Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Beyerdynamic DT 880 Edice 2005
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 07:32:55    Predmet: Beyerdynamic DT 880 Edice 2005 Odpovedať s citátom

Šel jsem do druhých sluchátek. Kromě Sennheiser HD 595 mám i Beyery 880 v novější verzi. Zvukově jsou jiná než ty Senny, lepší. Malinko zvýrazněná okrajová pásma se hodí při velmi tichém nočním poslechu. Občas zabolí ostřejší výšky. Ale jinak paráda. Jsou pohodlné. Pro nepříjemně ostré běžné popové nahrávky jsou pro mne ale 595ky použitelnější, proto je mám rád. Jaké zkušenosti máte vy s těmito sluchátky?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
efičák
Hifista


Založený: 24 január 2007
Príspevky: 239
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 08:11:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvůj sluchátkový sraz vyplynul k mým starším DT-880 nepříznivě.
Zůstaly ležet a nikdo si jich po zkoušce nevšímal.
A tak mě překvapuje tvůj nákup. Je to ten novější model s kulatými "hliníkovými ozvučnicemi".
Jsou v něčem jiné?






Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 08:29:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvukově jsou staré a nové 880tky podle mne podobné. Možná propad nižších středů je u těch starších větší. Komfort nošení je asi stejný. Co mně vedlo k nákupu? Mít alternativu. Nepoužívám korekce, ani je nemám, jenže kvalita nahrávek je tak různá, že jedny univerzální sluchátka nelze dle mého názoru použít. Ano, tímto se přiznávám, že zvuková pravda např. AKG 701ček mi u mnoha nahrávek vadí natolik, že touto cestou nejdu, hudba mně potom nebaví a poslech je spíše utrpení. A jak jsem Ti už psal, 880tky se mi vždy líbily. Taky dobrá cena mně nalomila.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinAQ
Hifista


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 138

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 14:49:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Já ty sluchátka mám. Nevím, jestli je to ostrost nebo pravda Jsou analytické, to jo. Dobré nahrávky znějí dobře. Pouštím signál z Vincenta S6 do BV headampu a neserou prakticky na žádných nahrávkách. Jsou li ovšem někde blbé sykavky, blbě syčí do uší, lampy nelampy. Jsem velmi spokojen, snad mi jen trošku vadí, že když chci poslouchat vleže,musím dát hlavu na polštář - když sebou vyčerpaně po dni v práci a s rodinou plesknu na podlahu, tak sjíždí z hlavy. Slyašel jsem i komplet lampovou kombinaci s Edgarem SH, hezké, ale trojnásobný požitek ( s ohledme na cenu BV headamp a SH1) to nebyl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 15:01:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen jestli je to po práci...to víš, při tělesný námaze se člověk někdy zapotí... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: St august 06, 2008 21:41:21    Predmet: 880DT new edition 2005 Odpovedať s citátom

Kubo udelals dobre....mam je také a paráda
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 06:18:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenom je škoda, že se nedá koupit za rozumnou cenu ten individuální model. Přinejmenším černé polstrování bych uvítal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Grippen
Nádejný hifista


Založený: 30 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Št august 07, 2008 12:43:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě jsou tady DT 880 Pro . . .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
re.negade
Hifi obsluha


Založený: 25 január 2008
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So august 09, 2008 00:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Po dlouhém vybírání sem k nim dospěl..jako k jedinému modelu, samozřejmě, že Senny..jsou univerzálnější a líbivější, ale zde mi vyhovuje i to, že mohou posloužit jako zvuková protéza..))) Porovnával sem a zkoušel ca. rok a vybral bych si je znova. Na taneční hudbu a pop bych bral HD650 jako alternativu - protože oplývají nadbytkem basů i když se to z grafů nezdá, ale uskrovnil sem se a provozuji jen 1ks sluchátek a i přes sušší reprodukci sem velmi velmi spokojen víc než rok. Je zajímavé, že při výběru sluchátkáčů skoro nic nedalo DT880 takovej drive jako výstup ze zesu Yamahy nebo NADA, čistota reprodukce je u sluchátkáčů sice lepší, ale ten drive mi tam chybí, protože DT880 jsou snad nejhladovější sluchátka co sem zde měl. Dostaly mne hned napoprvé tím, že po ca. 15minutách poslechu o nich člověk na hlavě vůbec neví jak pohodlností tak opravdu na sluchátka slušným prostorem. Samozřejmě, že každý máme rád něco jiného a i posloucháme jiné styly, ale na akustiku, kterou poslouchám já sem zatím subjektivně nic lepšího neslyšel.
_________________
více či méně užitečných věcí...jděte se projít.))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So august 09, 2008 07:22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě mají svoje mušky. Např. A-T ATH-AD1000 je přehrají bez problémů. Jen ta cena. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hanes
Hifi obsluha


Založený: 11 apríl 2008
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne august 10, 2008 07:58:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Samozřejmě mají svoje mušky. Např. A-T ATH-AD1000 je přehrají bez problémů. Jen ta cena. Cool


Mám pocit,že jsem nedávno zahlédl ceny kolem 190 EUR, 270 USD, 170 GBP, snad by se to dalo akceptovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po október 20, 2008 08:52:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Pár připomínek k následujícímu modelu, je možné že 250Ω verze je trochu jiná ale tu nemám možnost porovnat.
DT 880 Edice 2005 / 600Ω

Kuba4 - Samozřejmě mají svoje mušky. Např. A-T ATH-AD1000 je přehrají bez problémů. - nevím jak 250Ω verze ale u 600Ω určitě neplatí že je AD1000 přehrají bez problémů.

Osobně je považuji za sluchátka která nemají žádné slabiny ale ani ničím neohromí. Celkově velice vyrovnaná sluchátka a po zkušenostech s K701 a HD650 bych řekl že jsou takovým kompromisem a to kompromisem velmi dobrým. Myslím že se jedná o levnější variantu HP-DX1000, s tím rozdílem že na první poslech se zdá že DT 880 ukazují lépe detaily ovšem při porovnávacím poslechu je slyšet že žádné detaily navíc nemají a dokonce jich mají spíše méně. Navíc DT 880 působí "hruběji" proti HP-DX1000 které působí velice čistě a i díky tomu vyniknou jejich neuvěřitelné basy. Každopádně za cenu za kterou se prodávají to jsou velice zajímavá sluchátka. Podle mne a to samozřejmě nikomu nevnucuji je pořadí DT880 > K701 > HD650, tedy vidím to lehce ve prospěch DT 880.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
banana
Nádejný hifista


Založený: 25 december 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: Št november 06, 2008 20:23:54    Predmet: DT880 Odpovedať s citátom

súhlasím s poradím ktoré má ZdeNekII...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 16:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

DT 880 som mal moznost porovnat pred par dnami spolu s HD 595 ktore osobne vlastnim..

HD 595- hraju skor "do hlavy" ...nastroje su ovela blizsie a mam z nich ovela bezprostrednejsi pocit ako z 880..nastroje maju vacsi objem.. clovek ma celkovo taky pocit ako keby bol zvuk vnutri hlavy, co je niekedy neprijemne a niekedy je to uplna nirvana, ked clovek pocuje napriklad pri vystupnovani niektorych vokaloch skutocne ten pocit ako keby ho zvuk cely naplnil a je z toho neskutocne emotivny a bezprostredny zazitok. Navyse maju oproti Bayerom taky ten "drive".

DT 880- maju analytickejsi zvuk, taky decentnejsi, jemnejsi a o nieco detajlnejsi. Lokalizacne hraju akoby 5-10 centimetrov od usi a clovek ma pocit vacsieho priestoru. Skor by som povedal ze oproti 595 ten priestorovy vnem maju! Aj ked to nieje priestor v uplnom zmysle slova. Ludom ktory si mylne myslia, ze posluch cez sluchatka moze byt iba o citeni zvuku vnutri hlavy by tieto konkretne mohli celkom zmenit nazor.. Na druhu stranu niekedy zase cloveku chyba ta bezprostrednost ako u 595. Nastroje u 880 zneju trosku tensie ale za to noblesnejsie, jemnejsie ale myslim ze aj hodnovernejsie. Najma u klasiky.

Ak by som ich mal hodnotit ciste technokraticky po zvukovej stranke tak by vyhrali 880 ale emotivne ostavam u svojich 595..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 10:02:38    Predmet: Odpovedať s citátom

zaujimave porovnanie, normalne rozmyslam ze by som si DT880 kupil.
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 19:21:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení, v jakékoli diskuzi o zvuku musí být uveden celý audiořetězec (na čem ty sluchátka posloucháte = nahrávka, CDP, kabely, zesilovač), v opačném případě je celá diskuze o ničem.

Konkurence pro HD 595 nebo DT 880 jsou AKG K-271, nikoliv K-601 nebo K-701... to je zcela jiná liga. Pokud připojíte nekompromisní sluchátka ke kompromisní sestavě, zvuk bude kompromisní. Kvalitní sluchátka vyžadují kvalitní aparát, to je základní podmínka. Na kompromisní sestavě posloucháte zvuk mizerné sestavy a mylně to přisuzujete např. sluchátkům. Svůj k svému... platí v hifi dvojnásob.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 19:37:23    Predmet: Odpovedať s citátom

hm, ina liga Smile

pred istym casom sluchatkovy "objektiv" Kuba4 napisal:

citácia:

Nemáš pravdu, začínáš dost přehánět. 701čky jsou lepší než 595ky, ale ne o moc (žádná jiná liga) ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 20:05:39    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Vážení, v jakékoli diskuzi o zvuku musí být uveden celý audiořetězec (na čem ty sluchátka posloucháte = nahrávka, CDP, kabely, zesilovač), v opačném případě je celá diskuze o ničem.

Konkurence pro HD 595 nebo DT 880 jsou AKG K-271, nikoliv K-601 nebo K-701... to je zcela jiná liga. Pokud připojíte nekompromisní sluchátka ke kompromisní sestavě, zvuk bude kompromisní. Kvalitní sluchátka vyžadují kvalitní aparát, to je základní podmínka. Na kompromisní sestavě posloucháte zvuk mizerné sestavy a mylně to přisuzujete např. sluchátkům. Svůj k svému... platí v hifi dvojnásob.

Potvrzuji , i pri te bide jak hraji AKG 701 jsou o dost dale nez napriklad HD 595, HD600, HD650 .. ovsem najdou se lide , kteri budou stale tvrdit opak Laughing

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 20:08:59    Predmet: Odpovedať s citátom

To je názor Kuby, já mám svůj. Kuba testoval na nějaké sestavě, hodnocení se vztahuje k té sestavě, nejde paušalizovat a už vůbec nejde o nějaký objektiv. O objektivitě se bude hovořit, až sluchátka otestuje větší skupina posluchačů na sestavě třídy ML, Lindemann... napíší nám tu každý za sebe své dojmy, pak se to podtrhne a sečte a výsledek bude mít nějakou váhu. Do té doby se na mě nezlobte, věřím svému aparátu a svým uším...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 20:20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeňku, nech toho, na co že to hraješ? Laughing každý doma nemá Wilsony nebo Utopie. Je pravda, že Diablo Utopia hrají o dost lépe než K-701 ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 20:28:45    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz napísal:
Zdeňku, nech toho, na co že to hraješ? Laughing každý doma nemá Wilsony nebo Utopie. Je pravda, že Diablo Utopia hrají o dost lépe než K-701 ..

Ahoj Honzo , vsak vis jak to myslim Laughing , vzdy se snazim vnimat a hodnotit zvuk jakehokoliv pristroje absolutne , tedy ve vztahu k realite .. Cool

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 07:20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to pořád dokola. Honza navrhuje lepší zdroj, Ferenc mne napadá z neobjektivity, Ciba poslouchá, ale před 2 lety u něho byly jednoznačně nejlepší sluchátka 650tky, teď už 701čky. Asi se nakonec domluvíme, ale abychom se moc neožrali. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 09:29:44    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc ta nenapada, ferenc iba konstatuje
a z neobjektivity ta uz nenapada vobec ..

ferenc len konstatuje subjektivitu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 09:53:18    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz>
"Konkurence pro HD 595 nebo DT 880 jsou AKG K-271, nikoliv K-601 nebo K-701... to je zcela jiná liga. Pokud připojíte nekompromisní sluchátka ke kompromisní sestavě, zvuk bude kompromisní. Kvalitní sluchátka vyžadují kvalitní aparát, to je základní podmínka. Na kompromisní sestavě posloucháte zvuk mizerné sestavy a mylně to přisuzujete např. sluchátkům. Svůj k svému... platí v hifi dvojnásob."

DT 880 jsou konkurencí pro AKG K271? K701 je jiná liga než DT880? Je zřejmé že máme hodně rozdílný názor na význam slova konkurence i liga. Jinak K701 rozhodně nejsou nekompromisní sluchátka, jsou kompromisní a při porovnání s jinými sluchátky je vidět jak moc. To že kolem nich vyrostl kult je věc jedna ale neznamená to že jsou to "nadsluchátka". Osobně si myslím že ten kult je přiživován hlavně nedostatkem peněz, protože například Stax SR-007 jsou nesrovnatelně lepší sluchátka podobného charakteru ovšem stojí více a navíc je k nim potřeba zesilovač který také není zrovna levný.
Kompromisní sestava která je ovšem udělaná kvalitně není žádnou brzdou pro sluchátka ani pro nic jiného. To že někdo stále trvá na myšlence že dokud to nestojí závratné částky tak to nehraje neznamená že má i pravdu.Už několikrát jsem se porovnával sluchátka na hodně cenově rozdílných sestavách ale nikdy jsem nezjistil žádné zásadní rozdíly. Kupodivu to uznali i někteří majitelé těch drahých mašinek ale přesně dle mého předpokladu to nikdy neuznali prodejci. Od nich jsem odcházel s tím že buď oni slyší nesrovnatelně lépe než já nebo nehorázně lžou. Tímto nechci říct že neexistují špatné výrobky ale to že kvalitní výrobek neznamená automaticky i vysokou cenu.

ciba>
Souhlasím že K701 jsou lepší než HD 595, HD600, HD650 ale nikoliv s tím že jsou o dost dále. Jednoznačně znějí jinak a někdo může jejich zvuk preferovat ale stejně tak existuje zhruba stejné množství lidí kteří naopak preferují zvukové podání HD6x0.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 11:48:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Je to pořád dokola. Honza navrhuje lepší zdroj, Ferenc mne napadá z neobjektivity, Ciba poslouchá, ale před 2 lety u něho byly jednoznačně nejlepší sluchátka 650tky, teď už 701čky. Asi se nakonec domluvíme, ale abychom se moc neožrali. Laughing

Cau Kubo , v tomto pripade a v dobe , kdy jsem o nich psal , jeste AKG nebyly k dispozici Laughing a vubec , chtelo by to probrat nekde v hospode ..

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 15:06:25    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
Už několikrát jsem se porovnával sluchátka na hodně cenově rozdílných sestavách ale nikdy jsem nezjistil žádné zásadní rozdíly.


Rozdíly jsou, a to zásadní. Problém je v tom, že skutečně kvalitních výrobků je, co by na prstech jedné ruky spočítal. To, že někdo investuje statisíce a nehraje mu to, je bohužel jev zcela obvyklý... můžete přemýšlet proč. Reklama, internet a jedna typická lidská vlastnost v tom hraje velkou roli...

Další polemiku bychom mohli vést o tom, co je to kvalitní výrobek. A od kdy to hraje, a od kdy ještě ne. Mohu Vás ubezpečit, že existují přehrávače za desetitisíce, které horko těžko přehrají levného Harmana HD 970. Pak existují výrobky, které považuji za referenci, které opravdu hrají a rozdíly jsou zásadní.

ZdeNek II napísal:
existuje zhruba stejné množství lidí kteří naopak preferují zvukové podání HD6x0.


Nikdo, kdo u mě slyšel K-701 v provnání s HD6x0 nepreferoval zvukové podání HD6x0. Rozdíl v čistotě, prostorovosti, rozlišení a rychlosti je dramatický. AKG prostě kralují referenční třídě dynamických sluchátek, ať se to některým lidem líbí nebo ne. Rozumný člověk si sluchátka poslechne a bude-li to na správném (rozumějte hrajícím) aparátu, dobere se ke správným závěrům.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Hopp
Hifista


Založený: 18 december 2007
Príspevky: 201
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 15:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Agustiniho informacie doplnim o svoju skusenost, nakolko sme porovnavali spolu a ja som sa niekolko tyzdnov pred porovnavanim rozhodoval, ake sluchatka a aky sluchatkovy zosilovac kupit.
Dovtedy som vlastnil a stale vlastnim sluchadla Beyerdynamic DT860, ktore som primarne kupoval k zvukovke XFi-Xtreme music v PC resp. k MP3 prehravacu, k comu su pri odpore 32 Ohmov idelane (samozrejme z mojho subjektivneho pohladu). Tiez som ich pouzival k sluch. vystupu CDP Vincent S.1.1., kde sluzili k plnej spokojnosti. Zostavu pozostavajucu z Vinentov som neskor predal (prechod na aktiv) a tak som potreboval kupit sluchatkovy zosilovac, pretoze zdroj signalu (OPPO 981HD) sluch. vytup nema. Rozhodol som sa pre Headamp Corda Arietta ( http://www.meier-audio.homepage.t-online.de/index.htm ). Sluchatka som potom vyberal u predajcu na svojom zosilovaci a sucasne som ich porovnaval s Creekom OBH 21SE. Zdrojom bol CD Primare 21, kable nejake Neotechy. Vyberal som z velkej trojky, konkretne Senny HD650, Beyery DT990, DT880, DT 880 Pro a AKG K701. V prvom kole vypadli HD650 (nesedeli mi na hlave, boli sice univerzalne pre rozne hud. zanre, ale celkovo boli prilis uderne, hlavne basov bolo viac.) DT990 (vanovy efekt, zdvihnute vysky a basy, prvy dojem bombasticky, po chvilke ma ako posluchaca uprednostnujuceho neutralnu reprodukciu rusili), DT 880 Pro (fajn, ale mali prilis velky pritlak na hlavu a neprakticky kruteny kabel). Vo finale tak stali DT880 a K701. Nakoniec vyhrali Beyery, ale obidve sluchadla mali svoje pre a proti. 701-ky maju urcite vacsi priestor a hraju fantasticke stredy a vysky, v ktorych vsak mne pripadal bas ako keby utopeny resp. v pozadi. Beyery maju velmi slusny priestor, nie az take ocarujuce vysky a stredy, ale prave ich spektralna vyrovnanost resp. neutralita, kde nic nerusi, nevycnieva a ani nechyba, ma presvedcila. U zosilovacov bol Creek v porovnani s Corda Arietta mierne zadekovany (Arietta ma navyse Crossfeed) Takze vo finale tak ako vzdy vyhral kompromis a predovsetkym vlastne zvukove preferencie.
K porovnaniu Senny 595 vs Beyery DT880 este dodam (Agustini to v zasade vystihol a klinec po hlavicke z mojho pohladu tiez trafil ZdeNek II), ze podstatny rozdiel bol v podani priestoru. 595-ky hrali sice udernejsie, to vsak preto, lebo mali mensi priestor a hrali v porovnani s DT880 ping-pong stereo. 595-ky su skor konkurenciou pre Beyery DT860.
Na zaver uz len poznamka, ze velka trojka su vsetko skvele vyrobky, ktore si svojho majitela najdu. Z mojho pohladu su HD650 univerzalne z danej trojky najlepsie na pop a tvrdsie zanre. DT880-ky su zlaty stred, idelane na jazz, rock no a 701-ky su extra trieda pre akusticky jazz a klasiku.


Naposledy upravil Hopp dňa Po november 10, 2008 16:07:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
excelia-hifi.cz
Hifista - zaslúžilec


Založený: 09 december 2007
Príspevky: 529

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 15:54:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Hopp napísal:
Zdrojom bol CD Primare 21


Lituji...
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=60309#60309

Primare CD 21 není partnerem pro AKG K-701!

Jinak oceňuji příspěvek jako konkrétní a k věci, takto by to mělo vypadat Thumbs up závěr byl předem daný použitým přehrávačem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 16:05:54    Predmet: Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz>
Ano to že drahé neznamená dobré je stejný nesmysl jako že dobré je automaticky drahé.Co se ale týká těch zásadních rozdílů tak to se asi neshodneme.Například obyčejný Casea CEPHEUS a GTH-1 jsou celkem levná a zároveň už kvalitní sestava která sice není dokonalá ale už plně ukáže možnosti sluchátek.
K701 jsou opravdu rychlejší než HD6x0, také jsou detailnější ale že mají čistější projev to podle mě není pravda. Mají deficit na basech a to někoho může svádět k tomu že se zadají čistější ale to je podle mě jen zdání. Dále nesouhlasím s tím mají lepší podání prostorovosti, jiné ano ale lepší s tím nesouhlasím. Jinak jsou tu sluchátka která jsou mnohem rychlejší i detailnější než K701. Například z těch relativně levných jsou tu třeba Sony MDR-SA5000. I sluchátka z tohoto tématu DT880(600Ω) také nedostatkem rychlosti netrpí, nejsou sice žádná rychlostní špička ale opravdu s nedostatkem rychlosti problémy nemají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Po november 10, 2008 16:09:53    Predmet: rychlost Odpovedať s citátom

Co si mám představit pod pojmem rychlost sluchátek?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist