Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Úvod + Fáma č.1 - Lež o kabelech
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 21:47:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba 4 Život je divadlo a svět je hlediště. Stále se musí člověk na něco těšit, malá radost také radost. Toto je bláznivost kterou určitě další těžko napsal . Laughing
Má představa dotažena do konce by byla - symbolické sázky - Razz


Jardag . Nějak jsi vykolejený Laughing Laughing Laughing


Coffee: Takže už za 533 za málo. Very Happy
Co je to proti věčností věsmíru ? Exclamation

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 23:01:19    Predmet: Odpovedať s citátom

mne v Ketose, pred pár rokmi, káblami odstránili zlievanie basov na mojej starej zostave. Mne to tie basy vyčistilo. Rozdiel medzi brnením struny a jednoliatym hučaním snáď spoznám aj bez nejakého testu za plentou.
Slepý test je chujovina. Ak ide o tak malý rozdiel, že má zmysel oháňať sa slepým testom, tak nemá zmysel za také niečo vyhodiť ani korunu. Aj keď za tou plentou spoznám rozdiel, je to málo na to, aby som pustil perie.
Keď som sa odhodlal na kúpu kábla k súčasnej zostave, mal som požičané káble Krautwire v cene od 1500 do 70 000,- Skutočne nemám predstavu, čo je na nich také drahé. Možno to zlato, ale to by som ho musel zoškriabať, aby som ho odvážil Smile Fakt je, že rozdiely boli niekedy počuteľné, niekedy vôbec. Rozdiel medzi najdrahšími v cene 30-70t nebol (možno za plentou?!)ale medzi káblom za 1500 a 6000 bol znatelný a medzi 6000 a 50-70t tak isto, len nedokážem posúdiť, či to bola zmena k lepšiemu, alebo horšiemu. Bolo to skrátka iné. A to vraj majú 0,8m kábel aj za 300litrov Frightened
Skončil som pri kábli za 6t. Bol tam najväčší posun k lepšiemu. Ostatné bolo pre mňa len iné. Takže, podľa mňa to nie je najväčšia lož. Rozdiely sú, len ťažko povedať, kedy k lepšiemu a kedy k horšiemu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 23:05:01    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 07:53:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 23:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

ja len tvrdím, že sú rozdiely:
1.ktoré sú jasne počuteľné
2.rozdiely o počuteľnosti ktorých sa dá pochybovať.
V tom druhom prípade považujem slepý test za zbytočnosť, lebo rozdiel je buď žiadny, alebo tak malý, že nemá zmysel sa ním zaoberať. A už vôbec nemá zmysel za tak malé zlepšenie (ak vôbec nejaké je) vyhadzovať peniaze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 00:01:54    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 07:53:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 00:24:53    Predmet: Odpovedať s citátom

------------

Naposledy upravil Skipy dňa Ut december 02, 2008 22:34:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 00:26:33    Predmet: Odpovedať s citátom

predzosík Acon a SACD Lexicon RT10. Ten kábel, čo mám je Krautwire Guru, na názvy tých ostatných si nepamätám, je to skoro rok. Na tom mojom som si to prečítal. Mám ešte XLO PRO 125 v cene cca 1000sk a po ich zapojení zmiznú basy. Starý CD menič Technics zahrá basy aj s XLO. Test? nech sa páči. Ak všetko dobre pôjde v lete bude dokončená posluchovka, možno sa niečo nájde už aj vo vinotéke, takže hifi návštevy budú vítané.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 00:28:46    Predmet: Odpovedať s citátom

---------------

Naposledy upravil Skipy dňa Ut december 02, 2008 22:34:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 12:43:29    Predmet: Odpovedať s citátom

MSW napísal:
Můj velký otazník je: Raději dlouhé reprokabely (pasivní bedny) nebo raději dlouhé signálové kabely (aktivní bedny)? Mé dosavadní zkušenosti mi říkají raději to první (ale ještě jsem neměl aktivní soustavy).


Mám variantu 2 (dlouhé signálové 2m a krátké repro 70cm) při pasivních bednách. Nemám s dlouhými signálovými problém snad díky jejich aktivnímu řešení (zesílení 1 a nízká impedance) pomocí Dudkových SoundRefinerů a nízkoimpedančním stlumovači uprostřed signálového kabelu za ním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Po december 03, 2007 02:28:15    Predmet: Odpovedať s citátom

U me se rozdily projevily jak v signalovym kabelu, tak v repro kabelu. Se signalovym kabelem probehl slepy test na mych pratelich, rozdil slyseli hned, tj. behem prvnich par minut (prehozeni). Nekdy snad pristi rok se chystam na test highendoveho signaloveho a repro kabelu, jestli to bude mit adekvatni prinos. Planuju hluchej test - zacpat si usi, pustit si pisnicku, dat si pred oci cenovku a komentovat jak ten lepsi kabel v case pisnicky 1.05 zahral lepsi cinel, apod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po december 03, 2007 18:53:11    Predmet: Odpovedať s citátom

za posledný rok som dosť pobehal po návštevách a čo to som popočúval. Okrem iného som využil možnosti na porovnanie káblov. Z môjho pozorovania my vyšli tieto fakty.
výmena signálového káblu nie vždy znamená zmenu ale, čím lacnejšia zostava, tým bola výmena poznatelnejšia aj to nie vždy.
Reprokáble, to je iná liga. Tu boli pri výmene rozdiely častejšie, resp. skoro vždy, len je otázne, či k lepšiemu, alebo horšiemu.
Úplne totálny rozdiel pri výmene signál. káblov bol počutelný, keď kamoš kupoval v Platane ROTEL (predzos + 2konce) cena za new cca 50, bol to bazárový kus. Namietal som ostrý, usyčaný a agresívny zvuk, Nemček vymenil káble a bolo po syčaní. Doteraz najmarkantnejší rozdiel, čo som počul. Len neviem o aké káble išlo. Nebola to moja zostava, tak ma to nejako nezaujímalo.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Acon
Hifista - pokročilec


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 441
Bydlisko: Nitra SK

PríspevokZaslal: Po december 03, 2007 18:54:58    Predmet: Odpovedať s citátom

gabik napísal:
Nekdy snad pristi rok se chystam na test highendoveho signaloveho a repro kabelu, jestli to bude mit adekvatni prinos. Planuju hluchej test - zacpat si usi, pustit si pisnicku, dat si pred oci cenovku a komentovat jak ten lepsi kabel v case pisnicky 1.05 zahral lepsi cinel, apod.


Po tom, čo som počul mám jasno. Ak mám kúpiť kábel za 50t, radšej si o to drahšie kúpim bedne.

_________________
moje civilné meno je Oleg. Ak sa s niekym stretnem, nechcem byť nejaký anonym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: Ut december 04, 2007 14:03:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Acon
Bedny menit nehodlam, jsem s nima spokojenej, taky setrim postupne, takze to co nasetrim za nejakej cas jem nemel v case nakupu k dispozici. Spis je otazka, jeslti nekoupit napr. zesilovac nebo CD prehravac (kategorie rekneme 50-80 tisic), ze by to melo vetsi prinos. Ale to se prave chystam otestovat s tema kabelama - vim jak to ma hrat, protoze jsem to sylsel - takze bud to tak hrat bude, nebo ne. Nerikam ze je kupuju, jenom se je chystam otestovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Krecek
Hifi školka


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 833
Bydlisko: ČB

PríspevokZaslal: St december 12, 2007 12:02:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffee
Rýsuje se tu možnost (ve spolupráci s pražskou větví bratrského fóra) dát dohromady porovnávací slepý test napájecích kabelů (jeden drahý hifistický, jeden standardně dodávaný). Máš chuť se (jako hlavní věrozvěst nevíry ve vliv kabelů) zůčastnit? Tentokrát to bude blízko (Praha), z Plzně co bys kamenem dohodil Very Happy.

Co Ty na to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St december 12, 2007 16:05:30    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 07:53:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St december 12, 2007 16:22:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky bych se s váma rád vysrazoval Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vcucnutie
Hifi obsluha


Založený: 23 máj 2007
Príspevky: 34

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 14:54:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Lutujem ako ruinuju penazenky ludia co kable kupuju.
Americania takemu tovaru hovoria snakeoil. Je to homeopatia a ako jedna z mala veci ma to trocha rozculuje.
Aky dava zmysel mat kabel zo 'striebra s primesou-24 karatoveho zlata v jednokrystalovej zmesi' ked samotny menic ma impedanciu 4 alebo 8 ohmov. Onen kabel nema skoro ziadnu!
Trocha zalezi na druhu kabla u elektrostatickych reprakov alebo sluchadiel, to je ale ine kafe pretoze tie su napajane z transformatorov a pohybuje nimi NAPATIE, nie prud (ten je skoro nulovy) a v tom pripade trocha zalezi na kapacitancii kabla. Kazdopadne skoro vobec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Pi marec 07, 2008 14:57:25    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Št jún 03, 2010 07:56:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brvr
Hifista


Založený: 26 marec 2009
Príspevky: 141

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2009 05:01:55    Predmet: Odpovedať s citátom

danek15 napísal:
Tak dobře zapišu to a v pravou chvíli asi příští rok v létě třeba 15.7. 2008 můžeme testovat. OV znamena Ostrava .Příšti rok to pro to že budu opravovat chalupu nejméně do té doby (je 80 km mimo OV takžě jen soboty a neděle a navíc jsem o víkendu lenivý jako Garfild). přes týden dělám někdy i více než 12hod. a mám toho plné brejle.
Seš zván jidlo a piti asi Portugal zajístím . Vodiče atd. asi také, toto upřesníme.
Musi to ale být o něco minimálně o 0,7l slámového značku ....... uvidíme. Když už tak už. Pokud mi dokážeš, že to nepoznám tak budu své kabely používat na Velikonoce jako karabáč aby se investice vrátila a já vylil svůj vztek za špatnou investici. Very Happy Very Happy Very Happy
Tvé nadšení pro hifi bude šílené Laughing já bych toto nikdy neabsolvoval jelikož by mně bylo jedno co kdo slyší, ale na výzvu se musí odpovědět.

Tak bereš srabe !!! Jsem si jistý že jo, tvé ego ti nedovolí rozjetou věc nedodělat Confused Smile Very Happy Very Happy


danek15, coffee: tak čo chlapi, predvčerom ubehol rok od porovnávania káblov. Ako ten slepý test dopadol? Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rip1
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 marec 2007
Príspevky: 510

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2009 11:54:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšet lze vše ... vždy záleží však na čem na jaké úrovni a hlavně kdo testuje viz vkus a rozlišovací schopnost na změny (horší-lepší-jiný) Laughing

Ač jsem na voodoo víceméně spíše skeptik, několikrát jsem se sám přesvědčil že zrovna kabely znát jsou, a to v každém řetězci a to jak interkonekty tak i siloviny... a 100k za dráty bych opravdu nikdy nedal to je taky fakt... musí tam být nějaká rozumná úměra cena přínos a poměr k ostatnímu aparátu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Ut júl 21, 2009 10:14:07    Predmet: Odpovedať s citátom

vcucnutie napísal:
Lutujem ako ruinuju penazenky ludia co kable kupuju.
Americania takemu tovaru hovoria snakeoil. Je to homeopatia a ako jedna z mala veci ma to trocha rozculuje.
Aky dava zmysel mat kabel zo 'striebra s primesou-24 karatoveho zlata v jednokrystalovej zmesi' ked samotny menic ma impedanciu 4 alebo 8 ohmov. Onen kabel nema skoro ziadnu!
Trocha zalezi na druhu kabla u elektrostatickych reprakov alebo sluchadiel, to je ale ine kafe pretoze tie su napajane z transformatorov a pohybuje nimi NAPATIE, nie prud (ten je skoro nulovy) a v tom pripade trocha zalezi na kapacitancii kabla. Kazdopadne skoro vobec.

neni to homeopatie .... homeopatie funguje Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lad2000
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2008
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2009 18:56:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Někde jsem četl, že nejlepší nejlevnější reproduktorový kabel je zkroucený smaltovaný drát cca 4mm2.
Bylo to v nějakém AR, ale nevzpomenu si.
Sám používám poloprůhlednou dvoulinku 2,5 za cca 10 Kč/m. Už jsem ji viděl balenou jako speciální repro kabel Smile Smile Smile Smile

http://www.eva.cz/zbozi/42906/kabel-hama-repro-2x2-5mm2-10m/

_________________
Grundig BX 2000,Pioneer A-30 Pioneer PD-S904, Tesla NC-450
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Mýty a povery Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist