Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Skoková odezva - ano skutečně jde o spíše matoucí graf
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 09:49:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím, podle mě je to dané velkým překrytím - vyýhybkou s malou strmostí. Největší slyšitelný rozdíl po otočení je v přesnosti lokalizace, speciálně lokalizace hlasů a perkusí, a zvuku perkusí.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 10:12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Legrace je, že podle simulace by (bez uvážení prostorových souvislostí) na pólování výškového reproduktoru amplitudová charakteristika vůbec neměla záviset. Wink

Zato však fázový průběh je zcela jiný. A jsme u toho...



Výhybka 1_rad.png
 Description:
 Filesize:  17.43 KB
 Viewed:  212 Time(s)

Výhybka 1_rad.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 10:23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Vláďo, výslednou frekvenčně závislou fázi určí rozdíl vzdáleností a zejména mech-ak. vlastnosti měničů (potažmo jejich ampl/fáz charakteristiky (resp. impulsní/skoková jak je komu libo a s čím raději pracuje)), ne jen ta 6dB výhybka.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 10:30:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky si myslím, takhle to pak vypadá, když se započítá "správné" (nevykompenzované) zpoždění mezi reproduktory.

Je to počítáno pro dělicí kmitočet 3kHz a posunutí reproduktoru o cca 12mm.
To by se nemuselo až tak lišit od reality ?



Výhybka Delay 35us.png
 Description:
 Filesize:  11.63 KB
 Viewed:  9598 Time(s)

Výhybka Delay 35us.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 10:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

To se asi až tak neliší, a tu hodnotu odečteš ze skokové odezvy. A jsme na začátku vlákna Smile

Pořád je navíc velmi výrazný vliv mechanicko-akustických vlastností měničů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 11:51:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Cvičně jsem zkusil impuls o délce 1us, (externí generátor, náběžná hrana 3ns) připojeno k DPA, malá dvoupásmovka B&W 601, vzálenost 0,5m, menší a větší sampl rate:

http://www.lightaudio.unas.cz/IMP44.png
http://www.lightaudio.unas.cz/IMP176.png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 12:40:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Když to v CE nebo v AA označíš a uděláš frekvenční analýzu, tak dostaneš amplitudovou charakteristiku. Skoková odezva by se získala jako integrál, cuž asi CE/AA neumí (nevím).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 12:47:02    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
(nevykompenzované) zpoždění mezi reproduktory.



Myslím, že už ho tam moc není, když srovnám měření celé bedny se součtem individuálně změřených pásem:



mereni a soucet.PNG
 Description:
 Filesize:  42.03 KB
 Viewed:  210 Time(s)

mereni a soucet.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 12:51:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná nastala vhodná chvilka pro mou oblíbenou disciplínu - závěr:

Na konkrétním příkladu bylo ukázáno, že mezi výškovým a středovým reproduktorem vzniká určité časové zpoždění dané rozdílnou konstrukcí reproduktorů.
Byly probrány některé metody, jak toto zpoždění změřit (vypočítat z naměřených dat).
Zároveň se potvrdil předpoklad, že toto zpoždění je vhodné nějak kompenzovat, neboť jinak má nepříznivý dopad na všechny zmiňované charakteristiky (amplitudová, fázová, impulsní, skoková).
Rovněž se ukázalo, že pouhé přepólování jednoho reproduktoru ke kompenzaci nepostačuje.


Ovšem tím vlákno nekončí, vlastně jde jen o takovou malou rekapitulaci.
Mnoho otázek zůstává nevyřešených.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 13:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Když to v CE nebo v AA označíš a uděláš frekvenční analýzu, tak dostaneš amplitudovou charakteristiku. Skoková odezva by se získala jako integrál, cuž asi CE/AA neumí (nevím).


Jj. Ještě pro zajímavost impulska dvou různých tweeterů (když už jsem to měl "na stole"). Ten Accuton je velmi hezkej:

http://www.lightaudio.unas.cz/DSM25FFL.png
http://www.lightaudio.unas.cz/C25.png
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 13:18:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
(nevykompenzované) zpoždění mezi reproduktory.

Myslím, že už ho tam moc není, když srovnám měření celé bedny se součtem individuálně změřených pásem:


Tak nevím, podle obrázku by to vypadalo, že ano. Ale aby se zpoždění plně kompenzovalo přepólováním, musel by posun mít velikost poloviny vlnové délky na dělicím kmitočtu.

A simulace naznačuje, že ani pak by to nebylo ono...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 14:05:26    Predmet: Odpovedať s citátom

On má výškový repro zapuštěnou membránu do hloubky (skoro jako zvukovod s velmi rychlým rozšířením), takže geometricky vychází membrána zhruba tam, co jí má středobas. Otázka samozřejmě je, kde je to akusticky.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 14:09:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:


Jj. Ještě pro zajímavost impulska dvou různých tweeterů (když už jsem to měl "na stole"). Ten Accuton je velmi hezkej:

http://www.lightaudio.unas.cz/DSM25FFL.png
http://www.lightaudio.unas.cz/C25.png


3 vzorky do vrcholu, to je krásně rychlý. Vzorkovačka je 192kHz? Je rychlejší, než CD formát.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 14:23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: Vláďo, zkus pro zajímavost a pro srovnání provést měření své bedny v poslechovém místě, abychom měli srovnání. U mě je tato konfigurace:
- bedny jsou 150cm od sebe (osy)
- měření je provedeno v místě hlavy, tj. 160cm od bedny.
Zkus to pro svou poslechovou pozici v prostoru.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 14:39:05    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
OPA: Vláďo, zkus pro zajímavost a pro srovnání provést měření své bedny v poslechovém místě, abychom měli srovnání. U mě je tato konfigurace:
- bedny jsou 150cm od sebe (osy)
- měření je provedeno v místě hlavy, tj. 160cm od bedny.
Zkus to pro svou poslechovou pozici v prostoru.


Teď to není možné provést, ale velmi bych se obával, co s výsledkem udělají odrazy. To by se muselo měření omezit jen na krátký časový interval, než dorazí do mikrofonu první odraz. A to nemluvím o tom, že kousek za mnou je zeď. Když jsem něco měřil, byla to vždy jenom jedna bedna, orientovaná po délce místnosti a tak, aby byla co nejdál od všech zdí (totéž pro mikrofon).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 14:42:50    Predmet: Odpovedať s citátom

No já nevim, ty bedny stejně nikdo jinej nikde jinde poslouchat nebude a Ty ty odrazy posloucháš, tak proč je i neměřit?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 15:49:49    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:


Teď to není možné provést, ale velmi bych se obával, co s výsledkem udělají odrazy.


To moje měření (ke kterému se vyjadřuješ) je přímo v poslechovém místě. Krom toho sada dalších měření od 50cm do 150cm, a nijak dramaticky se neliší. Kvůli odrazům je to řízlé dole.

Ta Frantova poznámka je dost logická, jelikož otázkou je, zda jde o samoúčel (vystižený větou "umím změřit charakteristiky tak, aby vypadaly dobře"), anebo mapování pro praktické použití.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 16:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
No já nevim, ty bedny stejně nikdo jinej nikde jinde poslouchat nebude a Ty ty odrazy posloucháš, tak proč je i neměřit?

Sluch se ale takhle nechová a zahrnout odrazy do jakéhokoli takovéhoto měření je totální nesmysl. Kdyby byl např. ten odraz jen jeden a spektrálně odpovídající, dostaneš něco jako "comb filter" efekt. Jenže takhle to ucho rozhodně neslyší. Umí poznat, odkud jde přímý zvuk, odkud odraz (vždy zpožděný) a pokud je odraz spektrálně shodný, ignorovat ho, resp. vzít si z něj co potřebuje a do přímého zvuku ho dál nemíchat (až na některé další, negativní i pozitivní důsledky, ale to je v tuhle chvíli jedno). Rozhodně ty odrazy nebudou mít takový vliv na barvu zvuku, jaký by naznačil prostý přepočet přes FFT, spolu s přímým zvukem. Taková informace je v tuhle chvíli k ničemu. Dá se udělat něco jako měření výkonové charakteristiky, to ano, ale trochu jinak a hlavně se tím kompletně ztratí informace o fázi (nemá v tu chvíli vůbec smysl). K tomu, co dělají odrazy (jako že dělají, a to dost - bez nich se prakticky ani nedá normálně poslouchat, tj. jsou velmi důležité), je potřeba měřit směrový diagram, který se zde zatím zcela ignoruje...


Naposledy upravil MaBat dňa So august 29, 2009 16:42:25, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 16:20:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantrax napísal:
No já nevim, ty bedny stejně nikdo jinej nikde jinde poslouchat nebude a Ty ty odrazy posloucháš, tak proč je i neměřit?


Zajímavá myšlenka.
Zkus to poradit všem, kteří s miliónovými náklady budují bezodrazové komory. Kdyby Ti dali jen jediné procento z takto vzniklých úspor, tak jsi za vodou. Very Happy

Ale vážně, nejde přece o nějaké ideální grafy, ale o to získat co nejvíce přesných informací. No a pokud ty odrazy tomu brání, tak je snaha se jim vyhnout. Tohle snad není potřeba vysvětlovat ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 18:03:27    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: franta nebyl moc přesnej ale něco na tom co říká je - od toho se přece vybírá časové okno, aby se tam ty odrazy neuplatnovaly... sebere to nějaké informace na spodku pásma ale to se dá doplnit měřením v blízkém poli přece...
stejně se u tech dvoupásmovek motáme v oblasti nad 500hz-kilohertz tak vo co go...

_________________
XAES, DISPRE2, TM audio CFB400, 3P ETON 11" SS 7" BG planar
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 18:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nooo... OPA, oni totiž měřej něco kapku jinýho. Já teda nevim co chcete měřit vy, ale oni měřej za účelen naladění výhybky bedny, která má hrát kdekoli. Za účelem naladěný výhybky dvoupásma stačí taky jak napsal pistole měřit doma s krátkym oknem (nebo ještě adaptivnim), to jsem ale před tim nemyslel. Zatim jsem to pochopil že se měřit učíte nebo si s tim prostě jen hrajete. Praktický cíle mi nějako unikaj Smile A Mabate, kdyby to tak bylo, proč y bobo zbytečně měřil místnost ve všemožnejch bodech třetinooktávovejma šumama??
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 18:47:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Franku, bedny a místnost sice fungujou v reálu jako jeden celek, ale musí se to měřit odděleně (se zamysli). Bedny musí být navržený tak, aby hrály dobře "všude" a místnost musí být zařízená tak, aby to nekazila. Opět nechápu, co je na tom v rozporu. I kdybys chtěl, dělat to jako jeden celek ani moc dobře nejde, právě kvůli tomu, jak to berou uši.

Že uši fungujou tak, jak píšu, a ne tak, jak by odpovídalo cháře FFT z dlouhého okna (správně by se tomu asi mělo říkat brána - "gate"), je roky ověřený fakt. Měřit to tak prostě nejde, nesnažís-li se o něco jako "výkonovou charakteristiku" - spektrální rozložení rozptýleného pole v místnosti. Podle toho se ale bedna navrhovat rozhodně nedá (je to málo - jen podmínka nutná, jak už tu padlo. Podmínka postačující je pak podle všeho vyrovnaná, konstantní směrovost).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 19:05:06    Predmet: Odpovedať s citátom

já podle toho bedny nenavrhuju, mě nepoučuj Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 19:07:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady, kromě VB, bedny nenavrhuje nikdo Laughing A VB to tak zcela jistě nedělá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 19:18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA asi nepochopil způsob, jakým Arta nebo jiné programy pro repro měří. On zřejmě uvažuje měření kontinuálním přelaďovaným sinusem. Přátelé, prosil bych, abyste neřešili banality. O měření v poslechovém místě jsem nemluvil kvůli přidávání odrazů, ale kvůli zachování odchylek od osy a nakonec i geometrické vzdálenosti od repro - ono měřit z 20cm je nesmysl.

OPA, odrazy vidíš na impulsové odezvě, a zkrácením okna se jich zbavíš.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 19:20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Tady, kromě VB, bedny nenavrhuje nikdo Laughing A VB to tak zcela jistě nedělá.


On umí naměřit pěknou charakteristiku. Ale to IMO není cíl.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 19:28:44    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBate, uši fungují tak, že zpočátku vyhodnocují časovou informaci. Proto JE odezva a její tvar důležitý. Proto bedny Thiel umí tranzienty, a proto bedny Revell patlají. Jako spektrák začne ucho pracovat až po určitém čase, a potom vejdou do hry slavné vyrovnané amplitudové charakteristiky. Spoustě lidí tady navíc nedocházejí jednoznačné vztahy mezi frekvenčními a časovými charakteristikami, a hlavně to, že obě časové charakteristiky nesou úplnou informaci, kdežto amplitudová bez fázové nese prdlajs. Ze samotné amplitudové charakteristiky se o zvuku nepozná skoro NIC. Vzhledem k těm příspěvkům tady jsem zvědavý na nějaký reálný výtvor, možnost prezentace je od 18. do 20.9. v Trutnově. Je mi jasné, že dojde tak maximálně na výmluvu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12728

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 19:31:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Fyziologický (psychoakustikcký?) poznatek, že nad určitou frekvencí uši fázi do značné míry ignorují (a všechny existující experimenty to víceměné potvrzují) je pro Vás evidentně málo... Udělejte tedy vlastní experiment, VB už nabízel vědomostní pomoc při realizaci. To je ode mě vše.

Naposledy upravil MaBat dňa So august 29, 2009 19:33:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 19:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

A co tohle ?
http://pcfarina.eng.unipr.it/Aurora_XP/index.htm


Připomněls mi, že si mám stáhnout update ... Very Happy

Aurora je velmi šikovná taky v tom, že umožňuje import/export v TIM formátu a tím pádem pracovat v MLSSA se soubory pořízenými ve formátu WAV.

Pokud jde o práci s IMP soubory, pokud máš software, pro které je tenhle formát určený, tak s nimi umíš pracovat, jinak holt máš smůlu. Ono těch formátů, se kterými se v různých softech pracuješ, je víc, třebas pro LibertyAudio atd. CE/AA je především zvukový editor a to ostatní je navíc, sice pro práci s komprimovanými formáty potřebuje third-party-plugins, ale to je detail.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So august 29, 2009 19:34:21    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
OPA asi nepochopil způsob, jakým Arta nebo jiné programy pro repro měří.

Ale pochopil, neboj. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 18, 19, 20  Ďalšia
Strana 8 z 20

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist