Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Desktop PC jako zdroj signálu
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 15:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Obvodová rychlost stoupá s průměrem lineárně. Plocha stoupá s průměrem kvadraticky. Ty velké větráky v pohodě fungují třeba při 800 ot/min. Není to teorie, mám to v počítači doma i v práci. Opravdu to funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 21:24:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Seasonic S12 (II) -- najtichsi zdroj aj v ramci velkeho testu na svethardware.cz (este prva verzia)
2000 otacok urcite nema, pretoze aj na CPU mam 12cm vetrak a ten ide na cca 800 otacok a jeho "hlucnost" je priblizne rovnaka.


updated:
http://www.svethardware.cz/art_doc-6EB4B9BEDDEA61E7C125716F0071A259.html
http://www.svethardware.cz/art_doc-4BC4D6B744E73473C12571720076B559.html

V ohledu hlučnosti je tento zdroj vítězem na celé čáře, je to nejtišší zdroj testu. Ventilátor zdroje ještě při 50% zatížení běžel na 780 otáčkách, při plném výkonu jsem otáčky změřit nemohl, ale hlučnost téměř nestoupla. Zdroj dosahoval účinnosti neuvěřitelných 86% při 25% zatížení, při plné zátěži to bylo vynikajících 80%. Tento zdroj tedy vyniká vysokou účinností nad těmi ostatními. Vzduch se po průchodu zdrojem pracujícím na plný výkon ohřál z 20°C na pouhých 25°C. Hodnoty napětí jednotlivých větví při zátěži naleznete v tabulce:


Verzia v mojom PC: Seasonic S12 II 380W
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 21:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

AD1212HB-A71GL - http://www.addausa.com/specifications/92-120.pdf
Very Happy 2200 rpm . Ve zdroji nejede naplno, ale i tak je -na můj vkus- hlučnější.
Vyměnil jsem ho. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Ne apríl 12, 2009 22:48:59    Predmet: Odpovedať s citátom

dik moc za info

a co si tam dal za vrtulu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 18:30:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
Hlava: ten Atom ani VIA nejsou slabší než Celeron 430. Jsou naopak několikrát rychlejší. Atom 270N má 1,6ghz a VIA 1,5.

Nevím, nevím, ale možná si to s něčím pleteš. Celeron 430 běží na 1,8 GHz.
Tvůj příspěvek mě trochu zarazil, tak jsem trochu hledal a myslím, že to je jak píšu, že Atom i VIA jsou slabší než onen Celeron (který je na Lynxe zdá se slabý).

Tady jsou jakési testy, Atom moc nevypadá, že je několikrát rychlejší ...
http://www.tomshardware.com/reviews/Intel-Atom-Efficient,1981-15.html

Tady je to třeba tak nějak šul-nul:
http://www.engadget.com/2008/04/18/preliminary-benchmarks-have-vias-isaiah-besting-intels-atom/

Tady je jak si vede Celeron vůči ostatním CPU:
http://www.extrahardware.cz/test-30-procesoru-velke-finale-ii-celkove-shrnuti?page=0,4

Ale bylo by to potěšující, kdyby to Atom utáhnul.
Např. pěkná plně pasivní základní mITX deska, která má na sobě i zdroj (není potřeba PSU). DFI NP101-D16C



Co se týče zdrojů, tak já mám CHIEFTEC Green Angel CFP-300-12G a už z půl metru není v podstatě slyšet
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 19:39:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Chápu, že tím Celeronem se mohlo myslet Celeron na 430MHz. Také jsem to tak zpočátku pochopil Smile

Je divné, že by tak silné CPU neutáhlo PCI zvukovku, když na to běžně stačí třeba právě ten celeron na 430MHz. Zřejmě to znamená, že ten Lynx má nastavené tak malou latenci (tedy počet vzorků, které si čte z paměti přes DMA během jednoho cyklu přerušení), že sebemenší zaneprázdnění CPU vede k nestihnutí obsluhy přerušení a kartě dojdou data. Tipnul bych si, že bude házet přes tisíc přerušení za sekundu, např. nejnižší latence Envy24 při 44/16 generuje 8 tis. přerušení (125us), ale to je již extrémně citlivé na neobsloužení. Jde to nějak ve windows zjistit?

Koukal jsem do návodu k té kartě a nenašel jsem čudlík na změnu latence. Lepší karty to obvykle mají. Pro běžné měření (natož pro pouhé přehrávání) není minimální latence podstatná, její zvýšení by zásadně zvedlo odolnost vůči podtečení buffery karty a věřím, že by ji utáhla i 8 let stará šunka.

Pokud ne, pak má blbě napsané ovladače nebo v nich softwarově dělají nějaká zvěrstva, což se mi ale u Lynxu moc nezdá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 20:02:02    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin
Myslíš něco takového: http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

tomtom
Cokoliv tichého, co se umí točit hooodně pomalu a nezastaví se.
Já jsem měl štěstí na nějaké Arctic Cooling, ale co kus to originál
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 20:03:16    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Je divné, že by tak silné CPU neutáhlo PCI zvukovku, když na to běžně stačí třeba právě ten celeron na 430MHz. Zřejmě to znamená, že ten Lynx má nastavené tak malou latenci (tedy počet vzorků, které si čte z paměti přes DMA během jednoho cyklu přerušení), že sebemenší zaneprázdnění CPU vede k nestihnutí obsluhy přerušení a kartě dojdou data. Tipnul bych si, že bude házet přes tisíc přerušení za sekundu, např. nejnižší latence Envy24 při 44/16 generuje 8 tis. přerušení (125us), ale to je již extrémně citlivé na neobsloužení. Jde to nějak ve windows zjistit?

Koukal jsem do návodu k té kartě a nenašel jsem čudlík na změnu latence.

Můžu mít třeba i něco blbě nastavené nevím. V požadavcích výrobce je uvedeno "Pentium class processor". Co se týče latencí a přerušení, to ti moc neporadím, neb moc netuším o čem se mluví, ani kde se co zjišťuje. Nějakej čudlík je přímo ve Foobaru (buffer lenght), ale s tím Celeronem jsem nevypozoroval prakticky žádný vliv na jeho nastavení. Pokud ten Lynx jde nastavit i jinak, tak budu jen rád, mi se třeba to řešení pasivního Atomu zamlouvá ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 20:43:51    Predmet: Odpovedať s citátom

I když asi nejpravděpodobnější příčinou bylo sdílení přerušení zvukovky s něčím aktivním (grafika, diskový řadič, USB řadič při připojeném externí disku).

Čísla přerušení lze zjistit přímo ve windows, počet za sekundu by možná mohla umět Sisoft Sandra. V linuxu stačí příkaz

cat /proc/interrupts

ale to je asi off topic Smile

Pokud výrobce jako specifikaci uvádí Pentium class, pak to musí utáhnout i staré pentium 1, čemuž docela věřím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 20:52:51    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
dustin
Myslíš něco takového: http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml


Nevím, to vypadá, že jen hlásí celkové latence obsluh přerušení, ale již neříká, které ovladače/zařízení mají jaká čísla (usuzuji dle "You can find out the driver which causes the excessive DPC latencies by disabling individual devices using Windows Device Manager. ")

Divil bych se, kdyby lynx měl špatně napsanou obsluhu přerušení, není to žádná věda a jsou na trhu spoustu let.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 21:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava napísal:
Nějakej čudlík je přímo ve Foobaru (buffer lenght), ale s tím Celeronem jsem nevypozoroval prakticky žádný vliv na jeho nastavení.


Bohužel netuším, co přesně ten čudlík dělá. Pokud jsem se nepřehlédl, k jádru foobaru nejsou zdrojové kódy. Nenašel jsem ani zdrojáky asio pluginu.

Buď se jedná o nastavení vnitřního bufferu foobaru, nebo ASIO vrstvy. Ta by opravdu mohla nastavovat buffer DMA přenosu zvukovky (jako to dělá alsa u většiny zvukovek v linuxu). Bohužel neznám specifikaci ASIO pro drivery.

Lynx je velice tajnůstkářský (nechápu proč), pro jejich zvukovky není žádný open source ovladač, neznám asi žádnou jinou rozšířenou zvukovku bez alespoň základního open source ovladače.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 21:40:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Buffer ve Foobaru je pro DSP operace. Teda myslím ... Very Happy
Bohužel nejde vypnout a myslím, že má chybu a při ukončení se nevyprázdní.
Pouhá spekulace...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
báčik
Nádejný hifista


Založený: 22 február 2009
Príspevky: 50
Bydlisko: jihlava

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 22:02:34    Predmet: Odpovedať s citátom

dhfool napísal:
Buffer ve Foobaru je pro DSP operace. Teda myslím ... Very Happy
Bohužel nejde vypnout a myslím, že má chybu a při ukončení se nevyprázdní.
Pouhá spekulace...


Myslím, že buffer je pre všeky dátové operácie, stalo sa mi už párkrát, že Foobar zahral po novom spustení presunutej skladby ešte kúsok, čo mal v bufferi, takže dáta tam zostávajú, je využitý aj pri funkcii pokračovať v prehrávaní pri ďalšom spustení, štartuje okamžite, tak predpokladam, že kvoli tomu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po apríl 13, 2009 22:34:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Hlava: ja jsem myslel ze pises o Celeronu 430mhz, vubec me nenapadlo ze by to nestihal Celeron se skoro 2ghz, kdyz jsem provozoval naprosto bez problemu Lynx na 6 let starem Athlonu XP s 1,6ghz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: So máj 09, 2009 19:57:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslední dobou jsem si dělal průzkum na poli mini-ITX desek, zejména s ohledem na co nejlepší poměr výbava/výkon/spotřeba.
Vyšly mi z toho následující modely, kdyby třeba někdo něco podobného řešil:

1/ bez potřeby jakéhokoli rozšiřujícího slotu
Uvažováno jako jakási mini varianta, kdy by se třeba hrálo z digitálního výstupu desky bez potřeby dalšího rozšiřování. Nabízí se jedna Atomácká deska, čili zároveň minimální spotřeba, ale přitom možnost přehrávání HD obsahu (grafika nVIDIA ION):
základní deska Zotac ION N330
Co je fascinující, tak na desce je už napájecí zdroj, takže není potřeba žádný Pico PSU, součástí je i externí 90W zdroj. Zároveň deska obsahuje i b/g/n wifinu(!) Opravdu kompletní řešení v kostce. Pěkné.

2/ je-li potřeba rozšiřující PCI slot
základní deska Jetway JNC62K (AMD AM2+)
Celkem chválená deska se spotřebou nižší jak čipset 780G, ale přitom s vyšším výkonem grafického jádra, byť to primárně pro hudbu asi velký význam nemá.

anebo, je-li prioritou opět spotřeba, pak se nabízí základní deska DFI NP101-D16C
Stejně jako první jmenovaná má na sobě komplet napájecí zdroj, je na ní sice jednojádrový Atom 230, ale s máložroucí čipovou sadou 945GSE, takže stačí zcela pasivní chlazení ...

3/ je-li potřeba rozšiřující PCIe slot
základní deska Zotac GF9300-D-E (Intel LGA 775)
Opět celkem chválená deska, tentokráte postavená proti čipsetu Intel G45, který stejně jako předchozí případ překonává výkonově a zároveň s menší spotřebou. Jako bonbónek od Zotacu je opět osazena WiFi kartou, tentokráte škoda že jen b/g (bez n).

4/ je-li potřeba zároveň rozšiřující PCI & PCIe slot
tentokráte jedna profi základní deska Kontron KT690/mITX (AMD socket S1)
Pro osazení mobilními CPU AMD Turion64™ dual core / AMD Sempron CPU, deska je opravdu bohatě vybavená, krom PCI a PCIe x16 slotu má např. zespodu i miniPCIe slot (třeba pro WiFi kartu), má slot přímo pro CompactFlash kartu (ideální pro OS?). Smutné je, že je docela drahá, asi 6tis bez DPH.



//EDIT
5/ kdyby bylo potřeba velkého výkonu CPU
našel jsem při hledání TDP na stránkách Intelu celkem zajímavý procesor - Intel Core2 Quad Q9000, neboli čtyřjádro na 2 GHz s TDP jen 45W.
K tomu se mi podařilo objevit základní desku JetWay NF93. Výbava asi klasická, příjemný je miniPCIe slot např pro wifi kartu rovnou na boardu. V seznamu podporovaných CPU jsou ještě zajímavé kousky Core 2 Duo P8400 / P8600 / P8700 / P9500 / P9600 s TDP 25 W, což by spolu s deskou (INTEL® GM45 (Cantiga) + ICH9M chipset @ 14.5W) dělalo celkové TDP lehce pod 40 W. S uvedeným čtyřjádrem pak lehce pod 60 W.



//EDIT2
Ha! Micro-hudební-PC-ideál?
Novinka s Intel Atom, chipsetem 945GSE a integrovaným 60W zdrojem na 12V. Jedná se o model Intel® Desktop Board D945GSEJT
Má to konektor na Intel Z-U130 SSD disk, takže to může být zcela tichá klientská stanice.
Spotřeba dle testů kolem 13-15W v idle!
Onboard zvukovka umí S/PDIF 24/96. Mám to prubnout? Idea



//EDIT3
5b/ kdyby bylo potřeba velkého výkonu bez ohledu na spotřebu
DFI MI P55-T36 Mini ITX, socket Intel 1156, čili do toho narvete jakýkoli nový Intel i3 nebo i5 procesor.


Naposledy upravil Hlava dňa St február 17, 2010 13:48:55, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 10:25:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Dlouho, dlouho, dlouho dumám, jak vlastně takové hudební PC ovládat.
Chvíli jsem to řešil bez monitoru přes vzdálenou plochu, ale ta má dost omezení.
Pak jsem pořídil monitor a ovládám to bezdrátovou myší, ale opět to má svá úskalí (absence klávesnice třeba).
Samotnou bezdrátovou klávesnici jsem zavrhl (byť je pár zajímavých modelů), protože je to takové těžkopádné.

Až včera jsem narazil na něco, co by to mohlo celé vyřešit Exclamation
Máte iPhone Question Pak máte vyhráno Idea Já to říkám stále, že je to geniální věc.
Koukněte na demo ... http://www.mobileairmouse.com/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
H2O
Hifi obsluha


Založený: 26 apríl 2009
Príspevky: 28
Bydlisko: Bystřice pod Hostýnem

PríspevokZaslal: Ne júl 05, 2009 10:43:46    Predmet: Odpovedať s citátom

taky docela zajímavá možnost, znáte někdo?

http://www.netgear.com/Products/Entertainment/DigitalMediaPlayers/EVA9150.aspx

http://avmania.zive.cz/Testy/HD-prehravac-EVA-9150-video/sc-20-a-1743/default.aspx
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
báčik
Nádejný hifista


Založený: 22 február 2009
Príspevky: 50
Bydlisko: jihlava

PríspevokZaslal: Pi október 29, 2010 22:39:23    Predmet: analóg z pc_mechanika x hdd Odpovedať s citátom

xxx
_________________
Berendsen CD1 SE, Berendsen IPA80, Audiophysic Virgo II,


Naposledy upravil báčik dňa Po november 01, 2010 17:58:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 30, 2010 12:32:53    Predmet: Re: analóg z pc_mechanika x hdd Odpovedať s citátom

báčik napísal:
Príspevkom nenaviažem na debat, iba chcem uverejnit porovnanie výstupu pre out, kde zdrojom bol analogovy signal z ESI Juli@ čerpaný z cd mechaniky (1) a z harddisku (2), ako bočný produkt mojho pátrania po nezrovnalostiach v systéme Smile


To je dobrá pitomost, jak se Ti tohle povedlo ? Laughing

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
báčik
Nádejný hifista


Založený: 22 február 2009
Príspevky: 50
Bydlisko: jihlava

PríspevokZaslal: So október 30, 2010 19:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

jednoducho:pustil som cd v mechanike v pc, a signál pustený z juli do zosika som z preoutu nasmeroval do integrovanej zvukovky a zobrazil softovým osciloskopom, to je ten druhý obrázok, no a ten prvý je tá istá trasa, akurát zdroj bol flac toho istého signálu umiestnený na harddisku. Mierka síce nezodpovedá, ale nahrávka signálu bola totožná, robil som to v linuxe na xoscope
_________________
Berendsen CD1 SE, Berendsen IPA80, Audiophysic Virgo II,


Naposledy upravil báčik dňa Ne október 31, 2010 14:19:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 30, 2010 19:29:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to hezky prozkoumej a až přijdeš na to, kde byla chyba, poděl se o zkušenosti. Cédéčko za to nejspíš nemůže.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: So október 30, 2010 21:28:03    Predmet: Odpovedať s citátom

báčik napísal:
jedmoducho:pustil som cd v mechanike v pc, a signál pustený z juli do zosika som z preoutu nasmeroval do integrovanej zvukovky a zobrazil softovým osciloskopom, to je ten druhý obrázok, no a ten prvý je tá istá trasa, akurát zdroj bol flac toho istého signálu umiestnený na harddisku. Mierka síce nezodpovedá, ale nahrávka signálu bola totožná, robil som to v linuxe na xoscope


Jakým softem jsi přehrával to CD v PC do Juli?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
báčik
Nádejný hifista


Založený: 22 február 2009
Príspevky: 50
Bydlisko: jihlava

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 17:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlnujem sa a mažem predošlé príspevky, síce som problém celkom nevyriešil, ale ide zdá sa o zle riešený presun signálu z pc do zosilovača, pri odpojení "zeme" z jedného z kanálov sa signál značne "umúdril". Nejako sa s tým pobavím, patrí to asi na iné forum Smile

Dustinovi: použil som Rythmbox, ale na muziku používam kmplayer, moc sa v Linuxe neorientujem...

_________________
Berendsen CD1 SE, Berendsen IPA80, Audiophysic Virgo II,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po november 01, 2010 22:34:15    Predmet: Odpovedať s citátom

báčik napísal:

Dustinovi: použil som Rythmbox, ale na muziku používam kmplayer, moc sa v Linuxe neorientujem...


OK. Původně jsi psal, že snímáš výstup ze zvukovky, tak mě zajímalo, proč máš z CD mechaniky jiný tvar než z disku. Ale jestli jsem to pochopil, tak byl problém až za zvukovkou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
báčik
Nádejný hifista


Založený: 22 február 2009
Príspevky: 50
Bydlisko: jihlava

PríspevokZaslal: Ne november 07, 2010 21:32:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepáč, už sem nebudem prispievať, dakujem a majte sa
_________________
Berendsen CD1 SE, Berendsen IPA80, Audiophysic Virgo II,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail MSN Messenger
Hlava
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: 1978-1996 Přerov / 1996-2002 Ostrava / 2002-2011 Brno / 2011-2018 Praha / 2018-? Rakousko

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 09:04:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Doba pokročila, tak co je na poli hraní z PC nového?

Zatím hraju z pracovního PC, ale jelikož to má i své nevýhody, tak stále stále ty roky dumám, jak to vlastně celé vyřešit.
Nedávno se objevilo něco, co by to mohlo (konečně?) rozlousknout ... údajně aktuálně nejmenší PC na světě, Lenovo IdeaCentre Q180



Má to dualcore Atom ... na přehrávání hudby dostatečné
Má to optický výstup ... šup digitálně do Lyngdorfa (jen jsem nikde nedopátral co je v tom za čip a co umí za frekvence)
Má to wifi ... ovládat se dá přes iPhone/iPad
Má to GLAN ... data do toho nasypeme po síti
Má to 30 W notebookovský zdroj, čili max. spotřeba nula nula nic, v idle údajně 15 W.

Aktuální cena kolem 5 tis Kč, což je slušné, za to nic podobného asi člověk neposkládá. Snad jen standartní 320 GB disk vyměnit časem za větší ... ?


Update: Aha, čipset je v tom Intel® NM10, takže Intel® High Definition Audio, neboli max. 192 kHz/32-bit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 12:34:50    Predmet: Odpovedať s citátom

To Lenovo nevypadá vůbec zle.
Nicméně stejně hraju ze stolního PC na obyčejných komponentech, grafika i CPU pasivně. Dva větráky (zdroj a skříň) 120mm s teplotní regulací za běžného provozu na 750-800ot.
Nejlepšího zlepšení jsem dosáhnul zavěšením dvou 3,5" disků na gumu a také přemístěním PC na druhý konec pokoje k zesilovači (10m prodlužky). Ze stolu zmizela velká krabice (u zesilovače mi nevadí) a z poslechového místa je to k PC 6m. Dost mě překvapuje, že stále funguje 6 let starý zdroj Chieftec 360W, kde jsem měnil původní 80mm větrák za 120, kondenzátory stále vypadají v pořádku. Teď po pár letech jsem akorát dával nový větrák, už dost vibroval.
V současnosti mi vadí akorát pískot nebo vrčení samotných součástek napájecích zdrojů v některých přístrojích. Např. napájecí adaptér notebooku IBM v klidu píská (musím tahat ze zásuvky). Když na stolním monitoru snížím jas, tak začne nějak vrnět (v noci vadí jas). Dokud jsem nepřemístil PC a nedal disky na gumu, tak jsem si ničeho nevšiml, ale teď mě to občas ruší při poslechu zpívajících ptáčků pře zavřené okno.
Vzhledem k tomu, že to PC nic moc nestálo a můžu na tom i pracovat, tak asi nic jiného řešit nebudu.
Ovládám přes IBM NTB vzdálenou plochou. Ale chtělo by to možná nějaké lepší ovládání, možná nějaký tablet. I když v kombinaci s plánovanou televizí by mohla stačit nějaká malá bezdrátová klávesnice a myš nebo klávesnice se skoro myší (trackball nebo touchpad).

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 12:57:55    Predmet: Odpovedať s citátom

To pískání a vrčení komponent je dost nepříjemné. Bohužel dopředu se nedá nijak odhadnout a jako důvod k reklamaci nemusí stačit. Navíc se obvykle objeví až po čase.

U těch malých klávesnicí ten touchpad (mám konkrétně http://www.dealextreme.com/p/handheld-rechargeable-2-4g-mini-wireless-keyboard-with-trackpad-and-red-laser-50403 ) nestojí za moc, málo citlivý, na používání se téměř nehodí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 14:30:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No chvíli jsem na to koukal a malou klávesnici nechci. Na formátu 150x60 včetně touchpadu (velikosti snímače otisku prstů) se asi fakt nedá psát, nejsou ani posunuté řady kláves. To už by snad byl lepší i dotykový mobil na psaní.

http://www.alza.cz/logitech-wireless-touch-keyboard-k400-cz-d255620.htm
Tuhle si dám do klína a můžu psát oběma rukama (vyhledávám písničky psaním názvu do foobaru).

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St apríl 11, 2012 14:35:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak - K400 budem kupovat k HTPC aj ja Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 7 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist