Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Male dvoupasmovky,design,vyrobitelnost,tipy rady a pokec...
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 15:08:25    Predmet: Male dvoupasmovky,design,vyrobitelnost,tipy rady a pokec... Odpovedať s citátom

Ahoj vsichni,mam v umyslu se pustit do stavby malych minimonitoru.Malych proto,ze tripasma mam,ale spis potrebuju neco na blizky a vecerni klidny poslech. Co je pro mne zatim neresitelny problem,to je vlastni vyroba drevene budky a design.Jsem stary konzervativec, dokazu se ztotoznit s pojmem neotřelá elegance...Mely by byt opravdu krasne a naprosto dokonale remeslne zpracovane.

Muzete sem dat jakekoliv odkazy nebo obrazky beden ktere vas jakkoliv oslovily a nemusi to byt nutne zvukove osloveni...

Pripadne i treba kontakty na lidi kteri dokazou vyrobit krasne bedny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 15:38:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Tome,

http://web.telecom.cz/macura/aktiv.html

To je asi málo, že? Ale věřím, že Petr Quis by dokázal, co bys chtěl.

PM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 15:45:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky bych se přimluvil za Quise viděl jsem jich od něho víc a vše čistá práce .
A máš to tam kousek Smile

No a co do tý budky není problém je z čeho vybírat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 15:55:45    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - tys mne predbehnul -)))) Pekne,myslel jsem na neco takoveho...

Mozna na to zkusim jit i sam,mam moznost presneho nadeleni na cnc masine,tak by to nemusel byt takovy problem.Odyhovat bych to nechal odbornikum.Ale uvidim.

Vsechno to zavinil kamos,doted jsem byl spokojeny s uliboudama,ale cim vic zjistuju ze mne to nebavi hlavne kvuli zvuku.No ted uz mne to nebavi vubec...

Hloda ve mne hrisna myslenka oprasknout to,ale v dyhovane povrchovce...
http://www.touring.wz.cz/adam.jpg

No a s dnesnim rozumem,jedine v aktivu a elektronickou vyhybku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 16:08:28    Predmet: Odpovedať s citátom

nojo etoni ti fungujou
jo kdyby se ti chtělo navrhnout 3p filtr nebylo by to špatný Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 16:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

4 PMA

Tvoje aktivy vypadají fakt dobře. Ja sice nevěřím kovovým výškám, ale...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 16:24:17    Predmet: Odpovedať s citátom

3p aktivni vyhybka,trosku velke sousto ne -))

Kluci,prsknete tu nejake fotky -)))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 18:06:06    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
PMA - tys mne predbehnul -)))) Pekne,myslel jsem na neco takoveho...



Má to ten charakter, o kterém píšeš. Monitorový detailní zvuk, a poznáš na tom každou drobnost (přesně opačné, než mé předchozí bedny Smile). A stejně jako SR, DAC a všechno ostatní i aktivní výhybka výsledným zvukem hodně závisí na použitých OZ, ty OPA134 jsou opravdu jen "entry level".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 18:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
4 PMA

Tvoje aktivy vypadají fakt dobře. Ja sice nevěřím kovovým výškám, ale...


No já zas nemám rád hadrákový výšky Smile.
Chlapci ty bedny znají, pistole i kazzatel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 19:51:22    Predmet: Odpovedať s citátom

A v tvych predchozich bednach byl menice scanspeak neb tesla ??? I KDYZ,vysledek vyjde nastejno -))))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 22:08:55    Predmet: TT Odpovedať s citátom

Tie Adamy som odporúčal jednému kamarátovi, taktiež sa mi páčia. On už bol nažhavený ale dosť neskoro mu došlo že sú to ceny za 1ks. Myslel si že nakupuje na Miletičke (trhovisku)Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 22:56:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tome, mě tak napadá, když už hledáš malé dvoupásmovky, viděl jsi ty od BVAudio? Ty se mi (spoň vzhledově) moc líbily. Anebo když už ne, tak třeba Xavian MIA? Proč rovnou stavět nějaké "svoje"? Myslíš že je uděláš natolik lepší a vyladěnější než třeba ty dvoje zmíněné? Že se to finančně/časově vyplatí? Pochyboval bych o tom ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 22:56:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam ted doma ADAMy A7,jsou sice kamose,zitra si je odveze.Uprimne receno,budu asi za nema brecet,pote co jsem od nich odpojil subbas ktery to cele prznil muzu zodpovedne prohlasit,a za tim si stojim,ze jsem jeste nikdy neslysel takove mele potvory takto hrat.Hraje to nenasilne,plne,prijemne se to posloucha,i kdyz to jeste nejake chyby ma,ale to nedokazu az tak posoudit relevantne,protoze to posloucham naprudko ze zvukarny (motu 828mkII). Za ty penize tomu nemam vubec co vytknout.Ta zvukarna neni zadny zazrak,ale propadak taky ne.Zadna magie s kabelama,uplne obycejny TASKER v symetrice.Srackove NJM v cele zvukarne.Uprimne receno,za ty prachy jsem za celou dobu nenasel adekvatni zvuk z hifi produktu.Mam takovou utkvelou predstavu,ze jakmile zapojim zpet svoje ulimrdky,tak se pobliju...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi február 02, 2007 23:01:58    Predmet: Odpovedať s citátom

xavi jednoznacne ne,je o mne vseobecne znamo ze mi jejich projev nesedi,nemam ho rad a ani nikdy nebudu.Na ty od BV jsem se dival,ale ma to jedno ale.Kvalitativne bych chtel jit menicema vys a jedine aktivne,jinak to nema smysl,nedosahnul bych takoveho zvuku ani kdybych se po....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 00:54:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedny z nejlepších aktivních pidibeden, který jsem kdy slyšel, byly starý Studery A723, ale to nevím, jestli se dá dneska ještě sehnat a jestli to splňuje předpoklady... Třípásmová regálovka, velikost odhadem 60x40x30 cm. Moc dobrá. A sběratelská!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 11:46:16    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:40:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 12:54:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdo daruje, nebo za postovne venuje kousek cca 20 mm MDF desky ???Kousek znamena alespon 20x20 cm...Potrebuju vyzkouset jak si s tim poradi obrabeci nastroj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 18:21:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechceš tu práci nechat na někom, kdo s tím materiálem umí zacházet?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 19:34:12    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT

MDF sa obrába veľmi ľahko. Dobré je nechať si ale narezať aspoň zákl. diely firmou. Aj keď je to pomerne vďačný materiál, presnosť hrán asi s okružnou pílou doma na balkóne nedosiahneš. Iné je to s otvormi na repráky - hornou frézou sa dá pracovať skutočne na mm presne - to už zvládne asi každý. Vzorku 20x20 posielať poštou je nezmysel - postovné by Ťa vyšlo viac ako celý materiál z obchodu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 21:53:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten kousek chci kvuli toho,abych zkusil jak si s tim poradi nastroje na firemnim cnc.Obavam se,ze kdybych si to nechal udelat firmou,myslim naprogramovani a obrobeni na cnc,nedoplatil bych se.Taktez asi nekoupim kousek mdfky,ale celou tabuli,v pripade ze to nepujde obrabet,bude mi k nicemuPak bych si to nechal narezat dejme tomu o par milimetru vetsi a jenom to doobrobil presne na masine.Pokud to nebude delane na cnc,tak ani sebevetsi fachman to neudela presneji.Mame 3D masinu,a kdyz jsem videl nektere modely,nechapal jsem co to dokaze.Kluci udelali jezka v kleci,z jednoho kusu materialu ta masina udelala jak klec,tak jezka,akorat nesel vyndat -)))))

A kde se dela u nas ve meste s mdf,to netusim.Verim ze by mi kousek dali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 22:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

pokiaľ máš k dispozícii NC - to je úplne iná situácia a lepšie Ti to naozaj nespraví asi nikto (samozrejme nepočítam stolárov z Dynaudio) v rozumnej cene. Na druhej strane cena za prierez by nemala byť nejaká vysoká (ja som to mal á 15,-Sk). Min. odber celej tabule bol podmienkou (asi 3x2m pre každú hrúbku). Zajtra Ti dám vedieť ohľadom nejakých odrezkov - ak mi zostali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 23:32:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Skypi dik,ale pres hranice to asi nema cenu posilat takovou hovadinu,zkusim se poptat v nejake truhlarne nebo jak mi JMD poradil,zeptat se velkoprodejce komu dodava v okoli a tam zajet.S tim obrabenim si nejsem tak jisty,protoze nemame nastroje na mdf...Kdyz jsem na te masine frezoval plosnaky,tak tema nasima frezama to proste neslo,palilo se to,smrdelo proste naprd.Laka mne to uz z toho duvodu ze zesaky zabuduju do bedny a nebudu se muset drbat s krabici.Nesnasim vyrobu mechaniky,je to vzdycky porod...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So február 03, 2007 23:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či mi to uniklo... s čím to chceš osadiť alebo o ktorý projekt sa chceš oprieť? Predpokladám že chceš prekonať Behringer a priblížiť sa k Adamom A7. Tie Adam A7 sú prekvapivo za dobrú cenu. Keď som po tejto značke poškuľoval tak Pčko vychádzalo od cca 1000EUR/ks. Táto cena do 10tis CZK/ks za A7 ma prekvapila:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2007 00:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT

tú je príklad dodávateľa MDFky aj pre maloobchod-
http://www.jafholz.sk/1630.0.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2007 00:52:00    Predmet: Odpovedať s citátom

stredobas Eton 5-880/25 HEX a vyskac nejspis Accuton C²12-6,pohanene v biampu dvema takovyma malyma DPA380SSE,ale jenom s jednim fetem a na mensim rozmeru PCB s aktivni vyhybkou.Nemusela by to byt marna kombinace.Ale pujdu do toho pouze za predpokladu naprosto dokonaleho remeslneho zpracovani kabinetu,jinak ne,preci jenom to neni pro mne levna zalezitost.Monitory takoveto kvality bych si hotove nemohl dovolit koupit,ale na repraky bych snad nekde uskudlil,zesaky si udelam sam a jestlize se mi podari i udelat tu boudu,tak to bude fajn...Uliboudy uz nemuzu vyslovit,ale zase je to levna vec a urcite dobre poslouzi nekomu dalsimu...Stejne je to projekt na dlouhy beh,nepredpokladam ze bych to mel za mesic hotove,ani za dva.

PS:Ten eton je az v adamech S1,v A7 bude nejaka levnejsi napodobenina.Protoze A7 je za cca 9000 kdezto S1 za 25000kus.Navic nesedi ani pocet uchycovacich sroubu,A7 jich ma 6,S1 ma 8...

PSS:Ty adamy A7 bych velmi rad pokoril,hrajou sice fajn,ale vrchol to neni.Shany s 380tkou je solidne pokori,ale jsou taky cenove jinde.Kazdopadne si stojim za tim,ze za 20 000 za A7 nejsou vyhozene penize,prave naopak za ty prachy hrajou velmi slusne.


Naposledy upravil TomasT dňa Ne február 04, 2007 00:57:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2007 00:53:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Skypi diky moc.Snad mi prozradi komu dodavaji nebo venujou maly vzorek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2007 00:59:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Vačšinou sú to priamo predajne - takže dodávajú komukoľvek. Pokiaľ si tam niekto dá aj "narezať" - s nejakým odpadom na skúšku by nemal byť problém...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2007 01:39:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Rovnako aj ja ďakujem za link, nechce sa mi totižto prenášať materiál a ani bedne z BA do Hradišťa. Medzi Jablonicou a Senicou som mal popri ceste vytypovaných stolárov, ale zatiaľ som nemal čas sa tam aspoň nakuknúť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2007 01:44:36    Predmet: Odpovedať s citátom

TT
Tie meniče čo chceš použiť budú špička a zosilňovač taktiež, spolu s tvojou precíznou prácou akou si sa prezentoval na PCB k DPA380 to môže prekonať aj tú S-kovú radu, hlavne keď si to zároveň nastavíš ako budeš chcieť Ty Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Ne február 04, 2007 02:29:07    Predmet: Odpovedať s citátom

To zní jako bedna snů :))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist