Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

HS-DAC !!! kdo máte čtěte, kdo nemáte tak taky -))
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Št júl 02, 2009 19:04:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono toho bude vic, nejen to... Melo to byt neco co postavi i decka a nebude to financne prilis nakladne. To se povedlo, jenze nesplnilo ocekavani pro dalsi prirozeny vyvoj. Cili bylo rozhodovani, a mel jsem na nej casu habadej co s tim. Ted jsem stal pred rozhodnutim zdali do toho nalit dalsi penize a milostive cekat jestli se to vrati nebo to "zazdit" Jestlize mne neco presvedci, kdykoliv se to da uspesne reinkarnovat.

OPA udelal moc peknou vec, ale ono proste ta vyroba neco stoji a ufinancovat nekolik " kompletnich" systemu je slozite, alespon pro mne. A budu muset v nejblizsi dobe zafinancovat dokonceni velkeho bratricka HS-DACu ktery ma pro mne preci jen vetsi prioritu.

Staci se mrknout na prispevky. Pomalu to mnozstvi nestiham cist -)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 10:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz som si trošku písal s Tomášom. Podmieňuje výrobu bufferov a prepínača vstupov pre HS-DAC väčším záujmom. Nakoľko mám sám záujem o výstupné buffery /projekt opa/ a prípadne prepínač vstupov, chcem týmto vyzvať aj ďalších prípadných záujemcov, aby sa Tomášovi prihlásili /aby sa mu tie dosky oplatilo dať robiť/. Takže záujemcovia, prihláste sa, to kolo bude asi len jednorázové. Dúfam, že mi Tomáš odpustí, že mu tu robím marketing Very Happy Samozrejne, akékoľvek schválenie, či zamietnutie výroby je len a len na Tomášovi.
_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 10:46:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Sejde li se alespon 10 lidi, a to je opravdu minimum tak to necham udelat. Jednorazove. Pro to aby to mohlo vzniknout staci nakreslit zdroj ktery bude i pro bafry, udelat prototypy, overit zda to cele sedi a zapada do sebe, nechat vyrobit finalni desky. Prace to je vic nez na vikend. Bude li jak rikam MINIMALNE 10 zajemcu, tak to spustim.

Pocitejte s cenou PCB okolo 1000Kč za bafry a 600 za zdroj. Ve standartu v jakem je cely DAC. Cena za soucastky je natolik nizka ze ji nema cenu ani pocitat, za zdroj do 100Kč a za bafry do 200Kč.

Start po dosazeni 10 ks. Pote to teprve zacnu kreslit, jinak je to mrhani mym casem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 12:38:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud nechceš, aby ten projekt nezapadl, proč nezveřejníš kompletní podklady pod nějakou nekomerční licencí? Když to popíšeš anglicky, divil bych se, kdyby to někde na diyaudio.com apod. nevyplavalo. Můžeš to tam sám zpropagovat. Někdo se toho možná chytí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 12:54:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Zveřejnit komplet podklady Rotfl
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 13:00:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To by mne ti lidi kteri si ho poridili asi umlatili pri nejblizsi prilezitosti. Navic mne osobne to vadi nejmin, ja si umim kdykoliv kdy se mi zachce vyrobit kolik kusu budu potrebovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 13:13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
To by mne ti lidi kteri si ho poridili asi umlatili pri nejblizsi prilezitosti. Navic mne osobne to vadi nejmin, ja si umim kdykoliv kdy se mi zachce vyrobit kolik kusu budu potrebovat.


Proč? Dodal jsi jim to za rozumnou cenu. Nebo by snad z podkladů zjistili, co si to koupili za rip-off? To asi ne Smile

Je mi to jedno, jenom jsem trochu nechápal tvůj smutek nad nezájmem. Český trh je maličký. Pokud jde hlavně o ego, pochlubit se (a to bych nepodceňoval, naopak proč ne), pak je zveřejnění dobré řešení. Většina open source ekosystému na tom jede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 13:16:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Zveřejnit komplet podklady Rotfl


A proč ne? Určitě by se našla vhodná licence. Takto končí spoustu projektů a pokud se tím autor nemíní živit, což je téměř nereálné, navíc většinou to dělá jako koníček, je kompletní zveřejnění s co nejvíce údaji a informacemi jediná cesta, jak dát svému dítku šanci na další život.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ferenc
Hifi expert


Založený: 29 október 2006
Príspevky: 1909
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 13:32:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som aj mozno mal zaujem, jedine co ma odradza a znechucuje je posledny pripad, ked sme sebavedomemu autorovi robili testerov ... a zbytok poznate sami ..

mozes dat k dispozicii nejaku statistiku o projekte ?
teda kolko kusov si spravil, u kolkych ludi to cca bezi, kolko chyb si vychytal, kolko verzii dosky mas atd atd..

dalsia otazka - s pripadnou kupou dosky je spojeny aj pripadny support ?
dokazes ho garantovat ?
napr. prostrednictvom fora, mailu a pod.

d.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 13:48:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, ego je mrcha -)))

Free to nikdy nebude. A i kdyby bylo, pro bezneho "amatera" by to bylo stejne nepouzitelne, protoze vyroba jednoho kusu je nerealne draha, nutnost mit programator pro mikroprocesor, minimalni znalosti jak s programatorem pracovat atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 14:01:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyrobit jeden kus je OK, díky pool servisu...


Jináč fakt nevidim důvod cokoli zveřejňovat, fakt ne!

_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 14:05:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak já se hlásím,ale zároveň si neodpustím poznámku,že víc bych uvítal přepínání vstupů Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 14:09:28    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenc napísal:
ja by som aj mozno mal zaujem, jedine co ma odradza a znechucuje je posledny pripad, ked sme sebavedomemu autorovi robili testerov ... a zbytok poznate sami ..

mozes dat k dispozicii nejaku statistiku o projekte ?
teda kolko kusov si spravil, u kolkych ludi to cca bezi, kolko chyb si vychytal, kolko verzii dosky mas atd atd..

dalsia otazka - s pripadnou kupou dosky je spojeny aj pripadny support ?
dokazes ho garantovat ?
napr. prostrednictvom fora, mailu a pod.

d.


To je moc otazek najednou. Kolik kusu jsem udelal ? ani sam nevim ale v zadnem pripade to neni masova zalezitost. Chyby jsem neodstranil zadne, protoze nebyl duvod. Verze desky jen jedna. Vsem kteri to staveli to jelo ihned.

Nevim sice co mas na mysli pod pojmem supprt, pokud je to podpora pri oziveni, tak to je samozrejmost, pokud je to podpora ve smyslu pridavani dalsich uzitnych vlastnosti, tak ta je na bodu mrazu.

Kazdopadne bych se nerad dostal do situace jako PMA. Prodam to komukoliv, ale "tak, jak to je" . Oproti PMA to mam mnohem jednoduchsi, nebot hlavni soucastky jsou pouze jednoho vyrobce krom OZ samozrejme a tim by nemely nastat komplikace.


Jako bonus a zvyseni uzitnych vlastnosti dam tem, kteri o to projevi zajem soft s podporou a automatickou detekci 24/192 pokud budou splneny dve podminky.

1. soft pojede a nebude v nem chyba
2. majitel hradi postovne tam i zpet.



Toto berte ale zatim bez zaruky, nemam to vubec odzkousene, a ani nevim kdy se k tomu dostanu, nicmene fungovat by to mohlo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 14:19:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ferenc, nemusíš mať obavy zariadenie je ok, mám ho do TomasaT, je osadené na komplet v krabici s jeho "základňou" a myslím, že je to za tie penieze výborné, neviem, ako to funguje so zvukovkami bežne dostupnými, ja to mám vyskúšané s Lynx L22 a "frčí" to dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 14:29:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa napísal:
Ferenc, nemusíš mať obavy zariadenie je ok, mám ho do TomasaT, je osadené na komplet v krabici s jeho "základňou" a myslím, že je to za tie penieze výborné, neviem, ako to funguje so zvukovkami bežne dostupnými, ja to mám vyskúšané s Lynx L22 a "frčí" to dobre.


nene, ty mas toho velkeho brasku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 15:31:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže ja sa hlásim ako prvý. Buffery pre DAC - 1x. Neviem či sú obidva spolu na jednej doske, alebo každý samostatne. A taktiež prepínač vstupov.
Who´s next ?

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 16:23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT, je tam nejaký veľký rozdiel vo zvuku? Ja myslím, že ten "základ" (prevodník) sa prejaví pozitívne aj tak. Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 18:00:54    Predmet: Odpovedať s citátom

L.V. napísal:
Takže ja sa hlásim ako prvý. Buffery pre DAC - 1x. Neviem či sú obidva spolu na jednej doske, alebo každý samostatne. A taktiež prepínač vstupov.
Who´s next ?

Ano, je to jedna destička pro oba kanály. Kanály jsou nezávislé, společné je pouze napájení a výstupní relé pro zpožděné připojení výstupů po zapnutí. Kdyby měl někdo pocit, že relé "kazí zvuk" tak ho nahradí propojkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
strejda bruggi
Nádejný hifista


Založený: 12 december 2006
Príspevky: 66
Bydlisko: krakonošovo

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 18:02:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlasím zájem 1x zdroj, 1x buffery a kdyby byla možnost, tak i trafa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 18:03:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa
U velkého TTDACu je možnost připojení externích hodin a synchronizovat kartu a DAC z jednoho zdroje. Je to setsakra slyšet a hraje to spolu setsakra dobře, což uznal i člověk se sestavou setsakra drahou Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 20:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě by se teda úplně nejvíc líbilo,kdyby deska zdroje a deska bufferů byla jedna a tatáž a deska převodníku by se do ní jednoduše zasunula.Udělat by to šlo bez problémů,ale naráží to na to,že už se v tom angažoval OPA s deskou bufferů a desku zdroje by zřejmě navrhoval Tomáš.No nic,nebudu do toho radši blbě kecat a ono už to nějak dopadne Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 21:35:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší by bylo kdyby to bylo na jedný desce Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 22:45:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
Nejlepší by bylo kdyby to bylo na jedný desce Smile


Antrax vis co, bez si rozumovat nekde jinde....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 23:04:35    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Zapa
U velkého TTDACu je možnost připojení externích hodin a synchronizovat kartu a DAC z jednoho zdroje. Je to setsakra slyšet a hraje to spolu setsakra dobře, což uznal i člověk se sestavou setsakra drahou Laughing

Mám o to záujem (o tie hodiny a ďaľšie "vylepšenie"), len neviem, ako to tu dopadne a TomasT, to "nezabalí" skôr , ako sa dostane aj na mňa. TomasT teraz menil okná a viem si predstaviť, že na najaké "otravy" ako som ja teraz nemá čas a náladu, dúfam len, že mu to spravia ku jeho spokojnosti, aby sa mu zlepšila trochu nálada. Laughing Keď som doma menil okná, tak som mal pocit, že to ani všetko nepôjde poupratovať, toľko "bordelu" som nečakal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 23:11:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Neboj, dostane se na vsechny, s velkym koncit nehodlam, jenom to proste neutahnu uplne vsecko... Dalsi okna bych psychicky ani fyzicky uz nezvladnul...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 03, 2009 23:53:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Obšák napísal:
Mě by se teda úplně nejvíc líbilo,kdyby deska zdroje a deska bufferů byla jedna a tatáž a deska převodníku by se do ní jednoduše zasunula.Udělat by to šlo bez problémů,ale naráží to na to,že už se v tom angažoval OPA s deskou bufferů a desku zdroje by zřejmě navrhoval Tomáš.No nic,nebudu do toho radši blbě kecat a ono už to nějak dopadne Laughing


Pokud jde o mně, tak je mi to šumák. Jestli se bude extra destička vkládat do soklu, nebo se návrh bufferů spojí se zdrojem do jedné desky, záleží jenom na Tomášovi. Podklady k tomu má.
Oddělené provedení má snad jen tu výhodu, že je variabilnější a umožňuje další změny a vylepšení do budoucna. Také oživení a úpravy jsou snáze proveditelné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So júl 04, 2009 00:00:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ferenec aj ja sťa majiteľ väčšieho DACu potvrdzujem bezproblémovú prevádzku a tiež technickú podporu. A upgrade je ponúknutý kúsok vyššie. Myslím, že dlho neubdem musieť nič meniť.
No a aby som nebol celkom OT, tak pri menení okien aj v "posluchovke" mi blbečkovia poopierali okná o starostlivo zabalené bedne.... Po nasledovnom cirkuse ma zdravili zakaždým keď ma zbadali Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
L.V.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 september 2007
Príspevky: 730
Bydlisko: Bratislava - Rača

PríspevokZaslal: So júl 04, 2009 07:53:12    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Zapa
U velkého TTDACu je možnost připojení externích hodin a synchronizovat kartu a DAC z jednoho zdroje. Je to setsakra slyšet a hraje to spolu setsakra dobře, což uznal i člověk se sestavou setsakra drahou Laughing

Bolo by to možné aj u menšej verzie, prípadne, čo by bolo potrebné urobiť ?
Je to otázka softu pre procesor ?

_________________
Tam, kde leží Little Big Horn ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So júl 04, 2009 08:46:37    Predmet: Odpovedať s citátom

nebylo... Je to samozrejme otazkou softu, ale i dalsiho HW. A ten k tomu nebude.

Kvuli nekolika kusum to nema smysl vubec resit. Nicmene ono to hraje i bez toho docela slusne. Natolik slusne ze pro hodne lidi to bude nadloho dostacovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 04, 2009 10:47:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomáši, vidím to tak, že pro podporu zájmu o převodník by bylo vhodné odblokovat všechny vlastnosti, které HW umožňuje, ale jsou limitovány SW v procesoru nebo neúplnou dokumentací. Tedy v první řadě přepínání vstupů, když už jsou na desce pozice pro vstupní trafa, určitě tam nejsou jen tak pro legraci. Dále 24/192, to by se mi hodilo zejména na měření.
A nakonec ten WordClock, zkus se zamyslet, možná by se nějaké řešení přeci jen našlo. Wink
A kdyby se to povedlo vyřešit bez nutnosti zasílat desku k přeprogramování, tak by to už vůbec nemělo chybu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 5 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist