Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Modifikace digitálních přehrávačů
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

"Věříte" doladění drahých digitálních přehrávačů?
Ano
80%
 80%  [ 21 ]
Ne
7%
 7%  [ 2 ]
Nevím
11%
 11%  [ 3 ]
Celkom hlasov : 26

Autor Správa
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 21:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Já už z toho dostal nějakou chřipku či co - zřejmě nějakej hifi bacil Very Happy Teplota stoupá, nožky se třesou, prchám se domů kurýrovat.
Ať nám ty naše strojky hezky hrajou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 21:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar
citácia:
Pokud by tomu tak nebylo, konstruktér by nemusel znát vůbec žádnou hudbu, jen by sestrojil přístroj podle nějakých parametrů a šmytec. Potom by ovšem hrály všechny stejně.

Presne tak (aj Beethoven tvoril hluchý..),lenže potom by sa ťažko predávali Smile . A navyše pretože "zostrojiť to podľa parametrov" je podstatne zložitejšie,namáhavejšie a drahšie než "vysvetliť" laikovi prečo je určitý zvuk ten najlepší, tak načo sa namáhať, nie? Je to "len" obchod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So marec 17, 2007 21:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Odowakar napísal:

Pokud si vezmu dva bipolární zesilovače, třeba Krell a ML (oba jsem slyšel na stejném zbytku sestavy), všude, kde je měřili, neměli výhrady. Parametrově by tedy měly oba hrát alespoň přibližně stejně - tedy stejně by měly reprodukovat klavír ve shodné skladbě.


Další nesmysl, jen dokumentující, jak nemá smysl se bavit s laiky a léta něco vysvětlovat (zahozený čas). Ty zesilovače nemají ani omylem stejná měření. Co víc, neexistují žádné 2 různé zesilovače které by měly stejný soubor naměřených parametrů a grafů !!!!!!!!!

Bylo by mnohem jednodušší, kdyby se pisatelé vyjadřovali k tomu, čemu rozumějí. Piš jak to hraje, jak se ti to zdá, to je OK, ale pokud nerozumíš naměřeným průběhům, spektrům atd., tak se k nim nevyjadřuj. Ano, okřikuji, protože to jsou do nebe volající kraviny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2007 07:25:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
Kde tam máte napsáno, že jsem řekl, že oba zesilovače mají úplně stejné naměřené hodnoty a úplně stejné grafy?
Jen jsem napsal, že v časopisech, kde prováděli i měření, neměli výhrady. BV doplnil, že zřejmě byly v toleranci, kterou používají pro měření. Nikde jsem nepsal to, co Vy mi podsouváte.
V tomto kontextu VY ŘÍKÁTE KRAVINY!!!
Již opravdu k tomuto tématu končím a děkuji BV, že měl se mnou trpělivost a snažil se i nekonstruktérovi něco vysvětlit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: Ut júl 10, 2007 23:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

--
_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...


Naposledy upravil Timerobber dňa Ut september 11, 2007 10:07:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: St júl 11, 2007 00:00:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Timerobber

Vím že jsi svůj,ale je potřebí těchto silných slov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sunes
Hifista


Založený: 27 február 2007
Príspevky: 144
Bydlisko: Bolo Pobrezie ... teraz Harman Kardon

PríspevokZaslal: Pi júl 27, 2007 15:57:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Hoši,

treba sa akceptovať. Pripadne aj názor neznaleho.

Je to len o bussinesse a o peniažkoch ako uz napisal BV . Bohužial.
Ja mam rad takych ludi ako je BVaudio alebo casea alebo iných čo dotoho rozumejú po elektronickej stránke.
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 06:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Timerobber

Já nerad používám nadávky (byť na netu), ale po Tvém dotazu musím bohužel konstatovat, že jedinej debil v této diskusi, se mi jevíš ty! Osobně se neznáme (naštěstí), z toho plyne že jsme spolu kozy nepásly, takže se vyjadřuj aspoň trochu slušně, pokud Ti to ovšem Tvoje rozumová kapacita dovolí.
Ohledně tuningu si přečti třeba názor Stephunka nebo kazzatele v sekci Tuning.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 09:16:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě něco z mé strany k tuningu hifi přístrojů. Nikomu neberu, pokud si chce nechat něco takového provést se svým přístrojem. Ale během let jsem poznal pár "skvěle vytuněnejch strojů" a je zajímavé, že jejich majitelé je po prvotním nadšení (on ten chlapík to parádně vylepšil - hned to hrálo jak z praku) během pár měsíců prodali a někteří ani kupujícímu neřekli, jaký vylepšený skvost mu prodávají!
Pokud někdo několik měsíců objíždí poslechovky, poslouchá u známých a potom si koupí svůj vysněný stroj, nechápu,proč během několika týdnů až měsíců jde do tuningu. To byl případ výše zmíněných.
Podle mne je někde chyba - buď se spletli fatálně při poslechu a jejich preference jsou někde jinde (ovšem po dlouhém hledání je to divné), nebo neví, co vlastě chtějí. Podle mne, pokud se někomu nelíbí zvuk jeho (třeba) zesilovače, ať si poslechne buď vyšší model téže značky nebo zesík od jiné firmy. Určitě by byl nakonec spokojenější, než po tuningu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 10:04:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Co třeba použití kvalitnějších plátků na hoboj? Wink

V ČR je pořádně umí 1 člověk a strojová výroba se s ručním stále nedá srovnat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 10:29:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že pravda bývá uprostřed. Extrémem je názor, že úpravy hotových firemních výrobků vše vyřeší, stejně jako opak, že to nemá vůbec žádný smysl. I firemní vývojáři jsou jenom lidé, kteří mají vedením omezené rozpočty a čas, který mohou strávit nad jednotlivými činnostmi.

Amatér nemusí být vůbec žádný laik a na rozdíl od profíka si určuje sám, kolik času čemu věnuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marx
Hifista


Založený: 09 november 2006
Príspevky: 139
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 15:38:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Paráda, stotožnuji se s tím cos napsal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Odowakar
Hifista


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 175

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 16:38:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Částečně souhlasím. Je rozdíl, jestli nějakou úpravu bude dělat člověk jako kazzatel a podobní (a ruku na srdce, kolik takových u nás je a kolik jich dělá tuning) a nebo někdo, kdo sice ví, jak funguje tranzistor, umí ho i správně zapojit, ví teoreticky jak by měl zesilovač fungovat ale to je asi tak všechno. Takových je bohužel nesrovnatelně víc.
Některé z těch tuningů, o kterých jsem psal, dělal člověk, který dříve opravoval zesilovače a magiče. Jenže výsledek jeho úprav.... Raději nemluvit. Než tuning od někoho takového, to tedy říkám NE!
A znovu opakuji - takových je nejvíc. Bohužel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 19:00:33    Predmet: Odpovedať s citátom

--
_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...


Naposledy upravil Timerobber dňa Ut september 11, 2007 10:07:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 19:43:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Timerobber napísal:
.... značí osobu, která dogmaticky žvatlá o něčem, o čem nemá sebemenší páru..


Ano, Lukáši.

Netroufl bych se vyjadřovat k půdní mikrobiologii, makromolekulární chemii, genetickému inženýrství, nebo konstrukci jaderných reaktorů, mimo jiné. Nic nebo ne dost o těch oborech vím a mám dost zpětné vazby na to, abych o nich neplácal Cool .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Timerobber
Banned


Založený: 21 jún 2007
Príspevky: 460

PríspevokZaslal: St august 08, 2007 20:18:09    Predmet: Odpovedať s citátom

--
_________________
Všechno umřelo. Ale pak přišel šašek...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po september 24, 2007 16:02:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Plátky na hoboj dělá p. Roskovec- kdybyste to někdy potřebovali. jinak je to všechno o preferencích.
každý konstruktér tvoří podle určitého zadání. toto zadání se klidně může lišit od zadání uživatele. Ten se buď s tímto smíří ( většina populace) nebo nesmíří- potom má smysl Tuning.
U většiny firem funguje tento postup : se zvyšující se cenou přístroje se napřed zlepší vybavení ( často o méně podstatné funkce) potom kabát a potom zvuk. U některých firem to tak není. Lze od nich dostat ošklivé černé krabice co slušně hrají za zaplatitelný peníz.
1) V poslední době (toto století) se i tyto firmy orientují více na design, než zvuk ( třeba NAD)
2)Výrobky z tohoto století mají technologii, která se blbě tuní. Náhrada těch plochých kabelů- například, nemusí být až tak jednoduchá.
3) Nástup počítačových technologií pohřbil do nenávratna doby, kdy nejdražší model měl stejný plošňák, jako levný- stačilo jen doosadit.
4) Tuning je dobré cvičení, ale jinak může odvádět schopného konstruktéra od tvůrčí práce
5) Tuning má vliv na další prodejnost přístroje, v horším případě na spolehlivost a opravitelnost v nejhorším na funkci.
6) nechci se hádat, jak je tu zvykem - při vymazání příspěvků uražených ( poražených ??) to není ani pro srandu.
7) Aby bylo jasno- tuning jsem si dělal a budu dělat sám. Nedomnívám se, že konstruktéři tuněných přístrojů byli pitomci ( už jsem byl několikrát na vážkách Smile )
8)Na otázku v záhlaví odpovídám ANO - tuning má smysl , ale není třeba ho přeceňovat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 01:43:06    Predmet: Odpovedať s citátom

našel jsem zajímavý thread..začernění okrajů čočky laseru tmavou barvou-fixem,mělo by to posílit paprsek vlivem nerozptylování do okolí..jako voodoo mi to nepřipadá...co si o tom myslíte?
http://www.hififever.com/forum/viewtopic.php?t=1573&postdays=0&postorder=asc&start=25
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 07:25:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ach Bože, kdo vymyslel zase tuhle kravinu ? Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AIR
Hifi obsluha


Založený: 18 jún 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 08:54:14    Predmet: Odpovedať s citátom

dokken napísal:
našel jsem zajímavý thread..začernění okrajů čočky laseru tmavou barvou-fixem,mělo by to posílit paprsek vlivem nerozptylování do okolí..jako voodoo mi to nepřipadá...co si o tom myslíte?
http://www.hififever.com/forum/viewtopic.php?t=1573&postdays=0&postorder=asc&start=25


bude to méně škodlivé než vyčistit čočku laseru isopropylem? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 09:18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

dokken napísal:
...co si o tom myslíte?
http://www.hififever.com/forum/viewtopic.php?t=1573&postdays=0&postorder=asc&start=25


čierne cd (Black Carbon napr.) sú na starej mechanike prečítané s menším počtom chýb oproti silver cd - chlápek si tento poznatok teda aplikoval na základe "logického" úsudku Smile a išiel na vec z inej strany -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 19:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No tá čočka je teda super, thread sa mal volať: how to fuck shit up your expensive cd player..

Blbec, to je podobné ako video, kde chlapík napájal televízor z 1,5V batérie, som zvedavý koľko bulov to vyskúšalo, o 2 mesiace pôjdu s cd playerom do servisu. Rolling Eyes och môj ty bože...

Tie čierne cédéčka už majú čosi do seba ale tá čočka, to je teda perla.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AIR
Hifi obsluha


Založený: 18 jún 2007
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 20:44:48    Predmet: Odpovedať s citátom

ten chlápek shání za provize zakázky pro servisy Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 21:26:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná v tomhle ten chlapík ulít,ale jinak jde o velmi zajímavý čtení co se týče modifikací,přesný hodiny,separátní zdroje pro analog a digitál atd.Pochybuju,že někdo četl celé vlákno.A v tom fóru je taky hodně zajímavých dalších věcí.Zatím se tu akorát řeší jestli tuning ano nebo ne.Tohle asijský fórum se snažím pročítat už pár dní (pokud je to v anglině) a myslím že je tam hodně užitečných věcí pro tuningáře.Zatím se tu řeší pouze to jestli tuning ano nebo ne...asi jsem se špatně vyjádřil..popis měl znít "zajímavé tuningářské fórum".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 23:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ťažko sa čítajú dlhosiahle žblepty v angličtine, ak človek pri nich zbadá také obrázky Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 23:41:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano,zvolil jsem špatný začátek,ale rozhodně bych to za "žblepty"neoznačoval(krom toho černění),dal jsem ten link pro toho,koho modifikace playerů zajímají a trochu si to vlákno projede a třeba pak nad tím nějak podiskutovat.Zatím se v tomhle vlákně na slovanetu našel jen mlácení prázdný slámy...that´s all
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Po január 21, 2008 23:52:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, zle som sa aj ja vyjadril..kto nemá osciloskop, tak sa do modifikácie ani púšťať nemusí. Vymeniť nejaké veci, pustiť cd a podľa uší sledovať zmeny k zlepšeniu je volovina, a dokáže to každý. Ide o hmatateľný výsledok a to už treba vedieť Jak na to. Osobne som, poviem po vašom 'tunil' pár vecí, viac menej spotrebka-nič sa nezmenilo a prístroj vyzeral potom ešte horšie. Človek skutočne musí vedieť čo robí. Tak som sa na to vykašľal, nemalo to zmysel Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ut január 22, 2008 00:01:34    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom souhlasím.Ten chlapík ale podle mě ví co dělá,jasně ten fix,je to o kus dál v tom vlákně.Mě to na tyhle stránky zavedlo,protože vážně uvažuju o koupi číňana MHZS CD 66,při čemž jsem pak zjistil,že se ve světě tenhle player docela dost s oblibou"vylepšuje".O přínosu lepších operáků,kvalitního zdroje a přesných hodin nemůže být sporu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
aleska
Hifista - pokročilec


Založený: 27 júl 2007
Príspevky: 330
Bydlisko: Neratovice

PríspevokZaslal: So máj 31, 2008 21:49:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Čumím,
jak lidé kteří znají a umějí, se dokáží pohádat o tuningu CD přehrávačů a zesilovačů. A to jste se ještě nedostali k tuningu reprosoustav. Podívejte se na Machalíka a jeho tuning Dynaudio Consequence Mk II . Vy se hádáte o ftákoviny a ke světovému tuningu vlajkové lodi Dynaudia stačí je dát vzhůru nohama !!!. No, konečně jeden tuning, který nic nestál.....

Někdy ale skutečně člověk neví proč kdysi se použilo to či ono... Vzpomínám (z jiného soudku) na dobu dávno minulou, kdy v jedné velké chemické továrně jsme dělali 0,5 km potrubí s trojnásobnou světlostí oproti projektu z jednoduchého důvodu že bylo skladem. Od té doby se vždy vyrábí ze stejného průměru.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: So máj 31, 2008 23:16:48    Predmet: Odpovedať s citátom

MZHS hahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SUPER 24 BIT 192 KHZ DAC BY MHZS "WHICH BETTER THAN CS OR BB DAC"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist