Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

P: Měřící mikrofony II a III
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut december 23, 2008 19:44:15    Predmet: P: Měřící mikrofony II a III Odpovedať s citátom

Nabízím další měřící mikrofony vlastní výroby. Každý mikrofon má vlastní odměřenou kalibrační křivku. Dvě verze:
První standartní: 6mm kapsle, trubička, konektor (lepší kapsle než minule). Tentokrát to je konektor pro DC napájení, dva protikusy jsou přibaleny. Kapsle lepená epoxidem, konektor naražený. S touto verzí je potřeba proměřit micin zvukovky loopbackem, poté loopbackem s vloženým 30k rezistorem seriově na živej a porovnat. Pokud jsou charky stejné, stačí píchnout mic rovnou do mikrofonního vstupu zvukovky (musí na něm být napájení 3-10V). Pokud se stane, že charky obou loopbacků jsou jiné, je potřeba postavit aspoň jednoduchý bateriový preamp (operák, 8 rezistorů, 5kondenzátorů, dps snad ani není potřeba). Řekl bych, že u většiny zvukovek půjde píchnout mikrofon rovnou do micin. Cena 200Kč + pošta.

Pokročilejší obsahuje stejnou kapsli a první zesilovací část živenou phantomovým napájením 48V. Výstup symetrický na konektoru XLR. Provedení měděné pouzdro niklované, pájené ze dvou části přes plechovou cínovanou redukci. K funkci je potřeba ještě externí preamp s phantomovým napájením 48V (hotový stojí asi 1500Kč nebo pár stovek jako stavebnice).
Lepší verze by šla eventuelně uživatelem upravit na linkový výstup a externí napájení z 9V baterky.
Cena 600Kč + pošta.

Původní thread ze kterého je možné čerpat informace.
E-mail:
ICQ:
Když budete mít zájem, tak mi pište rovnou adresu, na osobky není až na vyjímky čas. Poštovné dělá 100Kč na adresu v ČR, případně 130Kč na adresu na Slovensko.

Kalibrační křivky:
20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


Naposledy upravil check dňa Pi máj 22, 2009 10:31:37, celkom upravené 30 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: So január 10, 2009 16:23:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Až budu mít čas, tak jich zase dvacet udělám. Něco bude klidně do zásoby.
Objednal sem ještě z monacoru vhodné kapsle na otestování, tak případně udělám nějakou lepší verzi. Mikrofon s lepší kapslí bych mohl udělat už teď ale lepší sou pouze 6mm kusy, které jsou navíc podstatně dražší a konektor který by nedělal problémy s difrakcemi je také podstatně dražší. Navíc je to celé náročnější...
Ještě uvidím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ne január 11, 2009 22:50:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzal by prosím zase někdo mikrofony pro Slováky v ČR, lépe v Praze a rozeslal na Slovensku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St január 14, 2009 20:31:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by ta lepší verze byla s nestandartním konektorem, najde se někdo, kdo si nebude schopen vyrobit propojovací kabel? Protikus nebo dva samozřejmě přidám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 08:50:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem pro lepsi verzi Smile ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maba
Hifi obsluha


Založený: 09 jún 2008
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Št január 15, 2009 10:49:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Som sice lavý, ale priatelia hádam pomôžu.
Som tiez za lepsiu verziu. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
...
Hifi obsluha


Založený: 05 december 2006
Príspevky: 23
Bydlisko: ba/ke

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2009 14:26:03    Predmet: Odpovedať s citátom

som za lepsiu verziu. pockam kym sa doriesi zalezitost, ktoru preberate v povodnom/prvom vlakne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mechanik
Hifista


Založený: 01 august 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: Revúca

PríspevokZaslal: Ne január 18, 2009 00:13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

pridaj si ma na zoznam Laughing a ja som za horšiu verziu,momentálne šetrím tak nemám chut investovat vela do niečoho iného a bude to môj prvý mikrofon tak stačí pre zaciatok toto Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
simon
Hifista


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 222
Bydlisko: Dolni Kounice

PríspevokZaslal: Po február 02, 2009 10:28:09    Predmet: Odpovedať s citátom

tez mam zajem o mikrofon, jakoukoliv verzi, cim lepsi - tim lepsi Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Phasor
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: Ut február 10, 2009 00:32:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Já chci ten levnější, nemam fantomový napájení, takže mi stačí.

Kozák
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
7tech
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2007
Príspevky: 9
Bydlisko: Příbram

PríspevokZaslal: Ut február 10, 2009 18:10:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jak to vypadá Checku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut február 10, 2009 18:16:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Koncem měsíce by měly dorazit nové kapsle a konektory. Dokud nebudu mít pozitivní zpětnou vazbu z první várky, tak nic dělat nebudu.

Až bude čas tak sepíšu festblbec návod jak udělat měření pro konstrukci reprosoustavy. Ale obsahem nebude z dat nasimulovat výhybku. Tam akorát odkážu na "Stavíme reproduktorové soustavy" RNDr. B.Sýkory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
7tech
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2007
Príspevky: 9
Bydlisko: Příbram

PríspevokZaslal: Ut február 10, 2009 18:30:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Na návod se vyprdni, to je každého věc, jak se s tím popere. Spíš makej na checkofonech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Phasor
Hifi obsluha


Založený: 10 február 2009
Príspevky: 31

PríspevokZaslal: St február 11, 2009 22:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Checku, koukám, že jsi mě připsal do seznamu:) Já tam ale už dávno jsem - Tomáš Kozák. Proto jsem ten příspěvek podepsal, aby nedošlo k omylu:) Jen jsem upřesňoval, kterou chci verzi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pbxlinux
Hifi obsluha


Založený: 29 december 2008
Príspevky: 7

PríspevokZaslal: Št február 12, 2009 11:37:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam zaujem o jeden kus.

Pbxlinux SK

Dakujem,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po február 23, 2009 15:20:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Aktualizoval jsem seznam lidí, u těch, kteří vím že chtějí pokročilou/dražší verzi, jsem to vyznačil. Orientuju se ve jménech ne přezdívkách. Takže kdo tam pokročilou nemáte, tak mě urgujte.
Chybí mi adresa od bestrevox, mechanik, simon, pbxlinux.
Materiál na levnější mikrofony už mám skoro všechen. Tenhle týden je udělám.

Napadlo mě tu lepší verzi udělat allinone tzn že by byl integrovaný komplet preamp včetně baterky a výstup by byl už asymetrický - cinch, tedy píchnout přímo do linein zvukovky. Ušetřili by jste nemalé peníze za externí preamp s phantomem. Mikrofon by ale neměl XLR symetrický výstup. Baterka by vzhledem k velmi nízkému odběru měla vydržet dlouho, ale jednalo by se o nestandartní 12V tužkovou baterku, která se dává například do pagerů (ale je levná). Nemáte s tímto typem baterek někdo zkušenosti?

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2318
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po február 23, 2009 16:50:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Na kolik by vyšla ta lepší verze?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Po február 23, 2009 18:03:47    Predmet: Odpovedať s citátom

12 V baterka je IMHO sráč - taky se mi líbila- je to poskládaný z článků do hodinek, odběr by musel být pod 1mA. v pageru je odběr pod 10 mikroA , při vysílání jde jen o impuls.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Ut február 24, 2009 23:39:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Som za phantom napájanie/symetrický výstup. Čo na to ostatní, ktorí sú za lepšiu verziu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St február 25, 2009 07:55:32    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec: Díky, máš pravdu ta baterka je nic.

12V baterka je k prdu, takže zpátky k verzi s XLR nepravým symetrickým výstupem a phantomovým napájením. Dám k tomu možná návod, jak proškrtat desku a udělat si asymetrický/linkový výstup, pak by stačilo připojit 9V baterku nebo trafíčko z venku.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
7tech
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2007
Príspevky: 9
Bydlisko: Příbram

PríspevokZaslal: Št február 26, 2009 15:14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli budeš u lepší verze dělat XLR sym. výstup, tak ho udělej i na dospělé phantom napájení 48V. Jinak si mě připiš na lepší verzi. Samozřejmě beru i tu jednodušší, pokud bude dřív hotová, což předpokládám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št február 26, 2009 16:47:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A načo by ti tam bolo 48 V? Tie potrebuješ na kondenzátorový mikrofón, nie na kapslu za 2 ojrá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jaro.r
Hifi obsluha


Založený: 08 január 2009
Príspevky: 45

PríspevokZaslal: Št február 26, 2009 16:58:42    Predmet: Odpovedať s citátom

na co to je?
_________________
jaroslavrohal(zavinac)hotmail(bodka)com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
7tech
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2007
Príspevky: 9
Bydlisko: Příbram

PríspevokZaslal: Št február 26, 2009 16:59:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Protože je to standard napětí, jaké mají mikrofonní předzesilovače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi február 27, 2009 00:56:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Hovorilo sa o symetrickom výstupe na xlr konektore a phantome. To znamená napájanie štandardných 48 V. Bral som to ako samozrejmosť a myslím, že aj check. Zvukovku čo mám má aj 5V phantom, ale na 3,5 jack, čo nie je štandard.
Keď už tu vznikajú takéto nezrovnalosti, aká bude potom výstupná impedancia preampu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi február 27, 2009 09:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Symetrický výstup je s phantomem na 48V. Je možné vnitřní elektroniku uživatelem předělat na linkový výstup a napájení z 9V hranaté baterky.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
maba
Hifi obsluha


Založený: 09 jún 2008
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: Pi február 27, 2009 14:11:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci, ja som elekrotechnicky laik, ak som spravne pochopil:
1.standardna vezia - ak by merania neboli zhodne, aj tak budem potrebovat preamp Shocked ( a ten nespravim, ani jednoduchy )
2. pokrocilejsia vezia - ma preamp, treba upravit vystup a napajanie cez baterku (phantom nemam)

Beriem pokrocilejsiu verziu (Check pisal som, ale v zozname to nie je).
A potom nejaky LOPATISTICKY navod, ako urobit tu upravu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi február 27, 2009 19:12:18    Predmet: Odpovedať s citátom

maba: Nevím, kterej ty seš. Návod na předělání XLR+phantom na linkový+baterku dělat nebudu, bude dostupné maximálně schéma. Kdo nezvládne postavit preamp z deseti součástek, tak imho nemá ani na to měřit.

Základní verze MK2 vypadá moc dobře.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
marcin
Hifista - pokročilec


Založený: 30 september 2008
Príspevky: 340
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 04:13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

maba: Takže priatelia ti asi nepomohli, t.z. pokročilá verzia ti bude na h....o. Nemáš ju čím napájať ani do čoho pichnúť. Urob to, čo napísal check v úvode. Ak máš takisto mizernú zvukovku ako má/mal on, mal by si si jej frekvenčnú charakterisiku (v loopback režime) uložiť a použiť ju ako korekciu pre ďalšie merania. Preštudovať manuál k meraciemu softu, nastavenia, metódy, možnosti/obmedzenia, fourier...

a nemusíš byť zručný v postavení preampu, na to, aby si vedel merať. To je len check taký náročný.

Sakra a mám po mikráku... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maba
Hifi obsluha


Založený: 09 jún 2008
Príspevky: 17

PríspevokZaslal: So február 28, 2009 11:49:32    Predmet: Odpovedať s citátom

marcin: Very Happy , no je to tazke, ked chybaju zakladne vedomosti, ale vsetko je raz prvykrat.
Ja potrebujem mikrofon na DRC a tam pri tych jednoduchsich programoch ani nie je velmi co nastavovat. Soft zmeria, vyhodnoti, vygeneruje filter a ten potom dam do foobaru. Takze na ten zaklad staci, co najpresnejsie zmerat.
Na pokrocilejsiu verziu mikraku som sa orientoval aj preto, ze ked som sa doterez pokusal nieco namerat ,vzialenost tak 3,5 m , tak to casto skoncilo tym, ze je slaby signal a to bol hluk ,ze sa uz aj skrinky triasli (merane cez pozicany mikrofon asi aj nevhodny na merania).
Pri merani pri nizkej hlasitosti (nocny posluch) som sa uz vobec nechytal. Tak som si laicky myslel, ze keby sa to zosilnilo cez preamp tak by sa aj nieco nameralo.
Aj v tom nemam jasno. Rolling Eyes

check: Takze zostava standardna verzia.
v zozname som Martin Balucha, inak som vdacny (vazne), ze si sa vyrobu tych mikrofonov dal
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist