Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

symasym enhanced
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So august 02, 2008 15:50:29    Predmet: symasym enhanced Odpovedať s citátom

Kdo by měl zájem o tuto konstrukci ...
symasym posílená verze hrál naposledy v Trutnově kde vesele poháněl spodek na Makových reprosoustavách. Vesměs se to velmi líbilo. Když jsem začal s pomocí PMA pracovat na tomto zesilovači tak jsem avizoval, že jej nakonec pustím na veřejnost. Uvažuji ještě o tom, že provedu nějaké úpravy na plošňáku (prakticky je už hotovo) a pustím to do světa.
Pro mne osobně je to už uzavřená záležitost ale někomu by se to mohlo líbit. Předpokládám že publikovaná verze by měla pravděpodobně následující parametry.:

* Výkon 110W/8ohm 200W/4ohm
* Napájecí napětí: cca 46V na šínách (s přihlédnutím ke kolísání sítě tak aby nebylo překročeno 50V velkých filtů)
* Zvýšení napětí možné při použití filtrů 63V cca na 50V výkon by stoupl asi o 15W
* buď tři páry rychlých Toshib nebo 2 páry On semi
* deska o velikosti 71* 288 mm takže v pohodě 2U krabice Fisher (upozorňuji že nelze použít 2U od modusshopu neb tam překáží příchytky krabice - zde by se muselo 1U přidat)
* zesilovač má ochranu proti zkradu dc ochranu a zpožděné připojení repro
* koncepce je All in one tedy vše na jedné desce jediné přívody jsou napájení signál a repro

Náhled a prázdné schéma sem pověsím později

pokud má někdo koment nebo zájem tak sem napište , slíbil jsem že to pustím mezi lid a tak to tímto činím. Jinak do toho nebudu ale už nic investovat takže pokud byste to někdo chtěli tak se budete muset složit na podklady na DPS osobně za to nic nechci byl to můj "školní projekt".
Já osobně už mám jinou cestu a ta na veřejnost prozatím nepůjde.

náhled
http://img175.imageshack.us/my.php?image=layoutzo6.gif
principiální schéma bez ochran atd...
http://img519.imageshack.us/my.php?image=shemablankev3.gif
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
aneon
Nádejný hifista


Založený: 14 marec 2008
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 18:22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim,tak ja bych mel zajem o jeden plosnak,mozna i tri se jeste uvidi.Musim poresit finanace,tak moc chlapci nespechejte Sad .Jo a na aldaxu uz jsou origos TOSHIBA,tak nevidim duvod proc do toho nejit Very Happy .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 18:34:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Spěchat se na to nebude to určitě neb má smysl to dělat až tak při deseti a více deskách aby se na vás rozložily náklady na předlohy k deskám.
Symasym byl původně free projekt takže za to taky nic chtít nebudu jenom se budou muset rozložit náklady na výrobu. pokud by se vás sešlo méně tak vám dám kontakt na člověka který má podklady na starší verzi.
Obé je samozřejmě dvoustranná deska s prokovama žádnej bastl. U takhle složitý konstrukce se už nedoporučuje dělat neprokovenou desku - pravděpodobnost chyby je bez prokovů dost veliká.
Osobně bych byl nejraději kdyby se našla zodpovědná identita (tím se myslí někdo, koho znám), která by si to vzala na starosti. Předpokládám, že by mohlo fungovat i slovensko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 21:10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tohle zapojení jsem docela upřímně nepochopil. Z rozkmitu, který se snaží o jakous takous symetrii proudovým zrcadlem je buzen zcela nesymetrický emitorový sledovač. Jaký to má smysl ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 21:45:53    Predmet: Odpovedať s citátom

snížení zkreslení 10x a že to funguje si měl sám možnost se přesvědčit v Trutnově....
je to sym-asym takže na nějako symetrii se tam kašle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 22:03:08    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA to neres, take zatezovani toho sledovace kapacitou a odporem neni asi uplne to nejlepsi. Samozrejme zkresleni jde dolu, protoze neni rozkmit tolik zatezovan pres nelinearitu proudoveho zesileni do zateze.
Jinak na symetrii se nekasle, naopak, pracne se otaci pres ty zrcadla, jinak by jsi mohl Pistole znacnou cast vynechat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Ut august 12, 2008 22:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm .. myslím že jsme to už i řešili.
Hlavně jsem chtěl říct že už na tom dál pracovat nehodlám. Toto je konečná alespoň z mojí strany. Tech kapacit se pokud vím nikomu nepodařilo zbavit... samozřejmě bez toho by to bylo asi lepší.

Pokud na tom někdo chcete dělat dál směle do toho...ale chtělo by to postavit funkční vzorek a udělat to Pokud to bude někdo z vás dvou klidně vám ty podklady dám k dispozici ať to nemusíte malovat od začátku. Těchto symasymů běhá nyní asi 5 kusů dva z nich jsem stavěl já s ruznými koncáky , je to vyzkoušený a jsou na to známý kompenzace atd...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 08:49:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak vážení Protože vás není tolik tak navrhuji následovný postup.:
Kdo máte zájem o tuto verzi , kontaktujte identitu Onee na tomto fóru.
Má hotové podklady na verzi kterou jsem stavěl já , on a ještě cobalco. Je to přesně ta verze co poháněla basy na akci v trutnově. Desky jsou dvoustranné prokovené s maskou velikosti 86 * 270mm jediná věc co je potřeba upravit je malá drátová propojka pod tranzistorem proudového zrcadla viz obrázek zde:
http://img83.imageshack.us/my.php?image=corrsymysymenhth9.png
k desce dostanete schema , seznam součástek a plán na osazení. věřím tomu, že onee bude schopen vám to luxusně připravit až pod nos, dost si s tím vyhrál.... tímto já končím se symem. Sice dnes už kreslím hezčí desky a le když tohle funguje tak wo co go že.... a přeji všem příjemnou zábavu. Smile
zde layout:
http://img237.imageshack.us/my.php?image=layoutsymysymenhoq0.png
zde náhled schematu:
http://img237.imageshack.us/my.php?image=schsymysymenhqe5.png

je samozřejmě jasné že podklady na desky nepředávám dále..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
COD
Hifi obsluha


Založený: 06 máj 2007
Príspevky: 16

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 10:09:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pistole: Měl bych zájem o cca 8 desek, omlouvám se, že reaguju trochu pozdě. Chtěl bych se zeptat, jestli se jedná o verzi pro ON nebo Toshiby, nebo jsou desky stejné pro obě verze? Dále bych se shtěl zeptat, jestli se nějak liší výkony verze s ON vs. verze s Toshibou, rád bych zapojil své bedny bi-amp., na spodek ON, na středo-výšky Toshibu. A ví se alespoň přibližná cena desky?

Naposledy upravil COD dňa Po august 25, 2008 11:32:10, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
onee
Nádejný hifista


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 86
Bydlisko: origoš Záhorák

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 10:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekný deň vo spolok

pistolka ma poprosil o zorganizovanie objednávky tak som tu.

Záväzné objednávky poprosím do mailu. Otázky o hladom funkčnosti sem na foooorum.

Termíny, ceny upresním priebežne.


Čo sa týka doručenia dosiek a platieb:
platiť sa bude dopredu, SK na účet a CZ najlacnejšie zalepiť do obálky a poslať
doručenie SK pošta, CZ česká pošta (na Moravu to mám 20km budem to posielať z Hodonína)

toš
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 10:46:47    Predmet: Odpovedať s citátom

verze pro ON se od toshib liší jenom minimálně kapacitou kompenzací...
on snesou jiné napájení ale potom se musí kromě filtr. a jiných elyt kondenzátorů upravit hodnoty srážecích odporů pro relé a napájení ochran. kdo to umí, spočítá si sám kdo to neumí nepouštějte se do toho..Smile

jinak doporučuji použít ON 1302/3281 . Tranzistory 21194/195 potřebují jako budiče MJE 15030/15031 zatímco toshiby a ty rychlejší ON si vystačí v pohodě s 2SA/C 1837/4793

zvukový charakter
toshiby - jemný detailní, pro někoho spíš ukřičený
ON 1302/3281-neutrální, pro někoho chcíplý
ON21194/195- silný autoritativní, trochu flaškový , pro někoho mázlý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 13:00:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Vaše ctěné Pistolnictvo, co bude dál zdrojem zájmu ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 13:28:23    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole napísal:

zvukový charakter
toshiby - jemný detailní, pro někoho spíš ukřičený
ON 1302/3281-neutrální, pro někoho chcíplý
ON21194/195- silný autoritativní, trochu flaškový , pro někoho mázlý.


Roztřídit podle zvuku jeden a tentýž zesilovač jenom v závislosti na použitých koncových tranzistorech, to je hodně odvážné. Nepřehnal jsi to trochu? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 13:39:12    Predmet: Odpovedať s citátom

IMHO to nepřehnal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 13:44:42    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA a co je slyšet, to se snad dá snad i rozumě změrit.
Tady jde jen o rychlost konců, nic jiného se nemění.
Pro archmair designery doporučuji sledovat dynamicky proud koncovými tranzistory Very Happy

ps. obávám se, že není problém udělat zesilovač, který jaksi funguje neutrálně, ale stráví to zlatoušci, že je to ten pravej, že to je ta reference ? (samozřejmě to bude ten můj Very Happy

Proto bych byl rád, kdyby jste se shodli na zesilovači, kterej je ten "pravej" Very Happy aby bylo podle čeho upravit (dokurvit) vlastnosti těch jinejch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 15:53:16    Predmet: Odpovedať s citátom

"Enhanced" je tam (IMO) hlavne OLG vypustením odporov do zeme z kolektorov VAS (resp ich presunutím do pridaného sledovača, kde to podľa mňa len zbytočne zhoršuje linearitu..), čo súčasne spolu s rastom OLG aj zmenší skreslenie VAS.
To zníženie skreslenia je vďaka "dramatickému " rastu OLG, resp. vyššej NFB.
S rychlosťou koncov sa tam určite menili aj kompenzácie, takže sa mení závislosť OLG na kmitočte, čo je asi počuť viac ako rast priečneho prúdu niekde nad 100kHz pri plnom výkone..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 16:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Safra čím to je, že mě připadá, že do toho pánové BV (a to po všech stránkách) a OPA (sice jen teoreticky a jako samouk) nějak tak vidí, ostaní pánové se skvělými zkušenostmi hrají tak trochu druhé housle (PMA, kazzatel) a ty vostatní jsou tak na nošení toho futrálu od houslí Very Happy
ps. jestli je něco dobře odposlouchatelné, tak bych rád věděl kde je to jádro pudla. Bohužel s mojí hučící továrnou v uších se na nějaké poslouchání spolehnout nemohu. Ale umím cokoliv změřit, a myslím že o několik rádů za hranici rozlišitelnosti sluchem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
onee
Nádejný hifista


Založený: 11 september 2007
Príspevky: 86
Bydlisko: origoš Záhorák

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 16:10:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže


Cena 1ks dosky: 700,-Kč, 890,-Sk

Pošta balne....: 120,- Sk Kč
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 16:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Vašku, základ je v tom, že se zvuk vyhodnocuje ušima a mozkem, a ne očima na stínítku. Tudíž co je důležité někde je méně důležité jinde a vice versa. A bez uší a ověřování se souvislosti nedají hledat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 18:32:02    Predmet: Odpovedať s citátom

já děkuji našim kolegům kibicům za cenné připomínky a stále pro ně platí můj příspěvek No.7
Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 18:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

tomáš T:
no ten novej zesák co byl v Trutnově. Má to samozřejmě spoustu technických nedokonalaostí všelijaký chování v limitaci a docela divoký kompenzace a tak a tak...

A protože je to děsná sračka a hraje to jak z prdele tak to nebudu zveřejňovat abych si neuříznul ostudu. Přesto si nemůžu pomoct a hrozně se mi to líbí, holt to libozvučný zkreslení......

A jinak dlabu zase na zesilovače a jdu stavět hrombednys páskama. Zatím to investuji sám ale doufám že se mi tato investice hromsky zaplatí z hlavní moravské vesnice co tam nejezdí tramvají ale šalinó asi tak.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 18:58:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Drzim palce, bez ironie... Trutnov mi nejak nevysel... Moje skoda...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 19:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole napísal:
já děkuji našim kolegům kibicům za cenné připomínky a stále pro ně platí můj příspěvek No.7
Cool

Nevedel som, že je tu povolený len rektálny alpinizmus, sorry...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 19:07:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale to určitě ne, ale česko-slovenský (konstruktérský) prostor se vyznačuje většinou jen negativismem, ev. podezíráním. To asi taky není dobře, a přiznám se, že mi uniká důvod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 19:12:06    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: Nechtěl jsem se dotknout zrovna vás, pravděpodobně jste to tak pochopil proto, že jste možná nesledoval diskuzi od počátku, byla to výzva pro ostatní ať si s tím pohrají.

Takže ještě jednou symasym má své chyby ale má své zvukové klady je to dost jednoduché na postavení a hlavně má trochu jiný zvukový projev. Je to zkrátka jiná alternativa ke stávajícím konstrukcím a tohle je dodělaný tak že jsou tam ještě nějaký blbinky který původnímu symu chyběly. A je to konstrukce tak jak leží. Mne to už přestalo zajímat. důvod proč to nechci dál rozebírat je že by si někdo mylně mohl myslet že se toho chopím a budu na tom dál dělat...- Nebudu.


Naposledy upravil pistole dňa Po august 25, 2008 19:19:55, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 19:14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, ale já jsem hluchej jak poleno a na jedno oko slepej jak patrona a mám na to i potvrzeníčko od pánů doktorů, co mě do toho stavu doléčili Sad
Tak si to HiFi aspoň predstavuju podle obrázků na osciloskopu jako Bohoušek Smetana Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 19:20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole: to je už si servítky odmítám brát, jelikož se mi ten styl (BV) už silně zajídá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 19:24:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Od pistole to byla konstruktivní výzva, rozumná topologie tišťáku, vylepšovat to ale nehodlám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 19:47:39    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole
Nič sa ma nedotklo, len som povedal čo sa mi na tej úprave nepozdáva. Podobným zapojením som sa pred 10 rokmi zaoberal prakticky asi 3 roky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po august 25, 2008 20:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je mi známo, tak obdobným zapojením se kdysi zabýval i Pavel Dudek. Všichni, kdo to zkusili, od toho dříve či později utekli. To je v pořádku, každý prochází nějakým vývojem, sbírá zkušenosti. Ale proč teda na rovinu neříct, že tudy cesta nevede a místo toho nabízet desky na realizaci projektu, který sám opouštím jako neperspektivní? Tohle je asi to, co mi na tom vadí ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 1 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist