Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

ciba
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Merk
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 november 2006
Príspevky: 754
Bydlisko: Praha (ne od narození! ;-))

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 14:06:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerozporuju spotřebu při jízdě jako prase. Tam hodně záleží na tom, co si nechá auto líbit (a RS je dělaný tak, že si nehcá líbit hodně). Rozporuju hlavně spotřebu při klidné jízdě s lehkou nohou, tam mi údaj 14 litrů na 100 km přijde u takového auta/motoru jako snad až nemožný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 14:14:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha,tak to máš pravdu.To prostě nejde a takové auto tohle nedovolí.Já to beru tak,že kdo má takové auto,tak rozhodně neřeší jestli 15 nebo 25 litrů na 100km.Pro toho kdo tohle řeší,jsou 1,2HTP a podobné motory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 14:21:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejako mi to nejde do hlavy,ak udava vyrobca 7.5-7.8l/100km v kombinovanej prevadzke, chcel by som vidiet Cibovu lahku nohu so 14L Smile
To uz je spotreba 2t offroadu 4x4 s 5L benzinom s lahkou nohou Smile
Stara Omega 2.6 benzin zdaleka tolko nezrala Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 14:26:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu mi to připomíná rozpravu o velikosti basáku Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 14:48:55    Predmet: Ochcavia 1 Odpovedať s citátom

Částečný přepis z materiálu firmy Ate.

Vozy Octavia I (rok výroby 1997 až 2006) se ve velké míře dostaly do segmentu
ojetých vozidel s proběhem více než 60 000, kdy se začíná projevovat opotřebení
vozu a kdy je vůz již mimo záruční lhůtu.
To se týká i celé přední nápravy, která je vzhledem k zatížení motorem, zejména u
dieselových verzí, a ke stavu domácích komunikací, značně namáhaná.
Zvětšené vůle všech prvků zavěšení nápravy a ložiska v kole vedou velmi často ke
zvýšenému kmitání celé nápravy a nadměrné házivosti náboje kola a tím následně
k velké házivosti brzdového kotouče.
Tato situace se negativně projevuje zejména po osazení nových brzdových destiček
a brzdového kotouče. Přitom dojde k vymezení vůle mezi kotoučem a brzdovou
destičkou na cca 0,05 mm na každé straně. V případě, že je házivost kotouče větší
než přípustná tj. cca 0,10 mm, dochází při každé otáčce kola i bez brzdění k dotyku
kotouče a destičky a tím k vybrušování – vymílání kotouče na jednom místě a na
protilehlé straně pak po otočení o 180 úhlových stupňů. Po ujetí ca 2 000 až 3 000
km je obroušení již tak hluboké, že při brzdění dochází k propadání brzdových
destiček do takto vybroušených prohlubní, což se projevuje při brzdění kmitáním
přední nápravy a rázy do pedálu brzdy. To vede k nesprávnému závěru, že kmitání je
způsobeno vadným tzv. „ zkřiveným“ kotoučem.


Osobně to můžu potvrdit.Pochopitelně se může stát,že kotouče mají větší házivost,protože stojí za prd,nebo byly špatně namontované.



citácia:
Stara Omega 2.6 benzin zdaleka tolko nezrala

Protože částěčně jela i na olej Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 14:56:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool
To bude presne ten duvod kmitani , a ja si fakt myslel , ze prvni verze Octavie meli jednoduchy kotouc .. , jeste k te spotrebe , pred dvema tydny jsem jel trasu Praha Roznov pod Radhostem a po dojeti do cile jsem mel skoro prazdnou nadrz , Homer jel se mnou muze potvrdit , ze jsme nejeli nijak rychle . (maximalne do 160 km/h)

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 15:10:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Spotřeba v závislosti na rychlosti(odpor vzduchu) nelineárně stoupá. Very Happy

Nebo se může jednat o závadu např. čidla teploty,kdy dává mylné údaje do ŘJ a ta zbytečně obohacuje směs...Diagnostika tohle nerozpozná a nevyhodnotí to jako chybu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 15:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zbývá snad jen dodat, že to eresko papá Natural 98, takže se to tím trošičku prodražuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 15:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zhodou okolnosti som prave videl na TA3 kratky "test" (skor slalomovu ukazku) AudiTTS Coupe, ma to 2.0TFSI motor, samozrejme trochu viac "vyladeny" - 200kW a vraveli, ze v meste s lahkou nohou 10litrov (tabulkovo 10.9).
Inak nadherne auto v tom jasno oranzovom prevedeni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 15:35:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Přátelé, já más skvělou zkušenost s Roomster 1,9 TDI, lehká noha 4,9l a jako prase 6,4l/100km a staré Oktávky srčím do kapsy úplně v poho. Je to lehké a jede to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 21:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoro prazdna nadrz neni zadna mira. Ja v mondeu, kdyz mam rucku skoro na nule, tak tam je jeste 12-15 litru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 21:38:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, proběhla zkušební jízda 2,0RS TSFI Combi, r.v. 06. Docela to jelo, zvuk příjemný, je to takový hybrid (rodinné kombi s trochu upraveným podvozkem s poněkud silnějším motorem, ale ne nijak moc). Ale ta spotřeba....
Pšul: tady bych trochu odporoval, tohle auto (myslím RS) není nijak moc výjimečné a proto řada lidí právě tu sotřebu řešit bude. Mezi auta, kde se spotřeba neřeší, patří M5, 645CSi a další,. Ale rozhodně ne Octavia RS.

V každém případě, vedle stál Focus 2,5 ST (169kW) a to bylo silnější lákadlo, jenže jsem uznal, že takové auto vlastně nepotřebuji. Škoda. Ale i tak dávám OII RS celkem slušné bodové hodnoceníSmile

DHFoll: prosím tě, můžeš mi naznačit, jak se dají špatně namontovat brzdové kotouče? Zajíkavé je, že po výměně za nvé kmitání vždy ustane jak když utněš a to i když mělo auto 40 a nebo 120t km. A taky zakjímavé je, že žádné jiné, než koncern, mi nikdy nekmital (P306,406,807,Focus TDDi, Puma, Mondeo 2,0 a další) a všechna jezdila mou nohou a rukou a na stejných cestách, takj někde je chyba, ale ne v řidiči a nebo silnicích. prostě podle mého to souvisí s kvalitou litiny kotoučů (nová, nebystárnutá) a poddimenzované.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 22:13:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny
Ahoj , pokud mas zajem o ciste rychle a dynamicke auto (ovsem minimalne prakticke) v zaplatitelne kategorii , vyzkousej Volkswagen Golf GTI a jeste lepe R32 , z vlastni zkusenosti po narocnem celodennim testovani konkurence v teto tride to byl pro mne jednoznacny vitez .. na rovinu priznavam je to o dost dal nez Skoda Octavia II RS , s vyjimkou pouzitelnosti pro normalni rodinny provoz .
Ten Ford Focus ST ma mozna lepsi motor, ale zbytek je katastrofa , podle mne je az temer nebezpecny . Nakonec nase testovaci jizda s Octavii RS skoncila pomerne tezkou havarii v jedne zatacce na testovaci trati (neridil jsem ja) nicmene jsem utrpel pohmozdeni krcni patere a dodnes si myslim , ze by to meli ridit jen zrali ridici , kteri maji jiz nejake zkusenosti s o trochu vykonejsimi vozy nez je bezna seriova produkce .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2008 23:21:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny
Dosedaci plocha na náboji by měla být pořádně očištěná od rzi a nový kotouč namontovat nasucho.Žádné mazání dosedací plochy náboje,jak to dělají někteří aktivní jedinci.Kotouče bych doporučil Ate Powerdisc(Ate nebo Textar desky),už jsem jich namontoval několik desítek a zatím,klepu do stolu, žádná reklamačka.Pochopitelně, opatrně a poctivě zajíždět,žádná kalba. Cool

ciba
pokud je něco nebezpečné, tak tahle hračka,už jenom to udržet na silnici je adrenalin Laughing Laughing Laughing :
Zrychlení 0-100 3.5s max. cca190kmh(podle kol) Laughing



DSCF1886.jpg
 Description:
 Filesize:  109.84 KB
 Viewed:  379 Time(s)

DSCF1886.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 08:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Zdeny
Dosedaci plocha na náboji by měla být pořádně očištěná od rzi a nový kotouč namontovat nasucho.Žádné mazání dosedací plochy náboje,jak to dělají někteří aktivní jedinci.Kotouče bych doporučil Ate Powerdisc(Ate nebo Textar desky),už jsem jich namontoval několik desítek a zatím,klepu do stolu, žádná reklamačka.Pochopitelně, opatrně a poctivě zajíždět,žádná kalba. Cool

ciba
pokud je něco nebezpečné, tak tahle hračka,už jenom to udržet na silnici je adrenalin Laughing Laughing Laughing :
Zrychlení 0-100 3.5s max. cca190kmh(podle kol) Laughing


DHFool: ahoj, jojo, mám přesně to složení, co píšeš. ATE Power disc + desky Ate a je klid zatím už druhý rok. Jasné, že každý by si měl plochu pod kotouč připravit, tzn. pořádné očistit a td. A přesně jak píšeš, zajíždět - tzn. tepelně ho "doladit". Je ale fakt, že totéž jsem dělal vždy s orig. kotouči a za rok šly ven. Prostě se domnívám, že litina je čerstvá a pracuje - toto mi potvrdil jeden strojař, co se litinou zabývá - tvrdí, že je to jako s vínem, čím starší, tím lepšíSmile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 09:18:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Např. BMW svoje orig. kotouče žíhá ke snížení pnutí, wv group ne.Čekat,než hrubý odlitek vystárne je asi v dnešní době nemyslitelné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 09:48:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ciba:

"Zdeny
Ahoj , pokud mas zajem o ciste rychle a dynamicke auto (ovsem minimalne prakticke) v zaplatitelne kategorii , vyzkousej Volkswagen Golf GTI a jeste lepe R32 , z vlastni zkusenosti po narocnem celodennim testovani konkurence v teto tride to byl pro mne jednoznacny vitez .. na rovinu priznavam je to o dost dal nez Skoda Octavia II RS , s vyjimkou pouzitelnosti pro normalni rodinny provoz .
Ten Ford Focus ST ma mozna lepsi motor, ale zbytek je katastrofa , podle mne je az temer nebezpecny . Nakonec nase testovaci jizda s Octavii RS skoncila pomerne tezkou havarii v jedne zatacce na testovaci trati (neridil jsem ja) nicmene jsem utrpel pohmozdeni krcni patere a dodnes si myslim , ze by to meli ridit jen zrali ridici , kteri maji jiz nejake zkusenosti s o trochu vykonejsimi vozy nez je bezna seriova produkce ."


Nechtěl bych zbytečně vyvolávat nějakou hádku nebo někoho urazit ale Golf GTI i verze R32 je přesně to co jsi psal, tedy "dynamické" auto. Bohužel to znamená jen to že má výkoný motor a tím to končí. Jeho podvozek nepodává stejné výkony jako jeho motor. Pokud by si chtěl jmenovat "rychlá" auta v ceně ccca 1,2 M Kč tak jsou tu Impreza WRX(STI) ,Lancer EVO , Lotus (asi všechny) a podobné vozy.
Nebezpečnost aut - "běžná" produkce (Octavia II RS , Golf GTI / R32 , ... ) se vyznačuje tím že když přijde limit tak za ním už je jen nehoda ... : Ovšem vozy typu Sti/Evo/Lotus atd.. mají ještě část použitelnou i za limitem, tím ovšem vzniká velké nebezpečí neboť se vzrůstající rychlostí klesá ovladatelnost a na určité rychlosti se dostaví "konečná" ale stačí ještě zvýšit rychlost a auto je znovu ovladatelné. Myslím že je každému jasné proč velká část těchto aut má v prvním roce těžkou havárku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 11:15:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Zdenku , v podstate mas pravdu a souhlasim s tvojim nazorem , ale musis brat v potaz cenovou kategorii , kde se jednotlive modely nachazeji , pokud budu brat zakladni model kazdeho vozu a cenu v CR tak napr. Golf gti stoji cca 760 000 Kc , Octavia RS Combi cca 800 000 Kc. ale treba Subaru Impreza WRX STI 1 200 000 kc , tedy toto auto uz je zcela mimo cenovou kategorii , kde se napr. nachazi Skoda RS a musi byt samozrejme lepsi nezli drive jmenovane modely z koncernu VW .
_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: So november 08, 2008 14:30:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Můj názor je ten, že O RS není vozidlo na závodění. Na to jsou jná. Taky koncepce ORS I a II je vlastně trochu výkonnější domácké vozidlo pro rodinu, natož ve verzi kombi. Já se na RS dívám jako na auto, které splní nároky cestování ve 2 lidech (chudáci ti vzadu)ú a když je třeba, dá se bezpečně předjet. Nic víc, nic míň. proto se i domnívám, že na řízení RS není třeb azvláštních zkušeností, pokud člověk rozpozná riziko rychlé jízdy .
Bohužel, jak správně napsal Ciba, řada EVů, STI a jiných brusek končí záhy po zakoupení těžkou havárkou právě proto, že majitel podcenils silně své schopnosto a s autem jezdí jak s každým jiným, akorát s tím rozdíle, že nerozpozná právě to riziko rychlé jízdy, kterou tyto vozy přináší.

Ale původní zá,měr mého dotau ohledně RS byl zjistit, jak je to s ekonomikou provozu při BĚŽNÉ jízdě tzn. v rámci možností limitů rychlosti, ne na hraně. Já sám jezdím tak, že pravidal respektuji a proto bych z RS strach neměl, maje již najeto přes 10xE6 km. Šlo mi spíše o to, že léta omalu přibývají a už je nejvyšší čas zkusit si povozit zadek v něčem svižnějším než je souačsný Suoerb 2,5 v automatu a nebo O I 1,9TDI.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Št november 13, 2008 20:16:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Zajímavé:

http://auto.idnes.cz/sefdesigner-skody-v-automobilovem-designu-demokracie-neexistuje-p9j-/automoto.asp?c=A081106_110836_automoto_fdv
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Št november 13, 2008 20:37:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Zajímavé:

http://auto.idnes.cz/sefdesigner-skody-v-automobilovem-designu-demokracie-neexistuje-p9j-/automoto.asp?c=A081106_110836_automoto_fdv

Ano , toto je muj novy šéf

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Št november 13, 2008 20:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

na jake platforme delas primo ty? Jsem taky zatazeny do vyvoje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ciba
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 356

PríspevokZaslal: Št november 13, 2008 21:02:18    Predmet: Odpovedať s citátom

richard_majer napísal:
na jake platforme delas primo ty? Jsem taky zatazeny do vyvoje Smile

Ted presne nerozumim otazce , jsem zodpovedny za designove projekty exterieru Skoda Auto o kterych bohuzel nemuzu mluvit (Chiefdesigner je zodpovedny za cely design , tedy interier , exterier a color and trim) .

_________________
Vždy je lepší hovořit s rozumným člověkem o něčem hloupém, než s hlupákem o něčem rozumném . Paul-Louis Courier
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Ne január 25, 2009 12:03:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja myslel, jestli na PQ25,35, 46, MQB, nebo necem jinem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist