Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

aktivni vyhybka THEL

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 10:25:40    Predmet: aktivni vyhybka THEL Odpovedať s citátom

http://www.thel-audioworld.de/module/saw/saw.htm

Bohuzel, je to jen nemecky, co na to rikate, teorii jsem pochopil tak, ze zpozdeni neni mezi vystupy jednotlivych pasem, tak jak tomu byva u 24db/okt. filtru, ale mezi vstupem a vystupem. Pry je na to ucho mene citlive. Co si o tech vyhybkach myslite, je to highend nebo je v tom nejaka bota? Tahle problematika je me nova.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Ut február 06, 2007 11:58:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Vůbec tomu nerozumím, zkus se zeptat velkého boba, je to zajímavé téma.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 13:59:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Hahahaha,vidim ze jsi po nasem kecani uz zacal hledat -))) Vsechno ma svoje pro a proti,otazkou zustava co je vyhodnejsi,jestli nedokonaly analog (nedokonaly myslim co se tyce moznosti nastaveni) nebo nejaky speaker managment v digitalu.

Kazdopadne aktiv je cesta...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 14:01:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Hahahaha,vidim ze jsi po nasem kecani uz zacal hledat -))) Vsechno ma svoje pro a proti,otazkou zustava co je vyhodnejsi,jestli nedokonaly analog (nedokonaly myslim co se tyce moznosti nastaveni) nebo nejaky speaker managment v digitalu.

Kazdopadne aktiv je cesta...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 14:04:13    Predmet: Odpovedať s citátom

na tohle uz jsem narazil krapet drive, kdyz jsem se dival na htforum.nl, nekdo tam stavi aktivni bednu s Accutonem C12, C90 a Etonem 12-680 prave s touto vyhybkou. tak me to zaujalo.

http://www.htforum.nl/yabbse/index.php?topic=29910.500

nevyhodu vidim asi jen v tom ze nelze nastavit delay. ten DSP procesor to uz moc komplikuje, musis mit 3 DACy, 3 predzesilovace... a navic nikdo netusi jak dobre to vlastne prepocitava, a jaky to ma jitter, takze by to pak chtelo aspon 3x Lavry Black aby to melo nejaky ten reclock
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 14:14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyz bude mit wordclock neni tam co resit.A nepotrebujes ani dalsi prevodniky,ze speaker managmentu rovnou do koncaku...Kdyz to takto staci i pro nejvetsi star na teto planete,mohlo by i nam,obycejnym smrtelnikum -))))) Je pravda ale ze takovyto procesor bude stat neporovnatelne vic nez jakakoliv pasivni vyhybka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 14:58:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zabúdaš na pasívnu výhybku čo vyrobil PetrKp za pomoci Velkého Boba, prípadne zabúdaš na všelijaké úlety s mundorfmi...

Mňa s nejakým reproduktorovým manažmentom za 30 tisíc nezastrašíš Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 15:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Zabúdaš na pasívnu výhybku čo vyrobil PetrKp za pomoci Velkého Boba, prípadne zabúdaš na všelijaké úlety s mundorfmi...

Mňa s nejakým reproduktorovým manažmentom za 30 tisíc nezastrašíš Wink


Tomas myslel asi ten XTA za 85 tisic Wink ale je to pro PA, tam se moc na nejake to zkresleni nehraje, spise na vykon, takze pak urcite aktiv
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 15:26:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžem ťa ukľudniť ? ...v Prodance za 68tis.Kč... Táto kategória je progresívne sa rozvíjajúca takže nielen cena letí smerom dole ale kvalita prevodníkov a to čo to dokáže SW letí smerom nahor. Analógové časti nás nezaujímajú, nakoľko si ich vieme ošetriť a vyšperkovať trebárs aj externými krabičkami Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 15:47:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Hele,ja tu obludu od Petra videl na vlastni oci,a verte mi,ze kdyby mi spadla na nohu,skoncil bych na JIP,pokud bych mel velke stesti tak jenom na chirurgii.Troufam si rict ze takovou vyhybku co ma Petr by nikdo dalsi kdo neni extremne zapaleny nepostavil,je to casova a financni sebevrazda.Sorry,ale vidim to takto.Petr je proste ohromny fanda s obrovskym mnozstvim energie.Ja bych to nedokazal...

Nedej boze aby se seknul ve vypoctech a nekde byla bota,nebo nekolik...

Mozna bude nejaky soft pro PC,kde bude stacit multichanel zvukarna a na jednotlive vystupy se nahazou pasma pro repraky a uz se jenom toci cudlikama.Minimalne pro nejake jemnejsi upresneni jak budu chtit treba finalni vyhybku uz z diskretnich soucastek by to nemuselo byt marne.Ale zatim jsem se tim tak nezabyval...Prvni vlastovka budou asi to moje monitorky na ktere se chystam...

Jinakl mi pripada docela usmevne dat desetitisice za drevo,desetitisice za menice,desetitisice za zesilovace a nedat tricitku za starsi treba mirne jety speaker managment...A mate vystarano na porad.Kdyz budete chtit jit jeste do lepsiho,strelite ho prvni kapele...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 16:20:26    Predmet: Odpovedať s citátom

ten soft na PC uz existuje, zkus tento plugin do foobaru:

http://xover.sourceforge.net/

a diskuze:
http://www.hydrogenaudio.org/forums/lofiversion/index.php/t29316.html

myslim ze by to moje Audiotrak Prodigy 7.1 zvladla, ale kvalita prevodniku a analogove casti v te zvukovce stoji za prd.


Naposledy upravil Rob dňa St február 07, 2007 17:22:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 16:49:58    Predmet: Odpovedať s citátom

ani nevis jakou jsi mi udelal radost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 16:52:17    Predmet: Odpovedať s citátom

urcite bych pres to definitivne nehral,ale pro uz dost jemny nastrel aktivni vyhybky by to mohlo byz kurna pouzitelne...Kdybych mel k dispoziti ted hned druhy zesak,jdu kuchat svoje uliboudy a prubnul bych co z nich jde vyzdimat...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 17:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

V budkach máš dva zosilňovače alebo to nie su tie aktívne Behringeri?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: St február 07, 2007 17:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsou to pasivni ulimrdky -)))Ale ne,za ty prachy dobre,ale jako seriozni hifi to je otresny pruser...Bez korekci ani prd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist