistit jen fadeout a udělat čisté pauzy. Přiznám se, že to někdy malinko líznu limitací, tak, jak mám ověřené, že to není slyšet, no a kvalitní downsampling. Myslím, že výsledky jsou velmi slušné. Pokud máš zájem, kazzateli, můžu to zkusit i na tvých pásech - mohu ti preventivně poskytnout i kyblík. Ale musel bys to všechno přitáhnout ke mně.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 23:14:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Krecek napísal:

Nebo např. spousta českých folkových desek, vydaných dodatečně na CD. Pochybuji, že se s tím někdo při následném vydání předělával. Ale pokud se pletu, budu moc rád, uvede-li mne někdo (např. Cough) do reálu. Díky.


Náhodou znám člověka, který pár takových věcí dělal na kšeft pro různé vydavatele. Dokonce má na to ode mne půjčený phono preamp. A vím, že to dělal velmi poctivě. Ovšem asi není jediný - mimochodem je to studio Bevox.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 26, 2008 23:31:16    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, kdysi, ještě v hifiklubu, jsme dělali porovnání dvojčat LP a CD Brothers in Arms. Zvukový rozdíl: Zcela zásadně jiná prezentace sterea - LP neostrá lokalizace, v takové té krásné mlze. CD - ostrá, konkrétní, tudíž subjektivně chudší scéna, navíc díky absenci šumu zdánlivě méně výšek. Moje hypotéza ohledně stereofonního obrazu - u LP dochází k rozostření následkem fázové modulace, způsobené drobným povrchovým zvlněním. U skutečně kvalitních LP se to vyskytuje podstatně méně nebo vůbec ne.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 00:18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Z tej hmly mam zavrat ako pri pozerani "3d filmov" alebo inych optickych "javov" skoro mi je az nevolno.
Myslim teraz tu hmlu z naschval rozhodenej faze ala dynaudio.

Neviem ci to Brothers in Arms je dobry priklad lebo to bolo DDD - jedno z prvych - teda aspon podla bookletu. Dalsia LP uz bola ADD.

Ta neostra lokalizacia moze byt aj s presluchov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 00:23:31    Predmet: Odpovedať s citátom

btw

imo o LP zvuk sa snazia aj remastre XRCD

su zasumene - tym padom maju subjektivne viac vysok.

Brothers in arms vysiel takto tiez a ak bol naozaj povodny zaznam digitalny tak nechapem co s tym robili aby to zasumili. Mozno to prepisali na analog pas a znova digitalizovali.

pre mna to stoji ako aj vsetky ine xrcd remastre za hovno
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 27, 2008 20:05:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Brothers LP - to byl povrchový šum desky. Orig byl DDD (teda vlastně ne tak docela, o tom tady byla někde zmínka), to, co považuji za fázovou modulaci, se objevilo při transferu na LP.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 16:04:45    Predmet: kazzatel Odpovedať s citátom

Taky se mi jeví půlstopé stereo jako nejkvalitnější domácí zdroj signálu.
Čím se přehrával pás při digitalizaci ?? Revoxy měly normálně korekce NAB, v rozhlase OIRT. Pokud se to projede tímto směrem- zmrší se hlavně základ a nahrávka nemá drive. Ale to jsou jen dohady.
Ten požadavek na shodný RIAA korektor vidím co nutnost. Ostatně si myslím, že přenoska by měla být MC, tedy pokud se má testovat možnosti LP.
V signálu se šumem ( LP ) si zkušený posluchač některé nedostatky, odmyslí.
On vůbec LP záznam je hrozně nekvalitní - především proto, že deska se otáčí pomalu, rychlost drážky se do středu snižuje a ještě navíc se deska přehrává od okraje ke středu. Samá protivenství.
kromě formátu má LP obrovskou výhodu, že má dvě strany, čehož je možno umělecky využít. Vím o pár LP. kde to takhle je- Residents.
Ten záměr se ale na CD přenést nedá Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 16:01:38    Predmet: Re: kazzatel Odpovedať s citátom

JHradec napísal:

kromě formátu má LP obrovskou výhodu, že má dvě strany, čehož je možno umělecky využít. Vím o pár LP. kde to takhle je- Residents.
Ten záměr se ale na CD přenést nedá Smile


Na druhou stranu třeba Commercial Album se může teprve na cd stát popovou deskou (a ne jen řadou reklamních jinglů). Jak vidno, spor mezi příznivci cd a černé desky je věčný. Cool

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 16:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč spor?
Smyslem srovnání obou formátu není stavět je proti sobě. A už vůbec ne za každou cenu hledat pseudovědecké zdůvodnění, proč LP hraje lépe. CD jako zdroj signálu je v roce 2008 téměř nenahraditelný.

LP je k tomu krásným doplňkem. Už třeba jen pro tu spoustu starých desek, které jinak už nikdo nevydá. Nebo pro tu pohodu při manipulaci. Vem kuřákovi zapalovací rituál a vezmeš mu půl požitku (zkušenost celoživotního agresivního nekuřáka Very Happy ). Nemluvně o tom, že to je jediná věc, kterou si může elektro negramotný laik zbastlit (za podpory zkušenějších) sám. Samá jednoduchá mechanika...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut apríl 29, 2008 17:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky tu nevidím spor (že by se musel vytvořit, když dosud není? Laughing )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St apríl 30, 2008 06:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jejda, výdyť to nebylo míněno nijak vážně. Jen se mi líbilo, jak lze u jednoho tvůrce najít využití specifik obou formátů.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2008 15:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč tady pořád mluvíte o LP, ty se přeci točí hrozně pomalu.
Co teda singly, maxisingly a šelak se svými 78 ot/s - pokud seženete neohranou desku slušného výrobce ( třeba BRUNSWICK ) - ten drive swingového orchestru .... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Po október 06, 2008 21:06:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Brothers in arms od DIRE STRAITS bola povodne nahraté digitalne všetko čo vyšlo bolo nahraté s orig. digital pásu .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St október 08, 2008 15:24:17    Predmet: Perly Odpovedať s citátom

Tak mne ještě napadlo:
Kazzatel říkal o převodu Tape- CD = k zblití. těď jsem si přehrával nějaký starý MGF pásy a nic moc. Problém jsem našel- rozdíl mezi korekcí NAB a OIRT při záznamu a reprodukci na jiném stroji. tak jestli nevane vítr odtud.

Jinak je zajímavý, že jste všichni vyloučili možnost vzít za master CD a vyrýt z něho následně LP desku Smile - ani by to nemusilo být doma Smile))

A ještě jednu perlu: Když jsem si Cd nahrál kvalitně na magnetofon, zdála se mi ta nahrávka lepší, než originál ( šlo o houslové kvarteto).

Co s tím signálem udělal magnetofon ?
1)Zkreslení převážně třetí harmonickou, ve špičkách řádu desetin %
2)Přidal šum- odstup cca 60 dB
3) odstranil dokonale všechny nadakustické složky - tyto se ocitají pod úrovní šumu.

Původně jsem měl za to, že důvodem je 2)
podle současných prezentací PMA ani 3) nebude zanedbatelná
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So jún 27, 2009 17:28:33    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě jednu perlu: Když jsem si Cd nahrál kvalitně na magnetofon, zdála se mi ta nahrávka lepší, než originál ( šlo o houslové kvarteto).


Ja to robim z vacsinou cd...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 27, 2009 19:11:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
A ještě jednu perlu: Když jsem si Cd nahrál kvalitně na magnetofon, zdála se mi ta nahrávka lepší, než originál ( šlo o houslové kvarteto).

Ja to robim z vacsinou cd...


V tom případě se nabízí ještě varianta tuto nahrávku z pásku zdigitalizovat, vypálit na CD a porovnat s originálem. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So jún 27, 2009 21:18:54    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Kubo napísal:
A ještě jednu perlu: Když jsem si Cd nahrál kvalitně na magnetofon, zdála se mi ta nahrávka lepší, než originál ( šlo o houslové kvarteto).

Ja to robim z vacsinou cd...


V tom případě se nabízí ještě varianta tuto nahrávku z pásku zdigitalizovat, vypálit na CD a porovnat s originálem. Wink



Ja som prave dnes, nakolko bolo u nas hnusne pocasie, skusal nieco podobne.
Nahral som Dark Side of The Moon z CD na tape deck TEAC X-3R pri rychlosti 19 a na EE pas.
Tiez som mal subjektivny pocit, ze nahravka mi znie lahodnejsie pre usi. Potom som porovnal tuto nahravku s original LP-ckom a vysledok bol zaujimavy. Z pasu to znelo lepsie co sa tyka lokalizacie nastrojov a take ostrejsie rozhranie sterea, ako z LP.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 12:59:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez mam ten pocit ako ty. Nie som ziadny odbornik, ani ma to po technickej stranke az tak velmi nezaujima. Mam vsak taku skusenost, ze ked nahram ci uz LP alebo aj cd na pas, tak sa mi to subjektivne paci viac. Najviac to citim, ked nahravam na Nakamichi 1000ZXL, Teac X-2000 a a Revox PR-99. Kupil som teraz na Ebayi 200ks Sony UX-Pro, takze idem veselo nahravat. Aj "ploche" cd ked nahram na 1000ZXL tak, ze nastavim overbias a potom prehravam s manualnym nastavenim eq. na 120, tak to chyti stavu a je to pocuvatelne. Ked pri nahravani nastavim overbias, chyti to trosku basy a prehravanie s eq. na 120 "prida" vysky. Mozno mi niekto, kto tomu rozumie, povie, co to vlastne robim.... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 1 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist