Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výhybky

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 20:11:18    Predmet: Výhybky Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa Pi december 23, 2022 23:23:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po február 12, 2007 21:02:14    Predmet: Odpovedať s citátom

V principu žádnou - je to tzv. sériová výhybka na rozdíl od té klasické, která se označuje jako paralelní. Hůř se ale počítá a nastavuje, poněvadž změna nějaké hodnoty v jedné větvi ovlivní přenos v obou větvích.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 10:13:05    Predmet: Odpovedať s citátom

No jo no, když jsem patlal vyhybku na Excely bez měření, tak jsem vždycky cítil, že ta sériová dělá něco správně, zvuk měl nějaké kouzlo, které paralelní zapojení nemělo nikdy. Ale fakt se to doladit nedalo, narozdíl od paralelního.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 10:17:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Čím složitejší pasivní filtr, tím větší naděje, že se vykompenzuje vše, co se vykompenzovat má, aby měření dopadlo na výbornou. Zároveň ale s každým dalším zesložitěním vyprchává kus života.

A teď se rozdělí dva tábory a budou do sebe mlátit.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 10:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

a s každým zvýšením zložitosti vyprcháva obsah peňaženky a zásoba nervov Laughing
Zkuste to bez výhybky-Cimrmann
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 10:50:13    Predmet: Odpovedať s citátom

aneb co nejde bez výhybky, nejde vůbec Crying or Very sad
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 12:51:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MSW napísal:
Čím složitejší pasivní filtr, tím větší naděje, že se vykompenzuje vše, co se vykompenzovat má, aby měření dopadlo na výbornou. Zároveň ale s každým dalším zesložitěním vyprchává kus života.


Čím složitější výhybka je zapotřebí, tím blbější jsou zřejmě repráky Výhybka smí obsahovat (od měniče ke vstupu) - 1. Korekci měniče (citlivost, jeden až dva hrby na charakteristice), 2. korekci impedance, 3. vlastní filtr. Co navíc jest, od ďábla jest. Pokud jde o ten vyprchlý kus života, to se týká pouze života konstruktéra. Se zvukem to nemá co dělat, ledaže by se používaly extrémně blbé součástky. Takový Mundorf třeba, tam to žije !

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 14:04:51    Predmet: Odpovedať s citátom

V Mundorfu to žije proč?
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ut február 13, 2007 22:44:33    Predmet: Odpovedať s citátom

MSW napísal:
V Mundorfu to žije proč?


To byl pokus o ftip Embarassed

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 06:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A já ho snad i pochopil Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 09:24:31    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo
no já jen myslel, že se tu snad vynoří kontroverzní názor, že ty mundorfy jsou ve skutečnosti neskutečně špatné. Very Happy Tomu bych totiž nevěřil ani za mák. Stačí se totiž podívat třeba na jejich AMT reproduktory a je hned jasné, o jakou míru objektivní přesnosti se oni obecně snaží.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 10:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

No, mně se tak trochu nelíbí humbuk, který se okolo toho dělá. Respektive, humbuk se dělá okolo méně podstatných věcí a ty podstatné se trochu ponechávají stranou. Ono je celkem jedno, zdali má kondenzátor ve výhybce toleranci 1% nebo 2%, i 5% by se ještě sneslo - uvážíme-li, jaké tolerance jsou obvyklé u parametrů reproduktorů. A mezi stříbrnými a hliníkovými elektrodami v rámci běžného provozu taky moc významný rozdíl není. Ale třeba konstrukce olejového kondenzátoru má docela dobrý smysl, omezuje se tak totiž riziko vzniku nelinearity v důsledku nevyhnutelné mechanické vůle mezi elektrodami. Naprosto dokonalé z tohoto hlediska jsou epoxidové kondenzátory, které se zcela určitě ani nehnou (ostatně ani elektrolyty nejsou z tohoto hlediska marné, bohužel však mají jiné mouchy), ovšem potřebné hodnoty kapacit by vyšly po čertech draho a se ztrátovým činitelem (na kterém v audiu po pravdě řečeno taky zas až tak moc nezáleží) to taky není tak úplně tip-top.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 10:34:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Plně s Vámi souhlasím.

Ty Mundorfy a podobné součástky jsou, protože je poptávka. Výrobci nejlepších pasivních beden je používají, protože tím získávají ten zvukový mikronáskok před levnější konkurencí (či svým vlastním levnějším modelem). Asi tak jako je ne zcela jednoznačný rozdíl v měření kvalitního standardního Seasu a Excelu, tak je jakýsi nejednoznačný rozdíl mezi kondezrátorem ESO a Solen. Tak jako nepochybuji, že Excel zní přirozeněji, tak nepochybuji, že Solen zní přirozeněji.

Ovšem rozdíly jsou relativně zanedbatelné a je třeba přednostně řešit jiné problémy řetězce.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 11:27:25    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
“And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.” ― Friedrich Nietzsche


Naposledy upravil coffee dňa Pi jún 04, 2010 21:24:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: St február 14, 2007 12:06:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Coffee
No však jo, o tom je highend trh. Až pak o skutečné snaze reprodukovat zvuk.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trumtululu
Hifista


Založený: 25 apríl 2008
Príspevky: 122
Bydlisko: rajec

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 14:53:25    Predmet: Odpovedať s citátom

MSW napísal:
No jo no, když jsem patlal vyhybku na Excely bez měření, tak jsem vždycky cítil, že ta sériová dělá něco správně, zvuk měl nějaké kouzlo, které paralelní zapojení nemělo nikdy. Ale fakt se to doladit nedalo, narozdíl od paralelního.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 15:38:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď de o to, na co se ptáš. Elektricky sou ty výhybky jiné topologií seriová/paralelní. Tady bych snad jenom doplnil, že nezáleží kolika procentní součástky jsou, ale jestli sou ze stejné série - ulýtlé stejným směrem, aby byly v obou bednách jakštakš stejné.
Z hlediska toho - k jakým reproduktorům sou použity, jsou to úplně jiné výhybky. Ta seriová od Tony Geeho je pouze pro starou verzi označenou H1142, která měla rovný profil membrány, guma závěsu byla na membráně nalepená větší plochou a snad ani okraj membrány nebyl zalisovaný směrem od závěsu. Ta od paralelní od zapha je pro H1224, která má navi/nerozvinutelný profil, tudíž sou rezonanční peaky hliníku posunuty o několik kHz vejš a jejich zatlučení přes RLCčleny tomu odpovídá.
Takže jestli z těch reproduktorů budeš stavět, ověř si, jaký konkrétní typ máš, podle výše uvedených indicií. V čechách ti klidně H1142 prodaj jako H1224 nebo prodejce ani neví, že je mezi nimy nějaký rozdíl. Holt se tu skladovky zase tak netočí.
Každopádně ať už máš reproduktory jakékoliv, dodrž přesně rozměry předních desek, zapuštění a zaoblení hran, aby si dosáhl podobného výsledku. Zaphův návrh hraje dobře, denně to poslouchám.

edit: opraveno číslo


Naposledy upravil check dňa Št máj 22, 2008 16:30:15, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kyselym
Hifista


Založený: 11 február 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Plzen

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 16:25:22    Predmet: Odpovedať s citátom

oprav si 1154 na 1142 Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist