Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

vyber sluchatok
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 08:36:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne kabel je dolezity, pocul som to zlepsenie na Sennheiseroch po vymene za Cardas, ale k veci Ultrasone nie je ziadny novacik a Edition9 bola limitovana seria ( inak uz vypredana ), kde sa samozrejme pohrali aj s kablom, pre tento model im kablovanie na mieru dodal Oehlbach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Po august 17, 2009 15:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

tak som dnes obiednal 595. dufam ze zajtra tu budu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Pi august 21, 2009 00:34:19    Predmet: Ultrasone, Grado špunty Odpovedať s citátom

K Ultrasone, viete, v Nemecku je to ťažké byť na „pieskovisku“ kde sú veľkí hráči ako Sennheiser a Beyerdynamic. Môžete fungovať povedzme 30 rokov a nebude Vás „vidieť“. Osobne si myslím, že keby Ultrasone bolo trebars z Francúzka, tak určite by to bolo lepšie pre nich než keď sú z krajiny, kde sú tak silní hráči. Už asi mesiac chodili „zvesti“, že John Grado plánuje „inváziu“ aj na pole špuntov. Osobne som to bral s rezervou, lebo zrovna Grado aby menil zaužívané „zvyklosti“, stačí keď si pozriete design jeho vrcholných modelov, od najnižších až po PS 1000 za posledných 30 rokov, je to v podstate „pevná“ línia s občasným „upgrade“ a premenovaním. Špunty sú už niečo úplne nové. Samozrejme, možnosť počuť som ich nemal, no neviem ako budú konkurencie schopné. So špuntami trh je veľmi tvrdý, ponuka je veľmi bohatá a boj o najnižšiu cenu tiež a Grado zrovna najnižšie ceny za svoje produkty nemá. Obecne sa vie, že jeho vyššie modely sú cenovo hodne nadsadené, počnúc triedou Reference RS1 či RS2. Na druhej strane, kto by čakal, že začne business aj v Číne, kde sa budú vyrábať iGrado? Špekulácií ohľadom tohto zámeru je plno, možno to súvisí aj s tým, že HD 800 je prisilný súper pre jeho „nové“ PS 1000, než v roku 2006 keď prišiel s GS 1000. Ovšem len čas a spokojnosť klientov ukáže, či jeho dve prírastky uspejú. Osobne som však veľmi opatrný. Pochybujem z jeho strany, aby prišli modely kategórie super špuntov, ako sú Westony, Shure či UE Triple-fi 11 Pro ... Uvidíme. High End Slovakia sa blíži a tak možno nás čaká prekvapenie. Ja sa na výstavu už teraz teším.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Pi august 21, 2009 12:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

tak konecne su 595 doma Smile
ak by som to mal len tak narychlo zhodnotit, tak asi len ze pocujem veci co som nikdy predtym nepocul.... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: So august 22, 2009 11:47:29    Predmet: Odpovedať s citátom

takze potrebujem dalsiu radu.

live sa tvari ze na 595 celkom staci, lenze neviem ako ich mam zapojit. povodne som mal v plane zapojit ich ako 4.0 repro, lenze vdaka redukcii sa tam vedla druheho kablu proste nezmestia.
ze by som ich zapojil do reprakov nepripada do uvahy, a lozit stale pod stol a prehadzovat kable sa mi tiez nechce.

takze ako to riesit?
da sa kupit nejaky "splitter", ktory by delil jeden vystup pre repro aj sluchatka? alebo kupit nejaku inu zvukovku?
sluchatkovy zosilovac myslim netreba.


co ma mrzi je toto

asi 1cm prasklina. ale tak nejak pochybujem ze sa to bude dat vyreklamovat. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: So august 22, 2009 12:07:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná by ti pomohlo toto:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Obšák
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 november 2007
Príspevky: 720
Bydlisko: Moravský Beroun

PríspevokZaslal: So august 22, 2009 12:11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli ano,tak to koupíš např.zde:

http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?skupina=110&rozsah=1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: So august 22, 2009 18:52:31    Predmet: Odpovedať s citátom

ano nieco take. lenze tu je ten isty problem ako na zvukovke. velku redukciu od sluchatok tam spolu s normalnym jackom proste nenarvem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne august 23, 2009 01:37:07    Predmet: V golfe hovoria - útek z rafu Odpovedať s citátom

Aha, to dôverne poznám Smile A nielen ja, ale aj tí, čo majú HD 650tky. S HD 800 som tiež špekuloval ako zapojiť do zvukovky X-fi Elite pro (prípadene s prehodením na bedne) ale dopadol som na stejno. Keďže mám Benchmarka DAC PRE, tak to nemá zmysel pre mňa viac riešiť. Spomenuté riešenie je ako v golfe „útek“ z piesku, ale ďaleko nedôjdeš. Máš dve možnosti, buď kúp redukciu káblovú, akú majú HD 650, stojí tuším okolo 5 eur a tým pádom pôjde malý jack cez malý kábel. Ak chceš „rozvetvenie“, tak aj to sa dá, ovšem, strata kvality. Ako som písal, jednak sluchátka sú celkove kompromis cena/výkon, hoci vo svojej triede výhodný, ovšem zdroj, ktorý máš, nie je Boh vie ako dobrý. Zvukovka je lepšie ako „nič“ na doske, ale zase, nič pre audiofilov. Priemer. Takže každé „prepojenie“ (splittery) ťa stojí zhoršenie celkovej kvality zvuku, tobôž, ak to pichneš do takých šupáckych bední ako Genius. S tým sa veľa robiť nedá. Iná možnosť je mať tak ako ja, DACčko a tak problém viac neriešiš.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut august 25, 2009 14:20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

nepoznate k tomu DAC nejaky link? nieco ako : DAC for newbies...

v com mi DAC pomoze (okrem kablov...)? zo sblive stale lezie len 20hz-20khz, a signal/sum sa tiez nezmeni. nie?
nebolo by teda lepsie kupit nejaku "dobru" zvukovku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jofo
Hifi obsluha


Založený: 19 august 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Považská Bystrica/Brno

PríspevokZaslal: Ut august 25, 2009 17:54:12    Predmet: Odpovedať s citátom

DAC by mal vystupovat v systeme ako samostany audio interface, pripaja sa cez USB alebo FireWire, teda s SB Live by nemal mat nic spolocne
_________________
pc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Ut august 25, 2009 20:12:24    Predmet: Odpovedať s citátom

ahaaaa, ja som bol v tom, ze to ide do digi vystupu zvukovky.... tak to by bolo asi idealne riesenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: St august 26, 2009 13:31:34    Predmet: Reálne očakávania Odpovedať s citátom

K tvojmu modelu, keďže máš model „vyššej“ triedy ale žiaden high end, nemusíš pri „rozumnej“ zvukovke špekulovať nad DAC či zosíkom. Ak by si mal ako ja povedzme HD 600 - 800, tak potom je to iné, lebo „bežná“ zvukovka extra kvalitu ti nedá. Ja svoje „kúsky“ zapájam do Benchmarka DAC PRE a je to veľký rozdiel než keď by som „nejako“ zapojil do mojej zvukovky X-fi Elite Pro. Zase, každé "rozvetvenie" či iné prepájania znižujú kvalitu, lenže ty pri tvojom modeli to nemusíš nejak riešiť. Takže tak.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: Pi august 28, 2009 08:43:46    Predmet: Odpovedať s citátom

takze senny odcestovali na "reklamaciu" a ja som zostal pri mojich starych, dobrych geniusoch.
ehm, teda starych, zlych geniusoch.

kriste pane, ved na tom sa nedaju pocuvat skor ani spravy ! Sad
strach a hroza... ale na druhu stranu, na sennoch som nemohol pocuvat vacsinu hudobnych klipov z youtube. na tychto geniusoch je to v pohode...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Ne september 06, 2009 12:26:58    Predmet: Manuál pre začínajucich hifistov Odpovedať s citátom

excelia-hifi.cz: Excelia hifi je skvelá firma v oblasti audio produktov so skvelým servisom. Zaiste má zmysel, ak by ste pripravili podobne dobrý návod ako kúpiť reproduktorovú zostavu, aj pre sluchátka, DAC či zosíky. Pre začínajúcich hifistov by to bola skvelá vec, ako správne vybrať, na čo sa sústrediť, aké sú typy sluchátok, aké majú výhody ..., čo sú veľmi cenné info. Prípadne, skúsiť sa dohodnúť a preložiť nejaký kvalitný „how to buy“ manuál do našich jazykov. Na ww.headphone.com je jeden skvelý manuál, celý guide okolo toho. Možno to je dobrý podnet pre zanietených hifistov, ktorí vedia dobre po anglicky a sú „menej majetní“, aby čosi zmysluplné a podnetné urobili a niečo za to dostali. Je to skvelá reklama jednak pre Vás a tak aj možnosť získať niečo kvalitné, a predovšetkým urobiť skvelú vec pre začínajúcich hifistov, prípadne Vašich zákazníkov. Zaiste, je to ovšem IBA môj nápad, nič viac, ale iste sa nájdu tí, ktorí sú ochotní niečo zmysluplné vo voľnom čase urobiť a prísť s „doboru ponukou“ pre Vás.
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: So september 12, 2009 11:28:08    Predmet: Odpovedať s citátom

tak dnes mi dosli spet vymenene krasne, nove, vonave (ehm) 595... Smile

takze pri "reklamacii" sluchatiek sa doslo na dalsie nezrovnalosti (nejaky problem zo seriovym cislom), ale kedze nakoniec boli sluchatka bez problemu vymenene tak vsetko dobre dopadlo.
urcite nechcem nikoho z nicoho vinit, ale ja som si z toho zobral poucenie.
1) ked sa da tak si radsej par euro priplatim, a nakupim v kamennom obchode kde si tovar ho mozem prezriet.
2) ked uz nakupujem cez internet, tak si rozbalovnanie baliku pekne natocim na video. nech sa predide nezrovnalostiam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vincent
Hifista


Založený: 10 september 2008
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Št október 08, 2009 18:21:27    Predmet: AudioTrak prodigy HD2 Odpovedať s citátom

Ak budes uvazovat o novej zvukovke, nezabudni zvážit Rolling Eyes tento sqelý kúsok!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zahoransky
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 december 2008
Príspevky: 803
Bydlisko: zmenená adresa

PríspevokZaslal: Št október 08, 2009 22:55:54    Predmet: Skvelý prístup Odpovedať s citátom

Alebo ako jopo, on si kúpil jedny od znalca, skúseného hifistu, ktorý veci rozumie ... A tá cena, tá sa neodmieta. Plnokrvný high end za cenu vyššej triedy. No a ja sa snažiť veľmi nemusím, výrobcovia mi posielajú rovno super high end, Sennheiser mi poslal HD 800 a Beyerdynamic mi čoskoro pošle T1 a možno Denon AH-D 7000. Takže políčka s špičkovými sluchátkami sa iste nevypratá ... Smile V obecnosti je lepšie kúpiť v kamennom obchode lebo vieš a vidíš čo kupuješ a najlepšie, u seriózneho predajcu, znalca na sluchátka. Od neho sa dozvieš kvalitné info a rady čo a ako. Predávač od firtéz cez mikrovlnky cez televízory po sluchátka a foťáky ti predá kdečo a poradiť, no veď vieš ako ... Smile VZ
_________________
Mgr. Vladimir Zahoransky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jofo
Hifi obsluha


Založený: 19 august 2009
Príspevky: 24
Bydlisko: Považská Bystrica/Brno

PríspevokZaslal: Št október 08, 2009 23:32:29    Predmet: Odpovedať s citátom

No tie DT990 su fakt narez, neviem to dat dole z usi, dakujem za skvely obchod Smile
_________________
pc.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JonnY
Hifi obsluha


Založený: 21 júl 2009
Príspevky: 48

PríspevokZaslal: So október 10, 2009 20:36:07    Predmet: Odpovedať s citátom

vincent : vdaka pozriem na to.




neviem ci sa mi to nesniva, ale v poslednej dobe mam pocit, ze mp3 vbr nahravky s bitrate okolo 200kbps su menej kvalitne nez 192cbr. je to mozne?
neviem to popisat, ale pri vbr ma nieco rusi, a prijdu mi nejake "zasumenejsie" alebo ake...
je to mozne? alebo sa mi to len zda....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist