Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Actidamp MkIV.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 28, 29, 30  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Pi marec 13, 2009 16:36:51    Predmet: Odpovedať s citátom

vonkajši priemer 2,4mm


Čím slabší tím dražší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robertsr
Nádejný hifista


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 54
Bydlisko: Praha, Hradec Králové

PríspevokZaslal: St marec 25, 2009 23:43:26    Predmet: napájení Actidampu z UPS Mk.I Odpovedať s citátom

Opět se vracím k myšlence, napájet Actidamp Mk.IV zdrojem UPS Mk.I.
Nabízí se několik variant, jak to spolu propojit, resp. co všechno na desce Actidampu neosadit a kam přivézt už stabilizované a násobiči vyhlazené napájení.
Nejrozumější se mi zdá tato:
Neosadil bych vše od tranzistorů násobičů T3 a T4 resp. 203 a 204 směrem k trafu a dráty přivedl do bodů pro emitory těchto tranzistorů. Výsledek by pak byl podobný jako u Dispre.
Je to rozumné nebo se mýlím a udělali by jste to jinak?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
robertsr
Nádejný hifista


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 54
Bydlisko: Praha, Hradec Králové

PríspevokZaslal: Št apríl 09, 2009 18:20:21    Predmet: napájení Actidampu z UPS Mk.I Odpovedať s citátom

Tak už mi Actidamp krmený UPS hraje jako víno. Vím, že za to může i Dispre a 222 ale tak jsem gramec doma ještě neslyšel. 2 thumbs up
Oproti původní myšlence jsem nakonec osadil i ty násobiče a vypustil jsem jen usměrnění a stabilizaci. To nahradily 4 takticky umístěný drátový propojky. Teď nemám čas na fotku, tak snad později.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 09, 2009 19:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo no. Ale měli bychom zlevnit, jelikož stavebnice s uA741 nebo v EZK se dají koupit levněji. Takhle jen dřeme z lidí kůži. A měli bychom všechna schémata vystavit veřejně zadarmo. A to i od připravovaných věcí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št apríl 09, 2009 19:21:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
No jo no. Ale měli bychom zlevnit, jelikož stavebnice s uA741 nebo v EZK se dají koupit levněji. Takhle jen dřeme z lidí kůži. A měli bychom všechna schémata vystavit veřejně zadarmo. A to i od připravovaných věcí.

Tak,tak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robertsr
Nádejný hifista


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 54
Bydlisko: Praha, Hradec Králové

PríspevokZaslal: Pi apríl 10, 2009 14:11:28    Predmet: napájení Actidampu z UPS Mk.I Odpovedať s citátom

Slíbené foto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
rreznick
Hifi obsluha


Založený: 30 október 2007
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2009 12:10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Actidamp MK IV. na desce od L.V.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rreznick
Hifi obsluha


Založený: 30 október 2007
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2009 12:10:59    Predmet: Odpovedať s citátom

další...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2009 12:52:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Že už bych patnáct let nepostavil nic novýho ? Laughing Chtělo by to nějaký hybrid s flaškama... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rreznick
Hifi obsluha


Založený: 30 október 2007
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Št máj 07, 2009 13:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

...no po tolika letech furt v oblibě, ta MkIV nás všechny přežije Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
durii
Nádejný hifista


Založený: 28 máj 2009
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Ut jún 02, 2009 14:58:03    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Že už bych patnáct let nepostavil nic novýho ? Laughing Chtělo by to nějaký hybrid s flaškama... Laughing


To by slo. Cakam Smile
Idem ale najprv do Actidampu IV, podla povodnej dokum. z AR.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St jún 03, 2009 01:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Že už bych patnáct let nepostavil nic novýho ? Laughing Chtělo by to nějaký hybrid s flaškama... Laughing


Sežeň E280F nebo E810F a jdu do toho s tebou.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St jún 03, 2009 08:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
kazzatel napísal:
Že už bych patnáct let nepostavil nic novýho ? Laughing Chtělo by to nějaký hybrid s flaškama... Laughing

Sežeň E280F nebo E810F a jdu do toho s tebou.

Ešte tak E180F by sa našla...ale tie parametre oproti E810F Sad. Z nostalgie som si to pozrel, má úžasnú strmosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St jún 03, 2009 14:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
velky bobo napísal:
kazzatel napísal:
Že už bych patnáct let nepostavil nic novýho ? Laughing Chtělo by to nějaký hybrid s flaškama... Laughing

Sežeň E280F nebo E810F a jdu do toho s tebou.

Ešte tak E180F by sa našla...ale tie parametre oproti E810F Sad. Z nostalgie som si to pozrel, má úžasnú strmosť.


Já jsem je našel na e-bay, a cena je dost slušná - řádově desítky dolarů za kus. Kdyby se jimi pár nadšenců předzásobilo - v podstatě by šlo vždy o dva kusy, jeden kus na kanál, jenom vstup, ostatní se udělá z běžně dostupných flašek ... minimalistické řešení jeden kanál E810F + půlka dvojité triody, ovšem musí se udělat super ultra kvalitní filtrace; kdysi jsem viděl nějaké hybridní řešení, kdy napájení bylo dělané s poloviči, to by snad nikomu nevadilo, ukazoval mi to kazzatel, takže případné dotazy směrujte na něj.

... takže můžeme založit klub majitelů E810F, podmínkou členství je vlastnictví alespoň dvou kusů E810F - a až budeme mít aspoň tři členy, tak jdeme do toho. A pokud jde o e-bay, tak si pospěšte, momentálně je tam v dražbě 2 x 1 kus přímo ke koupi za necelých 30 USD a čtyři kusy v dražbě.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 03, 2009 17:27:41    Predmet: Odpovedať s citátom

hraje to slušně...

http://www.borbelyaudio.com/adobe/phono.pdf

Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ZbynekB
Hifi obsluha


Založený: 16 máj 2009
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St jún 03, 2009 19:32:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl bych dotaz dá se k nečemu použít elektronka PCF 200
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St jún 03, 2009 19:52:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak takhle bych to zrovna nedělal - jediná výhoda flaškizace je vyšší výstupní napětí, díky kterému se dá udělat pasivní korekce, ale stejně to není ono, plně pasivní korekce je vždycky šumově nevýhodná. Další problém je shánění 2SK146 nebo 2SK147.Kdybych to dělal pro sebe, tak bych je našel "v šuplíku", ale tudy cesta obecně nevede. Jiné Borbelyho konstrukce s FETy na vstupu považuji za zdařilejší, ale problémy se sháněním FETů jsou tam ještě větší.

Ještě k vstupním flaškám - dá se sehnat taky D3a, což je dlouhoživotnostní pentoda hodně podobná E280F, případně ruska 6S45PE, což je hodně strmá trioda. Všechny tyhle lampy mají v triodovém zapojení ekvivalentní šumový odpor do 100 ohmů, což je lepší než oblíbené ECC88 apod., jsou ale méně známé a méně populární, tím pádem levnější než ty populární.

6S45PE by se na phono vstup taky docela dobře hodila. Na e-bay je poměrně dost nabídek a v DIY kruzích je často citovaná. Cenově vychází kolem 10 dolarů za kus, což je docela rozumné.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: St jún 03, 2009 22:01:49    Predmet: Odpovedať s citátom

tak se hlásím do klubu, 2ks E810F mám....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 00:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsou to ty ze Singapuru, co mi je někdo vyfouknul na e-bay? Pokud jo, tak máš právo nárokovat funkci předsedy a já budu tajemník, jinak budu předsedat já, až se to sejde - na e-bay jich pořád je asi šest k mání za jakž takž rozumnou cenu.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 08:05:03    Predmet: flašky na přenoskáč Odpovedať s citátom

Co E180F jako trioda. mám jich asi tisícovku. Ruský ekvivalent je 6Ž9P. Dále triody 6C3P, těch mám tak 30.
Petr

_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 08:25:06    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Nejsou to ty ze Singapuru, co mi je někdo vyfouknul na e-bay? Pokud jo, tak máš právo nárokovat funkci předsedy a já budu tajemník, jinak budu předsedat já, až se to sejde - na e-bay jich pořád je asi šest k mání za jakž takž rozumnou cenu.


nejsou Wink šuplíkové zásoby...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 09:29:38    Predmet: Re: flašky na přenoskáč Odpovedať s citátom

petrkp napísal:
Co E180F jako trioda. mám jich asi tisícovku. Ruský ekvivalent je 6Ž9P. Dále triody 6C3P, těch mám tak 30.
Petr


E180F jako trioda by celkem ušla, má strmost asi 21 mA/V, bohužel šumový odpor 225 ohmů (data Philips) - závisí to hlavně na kvalitě katody. Já bych u těch pentod stejně asi použil triodové zapojení - ovšem i tam je E810F bezkonkurenčně nejlepší. Taky by se dalo uvažovat o paralelním spojení nějakých flašek, třeba vhodných dvojitých triod. Nejlepší by byla E288CC. Možná by se našlo něco i mezi ruskými.

Paradoxní je, že nízkošumové FETy, které má Borbely v tom svém hybridu, jsou dostupné ještě hůř než ty exotické flašky.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 09:36:11    Predmet: lite version Odpovedať s citátom

Tak lite version s E180F a full version s nějakým exotem. Ty E180F by měly výhodu, že by se daly vybírat / párovat.
_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 09:57:22    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ, to mne taky napadlo. V podstatě by to neměl být problém - napětí i proudy budou v podstatě furt ty samé, jen by se muselo dorovnat mřížkové předpětí. Pokud by objímka byla drátovaná, dalo by se skoro všechno vyřešit na ní.

Apropos, nechtěl by ses ujmout realizace projektu? Mohl bys být výkonný předseda, já bych si ponechal jen čestné předsednictví. Případnou výrobu ve větším by možná zajistil Petr Král.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrkp
Hifista


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 162
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 10:03:51    Predmet: Přenoskáč - realizace Odpovedať s citátom

Ale jo. mám flašky, mám stabilizovaný zdroj 2 x 400 V i DC žhavicí zdroje. On by se třeba i někdo další našel, aby pomohl a s Petrem Králem by to byla taková hezká jistota. A s Tebou v čele, Bohouši, vznikne něco, co büde opravdová (ne Topolánkova) jednička. A Mistr pořád říká, že chce udělat flaškový předek ... tak by pak mohl pokračovat Laughing
_________________
Mám rád Hifi a nevadí mi ani hifisti
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 10:25:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám tu nějaký PCL200, ale to se na tenhle účel moc nehodí a jestě ke všemu ta exotická patice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 13:11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

kolega se hlásí ku pomoci (měřák na párování elektronek atd.)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 21:46:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná na to dojde - ostatně myslím, že Petrkp na to nějaký stroj taky má.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št jún 04, 2009 21:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Mám tu nějaký PCL200, ale to se na tenhle účel moc nehodí a jestě ke všemu ta exotická patice.


Bohužel televizor neplánujem ...

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi jún 05, 2009 07:25:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlavně že to pěkně žhaví Very Happy
Taky se dá použít D3a tu dělal Siemens do telekomunikačních zařízení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 28, 29, 30  Ďalšia
Strana 10 z 30

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist