Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

SPDIF: prepojenie pc a avr

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Valdes
Hifi obsluha


Založený: 27 apríl 2008
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 23:56:17    Predmet: SPDIF: prepojenie pc a avr Odpovedať s citátom

vie mi niekto poradit ako prepojit PC s receiverom pomocov Jack 3.5 mm (SPDIF out) na jednej strane a ,,neviem co na druhej strane". Trochu som sa v tom stratil , dik za rady. (Potrebujem dostat zvuk 5.1 z mojho notebooku do AVR). Ide mi o to ze neviem aky kabel pouzit pravdepodobne to bude jack 3.5 - 1x cinch. Da sa pouzit aj klasicky kabel jack 3.5 - 2x cinch??? a zobrat len jeden cinch??
Sorry za taku komplikovanu otazku Laughing

_________________
hifista begineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
korys
Hifista


Založený: 12 február 2008
Príspevky: 137
Bydlisko: ČR Ostrava

PríspevokZaslal: Ut máj 27, 2008 00:50:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravděpodobně máš na mysli obyč.tkaničky jack-cinche.Tak na vyzkoušení propojení stačí,pak si nech udělat z kvalitnějšího koaxu.Protože jde o přenos digit.dat,bude živá pouze jedna žíla(cinch).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
standyf
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 79
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut máj 27, 2008 09:47:46    Predmet: Odpovedať s citátom

to valdes:

Mám propojenej AVR s PC (Sb Live! 5.1 s SPDIF výstpen 3,5mm jack) a použil jsem koaxiální kabel s cinch konektorem na jedné a 3,5mm mono jackem na druhé straně. Vše funguje, jak má.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomáš
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 27, 2008 19:20:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo taky existuje redukce 3,5 mm mono jack - cinch (od Bandridge za pár korun v Tesku)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St máj 28, 2008 11:07:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě je zde jeden komponent, který tím může trochu zamýchat, pozor na Toslink, vypadající jako 3,5mm jack:



Jedná se o optiku, nikoliv metaliku. Používá se to hlavně na noťasech, ale může to být i na zvukovkách. Je k tomu potřeba právě tato redukce.

http://www.okcomputers.cz/redukce-toslink-35mm-male/female-mini-spdif/d-55228/

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St február 04, 2009 15:28:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Když jsme v poslední době řešili propojení do AVR, obecně jsme zavrhli USB zvukovky. Na jednu možnost jsme ale pozapoměli. Nezkoušel někdo náhodou TOHLE:


http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47181

Má to totiž digitální výstup, takže se to dá použít k notebooku jako transport. Nevím o tom ale zhola nic a zajímá mě to.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: St február 04, 2009 15:38:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám tohleto u laptopu jako zvukovou kartu. Výstup digitální je pouze optický a ještě tím mini-jack/optika kabelem. Ještě jsem to nedotáhl do konce, ale chtěl bych to s TOPDAC převodníkem dát celé dokupy na poslech z PC. TopDac bohužel nemá optický vstup.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: St február 04, 2009 16:15:10    Predmet: Odpovedať s citátom

AlienCZ & Pasul

-je tá karta použiteľná cez PCMCIA keď nemám ExpressCard port?
Dík.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
skyd
Hifista


Založený: 09 január 2008
Príspevky: 155
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom / Bratislava

PríspevokZaslal: St február 04, 2009 16:38:45    Predmet: Odpovedať s citátom

skipy:
nie, PCMCIA a express card nie su kompatibilne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St február 04, 2009 16:41:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Táto karta nie je použitelná v PCMCIA slote. Sú to dve rozdielne rozhrania, pokiaľ nemáš kombinovaný slot PCMCIA & ExpressCard.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlienCZ
N/A


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 928
Bydlisko: Brno - venkov

PríspevokZaslal: St február 04, 2009 18:33:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Pasul napísal:
Mám tohleto u laptopu jako zvukovou kartu. Výstup digitální je pouze optický a ještě tím mini-jack/optika kabelem. Ještě jsem to nedotáhl do konce, ale chtěl bych to s TOPDAC převodníkem dát celé dokupy na poslech z PC. TopDac bohužel nemá optický vstup.


Ježíš tak honem Smile Optiku v tomto případě bych považoval spíše za plus. Obecně se notebook nachází někde "na volné ploše" poměrně daleko od HIFI, což je pro Koax přeci jen určitý hendikep.

Drobné mínus je také v rozměru této karty, 54 mm sloty EC např. ebooky či netbooky nemívají (alespoň ne ty, co se mi líbí, budu muset slevit z představ) a v 34mm verzi jsem nic takového prozatím nenašel.

_________________
Lyngdorf, Lyngdorf, Lyngdorf ... a pak už nic, hraje to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
magma
Hifi obsluha


Založený: 07 jún 2009
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ne jún 07, 2009 21:28:11    Predmet: Odpovedať s citátom

standyf napísal:
to valdes:

Mám propojenej AVR s PC (Sb Live! 5.1 s SPDIF výstpen 3,5mm jack) a použil jsem koaxiální kabel s cinch konektorem na jedné a 3,5mm mono jackem na druhé straně. Vše funguje, jak má.


Vie mi niekto poradit kde by som tento kabel zohnal? Uz som v Nitre pobehal snad vsetky elektra, obchodne domy a stale nic Sad

dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne jún 07, 2009 22:53:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Z notebooku by to chtělo posílat muziku po wifině a nějakou krabičkou u hifi chytat Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 07, 2009 23:02:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Z notebooku by to chtělo posílat muziku po wifině a nějakou krabičkou u hifi chytat Smile


Ty si děláš srandu, ale co kdyby to opravdu nějak šlo udělat ? Odpadly by všechny ptákoviny s SPDIF, hodinami, jitterem, zemními smyčkami atd. Převodník by jel podle vlastních hodin a cucal by si data z nějakého bufferu na wifině.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
prog
Hifi obsluha


Založený: 03 jún 2009
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 05:46:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tohle mam v planu: Router Asus WL-500g Deluxe a do nej pres USB pripojenej DAC Cambridge Audio DACmagic. V routeru je OpenWRT a mel by tam jit nainstalovat EsounD server. S ovladacema pro DACmagic by nemel bejt problem, je to standardni USB audio. Trochu pruser ale je, cim to tam posilat z notebooku bezicim na Woknech. Existuje Esound plug-in pro Winamp, ale ten nejak nemusim. Pro Foobar jsem zatim nic nenasel. Existujou nejaky EsounD drivery, co se ve Woknech tvarej jako zvukovka, ale tam se bojim, aby mi to nahodou neproslo pres Kmixer, zname to zlo.

Tohle vypada nadejne:
http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=69664&st=0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
standyf
Nádejný hifista


Založený: 30 november 2006
Príspevky: 79
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 08:09:51    Predmet: Odpovedať s citátom

to magma

Kabel mi dělali v obchodě s anténní technikou na míru, myslim, ze přišel na cca 200kč. Myslim, že pokud najdeš podobnej obchod u vás, tak pořídíš dobře, protože ty kabely mívaj na skladě (ja použil 75ohm tenkej koax) a bývá přítomen technik, kterej ti rád za stovku konektory naletuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 11:36:30    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Ty si děláš srandu, ale co kdyby to opravdu nějak šlo udělat ? Odpadly by všechny ptákoviny s SPDIF, hodinami, jitterem, zemními smyčkami atd. Převodník by jel podle vlastních hodin a cucal by si data z nějakého bufferu na wifině.


Udělat to lze, ale ptákoviny s hodinami moc neodpadnou. Wifi má docela složité ovládání, takže se nějakému procesoru stejně nedá vyhnout (respektive jsem to ještě neviděl). Když wifi, tak obvykle již nějaký OS (linux, symbian, wince). Když OS, tak nějaký standardní procesor (arm, mips), tedy vlastní hodiny. Zvukový výstup buď standardně přes USB, nebo přes integrované I2S. Nebo nestandardně přes miniPCI, pokud se to podaří rozchodit.

U USB je to pak úplně stejné, jako USB přímo do kompu (plus komplikace ve windows se síťovým přenosem, na druhou stranu asi nižší rušení na napájecí lince a možnost umístit DAC, kam potřebujeme - ethernet narozdíl od USB má prakticky libovolnou délku kabelu bez snížení kvality). To je příklad toho Asus WL500.

Integrovaná I2S (např. beagleboard) generuje audio hodiny přes PLL, takže si také moc nepomůžeme.

Je otázkou, zda je wifi vhodná pro síťovou zvukovku (nemluvím o síťovém přehrávači) - prakticky nelze zajistit bezztrátovost paketů a minimální latenci (třeba pro ozvučení filmů). Volil bych dedikovanou ethernetovou linku, cat5 kabel je tenký a ohebný.

Čistě ethernetová zvukovka viz http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=&threadid=85473&perpage=25&pagenumber=1 Ale má samozřejmě ovladač jen pro linux, psát ovladač pro windows vyžaduje opravdové chlapy Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Yradak
Hifista


Založený: 17 január 2007
Príspevky: 134
Bydlisko: Olomouc

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 12:51:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo mu neodpovedáte na otázku ? Jaké I2S ?
Potrebuješ kúpiť "digitálny optický kábel (toslink)" , potrebuješ tú redukciu čo sem dal jej obrázok Alien, pretože ak má Notebook digitálny výstup, bude realizovaný optikou cez 3,5mm konektor pre slúchatka. Žiadny cinch.
Redukciu strčíš do 3,5mm výstupu svojho notebooku, do redukcie dáš ľubovoľný koniec digitálneho optického kábelu a druhý koniec strčíš do AVR digital optical in konektoru a je to. Otázkou je len, či optický výstup Tvojho notebooku podporuje prenos 5.1 zvuku (AC3 passthrough) a pravdepodobne budeš musieť v ovládačoch notebooku zapnúť S/PDIF out (tj zapnúť optický výstup niekde v ovládačoch zvuku alebo zvukovky).
Na ostatné zbytočné technárske odveci príspevky sa vybodni.

_________________
ALC883 toslink out - Sony TA-F650ESD - Mission 771E


Naposledy upravil Yradak dňa Po jún 08, 2009 12:53:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 12:52:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Yradak napísal:
Prečo mu neodpovedáte na otázku ? Jaké I2S ?


Protože se tu už míchá více témat v jednom vlákně Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 13:01:36    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA napísal:
Ty si děláš srandu, ale co kdyby to opravdu nějak šlo udělat ? Odpadly by všechny ptákoviny s SPDIF, hodinami, jitterem, zemními smyčkami atd. Převodník by jel podle vlastních hodin a cucal by si data z nějakého bufferu na wifině.


Myslel jsem to trochu vážně, taky se do toho mám v plánu časem pustit. Ale čas neeeni. Počítám s tim, že se výstup toho, co chytnu z wifi, budu muset nabufferovat a posílat si to do dacu ale už něčim, co bude na stejnejch hodinách... Neni to řešení jak obejít problémy, spíš se bude muset hodně problémů zbořit, ale rozhodně je to pohodlnější než s nějakym pitomym drátem.

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 13:48:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:

Počítám s tim, že se výstup toho, co chytnu z wifi, budu muset nabufferovat a posílat si to do dacu ale už něčim, co bude na stejnejch hodinách...


Pokud jde o standardní síťový player typu squeezbox, openwrt router s usb zvukovkou a MPD, tak to je jednoduché. To ale vyžaduje playback přes speciální SW, nelze to brát jako zvukové zařízení v OS, které je k dispozici víceméně všem softwarům - což je případ klasické zvukovky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 13:59:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Žádný squeezeboxy ne mysli nemám, ale jak jsem řek, je ještě brzo.
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 15:03:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Žádný squeezeboxy ne mysli nemám, ale jak jsem řek, je ještě brzo.


Až to začneš řešit, zjistíš, že moc variant není, obzvláště pokud budeš chtít podporu windows.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist