Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Konverzia flac, napalovanie, rapidshare a spol.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Resampling, upsampling, komprimacia zvuku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Št marec 26, 2009 19:53:11    Predmet: Konverzia flac, napalovanie, rapidshare a spol. Odpovedať s citátom

Keďže som teraz pár dní doma, včera som začal experimentovať s napalovaním ako aj sťahovaním flac cez rapidshare.
Podarilo sa mi sťahovať cez rapidshare, trochu dlhšie trvalo kým som to aj prehral.
Chcem Vás poprosiť o radu, aký prehrávač doporučujete? Skúšam Foobar2000, vytvoril som si tam playlisty, ale musel som to robiť po jednom songu. Ale po čase to aj tak hlási, že to nevie prehrať. Bol by vhodný NERO? Tam mi to celkom ide, stiahol som trial verziu, len sa nedalo skonvertovať flac do iného súboru, keď som chcel napaľovať. Je to tým, že ešte nemám plnú verziu? Oplatí sa kupovať NERA? Pokiaľ by som ho využil aj ako knižnicu a audio prehrávač k hifi súprave cez notebook, tak by som do toho išiel, ale len ako napalovací program sa mi vidí dosť drahý. Má Foobar nejaké výhody oproti Nerovi? Hlavne mi ide o flac forrmát. Predtým som mal audio v itunes, tam to bolo ľahké, aj čo sa týka informácií o albume, obrázkom v menu a pod. Foobar mi nejako nejde. A ešte otázka k súborom rar. Stiahol som winrar, je to na 40 dní, je to k práci s rapidshare jediný nástroj? Privítam rady smerujúce k najjednoduchším a komplexným riešeniam, ktoré nemusia byť najlacnejšie alebo zadarmo, skôr pohodlné z hľadiska ovládania ale bez straty kvality pôvodného záznamu. Rozmýšlam aj ned Squezeboxom alebo niečím podobným, kde môžem uložiť moju zbierku CD. Ten by už mal mať vlastný softvér na audio prehrávanie, knižnicu a pod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Št marec 26, 2009 20:00:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Foobar si stiahne sám uložené skladby, len musíš správne nastaviť cestu. On si potom všetko zindexuje sám. Otvor si foobar - file - preferences - Media Library - Add /vpravo hore si nastav cestu k adresaru, kde máš uložené hudobné súbory.
Winrar sa mi osvedčil najlepšie.
O nastavení foobaru som založil vlákno, pozri sa tam: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=5196

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Št marec 26, 2009 21:03:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostať to tam už viem vcelku, len napr. 3 albumy hodí do jedného Album listu a iba pri jednom albume sú uvedené názvy piesní. Inak ALBUM/ARTIST ? - ? A neviem ako získať info o albume a booklety.

Naposledy upravil johny dňa Št marec 26, 2009 21:36:57, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Št marec 26, 2009 21:17:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Album a Interpreta nie je problém doplniť, ale názvy piesní už zaberú čas. Pritom cez Properties - Metadata - Properties - Tools - Automaticcaly fill values vidno aj názvy piesní. Ale v Library - Album list nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Št marec 26, 2009 21:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozri si to vlákno, čo som uviedol. Je treba v v Preferences ponastavovať niektoré záložky.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Št marec 26, 2009 21:41:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečítam si poriadne to vlákno. Už sa mi celkom darí, práve ripujem Bjork/ Elektra. Len ešte tie booklety a info. Veľmi som k Foobaru nemal dôveru a väčšinu času som sa trápil z rapidshare, rar a s inými pre mňa novinkami. Zatiaľ veľká vďaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Po marec 30, 2009 13:47:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak namiesto Foobaru používam už len Jet Audio. Ale včera vyšla nová verzia Foobaru, tú čo som mal ja bola beta verzia a bola problémová.

V Jet Audio ide všetko ľahko, len na ripovanie a napalovanie som začal používať EAC. Tiež celkom v pohode (po počiatočnom maturovaní Rolling Eyes ), len posledné tri cd, ktoré som konvertoval v Jet Audio z flac na wav a následne pálil v EAC mi urobí v podobe posledného CD, ktoré som v EACu ripoval aj pálil. To znamená, že tie tri posledné CD majú všetky po 15 skladieb a aj názvy piesní po vložení CD do EACu sa ukazujú z toho prvého ripnutého CD. Pritom pri prehrávaní to ide súvisle.
Pritom keď idem napalovať, tak jednotlivé stopy ukazuje správne a aj keď otvorím CUE sheet je tam všetko O.K. Skúšal som aj vymazať všetko nagrabované z harddisku a nepomáha. Vyzerá to, ako keby si EAC pamätal to posledné ripnuté CD a snažil sa do každej ďalšej kópie vložiť údaje o trackoch z neho. Ako to môžem odstrániť? Vie niekto poradiť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po marec 30, 2009 14:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

skontroluj si, ci mas spravny cue (pozri dovnutra fyzicky jeho obsah a okontroluj).

Co sa tyka zapamatanych nazvov z EAC, uklada si ich do suboru: Cddb.dat, takze pokial mas nejake podozrenie, tak ho skus presunit niekam inam, a mozes to porovnat. mam vsak taky pocit, ze EAC ti napalil chybny CD-TEXT, ktory ti pri nacitani CD zobrazi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Po marec 30, 2009 19:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

cue som fyzicky skontroloval ako posledný úkon pred napálením. Asi to bude skor ten CD text.

Ale pokiaľ to bude robiť takto stále, tak budem využívať EAC len ako grabovací program, v tom je asi jeho najväčší prínos. A napalovat mozem v Jet Audiu. Ale pozriem ešte tie Cddb.dat. Vďaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2009 21:18:26    Predmet: RSM Odpovedať s citátom

Po cca 3 týždňoch mi prestal fungovať Rapidshare Manager. Linky pridám, overím či sú aktívne, začnem sťahovať, ale stiahne väčšinou len 512 kb a nič viac nerobí - overené aj na routery. Pritom stále hlási ACTIVE.
Začalo mi to robiť predvčerom, potom ako som stopol nejaké súbory, otvtedy nič. Skúšal som aj preinštalovať RSM - nepomohlo. Pritom bez RSM mi to ide v pohode, len pri väčších súboroch je to časovo nepužiteľné riešenie. Nemal s tým niekto podobný problém? Alebo nevyskúšate párkrát stopnúť sťahovanie? Smile Na support som písal, ale deklarujú tam podporu len pre Germany a UK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dokken
Hifista - pokročilec


Založený: 24 máj 2007
Príspevky: 325
Bydlisko: Louny

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2009 21:45:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Přejdi na JDownloader
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2009 22:03:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka. JDownloader fachčí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johny
Hifista


Založený: 23 marec 2008
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut apríl 14, 2009 22:18:05    Predmet: Odpovedať s citátom

A veľmi dobre. Very Happy
Samé to extraktuje, vytvorí novú zložku a tú len šup do Jet Audia. Very nice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petere
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 07:30:57    Predmet: Potreboval by som pomoc Odpovedať s citátom

Som uz stary unaveny clovek a potrebujem naozaj polopate jednoduchu radu ako zo suboru FLAC CUE kdee je cele CD v jednom flacu urobit znova obycajne CD strkatelne do CD prehravaca Poprosim ziadne informaticke kuzla skor uplne navod pre blbych Ako z FLAC + cue napalit obycajne audio CD. Dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wawrik
Hifista


Založený: 12 november 2006
Príspevky: 196
Bydlisko: Blava

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 08:12:14    Predmet: Re: Potreboval by som pomoc Odpovedať s citátom

petere napísal:
Poprosim ziadne informaticke kuzla skor uplne navod pre blbych Ako z FLAC + cue napalit obycajne audio CD. Dik


Najjednoduchšie je stiahnuť a nainštalovať si Burrrn. Je to napaľovací soft, ktorý FLAC podporuje natívne. Otvoríš CUE k FLAC-u, stlačíš tlačítko, vytiahneš napálené CD. Hotovo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petere
Hifi obsluha


Založený: 12 jún 2009
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 12:36:55    Predmet: Dakujem clovece Odpovedať s citátom

Napis si dnes do diara: princip uzitocnosti. Dnes som bol velmi uzitocny a zrozumitelny. Ludia ma maju radi. Dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Majo
Hifi obsluha


Založený: 23 október 2007
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St november 04, 2009 16:05:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím.

Začal som skúšať pre mňa nové veci a to FLAC a Exact Audio Copy (EAC).

Z hudobného cdčka viem spraviť flac alebo wav, ale neviem ako spraviť z flac opäť hudobné cd. Dá sa to priamo v EAC? Viem, že sa to dá cez Burrrn, len chcem vedieť či aj cez EAC.

Vďaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlasti
Hifi obsluha


Založený: 22 november 2009
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: Ne február 07, 2010 11:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako rozdelujete FLAC na jednotlive skladby? Stiehol som album a vsetky skladby su spojene, dik.

EDIT: takze google mi poradil tento jednoduchy soft: Medieval Cue Splitter
ide to velmi rychlo a jednoducho.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBUa
Hifista


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha 5

PríspevokZaslal: Po február 08, 2010 08:04:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Majo napísal:
Zdravím.

Začal som skúšať pre mňa nové veci a to FLAC a Exact Audio Copy (EAC).

Z hudobného cdčka viem spraviť flac alebo wav, ale neviem ako spraviť z flac opäť hudobné cd. Dá sa to priamo v EAC? Viem, že sa to dá cez Burrrn, len chcem vedieť či aj cez EAC.

Vďaka.


Pokud se nepletu tak se primo v EAC da z (treba) FLAC-u udelat zase wav... no a tim je to jasny Smile
M
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Po február 08, 2010 10:12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Majo napísal:
.......neviem ako spraviť z flac opäť hudobné cd. Dá sa to priamo v EAC?........


http://www.legroom.net/software/autoflac
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Resampling, upsampling, komprimacia zvuku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist