Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vypálení formátu DVD-Audio
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jito
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 12:56:10    Predmet: Vypálení formátu DVD-Audio Odpovedať s citátom

Poradíte,jak vypálím tento formát jako DVD-R,aby byla možnost přehrání v stolním dvd přehrávači.Samozřejmě s podporou dvd-audia.Mám několik disků v tomto formátu stažené z netu.Každý je jiné struktury-ISO,další má data pouze v složce AUDIO TS,další v složce VIDEO i AUDIO TS.Několik šlo vypálit bez problémů Clonem DVD nebo Ashampoo7.Ale s některýmy ani nehnu.Je na to univerzální soft nebo rada?Už nevím jak dál.Děkuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 18:17:58    Predmet: Odpovedať s citátom

No, ono to tam pujde nasekat pokud z toho jsou wavy, ale pokud to mas v mlp, tak to asi tezko...Kolik toho mas ?? Nabizim neco na vymenu, ehm, Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed


Nicmene v tom paleni ti moc nepomuzu, ale myslim si ze na to musi byt nejaky authoringovy soft, ja to nepalim, mam to na hdd a palit to ani nikdy nebudu, protoze to nepotrebuju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 20:36:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak říká Tomáš, potřebuješ něco jako DiscWelder Chrome II nebo GEAR PRO Mastering Edition for DVD. Oba mám, ale teďka nejsem doma, jak budu můžu ti to upnout na RS, ale to nebude dříve než 23.11.... S těmito programy bys to co máš měl být schopný udělat funkční placku DVD-Audio.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jito
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 20:52:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzhledem k tomu,že se mi toho podařilo "zprovoznit" velmi málo,tak jsem toho moc nesundal.Jen pro tvou informaci:
Pink Floyd-Dark Side Of The Moon
Diatonis-Dark Edges
Kraftwerk-The Mix
The Alan Parsons Project-The Turn Of a Friendly Card
The Alan Parsons Project-I Robot
W.A.Mozart-Le Nozze di Figaro
Mám ještě několik dvd,kde jsou data pouze v složce VIDEO TS,ty se ale nedetekují jako DVD-Audio.A samozřejmě cd v FLAC 5.1.Jen pro ostatní:data která mám jako DVD-Audio obsahují soubory typu VOB,BUP,IFO.Nejsou to žádné "ripy".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 21:02:16    Predmet: Odpovedať s citátom

No ony ty ruzne "ripy" z netu jsou poněkud podivné, někdy mi to připadá, že někdo něco z něčeho ripne a pak udělá nějakou kompilaci DVD-Audio. Zrovna ti PF-DSOTM nevím jestli vyšli v DVD-Audio, v SACD určitě ano, bo je mám... Jinak pravé DVD-Audio by mělo vějšinu dat mít ve složce AUDIO_TS pokud vím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 22:42:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je v tom neskutecny bordel, ono se nerozlisuje ani tak dvd-a ale hi res neboli 24 bitova hloubka. A v tom je kamen urazu, sposta lidi vezme LP a nahraje ji do pc, udela tracky a hura je to hi-res. To ze to hraje jak z hajzlu uz jaksi moc neresi, sam jsem si par takovych vytvoru stahnul a je to katastrofalni. Oproti pravemu hi-res cili zaznam, mastering a ostatni hovadiny ve 24 bitech je to neskutecny rozdil, opravdu neskutecny. Dokud jsem to neslysel u sebe doma tak jsem to tolik neresil, protoze jsem parkrat slysel jak hraje sacd nebo dvd-a z bezneho levneho prehravace a tam verte nebo ne oproti spickovemu CD prahravaci to nemelo sanci, cd bylo lepsi. Dramaticky zlom nastal ve chvili kdy jsem to pustil z pc ze stejne karty do prevodniku a v tu chvili jsem byl takrikajic polapen. Bohuzel toho je dost malo, hodne je sacd ktere zase nejdou tak lehce zkonvertovat do pcm. Vysvobozenim nam snad budou modre formaty, ale pokud na nich budou vychazet hovadiny z roku jedna dve tak to bude stale o nicem. Takovym PF nepomuze ani svecena voda, diametralne lepsi to uz nebude. Jenom to zabira ukrutne mista...Az toho budu mit vic, poleti z disku ven......

Toz asi tak Cool Cool Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 22:51:51    Predmet: DVD AUDIO PINK FLOYD DARK SIDE Odpovedať s citátom

V DVD Audio formátu se toulá netem původní kvadrofonní mix Alana Parsona z roku 1973. Byl vydán jen na Lp. Velmi dobrá kvalita i velmi dobrá alternativa k dodatečnému 5.1 mixu na SACD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 23:04:09    Predmet: Odpovedať s citátom

No, jelikoz to teda mam a dokonce jsem si to jednou i pustil, muzu k tomu PF rict jedine: Jako velmi dobre bych to nenazval ani nahodou. Velmi dobre bych si dovoli oznacit veci treba od Linn records...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 23:14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A SACD Dark Side je pro tebe velmi dobré?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne november 02, 2008 23:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
A SACD Dark Side je pro tebe velmi dobré?


Nezlob se, neni... Zkus stahnout neco od Linn a poslechni. Toto jsou rozdily ktere bych si dovolil definovat jako dramaticke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 00:35:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Já se nezlobím, já se jen usmívám, že si umím i takovou "dramaticky rozdílně" nedobrou kvalitu užít jako velmi dobrou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mih
Hifista - pokročilec


Založený: 08 december 2006
Príspevky: 346
Bydlisko: Pribram

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 16:59:49    Predmet: Odpovedať s citátom

A nevypalujete náhodou pouhou DVD (např. DTS) stopu převedenou na PCM ? DVD- A je totiž chráněno watermarkem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Benda
Hifi obsluha


Založený: 27 september 2008
Príspevky: 11
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 18:08:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mih
vodoznak je použit v přehrávačích k zabránění přehrání disku (asi po 30s.)
v grabování/ripování nebrání. dvd-a lze normálně převést na wav, ev. načíst celou strukturu disku

jito
pokud je to .iso -> ImgBurn
je-li dvd-a watermarkované, v dvd-a přehrávači nepojede(pokud nemáš takový, který to ignoruje), nemá cenu jej vypalovat -> převeď na WAV/Flac a přehrávej z PC, nebo si kup originál, když se ti líbí
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jito
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 19:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Benda:hloupá otázka-jak poznám,že můj přehrávač "překousne" tu ochranu?Mám doma Pioneer DV-600AV.Není to "hifi" přístroj,ale já jsem spokojen.Ještě k tomu softu na image-musím použít pouze tento nebo stačí jakýkoliv jiný soft na image-Daemon,PowerIso atd?
Pro ostatní-ty Pink Floyd co mám,je nahrávka 4.0 kanál,zvuk DTS.Díky všem za snahu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Benda
Hifi obsluha


Založený: 27 september 2008
Príspevky: 11
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po november 03, 2008 23:55:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Pioneer 600AV nevím, ale řekl bych, že ji ignoruje. Musíš vyzkoušet. Poznáš to snadno. Watermarkovaná dvd-a "záložní kopie", kterou jsi si napálil, ti přestane po 15-30sec přehrávat. Pokud ne, jsi šťastlivec Smile Ne všechna dvd-a mají watermarking.
Ty sw, co jmenuješ, neznám. Nevím, jestli to umí.
Pokud máš vše v adresářích VIDEO_TS a/nebo AUDIO_TS a jsou to VOBy, IFO atd., tak authoringový sw nepotřebuješ. To stačí prostě vypálit na disk.
Do .iso souboru se můžeš mrknout např. WinRARem a podívat se, jaké ardesáře tam jsou a co v nich je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jito
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ut november 04, 2008 15:17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

to VOX a Benda:sehnal jsem ten soft GEAR Pro a bez problémů vypálil dvd-r,které hrají v přehrávači.Kdyby někoho zajímaly data dvd:
Tha Alan Parsons-The Turn Of A Friendly-PCM 96kHz/24bit-4.0 kanál
Tha Alan Parsons-I Robot-HDAD-PCM 192kHz/24bit-2.0 kanál
Děkuji všem za rady k nezaplacení,jdu shánět další. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po november 24, 2008 19:59:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad ochrany:
Kluci nechápu co řešíte... DVD-A už lze dávno ripovat softwarově včetně dekódování MLP!!! ... a pak z něj udělat DVD-Video Compliant PCM 24/96 disk bez obrázku... v tomto módu (DVD-VIDEO) žádnej přehrávač žáden watermarking nekontroluje.. těmahle hrátkama jsem se zabejval už před 4-5. lety... a vanity už používám jen na SACD.

Návod však odemne nečekejte... stačí hledat na webu..

Problémem je že většina Hi-Res nahrávek není true Hi-res ale jen ubohé upsamplingy... (platí jak pro DVD-A tak i pro SACD) Zrovna u TDSOTM rozdíl je velkej mam originály jak CD tak i SACD... Jooo a ten Linn Records ve flac-u není taky žádná extra sláva... ale jen slušnější standart Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xvlk
Hifista


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 190
Bydlisko: Praha+-50km

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 15:20:45    Predmet: Odpovedať s citátom

dawsoo napísal:
Problémem je že většina Hi-Res nahrávek není true Hi-res ale jen ubohé upsamplingy... Jooo a ten Linn Records ve flac-u není taky žádná extra sláva... ale jen slušnější standart

Tak tak Laughing Laughing Laughing

_________________
Avg(uš**2)=4kTRgammaDeltaf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 15:35:11    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
Ono je v tom neskutecny bordel, ono se nerozlisuje ani tak dvd-a ale hi res neboli 24 bitova hloubka. A v tom je kamen urazu, sposta lidi vezme LP a nahraje ji do pc, udela tracky a hura je to hi-res. To ze to hraje jak z hajzlu uz jaksi moc neresi, sam jsem si par takovych vytvoru stahnul a je to katastrofalni. Oproti pravemu hi-res cili zaznam, mastering a ostatni hovadiny ve 24 bitech je to neskutecny rozdil, opravdu neskutecny. Dokud jsem to neslysel u sebe doma tak jsem to tolik neresil, protoze jsem parkrat slysel jak hraje sacd nebo dvd-a z bezneho levneho prehravace a tam verte nebo ne oproti spickovemu CD prahravaci to nemelo sanci, cd bylo lepsi. Dramaticky zlom nastal ve chvili kdy jsem to pustil z pc ze stejne karty do prevodniku a v tu chvili jsem byl takrikajic polapen. Bohuzel toho je dost malo, hodne je sacd ktere zase nejdou tak lehce zkonvertovat do pcm. Vysvobozenim nam snad budou modre formaty, ale pokud na nich budou vychazet hovadiny z roku jedna dve tak to bude stale o nicem. Takovym PF nepomuze ani svecena voda, diametralne lepsi to uz nebude. Jenom to zabira ukrutne mista...Az toho budu mit vic, poleti z disku ven......

Toz asi tak Cool Cool Cool


Nějak ti nerozumím - když kvalitně (tj. kvalitním gramofonem s kvalitní přenoskou a preampem) sejmu LP do formátu 2496 a pak to přehrávám přes kvalitní zvukovou kartu, tak co by bránilo kvalitní reprodukci ? Pak je ještě možnost to kvalitně (tj. kvalitním softem) zkonvertovat na formát 1644 a udělat z toho normální CD a výsledek je opět docela slušný - dle mé zkušenosti. Anebo udělat authoring na DVD-A, což je problém jen v tom, že příslušné softy nejsou příliš běžné, ale výsledná kvalita je bez problémů. Tedy pokud je kvalitní přehrávač, ale to mašiny, které umějí DVD-A, zpravidla bývají.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 15:43:00    Predmet: Odpovedať s citátom

No, problem je v tom, ze na ten AD prevod pouzivaji kvalitu ala Behringer, v lepsim pripade m-audio. Jo, i tascam jsem tam videl, tak jsem se podival co to za zvukarnu a malem jsem se poblil, to nema smysl... Zaznam at uz 24/96 nebo 24/192 ze zvukovky za 100EUR nebo USD stoji za ho.no...

Jak kvalitni jsou masiny ktere umi DVD-A a SACD ted probehlo na lopuchu v hajendu kdyz jsme malinko srovnavali PC a stolni prehravac.

No, tak s tim LINN Records bych byl trochu opatrnejsi. Nebo jinak, mate neco lepsiho ??? Rak vyzkousim nejake ukazky, na rapidu mista dost -)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 15:52:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Nojo, já používal původně Waveterminal 192X a teď zkouším Lynx 22 ...
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 16:53:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové odborníci, potřebuju poradit, mám stažený iso obraz Eagles - Hotel california. Ale ten obraz má 5.2GB, takže na 4.7GB medium to nenacpu, když to napálím na DL medium, tak to spustim, ale můj přehrávač přehraje z každého tracku jenom tak cca 10 sec. a pak se zastaví a napíše No play. Zkoušel sem sem znova napálit jenom to co je v adresáři AUDIO_TS jako DVD-Audio na 4,5 GB médium, ale s tím samým výsledkem...

Nevíte někdo co to může být dělat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 17:45:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Vime, ale jelikoz nepouzivame takoveto prehravace, tak nevime co s tim delat a jak to odstranit. Ale urcite to pujde... Zkusil bych to MLP extrahovat do 5.1 wav a nasledne na to pouzit nejaky authoring. Jelikoz diky PC se nemusim temato saskarnama zabyvat tak ti neporadim presne postup, lae na netu toho bude hodne...

Piráte -))))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 21:38:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže je to watermarking, můj přehrávač ho kontroluje, bohužel... Ale zkusím jestli pomůže to co říká Tomáš, dám vědět, jestli to jede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ut november 25, 2008 22:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

A nebo se vykasli na prehravac a porid zvukovou kartu, da se z tim zit -))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 16:09:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže nic nepomáhá, ani rozkouskování na jednotlivé vawy a následná rekompilace, vodoznak je tam furt. Jinak to co říká Tomáš je asi cesta, kterou se budu muset vydat... tam se dá všechno celkem lehce ošetřit, že ty jeden piráte:-)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JTO
Hifista - zaslúžilec


Založený: 02 máj 2008
Príspevky: 705
Bydlisko: Winterberg

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 16:36:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Kde bych stáhnul SACD nebo DVD? Ty MP3 už mě ničí Sad . Nechalo by se to kvalitně přehrávat přes DVD mechaniku LG a zvukovku M-Audio Delta Audiophile s oz na výstupu OPA2134?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 16:47:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Na SACD zapomeň, ty normálně nejdou grabnout, nicméně to lze nějakým berličkama z přehrávače dostat ven, ale je to nákladné co vím. DVD Audia se dají stáhnou, ale jestli jsou watermarkované, jako v mém případě, a tvůj přehrávač je kontroluje, po cca 15 až 30 sec. zastaví přehrávání, jako v mém případě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
jito
Hifi obsluha


Založený: 02 november 2008
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Pi november 28, 2008 20:21:53    Predmet: Odpovedať s citátom

U jednoho torrentu byl seznam přehrávačů s podporou ochrany watemark.Na kolik to je pravda,nemůžu posoudit:
These DVD-Audio Players have no watermarks detection:
BBK
718SI
721
725
985s (patched)
1010S
DK-1910Si
LG
DK 487X
DF 599
Oppo
970
980H
Pioneer
575
578A
600
696
Rotel
RDV 1080
Samsung
P 355
P 355KD
Toshiba
SD530E
Yamaha
657
S1500
These DVD-Audio Players have watermarks detection and stop sound after 15-30 sec playbacking:
Pioneer
565
585
588
646a
686
757
868
989
Panasonic
RA-62
S49
S52
S97
S99
JVC
EX-P1
Denon
2930
3910
Marantz
DV-6500
Yamaha
S1700
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
VOX
Hifista


Založený: 15 júl 2007
Príspevky: 106
Bydlisko: Kopřivnice

PríspevokZaslal: So november 29, 2008 13:28:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo tenhle seznam znám a asi to i odpovídá, je tam uvedený denon 2930, já mám 2900 a ta to kontroluje taky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist