Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Offtopic debata na temu Aragorn
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 13:07:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
Tam jsem si chtěl povídat o velkých a drahých komponentech a o ničem jiném; rozhodně ne o těchto pitomostech. A nešlo to, Ferencové to nerozdýchali - dodneška.


Zase je tu totalny problem nepochopenia zakladneho princiu ako funguje internetove forum - ak chces vies privatne diskusie kde ti nebude nikto zasahovat mas mail, icq, skype a pod. forum je o niecom inom - clenovia fora bezne do diskusie vstupuju ak citia potrebu - a nemali by byt akokolvek obmedzovani ..

Ale o to v pripade tvojho threadu vobec nejde - treba si uvedomit, ze to o com sa tu chces nerusene rozpravat v inych paralelnych vlaknach predavas - teda je pre teba pochopitelne dolezite aby ti to nikto nekritizoval ..

teda biznis, a nie zaluba vo velkom hifi - to je vsetko ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 13:59:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Dávam ferencovi za pravdu. Machalík spomeň si na to keď som ti skritizoval meranie 5 pásmových Dynaudií, vyletel si na mňa ako doberman na ožrana.
A k Aragornom. Nepočul som ich, ale som presvedčený, že sú to špičkové sústavy (výberom meničov, návrhom výhybky a celkovým prevedením). Usudzujem tak z toho, že som počul predchádzajúce konštrukcie V.B. a tie boli naozaj veľmi dobré a viem že V.B. nestagnuje. A čo im chýba? Len svetový výrobca a silný marketing a umiestnenie na veľkom trhu. Žiaľ, rozmery česko-slovenského trhu sú pre umiestnenie takéhoto výrobku miniatúrne a z toho rezultuje potreba predávať ich cez DIY komunitu a nie cez predajcov (väčšinou ide o prachobyčajných obchodníkov a predať niekomu kvalitný produkt za primeranú cenu je ich najposlednejším cieľom). Prosím spomeňme si na nedávny pohľad do útrob polmiliónových Tannoyov! Aj tie najkvalitnejšie sústavy sú len dosky, reproduktory, cievky kondíky a vodiče + povrchová úprava. Samozrejme že dobrý návrh a vývoj si žiada svoje (som amatér a niekoľkokrát som to absolvoval). Som presvedčený o tom, že Aragorn by po patričnej marketingovej masáži bol schopný poraziť mnohých súperov zvučných svetových značiek v rovnakej triede, opakujem v rovnakej triede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 14:38:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ferenc
Jestliže založím vlákno za účelem debaty o X, musí být mazáni ti, které toto téma nezajímá snaží se tam kecat o Y. Pokud je nechám žvanit kdekoliv o čemkoliv, budou všechna vlákna stejná, tedy o všem a o ničem zároveň. Proč si dotyčný nezaloží svoje vlákno na téma Y?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 14:46:09    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
original diskusie z vlakna aragorn:

a)
opa
Díky za vyčerpávající odpověď. Design je pěkný. Cena je přiměřená, kdo na to má, nechť neváhá.

ferenc
ano, oproti konkurencii (aspon podla reportazi z brnenskeho porovnavania s F3) je iba dvojnasobna

a teraz si skuste tipnut ktory prispevok bol kam zaradeny Wink
b) nepohodlne prispevku ktore sa nehodia do biznis modelu majitela vlakna (len nahodou je to vo vacsine pripadov podnikatel v hifi) su "upratane" do bojiska.. rata sa totiz s tym, ze v bojisku nebude nikto ziadne informacie hladat ..

dalsi priklad ?
c)vlakno "dospele hifi" - machalik (podnikatel v oblasti hifi) predava drahe haraburdy, do jeho biznis modelu nezapada sa v tomto vlakne bavit o lacnych ale technicky dospelych masinach ..
co myslite, kam boli nepohodlne prispevky upratane ? drahe haraburdy odtial odstranene neboli, lacne skvosty ano .. nahoda ?

dalsi priklad ?
d)
dispre - v bojisku je X prispevkov o dispre - neposkvrneny "original" je bez kritickych prispevkov .. nehodia sa do biznis modelu ..

napoleonek to rovno mazal, tuto sa nepohodlne prispevky davaju do bojiska - je v tom nejaky rozdiel ?

Trochu som to oznacil.
a) Co sa tyka "zaradenia" prihliadal som aj na to, aby to malo trochu vyznam po presunuti na oboch stranach. Pomylit som sa mohol, avsak zrovna touto poznamkou to cele zacalo.

b) "rata sa totiz s tym, ze v bojisku nebude nikto ziadne informacie hladat .." - tak to je zaujimava teoria, to mi doteraz nanapadlo. Vyhoda je prave to, ze v OT veciach sa da pokracovat.

c) Vlakno "dospele hifi" (alias "drahe haraburdy") - odpovedal si si sam, je to miesto, kde sa chcel bavit o "dospelom hifi". A nie aby sa informacie stracali v spleti hadok o tom, ze aj tak nieco x-krat lacnejsie hra lepsie (co nevylucujem, ale tam to naozaj nepatri). Takychto specializovanejsich vlakien tu nie je vela.
Nikto nikomu nebrani zalozit si vlakno "Drahe hifi vs lacne hifi".
To, ci to predava s tym vobec nesuvisi. Nakoniec Machalik sam otvorene povedal ze tie veci, co ponuka , kupuje na kseft, no v tom vlakne to zdaleka nebolo len o nich a uz vobec nie o ich predaji.

d) Pre dispre bolo okrem ineho zalozene aj vlakno "Plky z vlákna Dispre 2", ktore v bojisku nie je, kvoli debatam. Informacii o problemoch je dost v kazdom Dispre threade (staci hladat a su tam aj mozne riesenia). Sam som s tym mal a este aj mam nejake problemy.

Ci ma niekto nejaky nejaky "biznis" model, na to ja kaslem (to ma asi nepoznas Smile ), no ked je niekde uz neunosny bordel, precistit to treba, kvoli zachovaniu informacii. Tiez mam mozno k reakciam niektorych ludi vyhrady, ale maju na to pravo. Tu narazku na napoleonka ani nekomentujem, ludska pamat je asi kratka a okrem toho, tiez som obetou Smile

P.S. Tieto debaty nemaju vyznam, je to akurat strata casu. Len zopakujem, kaslem na nejake biznis modely a snazim sa na veci pozerat objektivne z oboch stran.

Mimochodom, vcera som videl skvely dokument The Oil Crash a mali by nas trapit ine veci ako su tieto zabomysie vojny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 14:46:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeněk II: To je zajímavé. Porovnával jsi celý přehrávač s DACem. A na čem jsi to porovnával, jaký byl zbytek řetězce, že jsi (asi?) neslyšel rozdíl? Ten Harman je podle všeho neskutečně kvalitní - akorát hrál zprdele, když jsme ho porovnávali my proti jinému přístroji.

Ferenc: Je tu především problém tvého nepochopení základního principu slušného chování. Když tě někde s tvejma kecama nechcou, tak prostě běž pryč. Jsi-li psychouš a nejdeš, tak tě holt vyhodí, smažou, zakážou. To je zcela normální a je to tak v pořádku. Samozřejmě že psychouši, nerespektující základní pravidla té které diskuse, by měli být omezováni všemi dostupnými prostředky. Dle tvé pomotané logiky bych teď měl bez zábran jít na fórum o závodních autech a vytáhnout tam svůj nový zahradní traktůrek a mít pocit, že jsme na slobodném fóru a jestli mě tam nechcou, můžou to zabalit a jít na Skype. Akorát je to pičovina jak zvon - mentální zvratek dementa.
Obchodní politiku do toho taháš zcela zbytečně, to mně je jedno, co si kdo kritizuje, hifi mě neživí, je to koníček. K obecné blbosti jsi ještě paranoidní. Já akorát nejsu zvědavej na kecy o krámech z marketu ve vlákně o dospělým hifi.

Godz: Já si na to vzpomínám. Pan X změřil Consequence, pan Y si vyžádal měření, já jsem ho zveřejnil, pan Y mi začal vysvětlovat, že pan X to blbě změřil. Proč jsi mi to vykládal? Mě to nezajímalo. Chtěls měření, dostals měření, tím to pro mě skončilo, mně je nějaký adaptivní okno úplně uprdele. Ztracels čas - a ztrácíš ho i teď.


Naposledy upravil Machalik dňa Št máj 28, 2009 17:11:16, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 15:10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

BV
Pane Bunto, jak jistě víte, vyjadřoval jsem se k Vašim výrobkům, prezentovaných na BP 2008 vždy jen pochvalně. Nicméně určitou výtku musím také připojit. Zvuk sestavy , která hrála v prvních minutách (H.K. + BV), byl mimořádně nepříjemný. Už fakt, že velká část posluchačů prchla během chvilky ze sálu, hovoří za vše. Následně došlo k nahrazení CD H.K. mnohonásobně dražším Audionetem. Osobně se neodvažuji na H.K. příliš nadávat, protože zlepšení, které Audionet přinesl, nebylo z mého pohledu nijak zásadní. Skutečný přínos by ukázalo až dlouhodobé používání. Ke zcela zásadnímu zlepšení však došlo po zapojení předzesilovače Dispre 2 na místo BV. Tvrzení, že při slepém testu by se nic nepoznalo mi připadá jako strkání hlavy do písku. Rozdíl byl tak zásadní, že by se snad poznal i při hluchém testu! Nepíšu to proto, abych Vás naštval. Pouze vidím, že vaši velmi dobrou sestavu zabíjí nepovedený předzesilovač a bohužel to vypadá tak, že s odvoláním na kladné hodnocení nějakého neznalce s tím nehodláte nic dělat. Veliká škoda!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 15:19:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Sycak napísal:
Ferenc
Jestliže založím vlákno za účelem debaty o X, musí být mazáni ti, které toto téma nezajímá snaží se tam kecat o Y. Pokud je nechám žvanit kdekoliv o čemkoliv, budou všechna vlákna stejná, tedy o všem a o ničem zároveň. Proč si dotyčný nezaloží svoje vlákno na téma Y?


Naprosto přesně řečeno. To ale spoustě lidí nedojde, zejména ne těm, kteří nemají o čem psát. Ti se mohou opírat jen o pindy, mindráky a buzerace.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 15:28:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Syčák
Ten "neznalec" nie je jeden, aj tu na fóre ich je cca 5-7, a chceli kúpiť zostavy 4-6x drahšie, mali na to, chodili a počúvali. Len nemajú chuť pri takto agresívnom prístupe to verejne prezentovať, spokojne počúvajú.
A na "vavrínoch" nespím, bez obáv.
A označiť linkový stupeň s poteciometrom priamo na vstupe ako preamp, bez komfortu obsluhy a bez voľby vstupov, neviem. Ten Pepa to označil správne, a podobných reakcií bolo tesne po BP viac, aj na fórach. Mimochodom, Pepe nie je môj zákazník, minimálne o tom neviem (netuším podľa nicku, kto to je).
Ak by sa Dispre na BP vyradil, a hralo by sa z Audionetu priamo do koncov, (symetrické prepojenie, kratšia signálová trasa, komfort obsluhy rovnaký ako s Dispre..),tak by to polovicu ľudí rovnako nezaujímalo, chceli počuť Dispre, pretože ho mali doma, to PMA marketingovo odhadol presne Confused .. Myslíte, že by to bez Dispre hralo horšie, že to môže zlepšiť zvuk?


Naposledy upravil BV dňa Pi máj 29, 2009 20:11:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 15:33:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Bunto, je neuvěřitelné, jak se mýlíte (samotný potenciometr atd.).

O jedno bych Vás poprosil - nechte si úvahy o mých marketingových odhadech pro sebe, já Vaše marketingové odhady ani podbarvenost příspěvků nijak nekomentuji. To, co děláte (vyrábíte), je mi vcelku jedno, jen říkám, mě vynechte. Navíc nemáte pravdu, na BP2008 většina lidí slyšela Dispre 2 poprvé. Teprve potom si jej někteří pořídili Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 15:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik:
Nešlo o to že bych neslyšel rozdíl, u výrobku který stojí snad 25x tolik by bylo velice smutné pokud by rozdíl nebyl slyšet ale o samotnou kvalitu zvuku u HK. Při přímém porovnání bylo jasné že HK nemá šanci ale co bylo důležité je to že přes HK se dala hudba poslouchat. Naopak u repro nebo u akustiky je rozdíl mnohem vetší než mezi zdroji a to je důvod proč raději ušetřit na zdroji a získané peníze dát do úpravy akustiky nebo lepších beden. Prostě cpát peníze tam kde za ně dostanu co nejvíc … .

Bohužel v hi-fi to vypadá tak že peníze se cpou tam kde to má co nejmenší efekt a potom tu kvetou jedinci co prodávají mega kabely a ti co dělají kvalitní věci si myslí a to oprávněně že na trhu v ČR/SK se nedá uživit. I tobě by se hodilo kdyby lidé nekupovali bedny typu Mission 796 ale připlatili si třeba za Quadral Titan Mk IV. A přitom by zaplatili stejně neboť by ušetřili právě tam kde to nejméně bolí a to na zdroji zvuku.

Já jsem si DAC2 koupil proto že už mám nejlepší sluchátka na trhu (na hudbu co poslouchám), špičkový zesilovač a tedy na doplnění jsem si dopřál i špičkový zdroj zvuku.

Tedy na reprodukci hudby nahlížím jako na celek a to od nahrávky po akustiku a tento celek hodnotím. Rozdělení tohoto celku vede pouze k vyhazování peněz za jednotlivé komponenty kdy přínos není ani vzdáleně podobný penězům které se utratí. Ovšem toto je pouze můj názor neboť nemám tolik peněz abych si mohl dovolit vše a proto musím vybírat … . Třeba si šťastnější a peníze tě netrápí a potom bych se vůbec nedivil pokud by si to viděl jinak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mafo22
Hifista


Založený: 16 jún 2007
Príspevky: 221
Bydlisko: SR - BA

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 16:16:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazdy sa tu na silu snazi pretlacit kusok svojej pravdy Hammer
Malo by vzniknut este jedno specialne vlakno s nazvom --HNOJISKO-- kde sa budu presuvat prispevky, ktore uz nepatria ani Bojisko/offtopisko,
hifi = hobby, kazdemu sa paci nieco ine, takze moze vzniknut situacia, ze niekto preferuje napriklad Dispre a druhy P1SE.
Niekedy by som sa mohol zastavit v Trnave a mozme urobit mensie porovnanie., samozrejme komfort obsluhy a moznosti pripojenia tam je jasny vitaz., zvuk tam to bude otazne., sameho ma zaujma ci by nastala zmena tak ako si mi to zdalo na BP 2008.

_________________
pc - asus xonar ST, pre-amp Dispre II, sennheiser - HD650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 16:19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA- to nie je úvaha,počul som debaty ľudí, keď som to v Brne pripravoval, ešte sa to ani nezaplo,hrali ešte Aragorny a počúval som chvíľu medzi ľuďmi . Psychika a zainteresovanosť je silná vec.
Neviem, v čom sa mýlim, (potenciometer- je tam niečo pred ním??), obrázky DPS som videl, takže to ide priamo zo zdroja signálu (CD) na 10k potenciometr,za ním je v najlepšom prípade ideálny stupeň,ktorý nič nezhorší. A ten prehrávač "utiahne " kábel a 10k záťaž potenciometrom, povedzte mi jediný rozumný argument, prečo by rovnako dobre "neutiahol" ten istý kábel a rovnakú záťaž vstupom koncov. Prehrávač pozná, čím je zaťažený? Alebo ten preamp inteligentne zlepší signáL? To snáď nie..
Celú debatu som nezačal ja, ale podráždené výpady po tom, čo ferenc (nezávisle na mne), hodil do placu porovnanie s cenou F3S. Až sa tu objavil Machalík, a začal starú pesničku ( to nie je off topic??),až potom som reagoval, pretože nie je všetko také jednoznačné, ako sa chlapcom z BK javí.
A rozčuľovanie o "zasieraní" vlákna je zbytočné, je to v bojisku.
mafo
Kľudne , hocikedy a priveďte si aj" nezávislých auditorov", aby som nebol obvinený zo zaujatosti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 16:56:30    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Sycak napísal:
Ferenc
Jestliže založím vlákno za účelem debaty o X, musí být mazáni ti, které toto téma nezajímá snaží se tam kecat o Y. Pokud je nechám žvanit kdekoliv o čemkoliv, budou všechna vlákna stejná, tedy o všem a o ničem zároveň. Proč si dotyčný nezaloží svoje vlákno na téma Y?


Naprosto přesně řečeno. To ale spoustě lidí nedojde, zejména ne těm, kteří nemají o čem psát. Ti se mohou opírat jen o pindy, mindráky a buzerace.
s tym sa neda nesuhlasit.. Vo vlakne dispre som kritizoval dispre a v dospelom hifi kvazidospele hifi.. Ak by sme mali postupovat konzekventne mali by sme zmazat prispevky ludi,ktori takto odbocili od temy a nie moju kritiku ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 18:44:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Je škoda, že tak pěkná akce jako BP 2008 je poznamenaná takovýmto hnojiskem. Méně podezíravosti by nezaškodilo. Co když je to skutečně tak, že komponent A je prostě a jednoduše lepší než komponent B, že pár lidí si chce povídat o tom, co je zajímá, a otravné kokoty mezi sebou nechce prostě jen proto, že otravují, a nikoli z komerčních důvodů? Ty konspirační teorie jsou vykonstruované a zbytečné. Nejpravděpodobnější vysvětlení bývá dost často to nejjednodušší.

Každopádně už dále vysvětlovat to, proč se mi nelíbí, když mi dement Ferenc rozesírá to jedno jediné vlákno na československém internetu, kde Ference nechci, nebudu, a tu rozmíšku o Dispre vs. BV preamp též přiživovat nechci. Spiknutí nebo ne, jedno hrálo skvěle a to druhé blbě. S tím by se dospělí chlapi měli být schopní porovnat i bez sáhodlouhých pindů na internetu. A to jak konstruktéři, tak majitelé.

Toto vlákno však splnilo svůj účel, byla legrace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 18:50:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Simone: No nevím zda je tvé rozdělení Hifi fandu dostatečné myslím že ti tam chybí . „blbá socka“ ,závistivec jenž má prašule , inteligentní člověk jenž má prašule atd, je toho daleko více.

A jen tak mimo za posledních asi deset roků kdy jsem přišel do styku s lidičkami kteří měli prašule tak bych nikdy nemohl říci že to byl blb. Většinou to byli lidé kteří měli kromě dobrých znalostí ve svém oboru také všeobecný přehled ale hlavně „tah na branku“ . Takže já jsem si téměř jistý že ten co umí vydělat balík a pustí balík do svého Hifi tak si to také umí ošetřit, tak aby jeho věci hráli opravdu co nejlépe.

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 19:13:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
Je škoda, že tak pěkná akce jako BP 2008 je poznamenaná takovýmto hnojiskem. Méně podezíravosti by nezaškodilo. Co když je to skutečně tak, že komponent A je prostě a jednoduše lepší než komponent B, že pár lidí si chce povídat o tom, co je zajímá, a otravné kokoty mezi sebou nechce prostě jen proto, že otravují, a nikoli z komerčních důvodů? Ty konspirační teorie jsou vykonstruované a zbytečné. Nejpravděpodobnější vysvětlení bývá dost často to nejjednodušší.

Každopádně už dále vysvětlovat to, proč se mi nelíbí, když mi dement Ferenc rozesírá to jedno jediné vlákno na československém internetu, kde Ference nechci, nebudu, a tu rozmíšku o Dispre vs. BV preamp též přiživovat nechci. Spiknutí nebo ne, jedno hrálo skvěle a to druhé blbě. S tím by se dospělí chlapi měli být schopní porovnat i bez sáhodlouhých pindů na internetu. A to jak konstruktéři, tak majitelé.

Toto vlákno však splnilo svůj účel, byla legrace.


ze ti tecu nervy je celkom pochopitelne, zachvilu budes musiet k tym kramom co sa snazis predat este platit zakaznikom za odvoz Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 20:08:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kucí,až se budete zase bavit jako normální lidi,dejte vědět.

Machalík.
Sám jsi napsal,že jsi se chtěl ve vláknu od Dospělém hifi bavit s těmi,kdo je mají a odhadl jsi jich na sedm?,že jich je?

Tak kdo jsi čekal,že ti do toho vlákna bude přispívat? Vždyť to vidíš.

To bude lepší,když se sejdete v hospodě.

Ale je fakt,že by zase nebyla tady sranda,a nedozvěděl bych se zajímavé indicie o některých lidech,o kterých bych to ještě nedávno netušil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasňa
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 465

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 20:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, radit, jak by to jini meli delat (boxer) a posmivat se a mnout si ruce i nad takovou blbosti, jako ze se nekomu nedari prodat bedny (ferenc), to slo Cechum vzdycky dobre. Ale mit svuj nazor, stat si za nim, nikomu nelezt do zadku a vsimat si sveh a nechat jine zit, to uz jim tak nejde. Machaliku, docela Ti fandim. Nenech se otravit. Vyjimky a originaly potrebujem, bez nich by za chvili vsichni meli doma HK a vsichni radili vsem, ze ti druzi maji jit do hospody a nemit vlakno na foru a za rohem se smali, ze sousedovi zdechla koza. Mam moc rad Cesko, ale tohohle prizemnictvi je teda u nas prece jen vic, nez v jinych zemich, kde jsem zil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 20:53:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa

Špatně jsi to pochopil.

Byl to jen povzdech,že se do toho vlákna nasralo bahna, a že by to měl Machalík lepší si popovídat v hospodě pouze s těmi,kteří to dospělé mají.

Nic víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 21:23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Hasňa napísal:
Jo, radit, jak by to jini meli delat (boxer) a posmivat se a mnout si ruce i nad takovou blbosti, jako ze se nekomu nedari prodat bedny (ferenc), to slo Cechum vzdycky dobre.


Ci to ide cechom dobre alebo zle to neviem - v kazdom pripade som slovak.
U nas sa hovori "Ako da do hory vola, tak sa z hory ozyva".. Co som asi tak mal napisat ako reakciu na Machalikov vyron ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 22:21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Najhoršie je, že to HIFI či už "kojenecké", alebo "dospelé", má slúžiť v prvom rade pre radosť majiteľa z počúvania hudby, a nie na "rozbíjanie hláv a ega". Nebolo by lepšie napísať: tak, ako zahraly Aragorny skladbu od .... som ešte nepočul, ten škopok, basa, hammond,.... zahrali, ako keby boli predo mnou, alebo: F3B mi spravili po celom tele "husiu kožu", keď som na tom počúval od zeppelínov starway.... Ja si pamätám na chvíľu, keď som počul tw120 a "drevortieskový" gramec zo "shurkou" zo sväzarmu, cez dvojpásmové stlpy s aro667 a arv161, alebo čo to tam bolo, keď reprodukovali Mišíkovho Střihali dohola malého chlapečka. Zážitok, ktorý si pametám spolu z ostatnými skladbami (jednohubky,...) dodnes. Myslím, že nároky na vernosť a kvalitu priamo súvisí z druhom hudby, ktorú počúvame. Na klasiku je určite treba iné zariadenie, ako na rock, alebo jazz. Nikto z nás nebol pri tom, keď trebars ten Mišík nahrával svoj prvý sólový album s ETC, a ťažko sa dá určiť ako by to malo byť reprodukované. Ak sa mi to páčilo na spomínanej aparatúre je niečo chybne? Mňa tá platňa vtedy bavila až moc. Myslím, že každý počujeme inak, a aj sa každému páči niečo iné na hudbe. Ja som dosť sklamaný hudbou, ktorú súčastný hudobníci produkujú, pri možnostiach, ktoré majú, je to pre mňa dosť veľké sklamanie, asi je to trend vo väčšine nahrávacích štúdiach, pomocu limitérov vytiahnuť všetko do rozsahu 6dB a šlus. Skúsme sa už prestať obviňovať zo zaujatosti pre najaké komponenty, alebo sa "šponovať", kto z nás má silnejší zosilovač, väčšie bedne a ja neviem čo a začnime sa baviť ako kedisy vo zvazarme hudbou. Skúste si pustiť hudbu, ktorú máte radi a podelte sa s nami o svoje zážitky, možno nám niečo ujde, čo nám povie čo je okolo nás krásne a navodí pohodu v tomto "posranom" svete, plnom debilných politikov, nahaňani sa stále po niečom čo vlastne nemá pre pohodu v živote význam, a pomôže nám dostať sa na chvíľu do iného sveta. Nejako sa tu zabudlo na to hlavné, na hudbu, kôli ktorej sa to tu vlastne všetko preberá. Mne ten Mišík pomohol sa vrátiť do roku 1975 a spravil mi náladu, akú by som nedosiahol ani po "pár frťanoch". Ja som "vyrastal" na Parploch, Zeppelínoch, Crimsnoch, Jethro tulloch,ELP, Ten Yeras After, blues, jazz, vypočujem si aj súčasnú produkciu Linkin Park, Dream Theater,Steva Vaia, Satrianyho, Barbaru Denerlein a kopa ďaľších poslednú dobu bluesových vecí Pata Traversa, Craiga Ericksona, ..... Občas si tam pustím aj klasiku, ale tá je na môj vkus blbo hanratá v 75%.
Skúste niečo doporučiť, ked som bol mladší tak sme sa stretávali hlavne na počúvanie hudby a boli nadšený z každej veci, ktorá sa nám dostala do rúk. A vôbec nám nevadilo, že to boli veci doma "spichnuté", len nech nám to zahralo LP, ktoré niekto niekde "splašil", alebo nahral na pásy, nenaháňali sme bum-cink-tresk, ale melódiu a pocity pri počúvaní hudby. Skúsme tú "strelbu z raketometov" určenú na "vymazanie" diskutujúcich, zmeniť na dialog o pocitoch z hudby. Rozdávajme si radosť z hudby, je to vlastne jedno či na"plasťákoch od PC" alebo na Matrixoch. Len nech je to o hudbe, ktorá je tu pre nás a pre našu radosť. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 23:15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

:(((((((((
Tady jsme ale na foru o hifi, ne o hudbe :((( Ja se treba nechci bavit o hudbe, me zajima hifi. Proc bychom se meli bavit o hudbe? Je tady pet kategorii na rock, klasiku a ja nevim co. Proc neuschovat baveni o hudbe tam a netahat ho jinam? Proc bych si na foru o hifi, nota bene spickovym hifi, mel cist o radosti z hudby prehravane na plastakach? To je za trest, tyhle mimobezny, byt navysost smirlivy nazory, furt dokola :(
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 23:21:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestrašte machalíka hudbou, provokatéři...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 23:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Načo je HIFI bez hudby Sad , to sa chceš baviť o poniklovaných skrutkách, prípojných "termináloch" o spravnom odtieni eloxu? O bedni, na zosilovač, ktorá je o päť centimetroch väčšia, ako iná? O dyhe na bedni, ktorá ladí s nábytkom? O repráku, ktorý je vínimočný svojim priemerom? Nechápem. Hammer Tu sme ale v offtopisku, tak neviem čo je na tom zlé? Hypnotized ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 23:30:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Na co jsou auta nez na prepravu z bodu A do bodu B? To se chcete bavit o ladeni vyfuku, principech zaveseni, o tom, ze jeden motor ma o dvacet konu vic nez jiny? Pojdme se radeji bavit o tom podstatnem, o tom, co je opravdu dulezite a prinasi nam radost, a k cemu cele to zarizeni beztak slouzi - o cestovani.

:((
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št máj 28, 2009 23:38:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To som nevedel, že tie HIFI skvosty nejako vyladuješ a tuninguješ, prepáč nechcel som sa Ťa dotknúť. Doporuč nejaké úpravy na strojoch, ktoré si v poslednej dobe "tuningoval" Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 05:38:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocourkov. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Donuts
Hifista


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 06:36:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nicmene vyvoj podle ocekavani, pokracovani diskuze v OT threadu a puvodni upadne v zapomneni. Ono by to tak dopadlo v podstate ve vsech tematech, kdyby se striktne presouvala OT diskuze. A nema to nic spolecneho ani se slusnym vychovanim ani s urovni diskuzi v CR, je to tak vsude na svete.
_________________
Můžu z toho udělat článeček na titulku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 08:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalík tvoja snaha o originalitu nie je ničím iným len púhym snobstvom. A veta že ti je ukradnuté nejaké adaptívne okno hovorí len o tom, že to ako vznikajú a ako sa merajú sústavy je ti úplne ukradnuté - pre teba je totiž dôležité že vlastníš, alebo skôr kšeftuješ s niečím "dospelým". To ti zrejme dáva pocit výnimočnosti, ale mne sú takéto pocity a aj ľudia ktorí sa v nich vyžívajú úplne ľahostajný. Apropo, je nemeriam v adaptívnom okne, nemám na to HW ani SW a počet členov tohoto fóra čo v ňom môže merať možno spočítaš na prstoch jednej ruky.
Dávam za pravdu Zapovi - hifi má slúžiť na reprodukciu zvuku a nie na povznášanie ega. Ale keď sa tu tak strašne hovorí o vernom zvuku a o tom čo znie lepšie a vernejšie, chcelo by to úplne iný experiment. Porovnať živú reprodukciu s nahrávkou hudobného telesa. Samozrejme nemám na mysli symfonický orchester, ale niečo komornejšie, napr. sláčikový kvartet, jazzové combo prípadne malú rockovú kapelu nenazvučenú cez tony P.A.. Skrátka zrealizovať v konkrétnom priestore nahrávku (najlepšie viac žánrov) a potom ju reprodukovať cez testované zariadenia. A potom by zrejme skončila polemika o tom, čo je naozaj lepšie. Dúfam že táto myšlienka sa dá rozvinúť a aj realizovať. Domnievam sa, že originálne master nahrávky reprodukované v tom istom priestore v ktorom sa nahrávali, môžu dať objektívnejší pohľad na vec ako nekonečné škádlenia o tom čo je o čo nie je počuť a čo má zásadný vplyv na reprodukciu. Končím, musím pracovať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Pi máj 29, 2009 10:04:24    Predmet: Odpovedať s citátom

BV
Omlouvám se za svůj agresivní výpad . Teď si uvědomuji, že jsem Vaši sestavu, přesněji řečeno předzesilovač, hodnotil neobjektivně pod vlivem marketingové masáže PMA a jeho přisluhovačů. Nyní jsem prozřel. Váš předzesilovač je vynikající a ve slepém testu by byl k nerozeznání od kteréhokoliv jiného špičkového produktu. Vše děláte dobře, jen tak dál.
S úctou
M. Štefan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 5 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist