Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Stredovy menic morel a jeho alternativy

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 14:09:52    Predmet: Stredovy menic morel a jeho alternativy Odpovedať s citátom

Morel Supreme SCW636

Ma ho nekdo? Umi ho sehnat nekdo za nejakou zajimavou cenu, tim myslim ne takovou ktera je bezne na netu. Doporucte alternativy. Melo by se jednat o tripasno s 12" etonem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 14:56:54    Predmet: Odpovedať s citátom

pěkná hračka... Smile už víš co nad to?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 15:10:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Antrax, bez do pr.... a nespamuj tady. Jsi jak mor....Pokud k tomu nemas co rict, drz usta a krok. Mas milion temat tam, kde to nevadi. Pripadne zaloz vlastni, cim vetsi kokotina, tim lepsi, ale toto pls pokud nemas relevantni odpoved vynech.

PS: Vim, vyskac...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 15:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, nepřipadá ti 634 vhodnější ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 15:16:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatim zadny nekupuju, spis se mi jedna zdali nekdo s nim neco, vlastni ho atd. Kazdopadne vyslednou kombinaci budu konzultovat a nasledne se potom rozhodne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 17:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Měřil jsem dost MOREL středobasů, většinou ne ty nejnovější. Jejich podstatnou výhodou je velká kmitačka. U SCW636 může být trochu problém převýšení mezi 1 a 2 kHz - je to v datasheetu a ten u Morelů většinou dost dobře sedí. Pak je ještě otázka impedance - jmenovitá je 6 ohmů, což odpovídá cháře, přičemž u většiny 8 ohm modelů je to podobné - asi v tomto případě udali impedamci mimořádně poctivě - ovšem kdo ví. SCW636 má na rozdíl od většiny ostatních tvrdou membránu, díky čemuž jde poměrně vysoko, ale to můžr být dobře i špatně. Ideální by bylo, kdyby se s takovou membránou dělal i 5", leč bohužel.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cenda
Hifi obsluha


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 19:09:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus Milana Rychtra z prohifi.cz. Dováží sice Morel autohifi, ale za zeptání nic nedáš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tutuc
Hifi obsluha


Založený: 10 január 2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 19:38:35    Predmet: Morel predajca pre SR s najlepsimi cenami Odpovedať s citátom

skús ísť na stránku www.adamvox.sk, myslím, že tam má dobré ceny ktoré by som ja zvažoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2009 02:22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši já teda bych když už tak spíš tenhle: http://www.madisound.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=141&products_id=8485

předpokládám že budeš mít aktiv a tenhle spešl střed je podstatně rovnější než ten tebou zmiňovanej středobas matrošově i designem to k etonu myslím že vcelku pěkně sedne...

Jinak s pistolem pokukujeme ještě po audiotechnology mrkni tam třeba ti něco taky padne do oka.Cenově je to masakr ale ve flex units řadě maj prakticky všechny rozměry až do 15 Very Happy můžeš si i naporoučet zakázkově provedení (jako Q,magnety apod.) Bude to myslím pokud by ses nebál nákladů asi i podstatně jinde než kombo etony a morely.

http://www.audiotechnology.dk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2009 11:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Supreme 634 vypadá dobře, problém je impedance. Je to do 4ohm bedny nebo dva do série, což již znamená jisté problémy, rezerva citlivosti není taková, aby se to dalo upravit na 8 ohmů, leda trafem.

Audiotechnology na první pohled vypadá velmi kulantně, ale problémy s membránami mají stejné jako jiní výrobci, a to je u střeďáků limitující faktor kvality. V tomto ohledu je asi z dostupných produktů nejlepší ScanSpeak Revelator, ovšem zase zůstává problém s impedancí 4 ohmy.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2009 13:45:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dekuju vsem zucastnenym za pomoc, nakonec to dopadlo ehm, trosku jinak -))) Zvizezily accutony, budu mit tady toto...

http://www.madisound.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=118&products_id=1031

http://www.madisound.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=118&products_id=1036

Pruser je, ze sice aktiv bude, doufam ze i velmi podareny aktiv, jenze pootrebuju i pasiv pro obcasnou demonstraci nekterych svych veci. A to bude orisek pro zdejsi guru, verim ze se mi podari to nejak financne utahnout, protoze to nebude zrovna nejlevnejsi zalezitost. Jinak Accutony jsem slysel, nejake tady mame, a priznam se ze i kdyz hraly jinac nez moje drivejsi focaly, nemam s nema zadny problem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2009 14:48:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlňujem sa vopred, že sem vpálim bez praktickej skúsenosti so Supreme 634 ale....

Môžete mi prosím povedať, že prečo sa pídite po stredobasáku s mäkkým gumenným závesom a fr 40Hz / Vas 14L? Viac sa mi pre stredotónový menič páči tuhší záves, niečo viacvlnkové, kompozitné alebo aspoň molitán. IMHO, tá guma sa musí nejak prejaviť. Niečo vidím na impedančnej krivke v okolí 2kHz (možno fk) a neviem či aj 500Hz (tu by to ale malo byť piestové).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist