Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Meranie parametrov roproduktorov

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
frisko
Hifi obsluha


Založený: 21 máj 2009
Príspevky: 27
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po máj 25, 2009 17:31:31    Predmet: Meranie parametrov roproduktorov Odpovedať s citátom

Zdravim. Som v stavbe repro sustav zaciatocnik a chcem sa spytat, aky je postup pri stavbe a odladeni Reprobedi. Mam na mysli, aky je standardny postup, konstrukcia(nie technologicky), osadenie, zapojenie, meranie, navrh + konstrukcia vyhybky, zahorovanie, pocuvanie, spekulovanie preco to nehra tak ako ma atd. hehe. Proste ako to cele funguje, a z akych parametrov sa navrhne vyhybka(meranie menicov osadenych priamo v ozvucnici alebo samostatne, meranie coho a ako? ). Vopred dik za objasnenie problematiky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po máj 25, 2009 18:21:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Na amatérske zábavy ti stačí stiahnuť si nejaké freewary (Arta) mať k tomu slušnú zvukovku, zosilovač a mikrofónnu kapslu. Toto sa dá za pár šupov obstarať a potom len veľa, veľa študovať a experimentovať. Potom si obstarať nejaký simulačný soft, do neho natransportovať konkrétne údaje z nameraných reprákov (FRD a ZMA) a simulovať. Po simulácii zostaviť výhybku, dolaďovať meraním. Potom výsledok napočúvať a keď to nie je o.k. prekopať výhybku a znova. No a potom hotovo. Na to aby si to zvládol, je však treba mať elektrotechnické vzdelanie (aspoň učňovku), alebo byť veľmi zapáleným amatérom. Len aby som ti to upresnil, ak nemáš v tejto oblasti aspoň nejaké skúsenosti, bude ti to trvať desiatky hodín, kým dospeješ k nejakému výsledku a pokiaľ naozaj nemáš k tomu vzťah tie výsledky aj tak nebudú použiteľné. Pokiaľ si chceš niečo postaviť, môžem ti helfnúť pokiaľ sa dopravíš do miesta môjho bydliska s bedňou osadenou reprákmi. Potom sa dá spraviť meranie a tak ďalej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frisko
Hifi obsluha


Založený: 21 máj 2009
Príspevky: 27
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut máj 26, 2009 16:36:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja chcem byt trochu viac hifista a skusat nejake kvalitnejsie HI-Fi projekty.
Elektrotechnicke skusenosti mam dost dobre, aj nejake repraciky som uz postavil, no "odladoval len tak od ucha". Preto som chcel vediet ako to je s tym navrhom a meranim vyhybiek, reprakov. Potreboval by som vsak este nejake presnejsie info, som laik co sa tyka toho. Keby si mi vedel dat kontakt na seba na icq, aby som sa daco popytal. Dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frisko
Hifi obsluha


Založený: 21 máj 2009
Príspevky: 27
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut máj 26, 2009 20:24:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Len taka mala otazocka, nasiel som doma klasicky mikrofon (do ruky) znacky Omega MD-01 imp. 600ohm, Uni-directional dynamic microphone. Pozna to niekto, da sa pozuit na meranie parametrov menicov??? myslim, ze pri napojeni do zvukovky ma dost chabu citlivost...DIk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: St máj 27, 2009 07:19:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že písať tu to, čo je rozosiate na internete po x-tý krát nemá zmysel. A pokiaľ vieš trochu anglicky (ale vystačíš aj so slovenčinou) tak si vygoogliš hromadu informácií ktoré potrebuješ. Nečakaj, že tu bude niekto čakať na to aby ti odovzdal svoje know-how. Znova opakujem - samoštúdium a internet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frisko
Hifi obsluha


Založený: 21 máj 2009
Príspevky: 27
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 18:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Vie mi nejaka ochotna dusa poslat nejake linky, kde by som sa o tom merani a navrhu docital ? asi neviem googlit Razz dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 19:48:00    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.linkwitzlab.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 10:22:25    Predmet: Odpovedať s citátom

stavěj, experimentuj a dolaďuj ale spolehni se (zejména) na vlastní sluch. naměřené výsledky freq.rozsah, impedance, výkon, citlivost, zkreslení, dělící kmitočty a strmost vyhýbek (uváděné například v audio katalogu) bývají často v příkrém rozporu s poslechem doma a následným zklamáním
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 13:11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

No zase jeden odborník ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mako
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 76
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 13:45:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Už se to tu něco ztoho probíralo, stačí hledat, ale nečekej,že Ti někdo naservíruje komplet postupy přímo pod nos.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=4797
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 19:29:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Stiahni si "speaker workshop", je k tomu manuál v PDF, ktorý má vyše 300 strán polopatistického textu, s návodmi na rôzne JIG-y a odkazy na ďaľší študijný materiál + rôzne excelovské pomocné prográmky, návod na na jednoduchý mikrofónny predzosilňovač atď, atď. Je to myslím jediný komplet Free kompexný program, teda žiadne obmedzené komerčné demo. Je to však všetko v angličtine .

Naposledy upravil frakan dňa Pi jún 12, 2009 23:24:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 20:18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli dovolíte citát z "konkurenčního" Lopuchu...
Na Sázavě byl k vidění zajímavý prográmek.

SW na akustická měření v reálném čase.
Ja bych pro ostatní potenciální zájemce doplnil, že se jednalo o program Easera SysTune. Demo tohoto prograu je funkční po neomezenou dobu, jen nelze měnit délku FFT (65536) a ukládání jen pomocí printscreen. Zbytek funkcí je ošizen jen miniálně. Lze s ní měřit/zobrazit spektrum, časový průběh, spektrogram, vážený akustický tlak (pokud máte možnost kalibrace mikrofonu v SPL, ale jde to i s voltmetrem a kalkulačkou Surprised), přenosovou charakteristiku beden, impulzní odezvu (obojí s možností volby délky okna) a dobu dozvuku.

Program si lze stáhnout na http://www.easerasystune.com/features.html
v sekci download "demo".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Ne jún 14, 2009 08:55:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto všetko a ešte aj viac ide aj v ARTE.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 14, 2009 12:25:30    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Toto všetko a ešte aj viac ide aj v ARTE.

Artu jsem ještě neprozkoumal. Embarassed
Ale určitě je to jeden z kandidátů. Chválil jí i Velký Bobo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ne jún 14, 2009 12:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Nový (pro mě) software pana Bojesena pro (nejen) akustická měření - HOLMImpulse: http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=ffb2eae07a79fda8e6e00a664a069b86&threadid=144984&highlight=

Implementuje postupy, popsané prof. Farinou. Momentálně na tom stále pracuje, popoháněn lidmi z DIY. Jen zatím neumí dvoukanál. Hezké je to dynamické okno, i když to umí i třeba Sample Champion (to už ale není freeware).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist