Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TS parametre

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nakamura
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 13:04:27    Predmet: TS parametre Odpovedať s citátom

Zdravim

Minuly tyzden som nasiel stranku, kde boli krasne vysvetlene vyznami jednotlivych TS parametrov reproduktorov. Bola to stranka v češtine.

Samozrejme som si ju zabudol dat medzi oblubene a teraz ju neviem znova vypatrat.

Ak by nahodou niekto vedel podobnu stranku kde sa o TS parametroch pojednava, hodte mi ju pls sem.

Boli tam krasne vysvetlenia a aj prepocty medzi TS parametrami.


A este jedna vec, bavil som sa s WinISD troska, ale som si nejak nepomohol.
Mam totiž 5 l uzavretu bednu, povodne to bolo dvojpasmo, ale vyskace boli mizerne a tak som ich vybral a hladam lepsie. No o vyskace nejde. Kedze som ich vybral ostala po nich diera. Kedze ta diera ma urcity priemer a MDF urcitu hrubku tak to teraz v podstate plni funkciu BR. Chcel som skusit pre zaujimavost vo WinISD pre ten objem bedne a rozmer BR (diery po vyskaci) mrknut na to aky priebeh to vlastne ma, ale takyto spätny vypocet sa tam asi neda robit. Dalo by sa to v nejakom inom simulatore, kde sa daju nanutit programu ine rozmery BR? Vo WinISD sa da menit len port diameter a ja by som potreboval aj port lenght a mrknut ako sa to vlastne s takou "nevypočítanou hociakou dierou" chová. Inak to repro ma Qtc - 0,23 a po vybratí toho vyskaca je taký "živší" a sype z neho viac detailov (samozrejme v ramci jeho pasma).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 13:27:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez použití jakéhokoliv programu si troufám odhadnout, že díra po výškáči patrně nebude u 5-ti litrové bedýnky plnit funkci basreflexu.
Nicméně v tom WINISD by to mělo jít ověřit. Jenom je potřeba zadat vhodný reproduktor, který by alespoň částečně odpovídal použitému.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fojo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2006
Príspevky: 582
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 13:35:13    Predmet: Odpovedať s citátom

je to blud, takto vzniknuty basreflex bude mat vrchnu frekvenciu prekliato vysoko Very Happy
_________________
počúvam, teda som (Dynaudio, Ultrasone, Grado)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
nakamura
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 13:43:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vo WinISD sa ten reproduktor nachádza.

Je to AUDAX HM130Z4. Tento je pre uzavrete bedne vzhladom na Qtc zrejme nanajvys nevhodny, ale ja si musim overit vsetko takze ma pls nekamenujte ze som ho tam dal Smile

bedna: 5l
priemer diery po vyskaci: 7,5 cm
hrubka MDF: 1,6 cm

1.Vyberem repro a pocet repro
2.Vyberem vented box
3.A tu us mozem menit objem a ladenie co sa prejavuje na charakteristike
4.Da sa este menit port diameter a potom pre rozne diametre to preratava patricnu lenght.

Nanutit lenght a diameter sucasne sa neda, iba ak by som hladal ladenie pre ktore by vychadzali rozmery portu take ako mam ja tu dieru..


Inak toto ma zaujimalo len okrajovo, nema to vyznam pretoze naveky to tak mat neplanujem. Je mi jasne ze to sice nejak basreflexuje skrz tu dieru, ale urcite nie ako treba Smile Len to že ten reprak "ožil" tak som chcel mrknut priebeh.

Skorej by som rad znova nasiel tu stranku s vysvetlenim TS parametrov.

Inak DIk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 15:48:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Je takovej problém měnit ladění a udělat to tak, aby to ukázalo dýlku 1,6cm?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Pi máj 16, 2008 17:25:10    Predmet: Odpovedať s citátom

--

Naposledy upravil Timerobber dňa So marec 28, 2009 20:36:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nakamura
Hifi obsluha


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 46

PríspevokZaslal: Ut máj 20, 2008 09:53:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som to nakoniec spravil v tom WinISD, ma to s takou dierou peak jak hovado cca na 200 Hz. Zaujimave ale je, ze ked som si pustil testovacie CD so Sterea Videa tak posluchovo to peakovalo na 800Hz a okolo 200 Hz to vobec "nevyskakovalo" ako ukazuje simulacia.

Mozno je este niekde dalsia diera.. musim si prehliadnut hlavu Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist