Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

High End headphone amp
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St apríl 08, 2009 20:28:43    Predmet: ZAMA je skvelý zosík, geniálna myšlienka od génia Odpovedať s citátom

Pozrite, sú tu rôzni čitatelia či prispievatelia fór. Niektorí sa idú "zabaviť", "zabiť čas" a pútajú na seba pozornosť. Iní sa chcú niečo seriózne dozvedieť. Iní majú naozaj audio techniku radi, sú nadšení skvostným zvukom. Iní berú audio techniku ako profesionálnu techniku pre ich prácu, či už pre business alebo projekty. Tak aj rôzni čitatelia majú rôznu úroveň inteligencie. Niekto zmysluplne komunikuje, hľadá konštruktívne prístupy, nápady ktoré potešia ostatných, a chce skvelú vec, iní sa chechtajú z diania naokolo ... Smile


Pozrite, zosilovač ZAMA je skvelé dielo tvorivého človeka, p. Zajíca, ktorý mal geniálnu myšlienku a v rámci strohých možností sa mu podarilo, po mnohých rokoch, ju zrealizovať. Najprv skonštruoval prvý prototyp a s priateľmi boli prekvapení ako skvele to funguje, ako skvelá vec ten binaurálny processing je. Boli nadšení a rozhodli sa, že v malých sériách "na kolene" sa pokúsia v rámci možností uspokojiť záujemcov, ktorých toto riešenie natchne. Naozaj zosík si získal nevídanú obľubu, veľmi veľký záujem. Lenže ak by chceli rozšíriť výrobu, tak by bolo treba šialene veľký vstupný kapitál, kúpa drahých strojov, priestory, ľudí ... a na to malá firma z Jilemníc určite nemá. No určite uznáte, že bola by škoda, keď tak geniálna vec zostala, ako je, nevyužil sa celý jej potenciál. Keďže existujú seriózne konzorciá alebo aliancie, tak zaiste bolo by skvelé, keby toto skvostné riešenie našlo svoje miesto trebars v Audio Research Alliance, ktorú vedie dr. Rudi Stor, aby sa táto myšlienka naplno využila, celý jej potenciál u výrobcu, ktorý takými kapacitami a možnosťami disponuje. Veď u nás by sa robili naďalej, pravý originál, z našich súčiastok našich výrobcov a podobne. Veď nám to robí dobré meno, myslím vlasti, nie podaktorým idiotom fóra, ale vlasti, kreditu audio technikov a inovátorov. Veď my vieme ponúknuť skvelé riešenia, nápady a myšlienky, tak nech sa realizujú. Mňa by zaujímalo, ako skvostne by hral Rudistorov zosík RP 010B s oným binaurálnym processingom, prípadne Corolan 2 s elektrostatami. Bola by sranda porovnať s Pawer Accoustics, lebo riešenie ZAMA je plne v analógovej forme, geniálny elektrický obvod a teda nezáleží od typu sluchátok. Ale keď sa to podarí, nie je to veľké víťazstvo? Veď príďte aj Vy s niečím skvelým, originálnym. Určite je to lepšie ako výsledky Českej reprezentácie (s nami minulý týždeň kopaná 1:2, hokej 1:4 a pak 1:5, a to bolo 0:5, a zo súcitu a bratskosti sme Vás nechali skórovať ... Smile)

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St apríl 08, 2009 20:42:16    Predmet: ZAMA + HD 800 Odpovedať s citátom

Ľudia, ja "nestrieľam" od boka. Ja totíž viem, ako skvostne hrajú HD 800 so zosilovačom ZAMA a ako skvostne, úplne skvostne sa navzájom doplňajú sluchátka HD 800 s onou funkciou binaurálneho processingu. Takže viem o čom píšem. A keďže o HD 800 je šialený záujem, u Sennheisera sa idú roztrhnúť, lebo tak veľa ich treba, iste je skvelá vec, keby bola Zajícova geniálna myšlienka implementovaná v serióznych zosíkoch, tie by šli na odbit šialene ako HD 800 ... Treba len trošku pouvažovať a prísť s geniálnou myšlienkou, aké jednoduché nie ??? Smile
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: St apríl 08, 2009 20:50:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ses měl dát na víru, magistře...byl bys dobrej věrozvěst - tady máš trochu málo posluchačů a tak mrháš svůj talent... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
knopi
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2008
Príspevky: 283
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 09, 2009 00:22:08    Predmet: Re: Phonitor porovnat so Zamou??? Odpovedať s citátom

zahoransky napísal:
ZdeNek II, Phonitor porovnat so Zamou??? To nemyslis ani vazne, to je giganticky rozdiel kvality ... po audio stranke, pouziti komponentov, technickom rieseni, atd. Zajicov binauralny processing je v skutocnosti sofistikovany elektricky obvod ktory je spickovej kvality. Porovnaj obe zariadenia jeden pri druhom a uvidis ten velky rozdiel ...


Každý rozumný člověk co už něco slyšel má nějaké zkušenosti tak ví, že existuje několik možných rizik, kterým se rád vyhne, potom všem by měl každý věřit svým uším. Pokud jde o opravdu kvalitní předzesilovače a těch je kolem 30-40k hodně je potřeba být opatrný, nelze říct stoprocentně že je to lepší nebo horší, ale rozdílný kde rozhoduje spíš osobní chuť. tohle by sis měl uvědomit. Každý výrobce co to myslí vážne se snaží svůj top model dodělat k ideálu a neustále vylepšovat aby nebyli pozadu a takových kvalitních audio výrobců máš hafo co mají "geniální myšlenku" a přicházejí stále s něčím novým, dobrý příklad je třeba Corda Opera od Jana Meiera na které pracuje už řádku let, teď je pod názevem Corda Symphony.
Zama HPA-1 je vymazlená a ve své kategorii patří k tomu nejlepšímu, ale nelze napsat něco o gigantických rozdílech nehledě na to že si phonitor v rukuch pravděpodovně neměl, pak se nemůžeš divit že sem tam dostaneš nějaký negativní příspěvek, málo kdo je zvědavý na to co se ti zrona honí hlavou Smile ale aspon je tady sranda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
frakan
Hifista


Založený: 16 máj 2007
Príspevky: 158
Bydlisko: Nové Mesto n/V

PríspevokZaslal: Pi apríl 10, 2009 09:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Grupík: Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2009 03:36:30    Predmet: Rudistor RPX 300 Odpovedať s citátom

Čo vravíte na Rudistora RPX-300? Tento zosík, ktorý je pokračovaním jeho predchodcu, opäť prináša niečo nové. Rudistory sú veľmi zaujímavé zosíky, na jednej strane sú nekompromisnou kvalitou a za stále „zmysluplnú“ cenu. Nevravím malú, kvalitná audio technika stojí svoje, ale rozhodne v pomere cena/výkon sú na veľmi serióznej úrovni. Tento kúsok je rozhodne z triedy súper high end, kúsok, ktorý ozaj dostojne sa hodí k super high end sluchátkam ako Sennheiser HD 800, Grado GS 1000(i), PS 1000, Denon AH D-7000 či 5000, Audio-Technica ATH 2000 a podobne. Dr. Rudi Stor je proste skvelý inžinier a záleží mu na kvalite než na kvantite, marketingu či komercii. Je to človek skor s vedátorským prístupom než s ohľadom na komerciu a to je na jeho kúskoch vidieť. Ak zrovnáte jeho modely s inými zosíkmi, tak zistíte, že sú o 30-70 percent drahšie než Rudistory. V RPX-300 separátne ovládanie hlasitosti je skvelá vec. Presnejšie, rudistor začal tiež „čarovať“ na tému binaurálneho processingu, ovšem regulovaním „hlasitosti“ cross-feedu. Iste, aj to má zmysel, ale priznajme si, že na ZAMA HPA-1 to rozhodne nemá. Zajíc vymyslel geniálnu vec, realizoval skvostnú myšlienku a to je veľká devíza zosíka ZAMA. Škoda, že jeho myšlienka nie je pretavená do „masovejšej“ výroby, teda v spolupráci s nejakým profi výrobcom zosíkov, potom by to bolo viac v povedomí a prinieslo by to iste veľké potešenie pre mnohých audiofilov.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2009 20:53:55    Predmet: Recenzia na Rudika 010B Odpovedať s citátom

Na Head-fi je skvela recenzia na zosik RP 010B. Je velmi skvele napisana, vecna a plna podnetnych informacii a pohladov. Doporucujem precitat.

http://www.head-fi.org/forums/f113/newbies-review-rudistor-rp010b-mkii-quad-mono-headphone-pre-amp-368667/

_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut júl 21, 2009 09:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochybujem o kvalite konstrukcie zosilovaca Zama, avsak ak by som mal na vyber volil by som radsej Phonitor. Uz som cital tisice riadkov o binauralnom zvuku ako niecom co ma najblizsie k realite, ale ked som si dal na usi sluchatka a pustil zopar spickovych prezentacnych binauralnych nahravok, bol som sklamany. Ten "priestor" mi pripadal dost umely.. lepsie mi po stranke reality pripadaju kvalitne spracovane DTS nahravky na serioznej zostave..

Ak by som mal na vyber, tak by som radsej volil moznost korigovat si kazdu nahravku podla vlastnej potreby, osetrit ju o jej konkretne chyby resp. pridat si presluchu kolko presne potrebujem (alebo vobec nekorigovat, pretoze niektore nahravky to jednoducho nepotrebuju!)..atd. a to sa s pristrojom ktory nema moznost regulacie urovne binauralneho "processingu" jednoducho neda. Podla mojho nazoru su tieto pokusy upravit beznu nahravku akymkolvek processingom na binauralnu/binauralnejsiu slepou cestou i ked to niekomu moze zniet zaujimavo, detajlne a neunavujuco.. Na sluchatka som isty cas pocuval dost dlho a z vlastnej skusenosti preferujem radsej moznost jeme doladit nieco co mi uz skutocne vadi alebo je nepocuvatelne ako pridavat nahravkam "dalsi fiktivny priestor". Posuvat lokalizacne nastroje viac pred seba a tvarit sa ze teraz je to realnejsie a podobne blbosti ja naozaj nemusim..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist